Nokia 5800 XpressMusic

poruka: 201
|
čitano: 66.793
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Ima li ko iskustva s Nokia 5800 XpressMusic --- 
rad? brzina? opcenito? bugovi? problemi? kupit ili ne..Cool

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

http://www.bug.hr/forum/search/?txt=nokia+5800&ss=&sort=desc

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic

ma ja je imam  ves dvije god i nije mi se svidjela dosta spor mob,i problem ti cje sta nemos stavit temu,a sve drugo je ok......

15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Ajde molim te akve dvije godine?? Šta radiš u Nokii pa si ju dobio prije nego su ju izmislili?? Izašla an tržište prošle godine a u hrvatsku stigla krajem 2008 a to je možda 4-5 mjeseci!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic
rope kaže...

ma ja je imam  ves dvije god i nije mi se svidjela dosta spor mob,i problem ti cje sta nemos stavit temu,a sve drugo je ok......

 Kad vec imas veze, ajd meni nabavi n99 koja ce valjda izac za godinu-dvijeSmijeh
16 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Ja sam je uzeo prije mjesec dana i koliko košta takva i je. Osrednja. Ja sam doduše, navikao na višu klasu jer sam imao n serije i komunikator do sada. Ne znam šta bih ti rekao, i dobra je i nije. Prije 2 tjedna izašao je novi firmware i riješili su dosta problema ( stvarno puno toga) ali problem je što još nema baš previše aplikacija za njega jer je novi symbian gore a ima i jedan veliki hardverski problem a to je zvučnik za razgovore ( ne za loudspeaker već unutarnji) koji u 70% slučajeva nema dobar kontakt sa matičnom pločom ( ja sam na youtubu našao filmić kako se to riješava za doslovno 10 minuta i bez ikakvog potrebnog predznanja i uspio sam riješiti problem), što je za Nokiu nedopustivo. Manifestira se tako da dok razgovaraš odjednom ne čuješ sugovornika, pa onda slabo čuješ pa ispočetka.

 

Sve drugo je tako tako, dosta nedorađeno. Tipkovnica je glupa do bola, a kretanje kroz menije najgore u povijesti svih telefona iz jednog razloga koji nikome nije jasan. Do trećeg podnivoa radi na jedan dodir a onda odjednom jedan dodir samo označi određeni izbornik a tek drugi dodir ga aktivira. U praksi stisneš nešto, to se otvori, stisneš nešto drugo i to se otvori a onda kad stisneš slijedeću stvar - NIŠTA. Čekaš ko konj dok ne shvatiš da moraš još jednom stisnuti i kad se otvori slijedeći nivo automatski stisneš dva puta a opet je trebalo jednom, pa se onda moraš vraćati korak nazad osim ako ti i nije bila namjera odabrati baš ono što si pogrešno stisnuo.

 

I sad najgore, imaš osjećaj kao da se nisu mogli odlučiti hoće li napraviti ekran kao Iphone ( osjetljiv toliko da upravljaš jagodicama) ili za klasičan stylus. Prevedeno, izbornici su dosta veliki da ti se ne da vaditi olovčicu ali ne aktivira se normalnim dodirom već moraš uglavnom noktima nabadati, a listanje prstima po fotkama radi glupo. Sporo i neosjetljivo.

 

Browser=jadno

Fotić=još jadnije

Ekran=odličan

www.odrzavanje.com
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic
rope kaže...

ma ja je imam  ves dvije god i nije mi se svidjela dosta spor mob,i problem ti cje sta nemos stavit temu,a sve drugo je ok......

  da najveci problem stom nokim je jer NE podržava teme LOL
i ne valja to jer nema tipki, a ekran je NE osjetljiv na dodir LOL
i da symbian OS 9.4 v5 je jaaaako spor....LOL 
Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic

a jbg kad sam krivo procito mislio sam na 5700 xpress music sta cu kad sam brzoplaet....sorry

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic

 

  da najveci problem stom nokim je jer NE podržava teme LOL
i ne valja to jer nema tipki, a ekran je NE osjetljiv na dodir LOL
i da symbian OS 9.4 v5 je jaaaako spor....LOL 
 Najbolji ste mi vi koji pišete o nečemu o čemu pojma nemate...
Podržava teme!
A nije ni spor. Pogotovo ne nakon nadogradnje.
www.odrzavanje.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic

nakon nadogradnje mobitel radi solidnom brzinom (nije pretjerano brz ali nije ni spor), a browser se moze skinut s neta npr min opera ili slicno i prekrasno radi u full screen modu, fotic je malo jadan jer izgleda koda uslikas s 1,3 MP, kad sve zbrojim i oduzmem mob je ok za novce koje sam ga platio i DA podrzava teme ali ga neke teme koje su slaabo uradjene usporavaju jer se u nekim situacijama defaultna tema ucita pa je ova nova "prekrije" treba pazit autore tema... uglavnom mobom sam prezadovoljan

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic
nibs kaže...

nakon nadogradnje mobitel radi solidnom brzinom (nije pretjerano brz ali nije ni spor)...''

 

 

Kako si ga nadogradio?.. ili... Iz koje si regije? pošto u mojoj regiji još nema nadogradnje. Ja svog još nemogu nadogradit.. ili možda postoji način?

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2009 20:42 (boskarin).
16 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Mobitel je prva liga! Ono sta je najbitnije zabavan je! Aplikacija ima vec dosta samo treba malo prokopat po netu! Nije spor i ekran super reagira, doduse nije kao kao takozvanog IFONA, al sasvim solidno. Stilus ti uopce ne treba, i sve mozes prstima precizno pogodit. Ja nikakvih problema sa zvucnikom nisam imao, sve se prva liga cuje i nema nikakvih smetnji. Kamera radi solidno za svojih 3 mega i definitivno je bolja od IFONA! Sve u svemu neni je telefon zakon!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic

mislim da tko je kupio mob u T-mobileu ima mogucnost upgradea preko FOTA ali ja sam svoju crackiro pa sam downloado firmware i softwareski ga nadogradio.

 

Promijene se neke ikone i mob postaje vidno brzi te je kamera malo bolja, jer kad se uslika i kad se slika zoomira vidi se da slika nije na razini 3.2 MP, kao da je 640x480

 

Zvučnik mi i dalje radi a vidio sam na netu da ima cak i video kako ga popravit, jer je navodno odvojen od maticne pa kad se pritisne malo u desnom gornjem kutu sve radi savrseno, dosad nisam imao problema ali vidjet cemo :D

14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

alaj crapate po tom telefonu...

a bas je simpa!

samo mi nije jasno kako da gledam vilmove na njemu? treba .avi konvertirati!? u sta!?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic
nibs kaže...

mislim da tko je kupio mob u T-mobileu ima mogucnost upgradea preko FOTA ali ja sam svoju crackiro pa sam downloado firmware i softwareski ga nadogradio.

 

Promijene se neke ikone i mob postaje vidno brzi te je kamera malo bolja, jer kad se uslika i kad se slika zoomira vidi se da slika nije na razini 3.2 MP, kao da je 640x480

 

Zvučnik mi i dalje radi a vidio sam na netu da ima cak i video kako ga popravit, jer je navodno odvojen od maticne pa kad se pritisne malo u desnom gornjem kutu sve radi savrseno, dosad nisam imao problema ali vidjet cemo :D

 

Naravno da kad zoomiraš smanji se kvaliteta slike jer je to digitalni, a ne optički zoom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2009 14:40 (nokia.fan).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic
pos kaže...

alaj crapate po tom telefonu...

a bas je simpa!

samo mi nije jasno kako da gledam vilmove na njemu? treba .avi konvertirati!? u sta!?

 MP4 recimo
C'est la vie
15 godina
offline
Nokia 5800 XpressMusic

e jel zna ko igre za taj mob treba mi da si prebacim.

Trackeraš
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic
ivm kaže...

e jel zna ko igre za taj mob treba mi da si prebacim.

 imaš na www.mobile9.com

15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Nokia 5800 XpressMusic stalno postaje sve bolja i bolja. Imam je oko mjesec dana, možda malo više, tad sam nadogradio sa verzije 11.xxxx na 20.xxxx što je znatno unaprijedilo odziv ekrana na dodir. Sad imam verziju 21.xxxx koja je unaprijedila brzinu samog sustava, rad sa kamerom (slike sa ove Nokie su odlične i treba se malo poigrati sa postavkama snimanja prije nego se donese zaključak kako su slike jadne ili loše - rad sa bilo kojim digitalnim fotoaparatom isto tako iziskuje namještanje postavki za drukčije ambijentalne uvjete, ne znam zašto bi na mobitelu trebalo sve raditi automatski), virtualnu tipkovnicu u bilo kojem modu rada - tipkanje po alfanumeričkoj tipkovnici i po Qverty je sad puno preciznije, lakše i tečnije. Novosti ima još, ali većinom su sitnice - srednja tipka sad različitim modalitetima svjetljenja označava pristigle poruke i slično, okvir sa simbolima prilikom pisanja poruka sad zauzima cijeli ekran tako da se može pogoditi jagodicama bez problema...

 

Što se tiče podrške za aplikacije, svega ima. Nema kao za Symbian S60v3, ali ne bi bilo ni pošteno očekivati takvu podršku u samo par mjeseci koliko je S60v5 u upotrebi. Garmin Mobile XT za navigaciju, Office Suite i QuickOffice za word, excel i powerpoint, Adobe Reader LE 2.5 v2.1.5.361 za pdf-ove, PhotoFlow za slike (premda je meni draži ugrađeni preglednik i editor slika), Opera Mini za web (opet, meni je bolji defaultni preglednik), reproduciranje glazbe i videa funkcionira besprijekorno sa defaultnim aplikacijama... S tim da za svakoga ima ponešto specijalnog software-a (za glazbenike kromatski tuneri za štimanje gitare, za sportaše brojači prijeđenih metara bla bla). Teme - na svim forumima vezanim za Symbian postoje gomile tema koje korisnici rade za ovaj mobitel. A nikog ništa ne sprječava da napravi svoje teme sa za to namjenjenim software-om. Google je vaš prijatelj.

 

Hardware - Nokia je priznala tvorničku pogrešku u gornjem desnom dijelu kućišta, gdje je uočljivo mala praznina. Mobitel kupljen sa jamstvenim rokom možete odnijeti u Mobis (ili u drugo poduzeće koje pruža jamstvo) i kućište će vam zamijeniti besplatno, s čim nestaju problemi vezani za prekidanje zvučnika, loše kontakte i nakupljanje prašine.

 

Korisnici se žale na lošu podršku od strane Nokie. Već treća verzija firmware-a, otklanjanje jedne jedine hardware greške bez ikakvih pitanja - što je u takvoj podršci loše?

 

S cijenom od 3100 kuna teško da postoji bolji mobitel od ovog.

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Zbilja super mob,cekam da na Vip-u produzim ugovor pa ga kupujem,steta sto tek za 5 mj mogu

Intel E7200 2.53@3.8 Ghz,Sapphire 4850,4 Gb king max DDR2 800@960 Mhz,Gigabyte P31-DS3-L
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic

početnik sam s tim mobachom pa mi molim te reci ghje si skinuo novije verzije softwara...???

 

thx!!Cool

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic
shrikehyp kaže...

 

Hardware - Nokia je priznala tvorničku pogrešku u gornjem desnom dijelu kućišta, gdje je uočljivo mala praznina. Mobitel kupljen sa jamstvenim rokom možete odnijeti u Mobis (ili u drugo poduzeće koje pruža jamstvo) i kućište će vam zamijeniti besplatno, s čim nestaju problemi vezani za prekidanje zvučnika, loše kontakte i nakupljanje prašine.

 

 Hm... znas li mozda koliko taj popravak, tj. zamjena kucista traje? Jer malo bi bilo bad bez mobitela biti tjedan ili vise....
¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
15 godina
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic

vjerovatno ne traje dugo - mozda cak i odmah naprave a mozda moras cekati do dan dva

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic

Ha nista, u mobis pa provjerim...

¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

"početnik sam s tim mobachom pa mi molim te reci ghje si skinuo novije verzije softwara...???"

 

Nove verzije firmwarea se na mobitel instaliraju automatski, putem aplikacije Nokia Software Updater koja može raditi samostalno ili kao jedan od alata u aplikaciji Nokia Ovi Suite (sve to se dobije uz mobitel na mini CD-u, ako ne, može se skinuti s interneta).

 

Postupak:

1. spojiš Nokiju USB-om sa računalom, odabereš "PC Suite" način rada na mobitelu kad te upita kako da se spoji, pokreneš Nokia Ovi Suite i unutar njega odabereš alat Nokia Software Updater ili samostalno pokreneš Nokia Software Updater, svejedno;

2. Nokia Software Updater provjeri koju verziju firmwarea imaš na mobitelu i utvrdi li postoje je li nadogradnje firmware za TVOJ mobitel. Naglašavam TVOJ mobitel jer mobiteli brandirani na VIP i T-mobile imaju hrvatske inačice firmwarea proširenog sa (suvišnim) defaultnim postavkama za e-mail, web i mms. Takva inačica firmwarea ne može se upgradeati na najnoviju verziju Nokijinog službenog firmwarea ukoliko ta najnovija verzija nije prethodno lokalizirana od strane VIP-a ili T-mobile-a. Aktualna verzija firmware-a je 20.0.025. Mislim da su dosad i VIP i T-mobile već lokalizirali verziju 20.xxxxx, a ako nisu, posljednja lokalizirana je verzija 11.xxxxx (xxx jer ne znam točne brojeve).

3. Ukoliko tvoj mobitel nije brandiran, odnosno ima službeni Nokijin firmware, Nokia Software Updater će te obavijestiti da je dostupna verzija 21.0.025, downloadat će je na kompjuter i instalirat na mobitel. Ukoliko je mobitel brandiran, obavijestit će te da trenutna verzija lokaliziranog firmware-a još nije pripremljena od strane pružatelja usluge, odnosno VIP-a ili T-mobile-a.

4. Za vrijeme instalacije ne radiš ništa, samo pustiš mobitel da se unaprijedi.

 

Verzija 21.0.025 funkcionira odlično - za karakteristike pročitaj moj prethodni post. Uz sve navedeno, rad sa kamerom je poboljšan do neprepoznatljivosti, toliko da se čini kako to nije ista kamera. U polumračnim i mračnim uvjetima su sa prethodnim verzijama firmwarea slike bile zrnate i loše. Sad fotoaparat iskorištava mogućnosti noćne scene, automatske bljeskalice i poluokidanja - uključivanjem noćne scene, bljeskalice i pritiskanjem okidača do pola fotoaparat prikupi dovoljno svjetlosti i označi kad je pogodno slikati sa prelaskom centrirajuće kocke iz bijele u žutu boju - okineš do kraja i dobiješ odličnu sliku.

 

Što se tiče vremena potrebnog za mijenjanje kućišta, teško da će biti gotovo u istom danu. Mobis je pretrpan reklamacijama i vjerujem da će u najboljem slučaju mobitel zaprimiti danas, a vratiti sutra.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Provjera verzije firmwarea:

 

izbornik - postavke -  telefon - upravljanje telefonom - nadopune uređaja.

 

Za najnovije treba pisati:

 

Inačica softvera V 21.0.025

 

Datum inačice softvera 02-04-09

 

Prilagođena inačica 21.0.025.C02.01

 

Datum prilagođene inačice 02-04-09

 

Postavka jezika 07 (za hrvatski)

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic

probaj na zedge.net

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic
shrikehyp kaže...

"početnik sam s tim mobachom pa mi molim te reci ghje si skinuo novije verzije softwara...???"

 

Nove verzije firmwarea se na mobitel instaliraju automatski, putem aplikacije Nokia Software Updater koja može raditi samostalno ili kao jedan od alata u aplikaciji Nokia Ovi Suite (sve to se dobije uz mobitel na mini CD-u, ako ne, može se skinuti s interneta).

 

Postupak:

1. spojiš Nokiju USB-om sa računalom, odabereš "PC Suite" način rada na mobitelu kad te upita kako da se spoji, pokreneš Nokia Ovi Suite i unutar njega odabereš alat Nokia Software Updater ili samostalno pokreneš Nokia Software Updater, svejedno;

2. Nokia Software Updater provjeri koju verziju firmwarea imaš na mobitelu i utvrdi li postoje je li nadogradnje firmware za TVOJ mobitel. Naglašavam TVOJ mobitel jer mobiteli brandirani na VIP i T-mobile imaju hrvatske inačice firmwarea proširenog sa (suvišnim) defaultnim postavkama za e-mail, web i mms. Takva inačica firmwarea ne može se upgradeati na najnoviju verziju Nokijinog službenog firmwarea ukoliko ta najnovija verzija nije prethodno lokalizirana od strane VIP-a ili T-mobile-a. Aktualna verzija firmware-a je 20.0.025. Mislim da su dosad i VIP i T-mobile već lokalizirali verziju 20.xxxxx, a ako nisu, posljednja lokalizirana je verzija 11.xxxxx (xxx jer ne znam točne brojeve).

3. Ukoliko tvoj mobitel nije brandiran, odnosno ima službeni Nokijin firmware, Nokia Software Updater će te obavijestiti da je dostupna verzija 21.0.025, downloadat će je na kompjuter i instalirat na mobitel. Ukoliko je mobitel brandiran, obavijestit će te da trenutna verzija lokaliziranog firmware-a još nije pripremljena od strane pružatelja usluge, odnosno VIP-a ili T-mobile-a.

4. Za vrijeme instalacije ne radiš ništa, samo pustiš mobitel da se unaprijedi.

 

Verzija 21.0.025 funkcionira odlično - za karakteristike pročitaj moj prethodni post. Uz sve navedeno, rad sa kamerom je poboljšan do neprepoznatljivosti, toliko da se čini kako to nije ista kamera. U polumračnim i mračnim uvjetima su sa prethodnim verzijama firmwarea slike bile zrnate i loše. Sad fotoaparat iskorištava mogućnosti noćne scene, automatske bljeskalice i poluokidanja - uključivanjem noćne scene, bljeskalice i pritiskanjem okidača do pola fotoaparat prikupi dovoljno svjetlosti i označi kad je pogodno slikati sa prelaskom centrirajuće kocke iz bijele u žutu boju - okineš do kraja i dobiješ odličnu sliku.

 

Što se tiče vremena potrebnog za mijenjanje kućišta, teško da će biti gotovo u istom danu. Mobis je pretrpan reklamacijama i vjerujem da će u najboljem slučaju mobitel zaprimiti danas, a vratiti sutra.

 majstere svaki komentar je suvišan objasnio si perfektno,, ali je moj izgleda brandiran i veli da nema dopune za moju verziju 11*****
e sad ako bi ja htio staviti onaj nokijin software s neta cuo sam da treba mjenjati neki key???gle,,, nemam pojma o tome nikad nisam nadograđivao mobitel... please help!!!       thx
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic
Vuce kaže...

Ja sam je uzeo prije mjesec dana i koliko košta takva i je. Osrednja. Ja sam doduše, navikao na višu klasu jer sam imao n serije i komunikator do sada. Ne znam šta bih ti rekao, i dobra je i nije. Prije 2 tjedna izašao je novi firmware i riješili su dosta problema ( stvarno puno toga) ali problem je što još nema baš previše aplikacija za njega jer je novi symbian gore a ima i jedan veliki hardverski problem a to je zvučnik za razgovore ( ne za loudspeaker već unutarnji) koji u 70% slučajeva nema dobar kontakt sa matičnom pločom ( ja sam na youtubu našao filmić kako se to riješava za doslovno 10 minuta i bez ikakvog potrebnog predznanja i uspio sam riješiti problem), što je za Nokiu nedopustivo. Manifestira se tako da dok razgovaraš odjednom ne čuješ sugovornika, pa onda slabo čuješ pa ispočetka.

 

Sve drugo je tako tako, dosta nedorađeno. Tipkovnica je glupa do bola, a kretanje kroz menije najgore u povijesti svih telefona iz jednog razloga koji nikome nije jasan. Do trećeg podnivoa radi na jedan dodir a onda odjednom jedan dodir samo označi određeni izbornik a tek drugi dodir ga aktivira. U praksi stisneš nešto, to se otvori, stisneš nešto drugo i to se otvori a onda kad stisneš slijedeću stvar - NIŠTA. Čekaš ko konj dok ne shvatiš da moraš još jednom stisnuti i kad se otvori slijedeći nivo automatski stisneš dva puta a opet je trebalo jednom, pa se onda moraš vraćati korak nazad osim ako ti i nije bila namjera odabrati baš ono što si pogrešno stisnuo.

 

I sad najgore, imaš osjećaj kao da se nisu mogli odlučiti hoće li napraviti ekran kao Iphone ( osjetljiv toliko da upravljaš jagodicama) ili za klasičan stylus. Prevedeno, izbornici su dosta veliki da ti se ne da vaditi olovčicu ali ne aktivira se normalnim dodirom već moraš uglavnom noktima nabadati, a listanje prstima po fotkama radi glupo. Sporo i neosjetljivo.

 

Browser=jadno

Fotić=još jadnije

Ekran=odličan

 napisao si da postoju filmić na youtubeu pa ajd podjeli s nama link pa si mi to složimo za 10 min i da ne zezamo ljude u mobisu jer smo im valjda dosdni.. ajd hvala..
16 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Evo

.

 

Samo ti Mobisu to pošalji-to im je posao.

 

Ja sam ih prijavila inspektoratu jer mi ne mogu ili neće srediti luft u desnom gornjem kutu.

Nosila 3 puta na promjenu kućišta i uvijek ostaje lufta.Pokazala mail od Nokie da lufta ne smije biti (vlaga,prašina) ali ih baš briga.

Kažu da je to u granicama normale,a na moj upit-"Što ako udje vlaga i mob rikne,jel važi garancija?"-oni hladno "Ne važi!"

 

Ma jadno.Viče

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice