Nova tarifa u tele 2 - Revolucija

poruka: 173
|
čitano: 51.030
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija
Bukva kaže...

To sve potpada pod fair-use.

 

max. 5000 min

max. 3000 SMS

__________________

Tako je kod svakog operatora diljem svijeta (osim u specijalnim tarifama koje su van fair-use agreementa).

onda njih treba tuzit za lazno oglasavanje...

It's not who u are, it's who u know.
14 godina
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija
Obi Wan kaže...
Bukva kaže...

To sve potpada pod fair-use.

 

max. 5000 min

max. 3000 SMS

__________________

Tako je kod svakog operatora diljem svijeta (osim u specijalnim tarifama koje su van fair-use agreementa).

onda njih treba tuzit za lazno oglasavanje...

Tuži ih. Možeš krenut redom, nisu jedini. Imaš neograničeno u granicama normalnog korištenja, sve izvan tog je zloupotreba. 

16 godina
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija

koliko ja znam neograniceno znaci dok crknes, a ne u granicama normalnog koristenja. ovako samo ljude varaju. budi faca pa reci imas toliko min, toliko sms, a ne kur*it se...

It's not who u are, it's who u know.
14 godina
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija
Obi Wan kaže...

koliko ja znam neograniceno znaci dok crknes, a ne u granicama normalnog koristenja. ovako samo ljude varaju. budi faca pa reci imas toliko min, toliko sms, a ne kur*it se...

Istina, ali kad to radi jedan bnet gdje je sasvim realno očekivat da imaš pravi flat internet, kako onda očekivat od tele2 da ti daje u potpunosti neograničeno poruke i pozive? Ok, slažem se s tobom da bi bilo korektnije da napišu prave brojke, ali opet gori mi je t-mobile koji stavineograničeno, a ustvari se radi o 512 MB ili 1GB. Kod tele2 su te granice toliko visoko da su dovoljne za sve korisnike koji stvarno ne zlouporabe dobiveno.

16 godina
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija

je8e mu mater ako ja to imam neograniceno pa kako ja to mogu zlouporabiti... o cem ti pricas alo.

It's not who u are, it's who u know.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija

Samo totalni bolid može poslati 5000 SMS-ova mjesečno i pričati više od 3000 minuta. To ograničenje su stavili da spriječe zloupotrebe tipa kao sa onom tomato tarifom "na tudji račun" ili kako se već zvala ?

15 godina
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija

Joj, Obi Wan ne pravi se blesav, to svaki mobilni operator ima za svaku uslugu.

Osim toga, na prvoj stranici ti je navedeno (u ovom topicu), što spada pod fair use.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija
Han Solo kaže...

Samo totalni bolid može poslati 5000 SMS-ova mjesečno i pričati više od 3000 minuta. To ograničenje su stavili da spriječe zloupotrebe tipa kao sa onom tomato tarifom "na tudji račun" ili kako se već zvala ?

sjajno ti je opravdanje....

 

Bukva kaže...

Joj, Obi Wan ne pravi se blesav, to svaki mobilni operator ima za svaku uslugu.

Osim toga, na prvoj stranici ti je navedeno (u ovom topicu), što spada pod fair use.

nemam se ja sta pravit blesav. ako kaze neograniceno na reklami onda mora tako bit. a ne posli trikovi znate, ovo, ono to u biti nije neograniceno

 

sta ce netko tko se ne razumi u te stvari? to je cista pljacka i prevara i ne moze mi nitko rec da nije. fuj.

It's not who u are, it's who u know.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2012 22:53 (Obi Wan).
14 godina
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija
Obi Wan kaže...

je8e mu mater ako ja to imam neograniceno pa kako ja to mogu zlouporabiti... o cem ti pricas alo.

Razmisli malo? Ako ti je nešto neograničeno ne znači da smiješ punit račune sastrane, spamat ostale korisnike itd. Imaš neograničeno za pozive i sms, a ne da šalješ svakih sekundu ljudima po hrvatskoj poruke i reklamiraš nešto. Ako si obični korisnik ne možeš toliko potrošit. Kao što je kanada (?) ograničila flat internet jer ako skidaš iznad neke granice očito ne radiš nešto "legalno".

Praviš se blesav. Šta tko se ne razumije u te stvari? Ne razumije se u te stvari, a razumije se u punjenje računa i preporodaju ili spamanje? Ako koristiš normalno nema šanse da to potrošiš osim ako si manijak koji svaki dan razgovara po pet sati. A i tad nećeš dobit kaznu već će jednostanvo prekinut ugovor s tobom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2012 22:55 (Iggx).
16 godina
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija
Iggx kaže...
Obi Wan kaže...

je8e mu mater ako ja to imam neograniceno pa kako ja to mogu zlouporabiti... o cem ti pricas alo.

Razmisli malo? Ako ti je nešto neograničeno ne znači da smiješ punit račune sastrane, spamat ostale korisnike itd. Imaš neograničeno za pozive i sms, a ne da šalješ svakih sekundu ljudima po hrvatskoj poruke i reklamiraš nešto. Ako si obični korisnik ne možeš toliko potrošit. Kao što je kanada (?) ograničila flat internet jer ako skidaš iznad neke granice očito ne radiš nešto "legalno".

ma boli me qurac ej. ako imam neograniceno radit cu sta me god volja. ko sta radim sa flatom na internetu. skidam sve zivo dok ne krepam. ako zelim ostavit cu liniju otvoreno cijelo vrime od 0-24 sat.

It's not who u are, it's who u know.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija
Obi Wan kaže...

 

nemam se ja sta pravit blesav. ako kaze neograniceno na reklami onda mora tako bit. a ne posli trikovi znate, ovo, ono to u biti nije neograniceno

 

sta ce netko tko se ne razumi u te stvari? to je cista pljacka i prevara i ne moze mi nitko rec da nije. fuj.

Podsjećaš me na mog dedu. 

 

Zaključak:

 

Nikad mu nećete moći dokazati nešto. Uvijek misli da je upravu..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija
Obi Wan kaže...
Han Solo kaže...

Samo totalni bolid može poslati 5000 SMS-ova mjesečno i pričati više od 3000 minuta. To ograničenje su stavili da spriječe zloupotrebe tipa kao sa onom tomato tarifom "na tudji račun" ili kako se već zvala ?

sjajno ti je opravdanje....

Ajd upiši u gugl "tomato na tuđi račun" i "simpa častilica" pa će ti sve biti jasno

 

 

16 godina
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija
hrvoje_zg91 kaže...
Obi Wan kaže...

 

nemam se ja sta pravit blesav. ako kaze neograniceno na reklami onda mora tako bit. a ne posli trikovi znate, ovo, ono to u biti nije neograniceno

 

sta ce netko tko se ne razumi u te stvari? to je cista pljacka i prevara i ne moze mi nitko rec da nije. fuj.

Podsjećaš me na mog dedu. 

 

Zaključak:

 

Nikad mu nećete moći dokazati nešto. Uvijek misli da je upravu..

nema tu zakljucka... definicija neograniceno iliti na engleskom unlimited je sljedeca: unrestricked, unconfined, infinite. ako je vama definicija neogranicen slijedeca: neograniceno do onoga trenutka kad mi kazemo da je ograniceno na nacin da uopce nismo napisali ili spomenuli taj podatak onda ok. onda u reklamu stavite. OGRANICENI pozivi, OGRANICENE poruke pa lipo u zagrade stavite broj.

 

It's not who u are, it's who u know.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2012 23:03 (Obi Wan).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija
Obi Wan kaže...

nema tu zakljucka... definicija neograniceno iliti na engleskom unlimited je sljedeca: unrestricked, unconfined, infinite. ako je vama definicija neogranicen slijedeca: neograniceno do onoga trenutka kad mi kazemo da je ograniceno na nacin da uopce nismo napisali ili spomenuli taj podatak onda ok. onda u reklamu stavite. OGRANICENI pozivi, OGRANICENE poruke pa lipo u zagrade stavite broj.

 

I lijepo ti piše. Uvijete korištenja imate na www.tele2.hr ili kako već.

 

Da li kad dižeš kredit imaš ugovor? Uvjete korištenja? Naravno da imaš . Isto pre lijepo zvuči da ti neko da neku lovicu uz male kamate. Kad pročitaš malo bolje vidiš pravu situaciju. Nije da ih branim ali budimo realni pa znaš di živiš kaj ne ?!

16 godina
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija
hrvoje_zg91 kaže...
Obi Wan kaže...

nema tu zakljucka... definicija neograniceno iliti na engleskom unlimited je sljedeca: unrestricked, unconfined, infinite. ako je vama definicija neogranicen slijedeca: neograniceno do onoga trenutka kad mi kazemo da je ograniceno na nacin da uopce nismo napisali ili spomenuli taj podatak onda ok. onda u reklamu stavite. OGRANICENI pozivi, OGRANICENE poruke pa lipo u zagrade stavite broj.

 

I lijepo ti piše. Uvijete korištenja imate na www.tele2.hr ili kako već.

 

Da li kad dižeš kredit imaš ugovor? Uvjete korištenja? Naravno da imaš . Isto pre lijepo zvuči da ti neko da neku lovicu uz male kamate. Kad pročitaš malo bolje vidiš pravu situaciju. Nije da ih branim ali budimo realni pa znaš di živiš kaj ne ?!

bas se pitam bi li mi rekli da je to ogranicenje takvo kako je. sutra zovem besplatni telefon pa cu ih malo masirat. jos bolje otic do grada direktno u poslovnicu pa ih malo masirat.

It's not who u are, it's who u know.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija
Obi Wan kaže...

bas se pitam bi li mi rekli da je to ogranicenje takvo kako je. sutra zovem besplatni telefon pa cu ih malo masirat. jos bolje otic do grada direktno u poslovnicu pa ih malo masirat.

Kakooo ti see daaaaaaa ? Stvarno si zajeban u PM

16 godina
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija
hrvoje_zg91 kaže...
Obi Wan kaže...

bas se pitam bi li mi rekli da je to ogranicenje takvo kako je. sutra zovem besplatni telefon pa cu ih malo masirat. jos bolje otic do grada direktno u poslovnicu pa ih malo masirat.

Kakooo ti see daaaaaaa ? Stvarno si zajeban u PM

da mi se. zasto ne. hocu bas vidit hoce li me oni posteno uputit u uvjete ili ce mi prodat muda pod bubrege.

It's not who u are, it's who u know.
14 godina
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija
Obi Wan kaže...

bas se pitam bi li mi rekli da je to ogranicenje takvo kako je. sutra zovem besplatni telefon pa cu ih malo masirat. jos bolje otic do grada direktno u poslovnicu pa ih malo masirat.

 

20. Tele2 može ograničiti pružanje usluga ili raskinuti pretplatnički odnos s trenutnim učinkom i

prestati s pružanjem usluga u slučaju korištenja usluga protivno Načelu pravednosti korištenja

usluga i proizvoda koji dokument je objavljen na www.tele2.hr i čini sastavni dio ovih Uvjeta.


Sve ti lijepo piše. Nemaš ih za šta masirat. To nije prepaid tarifa, već pretplata i dužan si pročitat ono što potpisuješ. Ako potpišeš,a nisi pročitao, tko ti je kriv? Nećeš valjda njih krivit za svoju ljenost. Imaš flat, ako kršiš načelo pravednosti korištenja usluga prekinut će pretplatu i bok. Nećeš dobit kaznu ni ništa. Ne razumijem šta se buniš? Za sve "normalne" korisnike ova tarifa i predstavlja flat, a ti ako hoćeš radit nešto nelegalno i zaslužuješ prekid ugovora.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2012 23:23 (Iggx).
16 godina
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija
Iggx kaže...
Obi Wan kaže...

bas se pitam bi li mi rekli da je to ogranicenje takvo kako je. sutra zovem besplatni telefon pa cu ih malo masirat. jos bolje otic do grada direktno u poslovnicu pa ih malo masirat.

 

20. Tele2 može ograničiti pružanje usluga ili raskinuti pretplatnički odnos s trenutnim učinkom i

prestati s pružanjem usluga u slučaju korištenja usluga protivno Načelu pravednosti korištenja

usluga i proizvoda koji dokument je objavljen na www.tele2.hr i čini sastavni dio ovih Uvjeta.


Sve ti lijepo piše. Nemaš ih za šta masirat. To nije prepaid tarifa, već pretplata i dužan si pročitat ono što potpisuješ. Imaš flat, ako kršiš načelo pravednosti korištenja usluga prekinut će pretplatu i bok. Nećeš dobit kaznu ni ništa. Ne razumijem šta se buniš? Za sve "normalne" korisnike ova tarifa i predstavlja flat, a ti ako hoćeš radit nešto nelegalno i zaslužuješ prekid ugovora.

 

da li pise koliko tocno minuta i poruka imas? i racunaj da ja nisam normalan {#}

It's not who u are, it's who u know.
14 godina
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija
Obi Wan kaže...
Iggx kaže...
Obi Wan kaže...

bas se pitam bi li mi rekli da je to ogranicenje takvo kako je. sutra zovem besplatni telefon pa cu ih malo masirat. jos bolje otic do grada direktno u poslovnicu pa ih malo masirat.

 

20. Tele2 može ograničiti pružanje usluga ili raskinuti pretplatnički odnos s trenutnim učinkom i

prestati s pružanjem usluga u slučaju korištenja usluga protivno Načelu pravednosti korištenja

usluga i proizvoda koji dokument je objavljen na www.tele2.hr i čini sastavni dio ovih Uvjeta.


Sve ti lijepo piše. Nemaš ih za šta masirat. To nije prepaid tarifa, već pretplata i dužan si pročitat ono što potpisuješ. Imaš flat, ako kršiš načelo pravednosti korištenja usluga prekinut će pretplatu i bok. Nećeš dobit kaznu ni ništa. Ne razumijem šta se buniš? Za sve "normalne" korisnike ova tarifa i predstavlja flat, a ti ako hoćeš radit nešto nelegalno i zaslužuješ prekid ugovora.

 

da li pise koliko tocno minuta i poruka imas? i racunaj da ja nisam normalan {#}

Da, u načelu pravednosti ti piše koliko je ograničenje. Šta misliš od kud nama te brojke?

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2012 23:24 (Iggx).
15 godina
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija
Obi Wan kaže...
Iggx kaže...
Obi Wan kaže...

je8e mu mater ako ja to imam neograniceno pa kako ja to mogu zlouporabiti... o cem ti pricas alo.

Razmisli malo? Ako ti je nešto neograničeno ne znači da smiješ punit račune sastrane, spamat ostale korisnike itd. Imaš neograničeno za pozive i sms, a ne da šalješ svakih sekundu ljudima po hrvatskoj poruke i reklamiraš nešto. Ako si obični korisnik ne možeš toliko potrošit. Kao što je kanada (?) ograničila flat internet jer ako skidaš iznad neke granice očito ne radiš nešto "legalno".

ma boli me qurac ej. ako imam neograniceno radit cu sta me god volja. ko sta radim sa flatom na internetu. skidam sve zivo dok ne krepam. ako zelim ostavit cu liniju otvoreno cijelo vrime od 0-24 sat.

Kao sto radis s fatom na adsl internetu? hmm, pogledaj tamo vani t-com.de npr. i vidjet ces da imaju politiku fer koristenja flata kao i mnogi drugi..... kod nas to zapravo isto postoji, samo sto se ne kontrolira (a moglo bi se u buducnosti).

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
16 godina
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija
Iggx kaže...

Da, u načelu pravednosti ti piše koliko je ograničenje. Šta misliš od kud nama te brojke?

daj mi link sa njihove stranice da se sam uvjerim

It's not who u are, it's who u know.
14 godina
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija
Obi Wan kaže...
Iggx kaže...

Da, u načelu pravednosti ti piše koliko je ograničenje. Šta misliš od kud nama te brojke?

daj mi link sa njihove stranice da se sam uvjerim

Upiši načelo pravednosti tele2 u google i otvori prvi link. Šta je toliko teško?

 

I na stranici se nalaze na sasvim logičnom mjestu. Pazi sad, pod "uvjeti korištenja i dokumenti".

http://www.tele2.hr/podrska-korisnicima/o-tele2/opci-uvjeti-i-dokumenti/

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2012 23:30 (Iggx).
16 godina
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija
Iggx kaže...
Obi Wan kaže...
Iggx kaže...

Da, u načelu pravednosti ti piše koliko je ograničenje. Šta misliš od kud nama te brojke?

daj mi link sa njihove stranice da se sam uvjerim

Upiši načelo pravednosti tele2 u google i otvori prvi link. Šta je toliko teško?

ocu bas link sa stranice di je ta tarifa. 

It's not who u are, it's who u know.
14 godina
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija
Obi Wan kaže...
Iggx kaže...
Obi Wan kaže...
Iggx kaže...

Da, u načelu pravednosti ti piše koliko je ograničenje. Šta misliš od kud nama te brojke?

daj mi link sa njihove stranice da se sam uvjerim

Upiši načelo pravednosti tele2 u google i otvori prvi link. Šta je toliko teško?

ocu bas link sa stranice di je ta tarifa. 

Šta pričaš ti? Tarifa ima svoje uvjete i piše ti koje se načelo primjenjuje. Sad te zanima šta piše u tom načelu. Pa odeš pod dokumente: http://www.tele2.hr/podrska-korisnicima/o-tele2/opci-uvjeti-i-dokumenti/ i otvoriš ga. Sve ti piše. Ne očekuješ valjda da u pdf-u tarife pišu o načelu pravednosti? Načelo pravednosti se može mijenjat neovisno o tarifi i ne može spadat pod određenu tarifu. Ono vrijedi za sve tarife u tele2 mreži.

16 godina
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija

ocekujem. jer ja o tim nacelima nemam blage veze. na kraju ce ispast da moram prekopat sve zivo da bih nasao to. ocu bas na toj stranici bas taj podatak.

 

 

It's not who u are, it's who u know.
14 godina
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija
Obi Wan kaže...

ocekujem. jer ja o tim nacelima nemam blage veze. na kraju ce ispast da moram prekopat sve zivo da bih nasao to. ocu bas na toj stranici bas taj podatak.

 

 

Pa očekuj i dalje. Načelo je iznad tarife i ne može biti na stranici tarife. Nećeš ga nikad naći na stranici tarife jer vrijedi za sve tarife pa se i nalazi na posebnoj stranici pod dokumentima. Po tvom bi prilikom promjene načela pravednosti morali mijenjat sve tarife lol. U centru ako ih pitaš prilikom potpisivanja ugovora oni će ti reći/pokazat. Znači ne možeš im apsolutno ništa, možeš jedino biti tvrdoglav i gubit vrijeme na forumu :D 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2012 23:37 (Iggx).
16 godina
offline
Re: Nova tarifa u tele 2 - Revolucija

ne brini te. ne gubim ja vrime. gledam law&order pa mi dođe ovo kao secondary action.

It's not who u are, it's who u know.
15 godina
neaktivan
offline
Nova tarifa u tele 2 - Revolucija

O čemu vi pričate? Obi Wan je u pravu. To što ste se vi naviknuli na to da vam u reklamama jasno tvrde jedno a na kraju ispadne da nije tako - nije njegova krivica.

 

"Plati 200 kn i pojedi koliko možeš*"

*Dobro, ne baš koliko možeš, ali 10 kila.  {#}

 

Zašto onda pišeš "Pojedi koliko možeš."? Napiši onda "Pojedi max. 10 kila." odnosno "Tarifa uključuje maksimalno 5000 minuta razgovora i 3000 SMS-a." a ne da se prave blesavi.

Možda je meni potrebna linija 24/7 - vidio sam reklamu i na kraju (prije ugovora) skužio da se reklama ne odnosi na moj slučaj jer su u firmi lažovi.

 

Sorry.

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj od mene populističke komentare. Hvala.
 
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Nova tarifa u tele 2 - Revolucija
Meni su rekli da ne gledaju na taj limit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice