OnePlus 5

poruka: 614
|
čitano: 160.237
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: OnePlus 5
Vtgo kaže...
Evo daju popust od 10% na kupnju studentima (treba imati mail od neke ustanove kao dokaz)

https://oneplus.net/hr/student-program

 Jel možda moguće koristiti i kupon -20€ na to kupnju?

6 godina
offline
Re: OnePlus 5
To i mene zanima, pa ako netko uzme nek javi.
Ja nisam student već dugo, ali drago mi je vidjeti da i studenti iz Hrvatske mogu sudjelovati.
7 godina
offline
Re: OnePlus 5
Jel moguce kako zeznut ovo za studenta.. odnosno moze li i bivsi student..? :)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
OnePlus 5

Ja imam mail od faksa jos aktivan i uspio sam se registrirati na taj page.

 

Ali gotovo sam siguran da se to moze i ako se registriras s nekim drugim mailom. Probao bih i jel moze kupon na opremu uz taj popust, ali kad se aktivira taj studentski popust vrijedi mjesec dana. Naravno, gotovo sam siguran da ne moze, al svakako bih htio testirati. 

 

Ako ce tko uzimati preko tog kupona nek javi jel proslo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
OnePlus 5

Evo da i ja napišem malo dojmove nakon cca mjesec i pol

 

Dvoumio sam se između OP5 i Mi6 ali prevagnuo je jack za slušalice i čišći Android kod OP.

Kad je izašao malo sam oklijevao s kupnjom zbog onog jelly effekta, nisam bio siguran dal će mi smetat jer sam osjetljiv na takve stvari ali sam riskirao i dobro da jesam jer mi ne smeta uopće (nit ga vidim ako ga baš ne tražim) a po ostalome mobitel mi se na papiru po svemu činio super.

 

Kamera mi je odlična, prije ovog sam koristio HTC M8 tako da mi je ovo ogroman upgrade na tom polju.

Vidio sam da je dosta ljudi hejta po internetovima ali po meni uglavnom neopravdano, ako nešto nije najbolje ikad odmah je smeće.

 

Fali OIS, za noćne fotke i dugu ekspoziciju pogotovo, ali je video odlično stabiliziran. 2x zoom koristim puno više nego sam mislio, fora stvar.

Btw kog zanima izašao je port kamere sa Pixela, radi i HDR+, jako pomaže po noći, razlika je ogromna - LINK na apk kog zanima (radi na više manje svim mobovima sa SD820+)

 

Performanse ne treba ni spominjat, leti apsolutno sve što sam probao.

Softver je odličan s puno korisnih dodataka tipa crna tema koja je idealna za amoled. Alert slider ne koristim, uvijek zaboravim da je tu.. skener za otiske prsta je odličan.

Ne slažem se da je 8gb ram-a previše.. što se mene tiče može i 32gb rama ako neće utjecat na cijenu, bolje da ga ima previše nego premalo, za koju godinu će dobro doć.

 

Baterija je dobra, ali u idle imam feeling da cucla nešto više nego bi trebao nakon nekog od updateova, nije ništa strašno ali se nadam da će to sredit..

Ali i ovako izvučem minimum dan i pol do dva sa cca 4-5h ili više ako ne igram tako da sam zadovoljan, pogotovo zato što je punjenje toliko brzo da ne kalkuliram s baterijom kao prije.

I mob se skoro uopće ne grije, čak ni dok se puni ni dok se igra neka zahtjevna igra tipa RR3.

 

Ono s čim nisam baš zadovoljan je zvučnik.. iako je dobar za single speaker u usporedbi sa M8 je smeće, ali ta kritika se može uputit velikoj većini mobitela danas jer stereo prednji zvučnici su očito out nažalost.. preko jacka za slušalice je zvuk super.

Pošto je ekran blago zakrivljen teško je pronać dobru staklenu zaštitu za ekran.. uzeo sam Orzly na preporuku ekipe s xda i reddita al je zaqrac, vidi se dot matrix i na sredini ekrana je rainbow effect. Nadam se da će se pojavit nešto bolje..

Auto brightness je preagresivan po noći, previše potamni ekran i često moram ručno podesit svjetlinu da ne koljem oči.. isto tako na jakom suncu, treba mu sekunda-dvije da pojača svjetlinu na max. Tako da tu treba malo podešavanja.

I mobitel je dosta klizav bez silikonske maske, al to meni nije mana posto ga nisam ni mislio koristit bez maskice..

 

To bi bilo to uglavnom.. za sada sam jako zadovoljan s kupnjom. 

Got no use for psychiatry. I can talk to the voices in my head for free.
Moj PC  
6 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: OnePlus 5
jedini razlog odustajanja od OP5 je bio baš jelly efekt.znam da bi buljio dok ga ne pronađem i to me živcira...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
OnePlus 5

Ekipa, jel netko ima konkretnih iskustava, postoji li vidljiva razlika u heavy multitaskingu izmedju 6GB i 8GB modela? Naglasak na "heavy", tipa 10ak chrome tabova i slično.

 

Recimo S7 ne može doći ni blizu tog pojma, iP6S ga podere u tome.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
OnePlus 5

dosao jucer, zasad prezadovoljan

 

evo kod mene otvoreno 10ak app (6tabova u chromeu) trosi 3.3gb memorije

 

jel netko narucivao opremu sa shopa?

narucio bi mozda jos dash dodatni i punjac za auto al ne znam koja je cijena postarine?

 

quick charge nije podrzan na njemu koliko vidim?

 

btw sad sam skuzija, resetira mi je upravo obje kartice i prebacio mi sve po defaultu na sim1 iako je net bio na sim2 pa sam mora opet postavljat (nisam nista dirao zakljucan je bio)

netko imao ovakav problem?

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2017 18:22 (simeparanoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 5

Bok, 

cesto putujem pa za net u sim 2 stavljam kartice domicilnog operatera.

Sim 2 mi je u tom slucaju default za net. Nikad nisam imao problema, mozda zato sto vadim sim 2 nakon 2,3 dana jer vise nemam potrebe.

Kod narucivanja opreme ispisati ce ti koja je cijena dostave prije nego sto ju platis. Mislim da je 10eur.

 

 

 

14 godina
offline
Re: OnePlus 5
autoban01 kaže...
Jel moguce kako zeznut ovo za studenta.. odnosno moze li i bivsi student..? :)

 Uspio sam kupiti OP5 s popustom za studente, s tima da sam napravio sutdenski mail, pa evo kako:

 

1. trebati će vam adresa i neko izmišljeno ime unutar Amerike, a to možete dobiti preko ove stranice http://www.fakenamegenerator.com

 

2.

, pratit korake iz videa, te ćete dobiti studenski mail (@email.vccs.edu), koji je povezan s gmail-om

 

3. https://oneplus.net/hr/student-program , s tim studenskim mail-om se registrirate i dobijete 10% popusta

 

Prilikom registracije na Oneplus stranicu upišete fake studenski mail, te preko poveznice to potvrdite, a u profil na Oneplus upišete svoje osobne podatke.

Meni nije prolazila PBZ Visa prilikom plaćanja, u više navrata, ali to vjerovatno ima veze s Oneplus-om, pa sam morao platit preko Paypa-la, to je odmah prošlo.

 

Što se tiče korištenja popusta od 20$, s pozivnice, to ne ide, jer prilikom plaćanja morate birati koji ćete popust koristit, ili jedan ili drugi.

 

 

15 godina
offline
Re: OnePlus 5

hvala na odgovoru

 

samo se odjednom ugasila mreza na obje kartice i upalile opet i sve po defaultu stavio na sim1

 

isto tako,veceras ga ostavio u torbici u pretincu u autu nekih sat vremena,kad sam se vratio mobitel je bio topal, kao da je nesto "radio" cijelo vrijeme iako je bio lockan i nekoristen?

pretpostavljam da ovo bas i nije normalno?

CARPE DIEM
14 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 5

Koristim OP5 2 mj., do sada nikakvih problema, mislim da unutar 15 dana od kupnje možeš vratiti uređaj i dobiti novce natrag bez nekih problema. Isto tako ga možeš zamijeniti.

Probaj kontaktirati OP5, imaju chat a možeš otvoriti i ticket i to dobro funkcionira...

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2017 9:59 (Dinkorac).
10 godina
offline
OnePlus 5

Nakon S7E trazim jedan flagship dual sim koji je kompletan po svemu. Dosada sam dakle koristio S7E i Alphu. Trenutno sam izvadio iz ladice LG G4 Dual koji je dan danas odlican uređaj ali baterija je na 75% originalnog kapaciteta, ekran ima image retention. Posluzi kao pomocni.

Planirao sam S8 Duos ali mi se OP 5 cini također odlican mob. Jel se primjeti da fali OIS? Jelly efekt se moze iskljuciti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: OnePlus 5
MatijaZG kaže...

Jel se primjeti da fali OIS? Jelly efekt se moze iskljuciti?

Jesi li uopće istraživao malo o čemu se tu zapravo radi? Ne možeš isključiti nešto što je karakteristika te vrste zaslona. Jednostavno je ugrađen obrnuto, a da se primijeti u korištenju - iskreno sumnjam. 

 

Iako nema optičku stabilizaciju, jedan od novijih updateova donio je elektroničku stabilizaciju. Ako misliš općenito snimati video, 5 možda nije mob za tebe.

15 godina
offline
Re: OnePlus 5

jelly se primjeti ali samo ako zuris i trazis ga

u normalnom radu ne

CARPE DIEM
12 godina
offline
OnePlus 5

Stabilizacija videa je odlična. Nema smisla to više uzimati kao manu uređaja.

Moj PC  
1 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: OnePlus 5
robogo kaže...

Jesi li uopće istraživao malo o čemu se tu zapravo radi? Ne možeš isključiti nešto što je karakteristika te vrste zaslona. Jednostavno je ugrađen obrnuto, a da se primijeti u korištenju - iskreno sumnjam. 

 

Iako nema optičku stabilizaciju, jedan od novijih updateova donio je elektroničku stabilizaciju. Ako misliš općenito snimati video, 5 možda nije mob za tebe.

 Iako pratim svakodnevno digitalije, taj jelly mi je promaknuo. Prvi put sam ovdje procitao i zato sam pitao o cemu se tocno radi. Pregledao sam par videa na youtubeu gdje se to jako primjeti. 

Sto se tice stabilizacije, nije mi uopce toliko bitna u videima koliko za fotografije. Između S7 i S7E sam imao neko vrijeme A5 2017. Odlican mobitel sa stvarno dobrom kamerom ali bez OISa. Ne moze nikako parirati S7ici bas zato sto moras imati potpuno smirenu ruku da fotografije ispadne kako treba. 

13 godina
offline
Re: OnePlus 5
Naravno da se primijeti u recenziji gdje recenzent trazi sve prednosti i nedostatke. U svakodnevnom koristenju toga nema.
The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
11 godina
neaktivan
offline
OnePlus 5
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
OnePlus 5

evo i moj link za popust opreme https://oneplus.net/invite#DUXIN73OC5DUO8

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
OnePlus 5

gdje je najjeftinije uzet peticu? gledam službenu stranicu i kad odabereš da si iz hr tad je cijena (6+64 model) 499e(3737kn) a kad obabereš usa tad je isti model 479$(3003kn) znači cca 700kn jeftiniji. kako iskoristiti to što je dolar jeftin, jel ima koji eu webshop gdje su cijene ok i da se može plaćat u dolarima? vidio sam ovo da se može iskoritit taj studentski popust na službenoj stranici al i onda je još dosta visoka cijena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: OnePlus 5
dtdtdt kaže...

gdje je najjeftinije uzet peticu? gledam službenu stranicu i kad odabereš da si iz hr tad je cijena (6+64 model) 499e(3737kn) a kad obabereš usa tad je isti model 479$(3003kn) znači cca 700kn jeftiniji. kako iskoristiti to što je dolar jeftin, jel ima koji eu webshop gdje su cijene ok i da se može plaćat u dolarima? vidio sam ovo da se može iskoritit taj studentski popust na službenoj stranici al i onda je još dosta visoka cijena.

Nisam siguran, ali ne možeš odabrati regiju u Americi i onda staviti dostavu u EU na oneplus.net. Ako odabereš HR, plaćaš u eurima.

 

U webshopovima teško da će biti jeftiniji nego direktno sa stranice proizvođača.

13 godina
offline
OnePlus 5

Treba li nekom x2 zaštitna stakla za OP5 ? Naručio sam misleći da će pasati i za 3T pa se zajebo 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 5
Haha kralju,i ja sam isto razmišljao ali sam ipak odustao od kupovine,ipak znači opravdano :-)
13 godina
offline
Re: OnePlus 5
e.peace kaže...
Haha kralju,i ja sam isto razmišljao ali sam ipak odustao od kupovine,ipak znači opravdano :-)

 Hahaha ma da, kad sam konj..svugdje piše da je isti ekran ali nisam računo da je OP5 više zaobljen na rubovima i prednja kamera je pomaknuta za par mm u desno...tako da kurac 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
8 godina
neaktivan
offline
OnePlus 5

 
 
 
 
 
 
 

oneplus 5t

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
OnePlus 5

Da li piše koje veličine će biti? Uf... Dobar.

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 5
bNeo kaže...

Da li piše koje veličine će biti? Uf... Dobar.

 ne pise, ali pitanje je kako ce izgledat, nije ovo 100% tocno

7 godina
offline
OnePlus 5

Konceptualni render, nema boga da tako izgleda konačan proizvod.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
OnePlus 5

kao sto nema ni sanse da izadje 5T, bar zasad.

SD 835 je jos aktuelan procesor, a sve su male sanse da ce izaci uopste SD836, tako da ne vidim sta bi OnePlus mogao napraviti za OP 5T

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice