OnePlus 6

poruka: 1.157
|
čitano: 257.705
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: OnePlus 6
Da,kamera je napokon OK,stabilizacija videa u 4K je koliko sam vidio na nivou Pixela 2XL i Galaxy S9+.
Fotke isto nemaju efekat vodenih bojica kao na 5T.
Dizajn napokon izgleda dovoljno dobro da ne mogu reci da mi lici na neki drugi mob.
Po svemu se sada priblizio najboljima za manju cijenu...meni je 5T bio preskup za ono sto nudi.
9 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 6
Ja se jos premisljam dali njega ili mate 10 pro, oba su dobra, cekam da dode neki detaljan review :)
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: OnePlus 6
Gravityri kaže...
Ja se jos premisljam dali njega ili mate 10 pro, oba su dobra, cekam da dode neki detaljan review :)

 

Da, oba su dobra, ali ce ti OP6 biti duze aktualan i vjerojatno duze dobivati nadogradnje.

Vec sada je na spisku za Android P beta i prednost je sto je to tvrtkin jedini mobitel kojemu je posvecena sva moguca paznja.

Prednost je i u vidu dodatne opreme jer za Oneplus rade opremu neki renomirani brendovi poput Spigena ili dbrand-a dok za Huawei mozes naci uglavnom ili originalne maskice ili neke za 2-3$ koje su upitne kvalitete...nekome je i to dobro jer nije probao Spigen.

Video snima u 4K 60 fps i to lijepo stabiliziran, ima veci ekran, ali i manju bateriju, ima bolji procesor...obzirom na slicnu cijenu mislim da je OP6 bolji izbor.

11 godina
offline
Re: OnePlus 6
Fulcrum kaže...

Slažem se, nisu ni meni bitne te stvari.. da jesu, nebi kupio 5T koji mi savrseno radi

 

U tom sam se postu osvrnuo na pisanje kolege oceana, nisam iznosio svoje misljenje.. fali ti konteksta

 

 

 da, moja greska nisam procitao od pocetka taj dio rasprave 

13 godina
odjavljen
offline
Re: OnePlus 6
Gravityri kaže...
Za kameru nebi rekao da je prosjecna, bas sam gledao par reviewa, po meni su jedino trebali staviti 4k bateriju i da je vodotporan

Za cjenovni rang je dobra, za flagship je prosjecna at best. Ja ga neni nikad uzeo za te pare pored konkurencije (njuskalo, novo zapakirano)

10 godina
offline
Re: OnePlus 6
MARKOZD15 kaže...
Ja ga neni nikad uzeo za te pare pored konkurencije (njuskalo, novo zapakirano)

 

 

Mob kosta 3800 Kn preracunato u Kune sa dostavom...sto mozes od konkurencije dobiti novo zapakirano bolje?

Cak i ako gledamo na njuskalu Galaxy S9 je oko 4500 ili vise, Galaxy S9+ je preko 5000, Huawei P20 PRO je oko 4500, Note 8 je oko 4200...najblizi cijenom mu je Mate 10 PRO.

OP6 je slicna filozofija kao i Pixel koji imas, nije za svakoga i vise ga kupuju geek-ovi.

S9+ je mob za ziheraše...

Nakon bljedunjavog OP5 mislio sam da su otisli u plagijatorske vode i jednostavno sam izgubio interes za tu marku, ali OP6 je ugodno iznenadjenje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 21:29 (ocean77).
14 godina
offline
Re: OnePlus 6
ocean77 kaže...
MARKOZD15 kaže...
Ja ga neni nikad uzeo za te pare pored konkurencije (njuskalo, novo zapakirano)

 

 

Mob kosta 3800 Kn preracunato u Kune sa dostavom...

 Koja je ustvari prava cijena onda, jer po mojoj računici ispada 4200kn.

12 godina
neaktivan
offline
OnePlus 6

Pa 519 EUR dođe oko 3800 Kuna.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: OnePlus 6
zabranjeniples kaže...
ocean77 kaže...
MARKOZD15 kaže...
Ja ga neni nikad uzeo za te pare pored konkurencije (njuskalo, novo zapakirano)

 

 

Mob kosta 3800 Kn preracunato u Kune sa dostavom...

 Koja je ustvari prava cijena onda, jer po mojoj računici ispada 4200kn.

 

13 godina
odjavljen
offline
OnePlus 6

@Ocean77

 

Uzeo bi S9+, Note 8, Pixel 2 XL jer ih ima za cca 4000kn otprilike, 200kn mi ne znaci nista kad kupujem nesto za tolike novce.

 

Svi su bolji od OP6 u dosta segmenata

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OnePlus 6

Mi Mix 2S ili OnePlus 6

I meni je bila slična dilema al' kad sam čuo zvuk koji je kamera snimila na Mi Mix 2S , rekoh ne hvala, to neće nikad popraviti (i ne bi im bilo prvi put) . Danas naručio 6-cu 6/64. Već sam imao OnePlus, to je aparat kojeg sam najduže imao i nisam imao nikakvih zamjerki. Brzina i jednostavnost servisa (zlu netrebalo,puj, puj ) mi daje nekakav osjećaj sigurnosti.  Zub me ne smeta lako se sakrije.

 

Što se tiče cijene PayPal mi je sa uključenim priority shipping od 7,99 € + mobitel naplatio 3.918,17. Znači bez priority shipping došao bi 3.858,00

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 22:02 (Nefil).
14 godina
offline
Re: OnePlus 6
ocean77 kaže...
Gravityri kaže...
Ja se jos premisljam dali njega ili mate 10 pro, oba su dobra, cekam da dode neki detaljan review :)

 

Da, oba su dobra, ali ce ti OP6 biti duze aktualan i vjerojatno duze dobivati nadogradnje.

Vec sada je na spisku za Android P beta i prednost je sto je to tvrtkin jedini mobitel kojemu je posvecena sva moguca paznja.

Prednost je i u vidu dodatne opreme jer za Oneplus rade opremu neki renomirani brendovi poput Spigena ili dbrand-a dok za Huawei mozes naci uglavnom ili originalne maskice ili neke za 2-3$ koje su upitne kvalitete...nekome je i to dobro jer nije probao Spigen.

Video snima u 4K 60 fps i to lijepo stabiliziran, ima veci ekran, ali i manju bateriju, ima bolji procesor...obzirom na slicnu cijenu mislim da je OP6 bolji izbor.

Inače Huawei Mate 10 Pro već ima Android P u beta ili ti u developer preview inačici što se malo koji mob može pohvaliti - LINK

Svaka čast za Huawei.

10 godina
offline
Re: OnePlus 6
MARKOZD15 kaže...

@Ocean77

 

Uzeo bi S9+, Note 8, Pixel 2 XL jer ih ima za cca 4000kn otprilike, 200kn mi ne znaci nista kad kupujem nesto za tolike novce.

 

Svi su bolji od OP6 u dosta segmenata

 Ti si nasao Pixela za cijenu za koju nitko nije nasao i imao si srece, ali taj mob je uglavnom oko 5000 Kn i cijenom je daleko vise, S9+ takodjer i jedino je Note 8 nesto povoljniji iako je i on skuplji.

Ja recimo Samsunga nebi, jednostavno sam ih se zasitio...nakon S3, S4, S6, S7E i S8+ mislim da bi S9 zavrsio na njuskalu u roku par dana koliko su mi dosadili.

13 godina
odjavljen
offline
Re: OnePlus 6
ocean77 kaže...

 Ti si nasao Pixela za cijenu za koju nitko nije nasao i imao si srece, ali taj mob je uglavnom oko 5000 Kn i cijenom je daleko vise, S9+ takodjer i jedino je Note 8 nesto povoljniji iako je i on skuplji.

Ja recimo Samsunga nebi, jednostavno sam ih se zasitio...nakon S3, S4, S6, S7E i S8+ mislim da bi S9 zavrsio na njuskalu u roku par dana koliko su mi dosadili.

Uvik se da naci jeftnije, trazis 7/8 dana i uleti nesto, barem meni uvik. Imam covjeka koji Pixele prodaje za 4000kn sa US jamstvom, pored njega da uzmem OP6? Pa nisam poludio.

 

A to sto je tebi Samsung dosadio, ne znaci da je svakome. S9+ je u skoro svakom segmentu bolji uredaj od OP6, Note 8 isto. OP ce mi biti zanimljiv kad bude flagship killer za te novce

16 godina
offline
Re: OnePlus 6
MasterOfDisaster kaže...
ocean77 kaže...
Gravityri kaže...
Ja se jos premisljam dali njega ili mate 10 pro, oba su dobra, cekam da dode neki detaljan review :)

 

Da, oba su dobra, ali ce ti OP6 biti duze aktualan i vjerojatno duze dobivati nadogradnje.

Vec sada je na spisku za Android P beta i prednost je sto je to tvrtkin jedini mobitel kojemu je posvecena sva moguca paznja.

Prednost je i u vidu dodatne opreme jer za Oneplus rade opremu neki renomirani brendovi poput Spigena ili dbrand-a dok za Huawei mozes naci uglavnom ili originalne maskice ili neke za 2-3$ koje su upitne kvalitete...nekome je i to dobro jer nije probao Spigen.

Video snima u 4K 60 fps i to lijepo stabiliziran, ima veci ekran, ali i manju bateriju, ima bolji procesor...obzirom na slicnu cijenu mislim da je OP6 bolji izbor.

Inače Huawei Mate 10 Pro već ima Android P u beta ili ti u developer preview inačici što se malo koji mob može pohvaliti - LINK

Svaka čast za Huawei.

 Pa i OnePlus 6 ima Android P betu.

Link

 

10 godina
offline
Re: OnePlus 6
MARKOZD15 kaže...
ocean77 kaže...

 Ti si nasao Pixela za cijenu za koju nitko nije nasao i imao si srece, ali taj mob je uglavnom oko 5000 Kn i cijenom je daleko vise, S9+ takodjer i jedino je Note 8 nesto povoljniji iako je i on skuplji.

Ja recimo Samsunga nebi, jednostavno sam ih se zasitio...nakon S3, S4, S6, S7E i S8+ mislim da bi S9 zavrsio na njuskalu u roku par dana koliko su mi dosadili.

Uvik se da naci jeftnije, trazis 7/8 dana i uleti nesto, barem meni uvik. Imam covjeka koji Pixele prodaje za 4000kn sa US jamstvom, pored njega da uzmem OP6? Pa nisam poludio.

 

A to sto je tebi Samsung dosadio, ne znaci da je svakome. S9+ je u skoro svakom segmentu bolji uredaj od OP6, Note 8 isto. OP ce mi biti zanimljiv kad bude flagship killer za te novce

 

Ja imam Pixela kao i ti i taj mob ima svojih nekih prednosti, ali iskreno nije nista bolji od OP6...ima samo nesto malo bolju kameru i losiji video (u smislu opcija...nema 4K 60fps, slowmo..) tako da su tu negdje.

OP6 dolazi sa Oxygen OS koji je vjerojatno najbliza verzija nekog OS cistom androidu i na OP6 ces dobiti slicno iskustvo koristenja kao i na Pixelu samo sto na OP6 imas jos mocniji SOC pa ce biti jos fluidniji, geste su znatno bolje implementirane, vise RAM-a (6-8 RAM naspram 4), jos veci ekran, ljepsi dizajn i neusporedivo bolju podrsku ako se mob kojim slucajem pokvari (procitaj iskustva korisnika), Dash charge...sto se ostalog tice Pixel je skroz vodootporan, a OP6 samo na kišu i oba nemaju bezicno punjenje.

Nekome je bitan i 3.5mm ulaz za slusalice koji OP6 ima, a Pixel nema...meni ta stavka nije bitna, ali mnogima je.

 

Kada mi dodje usporedim ih malo pa javim kakvi su..ja cu nastaviti koristiti Pixel 2XL, a zena ce OP6...realno gledano OP6 je u vecini toga bolji od Pixela kakav imamo obojica, a ti samo imas predrasude prema toj marki.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 22:18 (ocean77).
13 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 6
ocean77 kaže...
Gravityri kaže...
Ja se jos premisljam dali njega ili mate 10 pro, oba su dobra, cekam da dode neki detaljan review :)

 

Da, oba su dobra, ali ce ti OP6 biti duze aktualan i vjerojatno duze dobivati nadogradnje.

Vec sada je na spisku za Android P beta i prednost je sto je to tvrtkin jedini mobitel kojemu je posvecena sva moguca paznja.

Prednost je i u vidu dodatne opreme jer za Oneplus rade opremu neki renomirani brendovi poput Spigena ili dbrand-a dok za Huawei mozes naci uglavnom ili originalne maskice ili neke za 2-3$ koje su upitne kvalitete...nekome je i to dobro jer nije probao Spigen.

Video snima u 4K 60 fps i to lijepo stabiliziran, ima veci ekran, ali i manju bateriju, ima bolji procesor...obzirom na slicnu cijenu mislim da je OP6 bolji izbor.

 

Ja sam za P20 pro narucio spigen masku dok ga jos nije ni bilo u prodaji, tak da nije da nema.

10 godina
offline
Re: OnePlus 6
I mogao si birati samo jednu...odi pogledaj koliko ih ima za Pixela npr.😄

Vidim da su na dbrand dodali i Huawei...ajde super.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 23:07 (ocean77).
13 godina
odjavljen
offline
OnePlus 6

@Ocean77

 

Nesto malo bolju kameru? Bolja je 2 klase iznad, pa Nexus 6p ima bolje fotke od OP6 a kamoli Pixel 2. 

 

Da OP6 nema zub i ima kameru u rangu konkurencije odma bi ha uzeo, ovako mi ne dolazi u obzir

 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: OnePlus 6
ocean77 kaže...
sto se ostalog tice Pixel je skroz vodootporan, a OP6 samo na kišu i oba nemaju bezicno punjenje.

 

 rekao bih da je i vise nego

 

 

ti IP certifikati su onak, forme radi manje vise, jer ti ionako, ako dode do propustanja to ne pokriva garancija bez obzira na IP vrijednost

10 godina
offline
Re: OnePlus 6
Pixel ima dobru kameru u auto mode i to mu je osnovna prednost, a OP6 ima sada podjednako veliki senzor kao i Pixel i pravi manual mode i ako ne ide u auto onda se sa manual mode sigurno moze izvuci tamo gdje mozda nije na nivou Pixela.
Po uzorcima koje sam vidio razlika u kameri kod svih top modela ove godine je zaista minimalna...kada dodje provjerit cu pa stavim na forum.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: OnePlus 6
MARKOZD15 kaže...

@Ocean77

 

Nesto malo bolju kameru? Bolja je 2 klase iznad, pa Nexus 6p ima bolje fotke od OP6 a kamoli Pixel 2. 

 

Da OP6 nema zub i ima kameru u rangu konkurencije odma bi ha uzeo, ovako mi ne dolazi u obzir

e sad fakat seres bezveze, da 2 klase iznad 

13 godina
offline
OnePlus 6
Video mi izgleda začuđujuće dobro. Po meni šteta što drugi senzor nije tele kamera nego je samo za portrait mode

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: OnePlus 6
zuper kaže...
Video mi izgleda začuđujuće dobro. Po meni šteta što drugi senzor nije tele kamera nego je samo za portrait mode

 da, to im je fakat bezveze, nis koristi taj drugi senzor, ili tele ili B/W ili wide da je bar 

13 godina
odjavljen
offline
Re: OnePlus 6
Timo kaže...

e sad fakat seres bezveze, da 2 klase iznad 

Ajde ajde, isprobaj malo pa vidi. Ja usporedujem Pixel 2 i OP6. Pixel 2 uz HDR+ ide bez beda do ISO1000 i slike u pokretu su moguce cak i u slabijim uvjetima. Na OP6 taj senzor nije sposoban za nista iznad 1/8 a za nesto u pokretu sa tom brzinom okidaca mozes zaboraviti. Plus osim toga i staticne slike su losije. Kada isprobas Pixel i za sto je sposoban sve ce ti biti jasno. 

12 godina
offline
OnePlus 6

Opet je do prioriteta, da pixel ima bolju kameru od apsolutno svih u auto modu, ali cijena je prepaprena za nekoga kome najbolja kamera nije must have feature. 

Osobno bih uzeo OP6. S845, ekran, hp jack, i ALERT SLIDER o kojem nitko ne priča, a toliko je faking koristan da je dovoljan razlog da u moru dosadnih iteracija mobitela, dobijem nešto uistinu korisno. 

 

Češće ću osjetiti benefit 3.5mm jacka i korištenja tog slidera nego bolje kamere, a ima i napredniji čipset sa više rama. Za 200 eura manje, meni je no-brainer, te mislim da će to biti moj sljedeći mob.

Naravno, nekome kome je kamera prioritet iznad svega neće ići dalje od pixela 2xl, dok je MENI to osobno precijenjen mob kojeg izdvajaju najbolja kamera na tržištu, googleovo ime i podrška, te što još? 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
OnePlus 6
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 6:23 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
OnePlus 6

Pixel ima bolju kameru ali je s druge strane (barem meni) toliko ogoljen da ni neke osnovne stvari ne mozes podesiti.

OP6 uz dobru kameru koja je uvijek pri ruci ima i dobar OS koji se lijepo moze personalizirati kao i brzo punjenje o kojemu drugi jos sanjaju. S obzirom na trenutnu ponudu ako moram biti android biram OP6 :) ali i dalje ostajem pri stavu da mi je kamera na iPhone 7/8, X najpouzdanija, ukljuci, fotkaj i imas 99% dobru fotku.

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: OnePlus 6
MARKOZD15 kaže...
Timo kaže...

e sad fakat seres bezveze, da 2 klase iznad 

Ajde ajde, isprobaj malo pa vidi. Ja usporedujem Pixel 2 i OP6. Pixel 2 uz HDR+ ide bez beda do ISO1000 i slike u pokretu su moguce cak i u slabijim uvjetima. Na OP6 taj senzor nije sposoban za nista iznad 1/8 a za nesto u pokretu sa tom brzinom okidaca mozes zaboraviti. Plus osim toga i staticne slike su losije. Kada isprobas Pixel i za sto je sposoban sve ce ti biti jasno. 

ma ja isto popizdim bezveze, sorry 

 

ako nije S9+ za 2 klase bolji, nije ni PXL2, sto se fotografije tice

 

bolji je, to nema sumnje, ali sad da se moze reci da je svjetlosnim godinama daleko nije

 

da se ne zavaravamo, OP6 nije u rangu PXL2, P20Pro, Note 8, U11+ i slicnih, ali je tu negdje, puno blize nego je to bio sa OP5T, bar po ovim uzorcima koje trenutno vidimo

 

bude ocean77 dobio prvi OP6 pa ce moci usporediti sa Pixelom, pa cemo vidjet, on mi je dovoljno kompetentan, puno vise nego ovi internacionalci sa youtube 

 

bilo kako bilo, ja sam ga isto narucio, bez obzira bila fotografija losa ili dobra, video mi je bitniji, a i mene vise interesiraju neke druge stvari kod telefona

11 godina
offline
Re: OnePlus 6
zvonac kaže...

 samo u par testova, procitaj cijeli tekst 

 

"I can’t help but feel disappointed that, all in all, the performance of the OnePlus 6 still doesn’t match that of last year’s Pixel 2 XL"

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice