OnePlus X

poruka: 164
|
čitano: 39.444
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
OnePlus X

Koliko je postarina ako moze neko rec ko je narucivao?

As I walk through the valley of the shadow of death I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: OnePlus X
lucky_look kaže...

Koliko je postarina ako moze neko rec ko je narucivao?

 24.49 eura

13 godina
offline
OnePlus X

cek kak negdje pise da je 250$ a meni pokazuje 269 eura? i jos postarina 25 eura na to pa ispadne 2200 kn...pa jeftinije mi ga je uzet sa giz topa bez ikakve zajebancije sa inviteovima 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: OnePlus X
domac5 kaže...

cek kak negdje pise da je 250$ a meni pokazuje 269 eura? i jos postarina 25 eura na to pa ispadne 2200 kn...pa jeftinije mi ga je uzet sa giz topa bez ikakve zajebancije sa inviteovima 

 Za EU je 269 eura...na kraju ispadne 293 eura sto je tocnije 2217 kn

13 godina
offline
Re: OnePlus X
rocko9 kaže...
domac5 kaže...

cek kak negdje pise da je 250$ a meni pokazuje 269 eura? i jos postarina 25 eura na to pa ispadne 2200 kn...pa jeftinije mi ga je uzet sa giz topa bez ikakve zajebancije sa inviteovima 

 Za EU je 269 eura...na kraju ispadne 293 eura sto je tocnije 2217 kn

 na giz topu ispadne 2109 kn... neka neka, nek si gurnu svoje inviteove u guzicu, sad znam odakle cu kupit, btw ak neko oce moj invite vrijedi do srijede

14 godina
offline
Re: OnePlus X
domac5 kaže...
rocko9 kaže...
domac5 kaže...

cek kak negdje pise da je 250$ a meni pokazuje 269 eura? i jos postarina 25 eura na to pa ispadne 2200 kn...pa jeftinije mi ga je uzet sa giz topa bez ikakve zajebancije sa inviteovima 

 Za EU je 269 eura...na kraju ispadne 293 eura sto je tocnije 2217 kn

 na giz topu ispadne 2109 kn... neka neka, nek si gurnu svoje inviteove u guzicu, sad znam odakle cu kupit, btw ak neko oce moj invite vrijedi do srijede

 Interesantno je jos to sto po kineskim stranicama ima i bijelih modela,a naravno i crnih ali ne koriste ovaj Oxygen OS nego Hydrogen OS.Nadam se da je tu sve original i jednako samo sto je razlika u softveru,a to nije problem za promijenit.

15 godina
offline
OnePlus X

naravno da to nije sve ok i naravno da je to fejk... ne postoji oneplus x u bijeloj boji. Znam da je taj neki onyx i ceramic. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
OnePlus X

Ma kako sam citao i nije fake...nego je to za kinesko trziste i sve je isto osim tog OS-a

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus X

Ima par videa na YT s tim bijelim. Nije Oxygen OS gore, već Hydrogen OS koji je za kinesko tržište. Da se mene pita, ja nebi eksperimentirao s tim bijelim, iako bi trebalo biti lako prebaciti Oxygen OS gore. U tom i je stvar kaj je malo jeftiniji od običnog crnog.

 

Uglavnom, moj OPX je na putu, danas je napusto Kinu. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2015 10:22 (iggy_majstorinho).
15 godina
offline
OnePlus X

s tim kineskim si morate paziti na frekvencije, a da o jeziku i ne pricam. Ako oni nesto nude za internacionalno i nesto samo za kinesko trziste, valjda ima neki razlog. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: OnePlus X
iggy_majstorinho kaže...

Ima par videa na YT s tim bijelim. Nije Oxygen OS gore, već Hydrogen OS koji je za kinesko tržište. Da se mene pita, ja nebi eksperimentirao s tim bijelim, iako bi trebalo biti lako prebaciti Oxygen OS gore. U tom i je stvar kaj je malo jeftiniji od običnog crnog.

 

Uglavnom, moj OPX je na putu, danas je napusto Kinu. 

 neka ti što prije stigne..

 

obavezno napiši utiske ovdje,ja čekam invite još..

9 godina
neaktivan
offline
OnePlus X

Poz, dobio sam invite ali se ne mogu registrirati na Oneplus stranici ne znam zašto. U glavnom, vidio sam da je gore netko spomenuo taj giztop i zaista imaju oneplus x.

Imaju li oni skladiste u eu i moram li im naznaciti nekako da mi posalju iz eu?

Također, piše free shipping, ali crveno, znači li to da ne moram platiti poštarinu?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: OnePlus X
rocko9 kaže...
domac5 kaže...

cek kak negdje pise da je 250$ a meni pokazuje 269 eura? i jos postarina 25 eura na to pa ispadne 2200 kn...pa jeftinije mi ga je uzet sa giz topa bez ikakve zajebancije sa inviteovima 

 Za EU je 269 eura...na kraju ispadne 293 eura sto je tocnije 2217 kn

 

 

Ja sam ga jucer kupio preko njihove trgovine i tocan iznos koji se plati je 293.49 sto bi bilo po tecaju PayPala 2334.42 Kn...kakav je to tecaj to valjda samo PayPal zna.

16 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus X
Poklanjam pozivnicu, vrijedi do sutra. Za dogovor pm.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OnePlus X
Nisi prebacio na paypalu da ti konverziju odradi banka, nego ju je odredio paypal i zato tolika razlika.. Ne vidim nijedan drugi razlog..
Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
10 godina
offline
OnePlus X

Gdje se to prebacuje?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
OnePlus X

ljudi moji, ovaj njihov processing traje godinama... prosli petak sam kupio mobitel, jos ga nisu ni poslali... 

 

EDIT:

evo došao mob danas ipak... ovak, da se ne nervirate ko ja, meni je konstantno pisalo pocessing, kad sam prije kupovao OPO tad je iz processing preslo u shipping, ovaj put nije bilo tak.

Narucio sam mobitel znaci kasno posle podne prosli petak i tak je i dosao danas, tocno tjedan dana, nije uopce lose... 

U kutiji je naravno bil mobitel i maskica ona onak vise mat, tak da si netrebate narucivati maskicu... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2015 19:02 (Blade18).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus X
Blade18 kaže...

ljudi moji, ovaj njihov processing traje godinama... prosli petak sam kupio mobitel, jos ga nisu ni poslali... 

 

EDIT:

evo došao mob danas ipak... ovak, da se ne nervirate ko ja, meni je konstantno pisalo pocessing, kad sam prije kupovao OPO tad je iz processing preslo u shipping, ovaj put nije bilo tak.

Narucio sam mobitel znaci kasno posle podne prosli petak i tak je i dosao danas, tocno tjedan dana, nije uopce lose... 

U kutiji je naravno bil mobitel i maskica ona onak vise mat, tak da si netrebate narucivati maskicu... 

 

Ti se žališ...ja sam ga kupio u četvrtak, 5.11. i još mi nije stigao. Processing je bio gotov u ovaj ponedjeljak i predan DHL-u. Postoji tema na OP forumu od nekih 40tak stranica gdje se skupilo više od 100 ljudi koji su prijavili isti problem. Fora je u tome kaj su jednu veliku pošiljku za EU sklepali u 1 paletu ili kontejner i zbog veličine se (pre)dugo zadržao (cca 2 puna dana) na carini u Hong Kongu ili Shenzhenu. Koliko vidim mob je trenutno u UK pa se nadam da će mi doć u ponedjeljak, 16.11. što je prema riječima DHL-a za 11. mj. i dalje OK (navodno garantiraju isporuku unutar 7-10 standardnih radnih dana).

 

Kaj se tiče PayPala, odabrao sam opciju da mi PayPal skida cifru onako kako je originalni račun (odnosno da PayPal NE radi koverziju). U pravilu tražim da je račun u €, kako je i od OP bio. Imam deviznu karticu povezanu sa PayPalom i skinuo mi je love točno u cent.

 

Uglavnom dodam svoj neki review kad mi stigne mob.

14 godina
offline
Re: OnePlus X
Blade18 kaže...

ljudi moji, ovaj njihov processing traje godinama... prosli petak sam kupio mobitel, jos ga nisu ni poslali... 

 

EDIT:

evo došao mob danas ipak... ovak, da se ne nervirate ko ja, meni je konstantno pisalo pocessing, kad sam prije kupovao OPO tad je iz processing preslo u shipping, ovaj put nije bilo tak.

Narucio sam mobitel znaci kasno posle podne prosli petak i tak je i dosao danas, tocno tjedan dana, nije uopce lose... 

U kutiji je naravno bil mobitel i maskica ona onak vise mat, tak da si netrebate narucivati maskicu... 

 Ja sam svog 9.11 narucio a tek mi evo javljaju da su ga jutros poslali zapravo....

12 godina
neaktivan
offline
OnePlus X

Poklanjam invite za kupnju oneplus x 
Ako kome treba pm

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: OnePlus X
iggy_majstorinho kaže...
Blade18 kaže...

ljudi moji, ovaj njihov processing traje godinama... prosli petak sam kupio mobitel, jos ga nisu ni poslali... 

 

EDIT:

evo došao mob danas ipak... ovak, da se ne nervirate ko ja, meni je konstantno pisalo pocessing, kad sam prije kupovao OPO tad je iz processing preslo u shipping, ovaj put nije bilo tak.

Narucio sam mobitel znaci kasno posle podne prosli petak i tak je i dosao danas, tocno tjedan dana, nije uopce lose... 

U kutiji je naravno bil mobitel i maskica ona onak vise mat, tak da si netrebate narucivati maskicu... 

 

Ti se žališ...ja sam ga kupio u četvrtak, 5.11. i još mi nije stigao. Processing je bio gotov u ovaj ponedjeljak i predan DHL-u. Postoji tema na OP forumu od nekih 40tak stranica gdje se skupilo više od 100 ljudi koji su prijavili isti problem. Fora je u tome kaj su jednu veliku pošiljku za EU sklepali u 1 paletu ili kontejner i zbog veličine se (pre)dugo zadržao (cca 2 puna dana) na carini u Hong Kongu ili Shenzhenu. Koliko vidim mob je trenutno u UK pa se nadam da će mi doć u ponedjeljak, 16.11. što je prema riječima DHL-a za 11. mj. i dalje OK (navodno garantiraju isporuku unutar 7-10 standardnih radnih dana).

 

Kaj se tiče PayPala, odabrao sam opciju da mi PayPal skida cifru onako kako je originalni račun (odnosno da PayPal NE radi koverziju). U pravilu tražim da je račun u €, kako je i od OP bio. Imam deviznu karticu povezanu sa PayPalom i skinuo mi je love točno u cent.

 

Uglavnom dodam svoj neki review kad mi stigne mob.

iggy, koliko te na kraju koštao mobitel? Sa svim troškovima.

16 godina
offline
OnePlus X

Ako netko želi Invite za X, nek se javi. Stigao mi jedan za shareanje, traje 7 dana.

 

Nemam vremena pisati detaljniji review, ali sa baterijom X sam prezadovoljan, već dva-tri dana za redom SOT preko 5 sati, prosječno 5:30h.

S kamerom nisam zadovoljan, o tome sam čitao na službenom forumu da se ekipa žalila, pa mogu potvrditi da je fokus pomalo čudan, nekako mi je 1+1 čak bolji u pitanju kamere. Brzina i sve ostalo hradverski je prema očekivanjima. Zvuk odličan, kvaliteta izrade kučišta je jako dobra. Softver je rootan i radi bez problema, nisam primijetio nikakvih većih bugova.  Sd karticu još nisam ubacio pa ne mogu reći kako radi.

EDIT: pohvalio bih također crnu temu, koja u kombinaciji sa amoled ekranom jako dobro izgleda i stedi bateriju, također bih izdvojio LTE što je u mobu, ja kao user sam zadovoljan sa 3g pa mi je to više luksuz. LTE je dosta raširen ovdje u minhenu, ali na putu do posla mi se često mijenja sa 3g na LTE pa ga ne koristim u radne dane, samo vikendom. 

last.fm/user/jolly_bravo
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2015 20:35 (jollyb).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
OnePlus X

Meni su poslali e-mail da je mobitel poslan 14.11,a ja jos nisam dobio tracking broj i na stranici mi pise jos uvijek "processing".Vjerovatno se jos netko susreo sa ovime?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
OnePlus X

Nakon što sam ga naručio navečer 5.11. stigao mi je jučer tokom dana, odnosno 16.11. s time da je zapravo 2 dana trebalo OP-u da preda mobitel DHL-u, rekao bih da je to zadovoljavajuće, niti predug niti kratak rok. Znači došao mi je 7. radni dan od narudžbe.

 

Zasad me impresionira ekran, Ambient Display je odlična funkcija i trebala bi biti u svakom današnjem androidu, posebice s AMOLED ekranom. Zvuk u slušalici mi zasad nije nešto posebice, štoviše, rekao bih prosječno. Zvuk zvonjave je solidan, meni čak na momente na najjačem preglasan, nije kristalno čist kao na možda HTC-ovim flagshipima ali je zadovoljavajuć. Aplikacije se vrte fluidno, nisam gamer tako da za igre ne znam. Wi-Fi ima solidan prijem, zasad nema problema. Ubacio sam SD karticu od Kingstona 32GB s time da sam ju prvo formatirao u NTFS i imam problema iako u praksi radi. Npr. aplikacija MAPS.ME uredno pohrani karte i ruting na SD dok HERE to iz nekog razloga ne želi napraviti i zašteka. Nivo customizacije je jako dobar, pohvalio bi crnu temu sučelja koja s AMOLED ekranom izgleda bomba, mijenjanje boja ledica i boja sustava, podešavanje dozvola aplikacija i sl. je odlično. Kameru nisam testirao ali na prvu niš posebno, sasvim prosječno za povremeno okinut koju fotku je OK.

 

Uglavnom testiram dalje i kroz cca tjedan dana pošaljem neki mini review. Ak tko ima kakva specifična pitanja, slobodno se javite.

 

 

 
4 0 hvala 5
12 godina
offline
Re: OnePlus X

Pozdrav, koliko sam shvatio kupio si ga direktno od proizvođača, tj. sa njihove stranice preko invite-a?

Koliko te na kraju izašlo (jesi li platio carinu?). Kakav si adapter za struju dobio (EU ili?). Vidio sam recenziju na pcadvisor site-u i tamo kažu da ako se kupi preko Geekbuying-a da mobitel dođe
sa predinstaliranim aplikacijama kao što su: KK Browser, DCShare, Clean Master, DU Battery Saver i DU Speed Booster, UC Mini koje se ne mogu deinstalirati-jeli to i kod tebe slučaj?

Malo je više pitanja, ali hvala ti unaprijed!

11 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus X
Dario1 kaže...

Pozdrav, koliko sam shvatio kupio si ga direktno od proizvođača, tj. sa njihove stranice preko invite-a?

Koliko te na kraju izašlo (jesi li platio carinu?). Kakav si adapter za struju dobio (EU ili?). Vidio sam recenziju na pcadvisor site-u i tamo kažu da ako se kupi preko Geekbuying-a da mobitel dođe
sa predinstaliranim aplikacijama kao što su: KK Browser, DCShare, Clean Master, DU Battery Saver i DU Speed Booster, UC Mini koje se ne mogu deinstalirati-jeli to i kod tebe slučaj?

Malo je više pitanja, ali hvala ti unaprijed!

 

spajder kaže...
/CUT

iggy, koliko te na kraju koštao mobitel? Sa svim troškovima.

 

Prijavio sam se prvi dan na OP stranici za pozivnice kad se moglo (mislim da sam i par tweetova okinuo za OPX) i 2 dana prije početka prodaje sam već dobio pozivnicu. Iskoristio sam tu pozivnicu i naručio/kupio sam putem PayPala tek navečer 5.11. jer sam cijeli dan bio na putu/terenu. Na PayPalu sam odabrao da banka radi konverziju, odnosno da PayPal skida cifru koja je na ispostavljenom računu. Kako je mobitel bio 269€ i (jedina opcija za) shipping 24,49€, meni je PayPal direktno s deviznog skinuo točno 293,49€ i ni centa više.

 

Kako OP mobitel prvo šalje UK, roba se vjerojatno tamo carini i šalje dalje unutar EU pa onda dalje logično ni nema carine niti PDV-a odnosno nisam ništa dodatno plation na gornju cifru koju su mi skinuli s računa. Na koji to točno način funkcionira, ne znam, ali ona cifra koja je na njihovom webu, tu cifru platiš. Kod narudže mi je pisalo za model ovako: OnePlus X Onyx (EU). Što znači da sam dobio EU adapter za struju (5V/2A). Za Geekbuying ne znam koje su opcije, a u mojoj varijanti nije došao apsolutno nikakav bloatware od aplikacija na mobitelu. Došao je sa standardnim setom Google aplikacija. Sve koje si spomenuo, nema ih...

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2015 10:02 (iggy_majstorinho).
9 godina
neaktivan
offline
OnePlus X

Dobio si bas EU adapter ili onaj kinseki + nastavak za njega?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
OnePlus X

Meni je danas dosao...dojam ovako na prvu...mob je fenomenalno dizajniran i izradjen, prvoklasni materijali i komotno moze stati uz bok iPhoneu sto se materijala i izrade tice.

Ekran je isto fenomenalan, svjetlina i ostrina su za tu cijenu vrhunski.

Jedina zamjerka mi je kamera za sada iako nije iskljuceno da ce tu biti napretka...probao sam instalirati Camera FV5 i Manual Camera, ali na zalost ocito Oneplus nije otkljucao postavke kamere pa se ne moze utjecati na ISO, brzinu zatvaraca, WB...znaci kamera je nesto poput one na iPhoneu, samo osnovno ima.

Za sada postoji i neki problem sa SD karticom jer ju mob ne prepoznaje pa ce vjerovatno doci neki update koji ce to rijesiti.

Sve ostalo je iznad svih ocekivanja...da je barem hardvare i modul kamere iz Oneplus 2 uguran u ovaj mobitel bio bi savrsen.

 

 
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus X
robee1 kaže...

Dobio si bas EU adapter ili onaj kinseki + nastavak za njega?

 Baš EU adapter, isti kao na ovom videu: http://bit.ly/1l90K4y

(odskrolaj na 5. minutu).

15 godina
neaktivan
offline
OnePlus X

Evo danas i meni dosao Oneplus X. Moj prvi Oneplus. Prijavio sam se za invite i kod Oneplus One i kod Oneplus Two, a i nedavno (4.11.) i za Oneplus X. Pozivnicu sam dobio za Oneplus X 10.11, narucio ga 12.11. Placeno sve skupa (sa dostavom 293.49 eura). Shipali su ga 15.11, iz kine, a danas je dosao sa dhl-om. Nikakve dodatne troskove nisam imao. S obzirom da sam dosad koristio htc evo 3d (zadnje 3 godine i 7-8 mjeseci), ovaj je u svakom pogledu bolji, puno laksi od mog dosadasnjeg, s vecim i ljepsim ekranom. Jedino mi se ne svida sto je stakla na pozadini (navikao sam na gumu od htc-a), ali case sto se dobije s njim jako dobro sluzi.

[✔] Your mom 1/1
Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice