OnePlus X

poruka: 164
|
čitano: 39.409
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
OnePlus X

Slijedi jedan poduži post i recenzija OPX koja je u potpunosti subjektivna. Kog ne zanima, nek preskoči. Na dno posta dodam stvari koje ljude ekstra zanimaju. Dosad sam koristio Nexus 4.

 

UVOD

Želim napomenuti kako je moja psihološka granica za kupnju smarfona cca 300€ ili tako negdje oko 2k – 2.2 kn. Ne preferiram nekog proizvođača posebno a android kao OS mi je prirastao srcu jer ga koristim od samih početaka i nudi razinu customizacije koja zadovoljava sve moje želje i potrebe iako je cijela platforma po objektivnoj procjeni pre-fragmentirana.

 

OSOBNI KRITERIJI ZA ODABIR = ZAŠTO OPX

Jedan od glavnih kriterija za odabir mi je bila veličina mobitela. Kao prvo ne volim/želim preveliki mobitel za moje pojmove. Dijagonala ekrana koju sam tražio je u grubom rangu od cca 4.7 do 5“. Većinu mobitela u HR mogu nabaviti s odbitkom poreza pa obzirom na zadani rang cijena u kn u HR do koje mogu ići je 2750kn a za smartfone izvana sam si zadao granicu 300€. Jasno je da u ovom cjenovnom rangu treba pristati na neke kompromise, pa evo redom što želim a što mi nije nužno.

 

Moji glavni kriteriji su (random redoslijed): dobar ekran čitljiv na suncu, baterija koja u kombinaciji s ugrađenim hardverom daje što veću izdržljivost, solidna kvaliteta poziva, zvučnik zvona da se dobro čuje, solidan prijem WiFi signala i poželjno da radi na 5 GHz, android OS koji je što bliže AOSP verziji, dobar support i osigurane nadogradnje što duže a poželjno sljedeće 2 god, poželjno ako mob ima 16GB interne memorije da ima utor za microSD.

 

Manje bitni detalji su mi: kamera (često za potrebe posla i privatno nosim/koristim SLR), NFC – apsolutno nebitan - pogotovo u HR, 64-bita hardver – u ovom trenu mislim da je još nebitno, USB Type C – nedovoljno raširen, draže mi je još ostati na postojećem standardu, ionako većina proizvođača koristi samo jack a ne sve prednosti koje donosi Type C (reko bi marketinški trik), Quick charge – nebitno jer ionako punim mob preko noći i nije mi od prevelikog interesa, Fingerprint reader - koliko sam shvatio prvi mačići se u vodu bacaju, radije neka se tržište readera i softvera za njih ustabili pa onda kupit mob s tim, zasad mi ne treba.

 

Uz gornje kriterije želja je bila kupiti i novi smartfon ili eventualno polovni s „malo kilometara“ i koji je naravno još pod garancijom iz čega su manje više proizašli: Nexus 5, Oneplus X, Moto X 2nd Gen, Sony Z3 Compact i Huawei Honor 6. Razmišljao sam i o Moto G ali sam zaključio kako mi je to „preslab“ mob. Nexus 5: odličan support, AOSP android ali dosadan mob koji osim navedene 2 stvari nema apsolutno niš posebno, a glavna razočaranja su baterija i ekran. Moto X 2nd Gen mi je dugo vremena bila „tiha patnja“ no na kraju sam odlučio preskočiti zbog dimenzija, slabije baterije,nedostatka supporta u HR i zato što nema utor za microSD. Sonyev mobitel mi je praktički u startu zadovoljio sve kriterije ali nekako mi je bio mrvicu premali za moje prste. Da postoji Sony s mrvicu većim FullHD AMOLED ekranom i istim specifikacijama, mislim da bi mi to bio prvi izbor, ovako je „izvisio“ zbog starijeg modela i manjeg ekrana. Honor je bitku izgubio čisto iz nepovjerljivosti a isto tako i ostale kineske marke (ZUK, Meizu i sl.).

 

Imao sam mobitele s AMOLED i LCD ekranima (HTC Desire, Nexus S, Moto XT912, Nexus 4) i ako me netko pita ostajem na AMOLED ekranima do daljnjeg, osim ako ne uleti neki prokleto dobar deal (kao što je bio Nexus 4). Iz svega je manje više jasno kako je OPX po svemu bio taman mix specifikacija kakav sam tražio/kakav mi treba. Prema uvodnim recenzijama OPX-a zaključio sam da ga svakako naručujem a ako mi nešto ne paše, stavim ga u oglasnik po nabavnoj cijeni i tražim dalje.

 

OPX prema mojim kriterijima

 

Dizajn:

osobno mi je mrvicu pretanak, bilo bi mi draže da je deblji 1 do 2 mm i da su ugurali još malo jaču bateriju, isto kao i Nexus 4 presklizak sa stražnje strane, ali s onim bumper case-om koji dođe od OP-a, je solidno za držat u ruci, ne klizi, daje dojam skupljeg mobitela odnosno jako lijepo i dobro dizajniranog telefona, vuče malo i na Apple i Sonyev dizajn što mi je plus. Moguće je i većinu radnji obavljat s jednom rukom jer je taman na toj nekoj granici „jednoručnosti“. Gumb za paljenje ekrana mi je osobno malo prenisko, navikao sam da je cca 1 do 1.5 cm više ali to su već sitnice. Na ovom polju mi je ok, ispunio je očekivanja.

 

Ekran:

subjektivno AMOLED je kralj na malim uređajima, u zatvorenom prostoru možete ga komotno držati na 15 do 30% svjetline i sve će biti čisto i jasno zbog ogromnog kontrasta i zasićenja boja. Kod LCD-a imam dojam da svjetlinu ovisno o modelu moram napucat barem na 65 do 80% da koliko toliko bude za usporedbu s AMOLEDom. A to ždere bateriju ekstra. A to ne želim. OPX je ovdje zakon jer ima tamnu temu sučelja i to je odlično. I još štedi bateriju – meni super. FHD rezolucija na 5“ je sasvim ok, usudio bih se reći da prosječnom korisniku više od tog i ne treba, a ovakav ekran u ovom cjenovnom rangu bi se mogao mjeriti i s duplo skupljim telefonima po mom mišljenju. Na suncu – meni jako dobar, ispunio očekivanja. Ambient display funkcija mi je također super.

 

Baterija:

Obično sam skeptičan prema testovima koji se vrte po netu (stalno svi hvale Samsunga a kolege na poslu imaju prosječne rezultate). Ono, na svakoj stranici drugačiji dojam i recenzija – to je zato jer nema neke norme po kojoj se provode testovi... Zasad imam samo riječi hvale. Na poslu gdje radim, kad sam u uredu, signal mi je jako loš i svaki smartfon kojeg imam zbog tog dodatno trpi. Npr. sa Nexusom 4 u takvom okruženju s istim postavkama kao na OPX teško sam mogao sa stock OS-om dobiti više od 2 do 2.5h SoT. S OPX-om zasad dođem na SoT 4 do 4.5h – zbog ovog sam ekstremno sretan i zadovoljan. Uglavnom se moj dan sastoji (držim ga na 15 do 20% osvjetljenje ekrana) od 1.5 do 2h surfanja, 30 min razgovora, par YT filmića, 10 do 20 IM poruka, 5 do 10 mailova i generalno prčkanje po aplikacijama i postavkama od cca 5 do 20 min. OPX mi ovako izdrži 1 i pol dan, možda i 2 s gore navedenim SoT-om. Možda bi mogo izvuć i više, ali meni je ovo ono što sam i priželjkivao tako da sam jako jako zadovoljan. Dosad sam bateriju u komadu samo jednom napunio i ispraznio a rezultat prilažem u obliku screenshota. EDIT: zaboravio spomenuti da praktički cijelo vrijeme imam uključeno Wi-Fi ili podatkovni promet (3G, 4G nisam probao jer nemam takvu tarifu). Sve funkcije koje ne koristim uvijek ugasim (BT, GPS, Wi-Fi, 3G).

 

Povezivost:

Wi-Fi bolje lovi signal od Nexusa 4 tako da sam zadovoljan. Često koristim i spektar od 5GHz, više zbog poslovnih obaveza ali zbog dobrog 2.4 GHz signala neću se žalit. Bluetooth koristim jednom godišnje jer mi ne treba pa nemam šta za reć. USB konekcija s PC-jem je OK, sve radi besprijekorno.

 

Hardver:

3GB RAM-a dušu dalo za multitasking. Inače teško nađete ovoliku količinu u smartfonu za manje od 300€ i ovo je veliki plus. Osobno mislim da su 4 jezgre SD 801 (provjerenog i nešto starijeg SoC-a) na mobu sasvim dovoljno za ono što koristim i nisam primjetio neko ozbiljno štekanje zasad. Subjektivno mi se čini da je Nexus 4 brže i bolje učitavao Google Play sadržaj od OPX-a a sve ostalo ipak bolje radi na OPX. Ubacio sam microSD karticu od Kingstona i prema savjetu ljudi sa XDA i OP foruma, prethodno sam ju formatirao na kompu u NTFS. SD uredno radi sa sadržajem učitanim sa kartice. Za MAPS.ME aplikaciju karte sam uredno posrpemio na SD dok mi recimo s HERE maps to ne želi napraviti i mobitel zašteka. Još uvijek se aplikacije ne mogu pomaknuti na SD ali ohrabrujuće je obećanje da će OP ovo riješiti sa jednom od sljedećih nadogradnji sustava – svakako plus po meni što su brzo izdali priopćenje i rade prema zahtjevu korisnika.

 

Oxygen OS:

AOSP andorid + dodatne optimizacije koje u praksi dobro rade. No živciraju me ogromne ikone na defaultnom launcheru, pogotovo na FHD ekranu, pa sam odmah po instalaciji nabacio Nova Launcher i podesio veličinu i broj ikona na željeno. I odmah stavio željeni icon pack. Shelf opcija nema nekog smisla ako najdraže aplikacije strpate na početni homescreen. Tamna tema sučelja je ogroman plus i apsolutni MUST na AMOLED ekranu, em izgleda super na suncu, em štedi bateriju, em izgleda classy. Dozvole aplikacija preuzete za Marshmallowa su super stvar, odabir između tipki na ekranu i kapacitivnih tipki ispod ekrana je super opcija. Šteta što nisu te kapacitivne tipke malo osvijetljene. Biranje boje LED lampice je fora. Uglavnom za nekog tko je koristio AOSP andorid, Oxygen OS je po meni dobro „stjunirani AOSP“ i to je to.

 

Performanse i općenito iskustvo u radu/korištenju:

Sve je manje više OK. Imao sam par stvari koje su zaštekale, ali ili su povezane s SD karticom ili je do samog OS-a (andorid me znao zezati i na Nexusu 4) ali ništa strašno. Reset mobitela obično odmah riješi stvar. Rukovanje mobitelom s jednom rukom – svakako moguće za osobe koje imaju čak i prosječnu ili iznadprosječnu veličinu šake. Aplikacija za fotkanje od OP-a je fakat loše riješena i nadam se da će to proboljšati što prije. Fotke su stvarno prosječne, kad zumirate su prezrnate. Video u FHD rezoluciji je ok ali mobitel se često muči s fokusom ako snimate pokretne stvari (npr. poput djeteta koje se igra). Aplikacije se instaliraju zadovoljavajućom brzinom i izvode se bez štekanja. Brzina izvođenja aplikacija je sasvim zadovoljavajuća. Svakako vidim napredak u odnosu na Nexus 4. Ono što imam kao zamjerku jest automatsko osvjetljenje ekrana koje po meni savršeno podesi osvjetljenje, no previše kasni. Živcira me što moram čekati nekad više od 5 sekundi da se osvjetljenje prilagodi okolini pa sam to zasad isključio i držim mob fiksno u krugu od 15 do 20% osvjetljenja ekrana. Sintetički benchmarkovi me ne zanimaju jer (subjektivno) ne služe ničem. Ovo je evidentno još od početka prodaje Nexusa 4 koji je bio među najgorima ali i dan danas ovaj mobitel pojede sve nove modele u rangu od 200€. Osobnog sam stava da bi proizvođačima trebao biti cilj što bolje prilagoditi softver za hardver a ne obratno. To i jest jedan od razloga zašto sam odabrao OPX – naime, nadam se da će proizvođač koji sad ima 3 modela u optjecaju puno brže, lakše i bolje optimizirati softver za proizvedeni hradver nego neke kompanije koje izdaju po 10 do 20 modela godišnje. Od same kupnje već sam preuzeo i dvije nadogradnje – jednu veću i jednu manju ali nisam primjetio neka očigledna poboljšanja. Punjenje mobitela traje nešto duže ali ne predugo (ovisi jel baš od 0% ili od recimo 10%), vrti se oko neke normalne brojke za kapacitet od 2525 mAh – mislim da je u krugu od 2h +-15 min, nisam baš mjerio a mob ionako ne podržava turbo punjače i brzo punjenje pa je ovo s nečim s čim se u startu treba pomiriti, meni je ok. Zvuk u slušalici je prosječan, ima prisutnih i nešto nižih frekvencija što je i poželjno ali imam osjećaj kao da je to nauštrb jasnoće samog zvuka. Tu sam picajzla pa me nemojte uzimati za preozibljno, ali sasvim je ok. Zvuk vanjskog zvučnika je pristojno glasan, i u nešto bučnijem ambijentu bi trebali razaznati zvuk zvonjave, s time da također napominjem da zvuk nije neka vrhunska kvaliteta ali je sasvim OK. Ponovo je ista stvar – ima i nešto nižih frekvencija ali nauštrb jasnoće zvuka. Slušalice općenito ne koristim ili koristim jako jako rijetko pa nemam nekih detalja za podijeliti. EDIT: mobitel se zagrijava dok se puni, što je logično. Neko jače zagrijavanje tokom rada nisam zamijetio, pretpostavljam da će skužit onaj tko se igra na mobu ali sudeći po SD 801 SoC-u, zagrijavanje nebi trebalo biti problem.

 

Finalne riječi iliti zaključak:

Ono što me potencijalno intrigira jest nasljednik OPX-a. Mislim ovo jest u startu jako dobar mobitel, ali nadam se da bi za cca 50€ više kroz godinu, godinu i pol mogao imati „ispeglane“ sve nedostatke i pojačati dijelove koji su manjkavi i da bi onda to bio definitivno VRH midrange mobitela. Ovako je recimo u TOP 5 neke cjenovne granice od 300€, možda i u TOP 3 ali to ovisi koje kategorije presuđuju u finalnoj ocjeni. Svejedno svakom prosječnom useru bi preporučio ovaj mob – u krajnjem slučaju vrijedi ga probati a ja se nadam da ću se duže vrijeme družiti s njim i da me neće iznevjeriti u najpotrebnijim situacijama.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2015 21:25 (iggy_majstorinho).
 
19 0 hvala 16
14 godina
offline
OnePlus X

Odlična rezencija,svaka čast za trud 

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
OnePlus X

TLDR

 

Salim se, hvala na reviewu. Meni se mobitel svidio prvi pogled, cak sam i invite dobio odmah 6.11., ali nisam jos trenutno u financijskoj mogucnosti ga nabaviti. Nadam se da cu moci iduci mjesec.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: OnePlus X

Iggy, kakva je vibracija na Oneplus X? Oneplus one je imao pre, pre slabu vibru. Nadam se da je ovaj bolji.

11 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus X
Hrco kaže...

Iggy, kakva je vibracija na Oneplus X? Oneplus one je imao pre, pre slabu vibru. Nadam se da je ovaj bolji.

Ne mogu usporediti sa OP1 ali vibracija je zadovoljavajuća. Rekao bih obzirom na tankoću mobitela i sklisku pozadinu, u svakom slučaju bi se trebala više skužit/zamijetit/osjetit u odnosu na OP1. Osobno sam zadovoljan s vibrom, ne mogu reć da je prejaka niti preslaba.

 

Nadam se da će se još netko od valsnika nadovezat sa svojim komentarima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2015 21:21 (iggy_majstorinho).
10 godina
offline
OnePlus X

Vibra je OK, uobicajena i definitivno se osjeti.

Mene najvise fascinira baterija na tom mobu, a zena mi ima Nexus 5 koji ima slican kapacitet, ali nije ni priblizno tako dobru bateriju.

Jucer ujutro sam X skinuo sa punjaca i trenutno je na 53%, a trenutno je SOT na 1:45min...znaci umjerenije sam ga koristio.

Zanimljivo je da na stand bye jedva da ista trosi...preko noci je razina baterije opala svega 2%.

Kada se pogleda koliko je taj mobitel tanak ovo je stvarno fascinantno.

Mob kada gledam ne mogu vjerovati da je kineski koliko ostavlja dobar i skupocjen dojam...komotno moze stati uz bok iPhoneu kvalitetom materijala i izrade.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2015 20:15 (ocean77).
 
3 0 hvala 2
10 godina
offline
OnePlus X

 

http://www.pohrani.com/f/34/Sd/3a2m0USr/img20151123194502.jpg 

 

 

Malo sam se pozabavio kamerom koja nazalost nema neke pretjerane opcije podesavanja, ali se uz neke trikove moze ipak izvuci malo vise.

Ova slika koja je u ovom postu je klasicna "low light" fotka i po njoj vidim da kamera ima potencijala i nadam se da ce u vidu buducih nadogradnji doci poneka opcija vise...barem neka omoguce manipulaciju ISO vrijednosti

Kamera je usporediva sa Nexusom 5 u auto mode, ali Nexus ima i full manualne kontrole pa se moze izvuci znatno vise.

Opcenito mislim da Oneplus X ima sasvim pristojnu kameru.

 

Sto se baterije tice, trenutno je SOT na 2:18 min, baterija je na 32%, a od zadnjeg punjenja je proslo 2 dana, 8 sati i 15 minuta.

Neke intenzivnije upotrebe izdrzi citav dan od ujutro do navecer sto je odlican rezultat za tako mali kapacitet.

Ovime se Nexus 5 ne moze pohvaliti...moja zena svoj Nexus 5 nadopunjava vec u ranim poslijepodnevnim satima.

Inace primarni mob koji ja koristim je LG G4 sa osjetno vecom baterijom, ali ni on nema bolje rezultate od OPX.

Opcenito OPX je odlican mob za tu cijenu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2015 20:03 (ocean77).
 
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
OnePlus X

Ova low light fotka je odlična!

 

Uspio skupiti još jedan full charge. Naime, već je odavno poznato kako SD 801 ima odlične rezultate za talk time i standby time (provjerite i ostale mobitele koji imaju ovaj SoC) tako da ni OPX nije izminka. Mob je izdržao 2 puna dana sa 3h i cca 40 min SoT. Svjetlina je cijelo vrijeme bila na cca 10%, lokacija i GPS isključen, Wi-Fi upaljen većinu vremena, ostatak 3G. Greenify korišten za hibernaciju aplikacija koje rijetko koristim. Po noći isključeno sve, zato i jest skoro ravna crta :)

 

Jako zadovoljan!

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2015 21:43 (iggy_majstorinho).
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
OnePlus X

Dosao je update koji je rijesio problem sa SD karticom tako da je mobitel sada potpuno funkcionalan i bez greske.

Tko zeli Nexus iskustvo sto se brzine tice, ali u boljem i ljepsem kucistu ne treba traziti dalje.

 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
OnePlus X

But does it djent?

 

Salim se. Je li bolje kupiti mob bas sa sluzbene europske OPX stranice za 270 EUR ili sa npr. Giztopa gdje dode tocno 250 USD (http://www.giztop.com/oneplus-x.html).

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
OnePlus X

Izgleda da su ovom zadnjom nadogradnjom omogucene i neke dodatne postavke kamere na alternativnim aplikacijama.

Neki dan sam isprobao Camera FV-5 app i nisam mogao mjenjati cak ni ISO, a danas sam nakon nadogradnje ponovo isprobao iste postavke i sada se moze mjenjati ISO i white balance...isto vrijedi i za Z Camera app s tim da se u njoj moze ISO regulirati cak i na postavkama za snimanje videa.

Evo jedan primjer fotke sa Camera FV-5 u jako losim svjetlosnim uvjetima...ISO sam stavio na 400 i time "natjerao" kameru da ide na sporiju brzinu zatvaraca koja je ovdje iznosila 1/12 sec.

 

 

http://www.pohrani.com/f/42/11Y/1Jae40Gb/dsc0004.jpg

 

 

Isti kadar na automatici defaultne kamere ISO je digao na 2656 sto je potpuno nepotrebno i rezultira fotkom punom digitalnog šuma i neusporedivo losijom od ove iz primjera iznad.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 0:24 (ocean77).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: OnePlus X
alen29 kaže...

But does it djent?

 

Salim se. Je li bolje kupiti mob bas sa sluzbene europske OPX stranice za 270 EUR ili sa npr. Giztopa gdje dode tocno 250 USD (http://www.giztop.com/oneplus-x.html).

 jel to z giztopa sa eu warehousa? pa da je bez pdv..

14 godina
offline
Re: OnePlus X
alen29 kaže...

But does it djent?

 

Salim se. Je li bolje kupiti mob bas sa sluzbene europske OPX stranice za 270 EUR ili sa npr. Giztopa gdje dode tocno 250 USD (http://www.giztop.com/oneplus-x.html).

 na giztopu je 299 dolara. ono 249 je skroz dok ne izabereš model, onda baci na 299. znaju biznis.

 

11 godina
neaktivan
offline
OnePlus X

Posljednji update na 2.1.3 za mene je donio više problema nego poboljšanja.

 

Bolje:

- kamera sa nekim drugim aplikacijama radi bolje, može se podesiti ISO

- microSD radi perfektno sa prebacivanjem aplikacija na SD i općenito sa svime što sam probao.

 

Jednako ili lošije:

- fotke se i dalje ne mogu sačuvati na microSD

- subjektivno mi se čini da se baterija brže troši

- u Messengeru se i dalje ponekad poduplavaju SMSovi iako stižu od istog kontakta (razbija se razgovor)

- i najgore od svega naišao sam na iritantne probleme sa touch-om. Naime obzirom da na telefonu najviše surfam, tu mi je najbitnija interakcija - dodiri, svajpanje i sl. - e to je ošlo u k... Ne prepoznaje dodire kako treba, zbog toga surfanje i skrolanje stranica je užasno, dodire nekad prepozna nekad ne i pojavljuje se kroz cijeli sustav (tipkovnica, meni, alternativni launcheri...) Probao sam napraviti wipe cache-a, nije urodilo plodom, Chrome sam deinstaliro i ponovo apdejto, brisao cache i datu ali opet isto. Čini mi se kao da su nekaj zeznuli s driverom za touch.

 

Rezultat: napravio rollback na 2.1.2., bez aplikacija na microSD kartici mogu preživit a kamera mi ionako nije najbitnija. Čekam sljedeću OTA-u.

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus X
dalja46 kaže...
alen29 kaže...

But does it djent?

 

Salim se. Je li bolje kupiti mob bas sa sluzbene europske OPX stranice za 270 EUR ili sa npr. Giztopa gdje dode tocno 250 USD (http://www.giztop.com/oneplus-x.html).

 na giztopu je 299 dolara. ono 249 je skroz dok ne izabereš model, onda baci na 299. znaju biznis.

 

 Koliko vidim, sada se morat odabrati bijeli model sto digne cijenu na 299 USD. Ali, prije je bio i black model pa je kostalo 249.

10 godina
offline
Re: OnePlus X
iggy_majstorinho kaže...

Posljednji update na 2.1.3 za mene je donio više problema nego poboljšanja.

 

Bolje:

- kamera sa nekim drugim aplikacijama radi bolje, može se podesiti ISO

- microSD radi perfektno sa prebacivanjem aplikacija na SD i općenito sa svime što sam probao.

 

Jednako ili lošije:

- fotke se i dalje ne mogu sačuvati na microSD

- subjektivno mi se čini da se baterija brže troši

- u Messengeru se i dalje ponekad poduplavaju SMSovi iako stižu od istog kontakta (razbija se razgovor)

- i najgore od svega naišao sam na iritantne probleme sa touch-om. Naime obzirom da na telefonu najviše surfam, tu mi je najbitnija interakcija - dodiri, svajpanje i sl. - e to je ošlo u k... Ne prepoznaje dodire kako treba, zbog toga surfanje i skrolanje stranica je užasno, dodire nekad prepozna nekad ne i pojavljuje se kroz cijeli sustav (tipkovnica, meni, alternativni launcheri...) Probao sam napraviti wipe cache-a, nije urodilo plodom, Chrome sam deinstaliro i ponovo apdejto, brisao cache i datu ali opet isto. Čini mi se kao da su nekaj zeznuli s driverom za touch.

 

Rezultat: napravio rollback na 2.1.2., bez aplikacija na microSD kartici mogu preživit a kamera mi ionako nije najbitnija. Čekam sljedeću OTA-u.

 

 

Nisam primjetio nista od ovih problema, osim da se fotke i dalje ne mogu prebaciti na SD karticu...sve drugo je kao i prije updatea .

11 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus X

Problem koji sam imao je riješen uz pomoć savjeta ekipe sa OnePlus foruma.

 

1. Skinuo OTA 2.1.2

2. Putem stock recoverya flešao 2.1.2 i odmah nakon reboota napravio wipe cache

3. Upalio mob i pričekao da mi opet ponudi 2.1.3

4. Pokrenuo instalaciju 2.1.3

5. odmah nakon reboota ugasio mob, upalio ga u stock recoveryu, napravio wipe cache

6. Reboot i voila! Sad sve radi kao i prije iako tu i tamo primjetim da ima poneki lag.

 

Pregled #2:

- kamera radi mrvicu bolje

- fotke se i dalje ne mogu sačuvati na SD

- Messenger poduplava poruke ako nemate kompletan predznak telefona kod kontakta (mora biti +3859....) inače Messenger razdvoji conversation

- touch tu i tamo zašteka, inače fercera kao i prije

12 godina
offline
OnePlus X

kad ono kreće prodaja bez pozivnica?

btw, jel mi možete potvrditi da ne kasne dolazne poruke po 20-40 min u whatsappu, viberu ili fb messengeru?

Thats what she said!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus X
Apachy kaže...

kad ono kreće prodaja bez pozivnica?

btw, jel mi možete potvrditi da ne kasne dolazne poruke po 20-40 min u whatsappu, viberu ili fb messengeru?

 Koliko znam, mogao si ga kupiti od 27. do 30.11. bez invitea. Sada opet traze invite.

10 godina
offline
OnePlus X

Ako nekome treba OPX, a zeli proci jeftinije nego da ga kupuje online i da ga ne ceka tjedan dana neka se javi na PM, imam ja jedan viska zapakirani.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
OnePlus X

mislim uzet ovaj mob iza nove godine, pa imam par pitanja:

1. cijena je 250 eura?

2. jel se uračunava carina i pdv?

3. jel baterija može izdržat cijeli dan bez dopunjavanja prosječnim korištenjem (bez igara)?

Layla, you've got me on my knees.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OnePlus X

1. Ne, cijena je toliko koliko piše na njihovoj srtanici/webshopu + dostava. U mojem slučaju je to bilo 269+25=294€

Ništa više nisam platio, doduše dostava u njemačku ali imam dva frenda koji mogu potvrditi dostavu u hrvatsku bez carine/pdva.

2. Ne i ne.

3. Da, bez problema.

 

Dobio sam jedan invite OnePlus X za shareanje, pa tko je zainteresiran za kupnju, neka se javi na pm.

last.fm/user/jolly_bravo
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2015 23:13 (jollyb).
11 godina
neaktivan
offline
OnePlus X

Imam 3 pozivnice za OPX. Kome treba, nek se javi na PM.

 

EDIT: ostale još 2 kom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2015 13:59 (iggy_majstorinho).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
OnePlus X

Pozdrav svima,mene interesuje koliko bi trebalo ako se kupi sa sajta da stigne u Nemacku,imam drugara tamo a on je u Nemackoj do 22 decembra?

 

Koja je razlika izmedju belog i crnog,gledao sam recenzije i beli mi je dosta lepsi,citao sam ranije sta ste pisali ali mi je dosta to nejasno sta i kako.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus X
Romeo Crennel kaže...

Pozdrav svima,mene interesuje koliko bi trebalo ako se kupi sa sajta da stigne u Nemacku,imam drugara tamo a on je u Nemackoj do 22 decembra?

 

Koja je razlika izmedju belog i crnog,gledao sam recenzije i beli mi je dosta lepsi,citao sam ranije sta ste pisali ali mi je dosta to nejasno sta i kako.

 

Ako naručiš danas, trebao bi stići do 22. ali teško da će ti to netko garantirati. Prema iskustvu ljudi sa općenitih foruma i sa OnePlus foruma, u Njemačku stiže relativno brzo.

 

U suštini, bijeli možeš samo kupiti kod raznih kineskih webshopova a ne preko originalne OP stranice, a postoji šansa da:

- nećeš dobiti EU punjač, već univerzalni punjač za non-EU zemlje + eventualno adapter za EU

- ako klikneš krivu verziju (non EU) da ti stigne verzija sa Hydrogen OS-om (prilagođen za Azijsko tržište) a ne Oxygen OS

- da mob dođe sa predinstaliranim bloatwareom (DU meter, i sl. aplikacijama)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2015 14:12 (iggy_majstorinho).
15 godina
offline
OnePlus X

vidim da spominjete dostavu u njemačku pa me zanima šta je dostava u hrvatsku skuplja? frendica bi si htjela kupiti taj mobitel pa me zanima gdje ispadne najjeftinije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: OnePlus X
jollyb kaže...

1. Ne, cijena je toliko koliko piše na njihovoj srtanici/webshopu + dostava. U mojem slučaju je to bilo 269+25=294€

 

 

 

Ja prodajem za 280E.

11 godina
offline
OnePlus X

Jel se može kupiti negdje u Zagrebu ali u dućanu jer mi treba kupovina na rate jer ga ne mogu odjedanput iskeširat?

 

Thnx.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
OnePlus X

Sumnjam da ti to itko prodaje na rate.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: OnePlus X
Matoje kaže...

vidim da spominjete dostavu u njemačku pa me zanima šta je dostava u hrvatsku skuplja? frendica bi si htjela kupiti taj mobitel pa me zanima gdje ispadne najjeftinije?

 Ista je dostava i za hrv i za njemacku.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice