Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.746
|
čitano: 10.862.552
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ProTeinZ kaže...
Sve je lako kad ti netko radi u tmobu ili vip ili drugom operateru. Da se vratimo na temu ja takoder preferiram smartphone ponaprije xperiu x10 jer je mobitel zakon a ovaj tjedan ili drugi izlazi 2.3 gingerbread koj ce bit dostupan samo na svim xperiama koje postoje dok ce drugi uredaji ostat na 2.2.1 froyo

a koji su to drugi uredaji ?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Svi ostali android mobiteli osim naziva u imenu s XPERIA
Benzin 20kn, upaljac 3kn, gledati kako skola gori: NEPROCJENJIVO!!!
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mob mi se čini dobar, a i koliko čujem Bada 2.0 dolazi u rujnu.

Jel ima koji bolji uređaj u extra obitelj 250 tarifi do nekih 500kn ?

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Eee da ti kazem ne razumijem se u tarife al zato u bada :) nemoj slucajno mobitel bada jer znam iz iskustva i ako si cito u bug casopisu napravili su test koji se sustav najvise koristi a bada je dobila najmanje glasova ja ti ne govorim da kupis mobitel koji ti ja kazem kupi sto oces neg ja nemam dobra iskustva s badom
Benzin 20kn, upaljac 3kn, gledati kako skola gori: NEPROCJENJIVO!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Normalno da se najmanje koristi kad je to friški OS i svima je prilično nov.

Što ne znači da je Bada OS loš, idući tjedan idem u T-Mobile pa ću ga isprobat,

da vidim kakav je.

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Sretno lol xD
Benzin 20kn, upaljac 3kn, gledati kako skola gori: NEPROCJENJIVO!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mitch kaže...
8ax kaže...

Imam rootan mob, a mob mi se automatski underclocka AFAIK.

 

Btw jednom sam ga fiksno stavio na 200MHz i brži je od Nokije na 434MHz {#} Na 400MHz apsolutno sve radi fluidno, ne zaštekava ni niš...

Tih 56c je bilo kad sam surfao i punio u isto vrijeme... btw baterija mi traje samo 5 sati a rekalibrirana je, na 42-43c obicno, sa oko 1h HSDPA surfanja...

 

ako je nov mob (iz ducana) onda nisi ni u kojem slucaju trebao kalibrirat !

Promijenio sam 7 ROMova i 4 kernela {#}

4.200 postova - Going for over 9000 ~ Black Ops : AK47 Dual Mags Silenced | M1911 Silenced | Ghost Pro Warlord Pro Hacker Pro | Nova 6 Frag ~ Ingame nick: U Mad Bro/KEBABisAWESOME
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ProTeinZ kaže...
Svi ostali android mobiteli osim naziva u imenu s XPERIA

Kaj ti pricas gluposti.

 

DHD - 2.3 update (hvala kingmedo)

Desire - isto

Desire Z - isto

Defy - već ima 2.2.2 retail, a uz to ima Cyanogen Mod 7 port sa Atrixa, verzije 2.3.4

Galaxy S - za koji tjedan dolazi full verzija CM7, a uz to i samsungov 2.3

Nexus One - već ima 3 mjeseca 2.3.4

Nexus S - od izlaska ima 2.3.4

Sensation - također

Evo 3D - također, uskoro update na 2.4 (ICS)

Huawei Ideos - uskoro (ako već nije) update na 2.3

Galaxy SII - od izlaska ima 2.3.4

Xperia Arc, Duo, Neo, ray, pro - od izlaska 2.3.4

Droid Bionic - od izlaska 2.3.4

 

a sad mi se vise neda pisat jer idem na tecaj

 

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2011 13:56 (Mitch).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

na njihovoj stranici pisalo drugacije

Benzin 20kn, upaljac 3kn, gledati kako skola gori: NEPROCJENJIVO!!!
14 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mitch kaže...

DHD - 2.3 do kraja iduceg mj.

 

 

 

 

Zar nije DHD odavno dobio update na 2.3?

av-gurus.blogspot.com/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kingmedo kaže...
Mitch kaže...

DHD - 2.3 do kraja iduceg mj.

 

 

 

 

Zar nije DHD odavno dobio update na 2.3?

Sigurno postoji neki custom ROM...

 

Kaj je tak specialno u X10, mogao sam birat Desire/Galaxy S dok sam kupovao a X10 je bila dosta skuplja, a nema ni AMOLED, ima sporiji procesor i manje RAMa, a 8MP kamera mi niš ne znači.

Primjetite kak ima skoro savršenu crnu {#}  (ko i svi s sAMOLEDom lol)

4.200 postova - Going for over 9000 ~ Black Ops : AK47 Dual Mags Silenced | M1911 Silenced | Ghost Pro Warlord Pro Hacker Pro | Nova 6 Frag ~ Ingame nick: U Mad Bro/KEBABisAWESOME
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2011 11:42 (8ax).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
8ax kaže...

Sigurno postoji neki custom ROM...

 

 

Pa ima i službeni update na gingerbread.

av-gurus.blogspot.com/
15 godina
offline
Lista smartphoneova - operaterske cijene uređaja

Evo ova lista će bit rađena po  cijenama dućana (najjeftinija cijena samog uređaja uz hyperlink). Također ovdje je bitno značenje riječi smartphone, jer se ona može i tumačiti tako da svaki uređaj sa GPS-om i Touchscreenom je smartphone što ustvari i nije neka istina, no ja ću kao Vip i Tele2 poštivati to pravilo. (Blackberry iznimka)

 

Uređaji do 1000 kn - ovu kategoriju ne bih preporučio osim ako tek izlazite iz svijeta dumbphoneova i želite samo dijelić smartphonea :

 

Najbolji izbor - Galaxy Mini, košta samo 100 kn više, a kvalitetniji je i ima veći ekran.

 

Huawei Ideos - 900 kn - BonBon

Samsung Galaxy mini - 1000 kn - BonBon

 

Uređaji od 1000 do 1500 kn - ova kategorija jest nešto bolja od prijašnje, no ja bih i dalje pogledao oglasnik :

 

Best buy - Huawei Shadow, lijepo izrađen uređaj koji se dosta izdvaja od Ideosa, uz jako pristojnu cijenu.

 

Najbolji izbor - LG P350, velika konkurencija je SE X8, LG ima za 0.2" (neprimjetno) manji ekran, no ostalo je dosta bolje riješeno nego kod X8.

 

Huawei Shadow U8300 - 1195 kn - Tele2

Sony Ericsson X8 - 1299 kn - Vip

LG Optimus Me P350 - 1395 kn - Tele2

 

Uređaji od 1500 do 2000 kn - Ovo je praktički midrange (mainstream, optimalna) i najisplativija kategorija. Ovdje se može naći telefon koji konkurira dosta skupljima, uz pristojnu cijenu. Ovdje su se urednici ovomjesečnog BUG-a zeznuli kod dodijeljivanja kategorija jer su trebali uzeti u obzir duže korištenje te nove isporuke operaterima.

 

Best Buy - HTC Wildfire S, krasi ga Android 2.3 uz dobro izbrušeni Sense, sve to goni 600 mhz procesor uz 3.2" (320x480) ekran

 

Najbolji izbor - Motorola Defy, imam ga osobno, krasi ga Android 2.2.2 i MotoBlur UI, to pogoni dobro overclockerski sposoban Cortex A8 od 800 mhz uz velik S-LCD ekran od 3.7", jako kvalitetno izrađen, otporan na grebanje ekrana, prašinu i vodu do 2.5m

 

Izbjegavati cijenu operatera - Galaxy 5 i stari Wildfire, jednostavno ih je pregazilo vrijeme, nove verzije odnosno inačice istog mobitela i snažniji hardver kod ostalih.

 

HTC Wildfire S - 1600 kn - BonBon

Nokia C5-03 - 1799 kn - Vip

HTC Wildfire - 1799 kn (neisplativ pored jačeg "S") - 1799 kn - Vip

HTC HD2 - oko 1800 na oglasniku - Njuškalo (najisplativiji telefon trenutno, velik ekran, android, wp7, winmo 6.5, ubuntu, meego idu na njega)

Nokia E5-00 - 1945 kn - Tele2

Samsung Galaxy 3 i5800 - 1995 kn - Tele2

Samsung i5500 Galaxy 5 (neisplativ pored Galaxy 3 koji je jači) - 1999 kn - Vip

LG Optimus GT540 - 1999 kn - Vip

LG Optimus One P500 - 1999 kn - Vip

Motorola Defy - 1999 kn - Vip

 

Uređaji od 2000 do 2500 kn - Ovo je kategorija gdje se cijene nekih uređaja kod operatera ne bi trebale uzimati u obzir, već pogledati jeftiniju kategoriju pa onda odlučiti.

Ja ne bih kupovao uređaj iz ove kategorije, već bih uzeo iz skuplje kategorije od 3000 kn.

 

Najbolji izbor i Best Buy - Samsung Galaxy Ace, jednostavno najviše daje.

 

Izbjegavati cijenu operatera - Nokia C6-00 i SE X10 Mini Pro, preskupi za ono šta drugi uređaji tipa Desire Z nude, a na oglasnicima su zapakirani još jeftiniji uz garanciju.

 

Nokia C6-00 - 2195 kn - Tele2

Sony Ericsson X10 Mini Pro - 2295 kn - Tele2

BlackBerry 8520 - 2299 kn - Vip

Samsung Galaxy Ace - 2395 kn - Tele2

HTC ChaCha - 2495 kn - Tele2

 

Uređaji od 2500 kn do 3000 kn - Ovo su uređaji koji bi trebali (ali nisu) biti jeftiniji. 

 

Samsung Wave II S8530 - 2698 kn - T-Mobile

Motorola FlipOut - 2995 kn - Tele2

BlackBerry Pearl 3G - 2999 kn - Vip

 

Uređaji od 3000 kn do 4000 kn - Ovo bi trebali biti prošlogodišnji high-end uređaji, no oni i dalje drže cijenu kod operatera, pa se tu nalaze vrhunski high-end uređaji s jednojezgrenim procesorom (iznimka LG O2X)

 

Best Buy - HTC HD7, jako dobar uređaj s velikim ekranom, dobro izbrušenim softverom koji će dobit jednu veliku nadogradnju uskoro, definitivno poslovan uređaj

 

Najbolji izbor - Sony Ericsson Xperia Arc, snažan multimedijalni telefon, sa snažnim 1.2 GHZ-nim procesorom i velikim Bravia Engine ekranom, jako dobar izbor !

 

Nokia E72 - 3099 kn - Vip

Sony Ericsson Xperia Neo - 3145 kn - Tele2

Nokia C7 - 3195 kn - Tele2

Sony Ericsson X10i - 3344 kn - SuperNet (na oglasniku puno manje)

LG Optimus 2X - 3499 kn - Vip

BlackBerry Bold 9780 - 3699 kn - Vip

HTC HD7 - 3699 kn - Optimum Računala

Sony Ericsson LT15 Xperia Arc - 3995 kn - Tele2

 

Uređaji iznad 4000 kn - logički ćete shvatit da je ovo top-end i najjača kategorija telefona na tržištu.

 

Best Buy - Apple iPhone 4 16 GB, jednostavno mobitel sa najmanje softverskih grešaka, a tako i hardverskih, kvaliteta izrade nije toliko velika kao na nekom metalnom HTC-u, no opet jako je dobra. Cijena je niža nego prije, no za 16GB brze NAND memorije i Retina IPS zaslon se isplati !

 

Najbolji izbor - Ovime bih trebao reći da je to najbolji telefon, no ustvari nije, uvijek je u pripremi nešto bolje, što još nije viđeno tako da porazi konkurenciju daleko, pa da je drugi prate novim uređajima. Meni je osobno trenutno to Samsung Galaxy S II, no u SAD-u ima jedan bolji, HTC Evo 3D.

 

Neisplativa kupnja - Samsung Galaxy S i9000, pregazilo ga vrijeme i jači "brat".

 

Samsung Google Nexus S i9023 - 4195 kn - Tele2

Samsung Galaxy S i9000 (neisplativ pored S II) - 4195 kn - Tele2

Samsung Galaxy S II i9100 - 4398 kn - T-Mobile

Nokia N8 - 4495 kn - Tele2

Nokia E7 - 4499 kn - Vip

HTC 7 Trophy - 4499 kn - Vip

HTC Desire - 4499 kn - Vip (Best Buy preko oglasnika)

HTC Desire HD - 4499 kn - Vip

HTC Desire Z - 4499 kn - Vip

HTC Desire S - 4499 kn - Vip

Sony Ericsson Xperia Play - 4499 kn - Vip

Apple iPhone 4 16 GB - 4698 kn - T-Mobile

HTC Sensation - 4999 kn - Vip

LG Optimus 3D - 4999 kn - Vip

Apple iPhone 4 32 GB - 5498 kn - T-Mobile

 

 

Molio bih primjedbe i komentare, jer sam ovo radio gotovo 2h.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2011 13:18 (Mitch).
 
17 0 hvala 15
13 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

ja bih jos dodao x10 u uredaje do 3500kn.

mob ej izvrstan, je da ga je pregazio brat arc, ali sad dobiva gingerbread te je isto kao arc.

bestbuy kad mu padne malo cijena.

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Lista smartphoneova - operaterske cijene uređa

Dobro odrađeno, no ima jedna mala velika sitnica...

 

Npr. Desire je na Njuškalu (oglasnicima) sad oko 1600kn, a kod operatera je on još uvijek previsoko cijenjen.

 

Rješenje bi bilo da nekako tu ubaciš oglasnike, kako se kreću cijene na njima... Znam da je teško to radit tako, pa je na tebi (ili nekome voljnom) da odlučiš...

 

Inače, bravo!

 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Lista smartphoneova - operaterske cijene uređa
Šef kaže...

Dobro odrađeno, no ima jedna mala velika sitnica...

 

Npr. Desire je na Njuškalu (oglasnicima) sad oko 1600kn, a kod operatera je on još uvijek previsoko cijenjen.

 

Rješenje bi bilo da nekako tu ubaciš oglasnike, kako se kreću cijene na njima... Znam da je teško to radit tako, pa je na tebi (ili nekome voljnom) da odlučiš...

 

Inače, bravo!

 

Ma znam, zato i pišem ovo neisplativo itd.

 

Također bit će i update :)

uz svaki navedeni uređaj pisat će - cijena u oglasniku, sažet opis.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
XPERIA Neo ili XPERIA Arc

Dakle, doslo je vrijeme da si i ja kupim neki punokrvni smartphone pa bih molio BUG forumaše da mi pomognu. Kako  i sam naslov post govori dvoumim se između Novih Sonyjevih perjanica, XPERIE Arc i Neo. Razlika u cijeni i nije bas sitnica - 800 kuna- pa se ne želim zabuniti i uzeti onaj s lošijim performansama.

 

Arc mi se doima višom klasom i samo mrvicu boljim performansama te većim ekranom, dok mi se Neo doima kao noviji model. Znate li koji ima bolju bateriju? Kojem duže drži?

 

Unaprijed hvala.

2 Kupi si Arc
3 Kupi si Neo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: XPERIA Neo ili XPERIA Arc
BohemianArtist kaže...

Dakle, doslo je vrijeme da si i ja kupim neki punokrvni smartphone pa bih molio BUG forumaše da mi pomognu. Kako  i sam naslov post govori dvoumim se između Novih Sonyjevih perjanica, XPERIE Arc i Neo. Razlika u cijeni i nije bas sitnica - 800 kuna- pa se ne želim zabuniti i uzeti onaj s lošijim performansama.

 

Arc mi se doima višom klasom i samo mrvicu boljim performansama te većim ekranom, dok mi se Neo doima kao noviji model. Znate li koji ima bolju bateriju? Kojem duže drži?

 

Unaprijed hvala.

Ma kakav Arc, uzmi  LG Optimus Black, nećeš požalit, samo pričekaj da se isporuče u dućane, neće bit više od 3300 kn :)

 

također ima Nova ekran, koji je najbolji, bolji i od IPS-a u Retini i od S-Amoleda u Galaxy S-ima

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: XPERIA Neo ili XPERIA Arc
Mitch kaže...
BohemianArtist kaže...

Dakle, doslo je vrijeme da si i ja kupim neki punokrvni smartphone pa bih molio BUG forumaše da mi pomognu. Kako  i sam naslov post govori dvoumim se između Novih Sonyjevih perjanica, XPERIE Arc i Neo. Razlika u cijeni i nije bas sitnica - 800 kuna- pa se ne želim zabuniti i uzeti onaj s lošijim performansama.

 

Arc mi se doima višom klasom i samo mrvicu boljim performansama te većim ekranom, dok mi se Neo doima kao noviji model. Znate li koji ima bolju bateriju? Kojem duže drži?

 

Unaprijed hvala.

Ma kakav Arc, uzmi  LG Optimus Black, nećeš požalit, samo pričekaj da se isporuče u dućane, neće bit više od 3300 kn :)

 

također ima Nova ekran, koji je najbolji, bolji i od IPS-a u Retini i od S-Amoleda u Galaxy S-ima

Nije najbolji ekran :P

Meni se kod Blacka sviđa kutija i pakiranje u kojem se mob nalazi. Iznenadili su me ovi iz LG-a s kreativnošću. :)

 

Što se tiče liste okej je ako se kupuje novi iz trgovine smartphone bez ikakve pretplate. Kad bi uveo pretplatu/cijene iz oglasnika vidio bi kako se stvari mijenjaju. Npr. ovdje naveden kao neisplativi SGS postaje best buy ako imaš 2k kuna :D,.

 

Malo odgovora:

Burek20 kaže...

Samsung je ipak Azijska firma. uvijek postoje neke poteškoce...glavna je ta što previše serija mobitela izbacuju na tržište tako da ne stignu za sve modele imat dobru korisnicku podršku sa novim updatovima i novim softverom. CEsto mijenjam mobitele i imao sam svakakve. One od 4000-5000 kn, ali  i one puno jeftinije. Samsung i Lg ne preporucam ako planirate imati mobitele duže vrijeme i dat podosta novca za njih.

Mobiteli za koje se isplati dati vise novca su Nokia, SE i HTC. Iphone nisam ubrojao jer nikada nisa imao niti jedan od modela. Glavna stvar jer jer želim imati privatnost. Sa Iphonom to nemožete imati. Prate svoje kupce (lokaciju preko GPS-a), pomocu itunes mogu vidjet vase podatke na racunalu. Nemam povjerenja nekako. Paranoja neka ili nešto... ako sam u krivu recite :S

Kod Nokie, SE i HTC-a svakih tjedan- dva, dolazi neki novi update. Reecimo sada trenutno imam Nokiu N97 mini i jako sam zadovoljan. Jednostavno se spoim  preko Wi-fi, odem u poostavke i stisnem da se update. par min cekam i to je to :)

Po mom rađe uzmi malo stariji Sony ericsson nego novi samsung. Otprilike ce ti ista cijena biti ali neces požaliti niti lipe. I da gledaj da mobitel ima što veci RoM i RaM. Proc ce odmah imati vise lufta za obradu podataka i brze ce mobitel raditi.

Samsung je odavno na globalnom tržištu. Za svoju domovinu Koreju proizvode drukčije modele (oni ne koriste GSM ako se ne varam). A što se nas tiče dobijamo Samsunge hardverom identične kao i ostatak Europe. Recimo Ameri kasnije dobijaju modele jer oni isto dobijaju posebne 4G verzije.

Kad smo već kod updejta softvera, prvenstveno Androida tu je Samsung pristojan. HTC koliko sam upratio također to prati, ali imaju problema zbog male interne memorije. Evo dobar primjer ti je Galaxy S za koji uskoro dolazi najnoviji 2.3.4 (2.3.3 su odavno izbacili). SE/LG opet koliko sam ja upratio ne updejtaju toliko.

Ajfon više ne prati kud ideš, da ga imam nebi se ni brinuo, prodani su u milijunima, ne vjerujem da će mene baš osobno gledat.

 

SE je s razvojem godinu dana iza Samsunga i HTC-a.

 

DuMe kaže...

namjeravam uzeti galaxys i9000..  da cujem komentare na taj mob..

 

Ako ćeš uzimati na pretplatu/oglasnici onda je odličan pick. Ekran je odličan, onakve crne se nigdje ne viđaju :D (meni frendovi pomisle da se ekran ugasio ^^ ), hardverski je okej (ima vjerovatno najmoćniji single core čipset, mislim na CPU+GPU). Jedini problem mu je softver koji se da riješiti ako ti se da izgubiti malo vremena za stavljanje custom ROMova, rootanje itd.

E da i minus mu je što nema bljeskalicu, ostalo je sve super (tanak, lagan, ... )

 

8ax kaže...

Desire ima sporiji proc, mrvicu više rama, manji i lošiji ekran, ali je metalan.

 

BTW meni se Galaxy S baterija zagrije do 56c, jel i vama tak?

 

Meni bude jedino kad se puni toliko, evo sad se puni i ne radim ništa na njemu 40°C je. Valjda mu neće bit ništa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2011 23:41 (Dkc).
15 godina
offline
Re: XPERIA Neo ili XPERIA Arc
Dkc kaže...

Nije najbolji ekran :P

Meni se kod Blacka sviđa kutija i pakiranje u kojem se mob nalazi. Iznenadili su me ovi iz LG-a s kreativnošću. :)

 

Što se tiče liste okej je ako se kupuje novi iz trgovine smartphone bez ikakve pretplate. Kad bi uveo pretplatu/cijene iz oglasnika vidio bi kako se stvari mijenjaju. Npr. ovdje naveden kao neisplativi SGS postaje best buy ako imaš 2k kuna :D,.

na našem tržištu je, to je i dokazano sa mjerenjem i kalibracijom

 

SGS postaje best buy ako imas 2 k kuna, a ako imas 1700 onda to postaje HTC HD2. Najbolji telefon kojeg je HTC ikad napravio.

Neki imaju problema s baterijom, ali kad se stavi android ili ubuntu mob letiiii

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: XPERIA Neo ili XPERIA Arc
Mitch kaže...
Dkc kaže...

Nije najbolji ekran :P

Meni se kod Blacka sviđa kutija i pakiranje u kojem se mob nalazi. Iznenadili su me ovi iz LG-a s kreativnošću. :)

 

Što se tiče liste okej je ako se kupuje novi iz trgovine smartphone bez ikakve pretplate. Kad bi uveo pretplatu/cijene iz oglasnika vidio bi kako se stvari mijenjaju. Npr. ovdje naveden kao neisplativi SGS postaje best buy ako imaš 2k kuna :D,.

na našem tržištu je, to je i dokazano sa mjerenjem i kalibracijom

 

SGS postaje best buy ako imas 2 k kuna, a ako imas 1700 onda to postaje HTC HD2. Najbolji telefon kojeg je HTC ikad napravio.

Neki imaju problema s baterijom, ali kad se stavi android ili ubuntu mob letiiii

A ne znam, ja sam čitao ovo:

http://www.gsmarena.com/nova_display_test-review-593p2.php

 

Nijedan nije najbolji svi su bolji od drugih u nečemu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: XPERIA Neo ili XPERIA Arc
Sad je pojeftinio Desire Z u Vipu tarifi 400 za 700kn.. na 9kn
Škola. BoF. Promod. Reddit. /b/. Memebase. Krevet.
15 godina
offline
Re: XPERIA Neo ili XPERIA Arc
Dkc kaže...

A ne znam, ja sam čitao ovo:

http://www.gsmarena.com/nova_display_test-review-593p2.php

 

Nijedan nije najbolji svi su bolji od drugih u nečemu.

pa po njima Xperia Neo ima najbolji ekran od svih uređaja ? wtf

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: XPERIA Neo ili XPERIA Arc
Ubacil sam X10i te HD2.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Molim preporuku mobitela odličnog za multimediju. Kamera minimum 5 MP.

Piracy lives forever!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
softwaremaniac kaže...

Molim preporuku mobitela odličnog za multimediju. Kamera minimum 5 MP.

Budžet?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mitch kaže...
softwaremaniac kaže...

Molim preporuku mobitela odličnog za multimediju. Kamera minimum 5 MP.

Budžet?

do 2500.

Piracy lives forever!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2011 20:32 (softwaremaniac).
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
softwaremaniac kaže...
Mitch kaže...
softwaremaniac kaže...

Molim preporuku mobitela odličnog za multimediju. Kamera minimum 5 MP.

Budžet?

do 2500.

http://www.njuskalo.hr/samsung-galaxy/samsung-i9000-galaxy-zapakiran-super-akcija-samo-2950-oglas-1800422

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

evo vidim da je kolega odvojio vremena i napravio dobru usporedbu, ono što mene zanima, budžet mi je 1 500 - 2500 kn za uređaj (vjerojatno bez pretplata i gluposti, išao bih na bon, jer sam imao loša iskustva sa pretplatama, tj dugoročno mi se više bon isplati jer osobno malo trošim na tel. račun). ono što mene zanima je sljedeće nekako su mi zapele 2 opcije

 

                 1. Samsung Galaxy Ace (jel se točno baš tako zove uređaj bez dodatnih brojeva i ostalog?

                 2. Motorola Defy

 

razlika u cijeni je 1000 kn što nije malo. po čemu bi samsung trebao biti bolji od motorole za te novce. te jel oba mobitela imaju gps? tj. recimo kako doći od točke a do točke b u Rh ili eventualno i u EU, a da se besplatno spaja tj da mi ne troši dodatne kn sa računa... možda su glupa pitanja ali sam imao samsung d 900 koji nije imao ništa od toga i koji mi je riknuo nakon 4 i pol godine pa sam sada odlučio kupiti neki drugi mobitel. i jel su oba 2 mobitela otporni na ''grebanje'' zaslona te na udarce vodu i ostale stvari?

 

hvala na odgovorima... i uzeo bih u t-mobilu

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
domac1986 kaže...

evo vidim da je kolega odvojio vremena i napravio dobru usporedbu, ono što mene zanima, budžet mi je 1 500 - 2500 kn za uređaj (vjerojatno bez pretplata i gluposti, išao bih na bon, jer sam imao loša iskustva sa pretplatama, tj dugoročno mi se više bon isplati jer osobno malo trošim na tel. račun). ono što mene zanima je sljedeće nekako su mi zapele 2 opcije

 

                 1. Samsung Galaxy Ace (jel se točno baš tako zove uređaj bez dodatnih brojeva i ostalog?

                 2. Motorola Defy

 

razlika u cijeni je 1000 kn što nije malo. po čemu bi samsung trebao biti bolji od motorole za te novce. te jel oba mobitela imaju gps? tj. recimo kako doći od točke a do točke b u Rh ili eventualno i u EU, a da se besplatno spaja tj da mi ne troši dodatne kn sa računa... možda su glupa pitanja ali sam imao samsung d 900 koji nije imao ništa od toga i koji mi je riknuo nakon 4 i pol godine pa sam sada odlučio kupiti neki drugi mobitel. i jel su oba 2 mobitela otporni na ''grebanje'' zaslona te na udarce vodu i ostale stvari?

 

hvala na odgovorima... i uzeo bih u t-mobilu

Fora je u tome da je Motorola inzistirala da u europi (tocnije kod Austria Telecoma) bude ista cijena kao i u SAD-u.

 

Galaxy Ace je kvalitetom izrade dosta losiji mobitel, uz bugove u sucelju te manji ekran a kao sta si reko i kosta za 1000 kn vise.

GPS imaju svi official Android telefoni. Imas za kupit (ili torrent skinut :) offline navigacije sa mapama koje imaju po koji mb, i onda u mobitelu iskljucis internet i znat ces da nista ne trosi.

 

Galaxy Ace je definitivno neisplativ za kupnju kod operatera. (osim ako uzimas na neku bagatela pretplatu od 200 kn mj. di ga dobis za 1 ili 9 kn).

 

 


EDIT -  u T-mobileu nemas Defy-a, niti ce ga ikad biti. Rade uzmi samo uredaj u Vipu za 1999 kn gdje ga dobijes vec otkljucanog na sve mreze.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.8.2011 16:33 (Mitch).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice