Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.795
|
čitano: 10.876.340
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ma gldam malo reviewe na youtubeu i vidim da je samsung fluidniji, brži u otvaranju web stranica. Mnogi komentari kažu da je bolji i po zvuku, videu, grafici dok je kod sensationa bolji user interface. No opet neki kažu da samsung ima isto sučelje kao mobitel od 500 i onaj 4500. Ne znam ni sam što da radim, još uvijek imam priliku uzeti Samsung. No činjenica je da su to trenutno 2 najbolja mobitela na tržištu i zato se ne mogu odlučiti.

Stjepan
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
stjepanzg kaže...

Ma iskreno meni su ti smartphone totalni bauk. Bratić mi je jedanput dao neku igricu da igram pa nisam znao ni izači iz nje. Nije to klasični mobitel i trebati će mi jedno vrijeme da Ga skužim. Ma nije mi se dalo surfati kad je Samsung izašao, inaće imam 22 god. i nije da se ne kužim u tehniku ali ovakvi tipovi mobitela su mi bauk. Gledam na youtubeu reviewe i nije mi jasno zašto je Samsung brži u nekim stvarima kao Internet i još neke stvari a imaju isti 2 jezgreni procesor. Ostaje jedino dilema Samsung ili Htc jer kažem čekam prijenos broja, mislim da se još mogu predomisliti.

Hehe ajd pokušat ću ti malo pojasniti.

 

Naravno da nije klasnični mob, Android ti pruža gotovo sve kao i Windowsi (ja još nisam našao što mogu na Winsima, a nemogu na Androidu).

 

Nemaju isti 2-jezgreni procesor. Samsung ugrađuje svoje Exynos čipsete, iako rade na istom taktu izgleda da su Exynos čipovi malo jači. Gpu je isto drukčiji, a i SGS II ima malo manju rezoluciju pa je grafulji malo lakše (isto je na kompu, ako staviš veću rezoluciju padne fps). Sensation ima čipset drugog proizvođača (Qualcommov Snapdragon).

 

Prouči ovaj link:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3875&idPhone2=3621

 

Dalje razlika je u ekranima; SGS II ima SAMOLED+ dok Sensation S-LCD. Razlika je velika, AMOLEDi su zasad samo za male dijagonale, ali se željno očekuju za TV-ove / monitore. Prednosti AMOLEDa nad ovim S-LCD-om su malo toplije boje, savršena crna boja (misliš da se mob ugasio <3 ), gotovo savršenkut gledanja i još neke sitnice. S-LCD je možda bolji za čitanje texta i možda je bijela svijetlija (nisam siguran jer nisam proučavao ekran). Samo sam se na brzinu igrao s Senseom :D

 

E sad dolazimo do bitnih razlika a to je bi li volio teži telefon izrađen od metala (Sensation) ili super tanki izrađen od plastike (SGS II). To je stvar osobnog izbora, netko je alergičan na plastiku, meni osobno ne smeta. Oboje imaju mane i prednosti.

 

Sense UI / Tw možda nije bitno toliko jer mu je prvi droid pa će mu bit svejedno jer se ionako mora navikavati.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2011 21:31 (Dkc).
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Odlučio sam da ću ostati na Sensationu i da se neću predomišljati u vezi kupnje. Sensation je malo manje fluidan ali za moj pojam izgleda ozbiljnije, widgeti kod Samsunga nisu ni blizu htc-u, surfanje je sporije ali je kod htc-a veći prikaz stranice. Jedino je činjenica da samsung ima više prostora od htc-a što ne znam jel dovoljni razlog da uzmem samsunga. Trebao bi mi neki konkretan dokaz zašto je samsung toliko bolji od htc-a da uzmem njega. Znači kad bi netko uzeo sve u obzir i dao ocjenu za svaki od njih, dakle komponentu po komponentu od svakog mobitela. Od 10 bodova koliko bi svaki dobio uzevši u obzir svaki segment pojedinog mobitela.

Stjepan
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ja bih na tvojem mjestu uzeo SGS2. Zašto? Ne trza, brz je i fluidan, bolji od Sensationa u igrama. Jedino što prevagne u stranu Sensationa je ovaj novi Sense, inače je mobitel fail, po meni. Više se isplati uzeti Samsunga. Jedino ak tebi prevaže ljepota što se tiče widgeta i drugih stvari. Uostalom, to je moja mišljenje, ali puno ljudi će ti reći slično.

Kad će Android ispolirati na HTC-u os, onda nek se javi jer je žalosno da jedan mobitel ko što je Sensation od 4 i po tisuće kuna, na momente trza. Sad će se javiti ljubimci Sensationa i poklopit će me. A ja imam Desirea i patim na detalje i patim na brzinu i fluidnost i reći ću ti - više nikad HTC.

Jučer gledam sliku naroda, baca cvijeće po herojima, a već sutra pobjednike sude, prodaše ih za Judine škude.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2011 23:06 (jurica_m).
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pa iskreno slažem se da mobitel od 4500 kn ne bi smio trzati nikad, i kad gledam reviewe na youtube kod svih u 70 % slučajeva vidim da je u puno više stvari samsung bolji a i korisnici to govore. Puno više je komentara za Samsung nego za Sensation. Činjenica je i da Sensation ima sramotno malo prostora, osim ako se ne računa microsd kartica. Nego jel to najnoviji samsung galaxy ili ima noviji? Ali kad ti koristiš desire i kažeš više nikad na htc onda sam bliži Samsungu.

Stjepan
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dobro, Desire je već stariji mobitel, ali još uvijek jako dobar telefon. No, žalosno je što su stavili tako malo interne memorije (130MB), što je i ispravljeno sa Sensationom. No, dolazimo do JOŠ UVIJEK traljavog Androida na HTC-u, bilo da uzmem Desire, bilo da uzmem Sensation, stavim neki live wallpaper i on trza. Zasigurno se niti ne zamijeti to trzanje na Sensationu, ali onaj tko ima oko, kak bi se reklo, onaj koji želi fluidnost bez imalo trzanja, taj će uzeti drugi telefon. Ono što je žalosno je da današnji mobiteli imaju dvojezgrene procesore koji bi morali vrtiti sve to. Ja nikako ne kažem da je Sensation loš mobitel, već ga uvijek uspoređujem sa SGS2 i tu se vidi razlika. Sad je sve na tebi.

Imaš ovdje iskustva ljudi za Sensation: http://cafe.mobil.hr/threads/71595-HTC-Sensation-rasprava-komentari-pitanja?highlight=htc+sensation

I za SGS2: http://cafe.mobil.hr/threads/70995-Samsung-Galaxy-S-II-GT-I9100-najava-info?highlight=samsung

Ja ti preporučam Samsung. No, ti najbolje znaš kaj ti treba. Dobro odvagaj i to je to. Sretno pa javi kaj si kupio i sveukupne dojmove.
Jučer gledam sliku naroda, baca cvijeće po herojima, a već sutra pobjednike sude, prodaše ih za Judine škude.
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Činjenica je da Samsung proizvodi sve i svašta a ovi su se specijalizirali za mobitele i kao firma će uvijek biti ispred Samsunga. Činjenica je da je Htc možda malo manje fluidan od Samsunga ali to će se budućim updateima riješiti tako da više neće biti trzajeva. Čitam da i Htc puno više brine o svojim korisnicima. U srijedu ili četvrtak defintivno kupujem Htc i više nema predomišljanja. Što prvo da napravim jer nemam baš iskustava s takvim mobitelom. Update?

Stjepan
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2011 12:44 (stjepanzg).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
U postavkama provjeriš ima li updatea ili ne. Ako ti javlja da ima, lijepo ga updejtaš i to je to.
Jučer gledam sliku naroda, baca cvijeće po herojima, a već sutra pobjednike sude, prodaše ih za Judine škude.
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ma hvala ti, mislio sam da treba skidati neki program na komp pa preko usb staviti na mobitel. A kako je kod Android marketa, skinem aplikaciju na komp i prebacim je na mobitel?

Stjepan
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Market ti je instaliran na telefonu. Otiđeš preko te aplikacije na Market i instaliraš kaj ti treba. Ima i verzija na internetu. Tam upišeš svoj mail i skineš apk koju želiš, upališ net na telefonu i on ti automatski instalira, No, ovako npreko telefona otići na Market je pono lakše.
Jučer gledam sliku naroda, baca cvijeće po herojima, a već sutra pobjednike sude, prodaše ih za Judine škude.
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Oprosti što sam možda dosadan ali želim znati što više informacija prije nego što dobim mobitel. Dakle Sensation nema baš previše prostora za pohranjivanje aplikacija preko Marketa. Sad mene zanima ako ja popunim prostor s aplikacijama na mobitelu, mogu li ja dodatne aplikacije staviti na microsd karticu ili ne? I jel ta kartica već u mobitelu zajedno sa sim karticom ili nije? e mogu li ja koristiti te aplikacije normalno preko sd kartice kao i ove koje nisu na sd kartici? Možda su glupa pitanja lai moram pitati.

Stjepan
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
stjepanzg kaže...

Oprosti što sam možda dosadan ali želim znati što više informacija prije nego što dobim mobitel. Dakle Sensation nema baš previše prostora za pohranjivanje aplikacija preko Marketa. Sad mene zanima ako ja popunim prostor s aplikacijama na mobitelu, mogu li ja dodatne aplikacije staviti na microsd karticu ili ne? I jel ta kartica već u mobitelu zajedno sa sim karticom ili nije? e mogu li ja koristiti te aplikacije normalno preko sd kartice kao i ove koje nisu na sd kartici? Možda su glupa pitanja lai moram pitati.

Vjeruj mi neces popuniti prostor. Sve veće 3d igre se spremaju na sd karticu (znači skineš igru 5 MB i onda skineš još 100-200 MB s interneta i to ide na sd karticu. Aplikacije ionako nisu veće od 10 MB tako da vjerojatno aplikacijama nećeš popuniti prostor. Moguće je određenim aplikacijama (djelomično) prebacit aplikacije s interne memorije na sd karticu. I da, može se koristit normalno aplikacija, nebitno gdje je spremljena.

av-gurus.blogspot.com/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kingmedo kaže...
stjepanzg kaže...

Oprosti što sam možda dosadan ali želim znati što više informacija prije nego što dobim mobitel. Dakle Sensation nema baš previše prostora za pohranjivanje aplikacija preko Marketa. Sad mene zanima ako ja popunim prostor s aplikacijama na mobitelu, mogu li ja dodatne aplikacije staviti na microsd karticu ili ne? I jel ta kartica već u mobitelu zajedno sa sim karticom ili nije? e mogu li ja koristiti te aplikacije normalno preko sd kartice kao i ove koje nisu na sd kartici? Možda su glupa pitanja lai moram pitati.

Vjeruj mi neces popuniti prostor. Sve veće 3d igre se spremaju na sd karticu (znači skineš igru 5 MB i onda skineš još 100-200 MB s interneta i to ide na sd karticu. Aplikacije ionako nisu veće od 10 MB tako da vjerojatno aplikacijama nećeš popuniti prostor. Moguće je određenim aplikacijama (djelomično) prebacit aplikacije s interne memorije na sd karticu. I da, može se koristit normalno aplikacija, nebitno gdje je spremljena.

Meni je Gameloft folder velik 1.8GB {#}

Neaktivan.
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Dobro onda otprilike koliko bi ja aplikacija mogao staviti na Sensation ako imam toliko prostora?

Stjepan
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ma koliko hoces. Ak ja na Desireu imam hrpu aplikacija, ti ih mozes instalirati na stotine. Nema sanse da popunis. Mjesta ima dosta, ne brini. Kad ce pocetne impresije s mobom splasnut, neces vise niti imati tolike volje za sve te aplikacije.
Jučer gledam sliku naroda, baca cvijeće po herojima, a već sutra pobjednike sude, prodaše ih za Judine škude.
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

A hvala ti puno. Trebati će mi dosta dugo da ga proučim, imati ću se što za zabavljati s njim. Takva vrsta mobitela mi je totalna nepoznanica. Nadam se da ću s Htc-om biti zadovoljan i da neće biti problema. Nego uzeo sam tarifu 200 kod Vipa gdje imam 1gb prostora za surfanje webom pa me zanima ako ne gledam često video klipove jer to moguče potrošiti u jednom mjesecu za čitanje novina, mail i slićno?

Stjepan
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
A cuj, za mail, update vremena i citanje vijesti je i vise nego dovoljno. Instaliraj si prije povezivanja na mobilnu mrezu aplikaciju koja se zove 3g Watchdog, i ona ti mjeri potrosnju prometa, tak da nema straha.
Jučer gledam sliku naroda, baca cvijeće po herojima, a već sutra pobjednike sude, prodaše ih za Judine škude.
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

ja imam samsung galaxy ace i mogu vam reć da ko god ga kupi neće poželit drugi mobitel jednostavno je sve super imao sam prave sony mobove i uopće se nemogu mjerit s njim ekran je odličan po meni se nerazilikuje od i phone - ovog .. filmove na youtube slika savršena ima neko poboljšanje koje se može zgasit zaboravio sam kako se zove , brzo radi i ostalo .. kome treba neka pomoć mogu mu snimit kako radi i što želi vidjet..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
stjepanzg kaže...

Činjenica je da Samsung proizvodi sve i svašta a ovi su se specijalizirali za mobitele i kao firma će uvijek biti ispred Samsunga. Činjenica je da je Htc možda malo manje fluidan od Samsunga ali to će se budućim updateima riješiti tako da više neće biti trzajeva. Čitam da i Htc puno više brine o svojim korisnicima. U srijedu ili četvrtak defintivno kupujem Htc i više nema predomišljanja. Što prvo da napravim jer nemam baš iskustava s takvim mobitelom. Update?

Kao firma će biti ispred samsunga? Samsung iako 'nije specijaliziran za mobitele' sam proizvodi sebi čipsete (a i Appleu je) , sam sebi ekrane itd. Dok ostali uglavnom pokupuju dijelove i spoje.

 

Htc toliko brine o korisnicima da ima zaključava bootloadere.

 

Uzmi Sensation, odličan je telefon ali ne pisati nebuloze po forumu.

13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav !
Slijedeci tjedan bi mi trebale uletit neke pare , oko 1800 , pa do 2000 kuna .

Koji je bestbuy po vama ?
Hvala

Slobodno klikni Hvala . Besplatno je . Trollovi , get a f*ckin' life !!!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
xXxBIMBOxXx kaže...

Pozdrav !
Slijedeci tjedan bi mi trebale uletit neke pare , oko 1800 , pa do 2000 kuna .

Koji je bestbuy po vama ?
Hvala

Galaxy s ili desire

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ako preferiraš WP7, ja ti toplo preporučam Samsung Omnia 7. To je izvrstan telefon sa predobrim OSom, koji ne šteka za razliku od trzavog Androida. Android još uvijek nije ispoliran i žalosno je da čovjek mora rootati i snalaziti se po drugim forumima kako bi sredio mobitel da mu radi kak spada. Imam Desirea i znam kaj pričam! Ovako imaš telefon koji radi za tebe, a ne da ti moraš raditi za njega. Imaš ovdje review pa si pogledaj:

.

 

A što se tiče ovog prijedloga iznad, ako ćeš uzimati Android, uzmi Galaxy-ja jer je bolji od Desirea, jači.

 

Ja ti svakako preporučujem Samsung Omniu 7. Da imam novce, odmah bih uzeo baš taj telefon.

Jučer gledam sliku naroda, baca cvijeće po herojima, a već sutra pobjednike sude, prodaše ih za Judine škude.
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

da li ko ima Nokiu N900? da li valja maemo 5 OS, imam n97 i uzasna je, pa mislim preci na ovaj mob dok ne izadje N9, ustvari ne planiram uzimati odmah N9 sacekacu malo da cijena opadne.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

da li netko ima iskustvo s nokiom e72?
konkretno me zanima kakav ima zvuk kad se reproducira muzika preko music playera,bez slušalica..
 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2011 17:49 (seneka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
stjepanzg kaže...

Sad sam zvao vip i lik mi veli da si on namjerava kupiti sensation, da je to stroj nad strojevima i da on samsung uzeo ne bi. Kaže da će na Sensation dolaziti update, novi operativni sustavi, uglavnom da je sensation zvijer.

E lik iz vipa se oce rjesit tog smeća. To bi trebao biti top klasa. Ja sam takodjer vjerovo al me totalno razočaro. Touchscreen uopće nevalja. Kamera na 8 mpx radi previše šuma. Ako je samsung pokušao nadmašiti htc s galaxy s ii je to u potpunosti uspio. Ja imam iskustva s htc-om imam desire. Mobitel je ok nema takvih problema. Vjeruj meni i gsm-areni. Ja ti pokušavam pomoć. Pozz.

12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro ili Sony Ericsson Vivaz Pro

što vi mislite, koji da uzmem ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Vivaz = Shit

Mini pro aaaaalll the way.
Neaktivan.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
DonnieDarko kaže...

Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro ili Sony Ericsson Vivaz Pro

što vi mislite, koji da uzmem ?

Mini pro.. {#}

15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nešto za oko 2000 - 2500 kn, može i manje, naravno. Android mora biti.

 

 

Ja se nećkam između Nexusa S, LG Optimusa 2X, Desirea Z...

Cijene su im tu negdje na Njuškalu...

 

 

Kakav je LG Optimus 2X? On mi se čini kao prvi izbor zasad...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ja imam O2X nekih 2 i po mjeseca i vise sam nego zadovoljan. Uskoro bi trebao i Gingerbread na njega pa ce vjerojatno biti jos bolji.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice