Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.747
|
čitano: 10.863.564
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav

Koji mobitel bi preporučili za stariju osobu, da ima neku solidnu kameru.
Vidjela sam ova dva u nastavku (stavim anketu) ako imate još koji prijedlog samo nadodajte, do max.1300kn
Osobno više naginjem Huawei-ju nego Samsungu, ali zanima me vaše mišljenje.

2 HUAWEI Y6 2019
2 SAMSUNG GALAXY J6
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Koji mob kupiti do 2500kn? Do sad me služio Nexus 5X, a jedini minus koji mi smeta je loša baterija, u svemu ostalom je savršen.

6 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

kupio nedavno a50, baterija super i u tom cjenovnom rangu je.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Miki_16 kaže...

Pozdrav, zanima me Vaše misljenje po pitanju ova tri uređaja?

Svi osim Xiaomi imaju 2god. garanciju i dajem preko njuškala plafon 1300kn za njega (novi).

 Apsolutno Redmi Note 7...

 Imao sam novi PSmart i prodao sam ga u roku tjedan dana...

 Sada imam Redmi Note 7 i razlika je oooogromna...

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
megan2711 kaže...
Pozdrav

Koji mobitel bi preporučili za stariju osobu, da ima neku solidnu kameru.
Vidjela sam ova dva u nastavku (stavim anketu) ako imate još koji prijedlog samo nadodajte, do max.1300kn
Osobno više naginjem Huawei-ju nego Samsungu, ali zanima me vaše mišljenje.

 Osobno ne bi Y6 2019 zato jer ima Quad core (ne bi ni P smart 2019 makar se mob čini ok uživo i brzo radi fingerprint senzor, al ti svi jeftini su problem kamere u mrvicu slabijem osvjetljenju), al je slične jačine ko i J6 2018, tako da to nema previše veze onda. A pošto sam mami uzo J6 2018 prije pol godine i baš jučer je dobio android pie 9.0 ONE UI koji radi zasad odlično, jedino nezz dal će bit lošija baterija radi tog. Probaj ulovit i A6 jer ima malo bolju kameru i aluminijski je, dosta kvalitetniji mob, al više manje isti ko J6, a nedavno je baš bio na akciji za ok cijenu. Problem je kaj za 200-300kn više imaš duplo i više jače mobitele, bar po benchmarku, a vjerojatno i po kameri, tak da Redmi note 7 i Honor 10 lite su najbolji buy, al kažem treba pratit akcije pa bude više modela do 1500kn koji su stvarno dobri i koji će bit dulje vremena dobri za nezahtjevne korisnike.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Wh1T3L10n kaže...
Miki_16 kaže...

Pozdrav, zanima me Vaše misljenje po pitanju ova tri uređaja?

Svi osim Xiaomi imaju 2god. garanciju i dajem preko njuškala plafon 1300kn za njega (novi).

 Apsolutno Redmi Note 7...

 Imao sam novi PSmart i prodao sam ga u roku tjedan dana...

 Sada imam Redmi Note 7 i razlika je oooogromna...

 Ne želim previše daviti ali po čemu je velika razlika? Ja sada imam Redmi Note 6 pro i nenormalno mi šteka, vratila ga na tvorničke i sve ali i dalje šetak/zamrzava...inače obožavam Xiaomi ali u zadnje vrijeme nekako nezadovoljna :-/

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Miki_16 kaže...

 Ne želim previše daviti ali po čemu je velika razlika? Ja sada imam Redmi Note 6 pro i nenormalno mi šteka, vratila ga na tvorničke i sve ali i dalje šetak/zamrzava...inače obožavam Xiaomi ali u zadnje vrijeme nekako nezadovoljna :-/

Moguće da ROM koji je na njemu ne valja. Moj Redmi Note 4 još uvijek radi bez problema, tako da ne vidim razlog da tvoj ne bi bio dobar. Stavi drugu verziju sustava za početak.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kiki_b kaže...
Miki_16 kaže...

 Ne želim previše daviti ali po čemu je velika razlika? Ja sada imam Redmi Note 6 pro i nenormalno mi šteka, vratila ga na tvorničke i sve ali i dalje šetak/zamrzava...inače obožavam Xiaomi ali u zadnje vrijeme nekako nezadovoljna :-/

Moguće da ROM koji je na njemu ne valja. Moj Redmi Note 4 još uvijek radi bez problema, tako da ne vidim razlog da tvoj ne bi bio dobar. Stavi drugu verziju sustava za početak.

 iskreno i to sam napravila 2 ili 3 puta i opet isto, neki dan mi pao sa kauća na tepih i malo napuklo staklo (ni ne kuži se) tako da sam ga stavila na prodaju..i sad et tražim drugi da je do 1200-1300kn plafon..

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Samo info
Samsung J6 2018 danas dobio nadogradnju na Android 9.( stigla je još 10.04. ali meni u HR evo danas)
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 21:52 (ZdravkoZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Meni je jučer navečer došlo na J6. Čini se dobro, nekak "lakše" radi mob, a moderniji je osjetno prema Oreu. Još ak bateriju nisu zeznuli bit će super.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Slažem se da je sve nekako modernije i radi glatko.I ja sam se bojao za bateriju ali za sada nema problema😀
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, 

 

tražim mobitel do ili oko 3000 kn, pouzdan, solidne baterije i ono što je najbitnije da nije prevelik (150 mm max). Idealno bi bilo da ima Android one. Izbor se nekako sve na tri imena, ali otvoren sam za prijedloge. Konkretno gledam - za sada redom: 

1) Xiaomi Mi 9 SE

2) Google Pixel 2

3) Samsung Galaxy A40

 

Hvala :) 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Pixel 3a 400€
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Naišao sam na dosta negativnih komentara na pixel 3 pa sam skeptičan oko ovoga.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Koji negativni komentari?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Miki_16 kaže...
Wh1T3L10n kaže...
Miki_16 kaže...

Pozdrav, zanima me Vaše misljenje po pitanju ova tri uređaja?

Svi osim Xiaomi imaju 2god. garanciju i dajem preko njuškala plafon 1300kn za njega (novi).

 Apsolutno Redmi Note 7...

 Imao sam novi PSmart i prodao sam ga u roku tjedan dana...

 Sada imam Redmi Note 7 i razlika je oooogromna...

 Ne želim previše daviti ali po čemu je velika razlika? Ja sada imam Redmi Note 6 pro i nenormalno mi šteka, vratila ga na tvorničke i sve ali i dalje šetak/zamrzava...inače obožavam Xiaomi ali u zadnje vrijeme nekako nezadovoljna :-/

 Xiaomi.eu ROM stavis i radi savrseno...

 Govorim iz iskustva, nisam do sada imao problem niti s jednim mobom, a imao sam oko 20tak Xiaomi-a...

 

 Ako je mob dosao sa nekim "seller-romom" moguce je da je nakrkan kojekakvim s*anjima...

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
PostarLakogSna kaže...

Pozdrav, 

 

tražim mobitel do ili oko 3000 kn, pouzdan, solidne baterije i ono što je najbitnije da nije prevelik (150 mm max). Idealno bi bilo da ima Android one. Izbor se nekako sve na tri imena, ali otvoren sam za prijedloge. Konkretno gledam - za sada redom: 

1) Xiaomi Mi 9 SE

2) Google Pixel 2

3) Samsung Galaxy A40

 

Hvala :) 

Kak si uspio ugurat A40 do ili oko 3k kn koji je nedavno na akciji bio 1520kn.

Za te novce se gleda prošlogodišnji flagship ili jako dobar ovogodišnji model.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Zato jer jednostavno ne nalazim mobitel koji nije ogroman ko tablet. 

 

Molio bih komentar onda na 1 ili 2, ili preporuku treće opcije.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja bi uzo S9 zbog one ui, al neće bit baš neš baterija, al ima brzo punjenje, nije problem.

 

Jedino ak baš želiš moderniji dizajn onda stvarno ne znam.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 15:53 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Xiaomi MI A2 Lite 4/64GB 

Cijena: 1000kn 

Garancija: 2 godine

 

Savjeti, da li se isplati kupiti, te iskustva ?

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Mi A2 Lite ima samo dvije mane, loša kamera i micro usb umjesto usb C.

Ako preko toga možeš prijeći onda je jako dobra kupovina za 1000 kn.

http://dukedantalion.weebly.com/
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Cura planira kupiti novi mobitel do 1300, prioritet je kamera, ja sam malo gledao i solidan mi se čini Xiaomi Mi A1, pa me zanima ima li šta bolje u tom cijenovnom rangu ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 19:01 (dinos3).
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav ljudi, tražim novi mobitel za mamu. Imam Xiaomi Mi A2 Lite i super mi je. Ona bi taj ili neki drugi u rangu 1300kn +-200kn.
Poželjno garancija uz njega.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav svima!

 

Do sad sam koristio Note 9 koji sam razbio pa sam u potrazi za drugim mobom do 2500kn. Može i polovno.

 

Dosta mi je Samsunga jer ih koristim od S5 pa tražim nešto drugo.

 

S obzirom da sam koristio Samsung, naučio sam se na AMOLED i LCD mi nije baš nešto napet.

 

Dosta sam čitao i uglavnom razmišljam uzeti nešto od Xiaomia.

 

1. Xiaomi Pocophone F1 (ima LCD, jel velika razlika u odnosu na AMOLED?)

2. Xiaomi Mi 9 (moooožda bi se malo protegao do njegove cijene)

 

Prije Notea sam kratko koristio Mate 10 Pro koji mi je bio odličan tih mjesec dana pa me zanima jel i on možda dobar izbor s obzirom da se polovan da naći za oko 2000 kuna.

 

Bitno mi je da uređaj radi dosta brzo i da mu je baterija odlična (Note 9 je bio najbolji do sad sa 6+h SOTa) jer imam 4 maila za sinkronizaciju i vodim 4 FB stranice od firme gdje radim pa nekad napravim i nekakavu sliku na brzinu na mobu. Kamera mi je bitna ali nije presudna (ne budem ju zoomirao 10x i croppao) samo da nije krš.

 

Jel ima još nešto od Xiaomia a da sam preskočio?

 

Možda OnePlus 6 zapakirani za 2600?

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.5.2019 11:12 (siljo90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

ovako treba mi mobitel do 1200 kn za oca

on vec ima Mi A2 lite, al ima nekih problema s njim (zvucnik slusalice, polio je malo kave po njemu i to) pa bi sada sebi uzeo jos jedan mob 

sad mislim se sto da mu uzmem Redmi note 5, note 6 pro ili Redmi 7 (obični, ne note, jer je malo skuplji)

pošto bih to uzimao u BiH dijena im je ista na oglasniku i sve

sad je pitanje, jel tko od vas forumaša imao priliku usporedit ove mobitele po pitanju kvalitete zaslona i kamere, pa da znam sto da mu uzmem

 

usput ako netko ima jos neki mob u mislima oko te cijene nek ga preporuci

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
siljo90 kaže...

Pozdrav svima!

 

Do sad sam koristio Note 9 koji sam razbio pa sam u potrazi za drugim mobom do 2500kn. Može i polovno.

 

Dosta mi je Samsunga jer ih koristim od S5 pa tražim nešto drugo.

 

S obzirom da sam koristio Samsung, naučio sam se na AMOLED i LCD mi nije baš nešto napet.

 

Dosta sam čitao i uglavnom razmišljam uzeti nešto od Xiaomia.

 

1. Xiaomi Pocophone F1 (ima LCD, jel velika razlika u odnosu na AMOLED?)

2. Xiaomi Mi 9 (moooožda bi se malo protegao do njegove cijene)

 

Prije Notea sam kratko koristio Mate 10 Pro koji mi je bio odličan tih mjesec dana pa me zanima jel i on možda dobar izbor s obzirom da se polovan da naći za oko 2000 kuna.

 

Bitno mi je da uređaj radi dosta brzo i da mu je baterija odlična (Note 9 je bio najbolji do sad sa 6+h SOTa) jer imam 4 maila za sinkronizaciju i vodim 4 FB stranice od firme gdje radim pa nekad napravim i nekakavu sliku na brzinu na mobu. Kamera mi je bitna ali nije presudna (ne budem ju zoomirao 10x i croppao) samo da nije krš.

 

Jel ima još nešto od Xiaomia a da sam preskočio?

 

Možda OnePlus 6 zapakirani za 2600?

 

možda ako nije previse hitno da sačekas Honor 20, trebo bi bit oko tih novaca, kamera ce mu bit ubojitija nego u Xiaomija, imat ce 3.5 mm

osobno Honor 10 koristim ima godinu dana mobitel ubija od kamere pa do performansi i svega, po cijeni kojoj sam ga kupio je jedan od najboljih ulozeno i dobiveno (sad je Poco bolji po pitanju tog jer ima SD 845, al testiro sam kamere i na Honoru je bolja, dok je na Pocu bolja baterija), valjda bi i Honor 20 trebo bit takav

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Može neka preporuka do 2500 kn mobitel ?

Hvala, pozz

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
siljo90 kaže...

Pozdrav svima!

 

Do sad sam koristio Note 9 koji sam razbio pa sam u potrazi za drugim mobom do 2500kn. Može i polovno.

 

Dosta mi je Samsunga jer ih koristim od S5 pa tražim nešto drugo.

 

S obzirom da sam koristio Samsung, naučio sam se na AMOLED i LCD mi nije baš nešto napet.

 

Dosta sam čitao i uglavnom razmišljam uzeti nešto od Xiaomia.

 

1. Xiaomi Pocophone F1 (ima LCD, jel velika razlika u odnosu na AMOLED?)

2. Xiaomi Mi 9 (moooožda bi se malo protegao do njegove cijene)

 

Prije Notea sam kratko koristio Mate 10 Pro koji mi je bio odličan tih mjesec dana pa me zanima jel i on možda dobar izbor s obzirom da se polovan da naći za oko 2000 kuna.

 

Bitno mi je da uređaj radi dosta brzo i da mu je baterija odlična (Note 9 je bio najbolji do sad sa 6+h SOTa) jer imam 4 maila za sinkronizaciju i vodim 4 FB stranice od firme gdje radim pa nekad napravim i nekakavu sliku na brzinu na mobu. Kamera mi je bitna ali nije presudna (ne budem ju zoomirao 10x i croppao) samo da nije krš.

 

Jel ima još nešto od Xiaomia a da sam preskočio?

 

Možda OnePlus 6 zapakirani za 2600?

 ja bi s njuskala uzeo p20 pro. odlična baterija i kamera ce te zadovojiti.

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Bok svima,
ajde mi pomozite u dilemi/trilemi oko izbora novog moba, trenutno koristim Honor 8 već 2-3 godine i lagano se već osjeti na njemu,u potrazi sam za nekakvim best buy-em u midrange segmentu.
Malo sam istraživao i za sada mi izbor pada na Redmi 7 Note kao jeftiniju varijantu ili Samsung A50 kao skuplju.
(Gledao sam i Poco ali mi je baš nekak grdi sa tim velikim zubom).

Nisam neki turbo power user ,vjerujem da što se tiče kamere će moje potrebe zadovoljit bilo koji novi mob,mob koristim standardno za mejlove,chatove,pozive, bitna mi je baterija ,a oba modela bi tu trebala biti ok.
Nemam ograničen budžet,ali mi je psihološka granica cca 2500kn.

Htio bi kupiti kak spada jer ću ga vjerovatno koristiti barem 2godine+.

Jel imate još kakvu preporuku u tom segmentu,i da li mislite dal se isplati dat tih 100naj€ više za Samsung?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Probaj nac S9 novi zapakiran za 2800kn. Mislim da ide za tolko sigurno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice