Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.933
|
čitano: 10.917.022
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
itomic009 kaže...

 Galaxy A5 2017 model, imate iskustva s uređajem ? Može mišljenja onih koji ga imaju ??

 

SOT preko 11 sati. Solidne performanse. Ekran odlican. Kamera dobra, ali moras imati mirnu ruku.

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

 Ajmo malo vox populi. Uži izbor su mi Honor 8 i Galaxy A5. Oba su mi cijenom slična. Honor 8 je jači po performansama a Galaxy A5 2017 ima IP68 i bolju zaštitu (bar na papiru). Ako netko ima nešto bolje za oko 2500kn nek spomene. S obzirom da kupujem mob zato što mi je G3 otišao u vječna lovišta radi vode, privlači me IP68 certifikat, a to nema za ove novce ni jedan uređaj (osim Galaxy A3 koji neću). Inače imam već par dana Honor 8 pa ga malo testiram i jako sam zadovoljan (Galaxy A5 nemam priliku tako baš koristiti par dana).

10 Honor 8
1 Galaxy A5 2017
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Almin94 kaže...
itomic009 kaže...

 Galaxy A5 2017 model, imate iskustva s uređajem ? Može mišljenja onih koji ga imaju ??

 

SOT preko 11 sati. Solidne performanse. Ekran odlican. Kamera dobra, ali moras imati mirnu ruku.

SOT imaš preko 11 sati????????????????????????????????

Pa to sve sinkronizacije i pozadinske procese moraš imati isključene i štedljivi mod i osvijetljenje ekrana na 5% i opet nema logike da imaš 11 sati SOT-a!!!!!!!!!!

 

U recenzijama Samsung A5 (2017) nema više od 6 sati SOT-a (link, link), bome ti ga pereš za duplo.

13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nemre ga prat za duplo, eventualno 30% da sve pogasi. Mozda nije ispraznil mob do kraja, pa ga je punil i onda se sot brojac ne resetira nego dalje broji, pa tak ispadne.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
TTTT kaže...

Nemre ga prat za duplo, eventualno 30% da sve pogasi. Mozda nije ispraznil mob do kraja, pa ga je punil i onda se sot brojac ne resetira nego dalje broji, pa tak ispadne.

Pa znam da nema teorije. A5 bi možda imao 7-8 sati SOT-a da sve pogasi i smanji max. svijetlost ekrana, ali iskreno i u to sumnjam - jer A5 nema tako jaku bateriju.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
A5 ima dobru bateriju, bolju od većine flagshipa. Prednost A5 u odnosu na Honor je ekran, baterija i IP68. Još bi u obzir uzeo i Moto Z Play
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Lenovo C2 Power ili Vivax Fly 4? Što bolja baterija odnosno da izdrži barem dva dana bez punjenja, fluidan rad bez zatrzavanja pri multitaskingu. Većinom igram ne zahtjevne 2D igre (logičke, puzzle itd.) Najviše surfam i gledam videe i vikendom kladionica kada mi zna biti po par aplikacija uključenu i wi-fi skoro cijeli dan.

 

I najvažnije da je mobitel pouzdan, a ne da svako malo moram na servis slati. Lenovo je predpostavljam pouzdana marka, a za Vivax neznam bas :) Mozda su se nesta popravili s ovim Vivax Fly 4?

 

6 Lenovo C2 Power
0 Vivax Fly 4
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.8.2017 12:22 (thebeastcro).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Honor 7 lite za 1499.00 kn. Vrijedi li taj mobitel toliko novaca? Ili bi za price range do 1500 kn trebao razmotriti neki drugi telefon?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
itomic009 kaže...

 Ajmo malo vox populi. Uži izbor su mi Honor 8 i Galaxy A5. Oba su mi cijenom slična. Honor 8 je jači po performansama a Galaxy A5 2017 ima IP68 i bolju zaštitu (bar na papiru). Ako netko ima nešto bolje za oko 2500kn nek spomene. S obzirom da kupujem mob zato što mi je G3 otišao u vječna lovišta radi vode, privlači me IP68 certifikat, a to nema za ove novce ni jedan uređaj (osim Galaxy A3 koji neću). Inače imam već par dana Honor 8 pa ga malo testiram i jako sam zadovoljan (Galaxy A5 nemam priliku tako baš koristiti par dana).

Honor 8 je 2400 kn a A5 2017 2999 kn?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MSX kaže...

Honor 7 lite za 1499.00 kn. Vrijedi li taj mobitel toliko novaca? Ili bi za price range do 1500 kn trebao razmotriti neki drugi telefon?

P9 lite, mrvicu skuplji, isti na papiru, ali radi bolje u side by side usporedbi.

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MSX kaže...

Honor 7 lite za 1499.00 kn. Vrijedi li taj mobitel toliko novaca? Ili bi za price range do 1500 kn trebao razmotriti neki drugi telefon?

 Xiaomi Redmi Note 4 ti je bolja alterantiva koti nije prevelik.

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
lovacmaki kaže...
itomic009 kaže...

 Ajmo malo vox populi. Uži izbor su mi Honor 8 i Galaxy A5. Oba su mi cijenom slična. Honor 8 je jači po performansama a Galaxy A5 2017 ima IP68 i bolju zaštitu (bar na papiru). Ako netko ima nešto bolje za oko 2500kn nek spomene. S obzirom da kupujem mob zato što mi je G3 otišao u vječna lovišta radi vode, privlači me IP68 certifikat, a to nema za ove novce ni jedan uređaj (osim Galaxy A3 koji neću). Inače imam već par dana Honor 8 pa ga malo testiram i jako sam zadovoljan (Galaxy A5 nemam priliku tako baš koristiti par dana).

Honor 8 je 2400 kn a A5 2017 2999 kn?

 Da, Honor 8 u Elipsu na akciji za 2400kn a A5 2017 ima u jednoj trgovini za oko 2400kn keš a 2620kn rate.

13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Samsung galaxy j5 2016 vs huawei p8 lite

 

Molim za pomoć pri odabiru ova dva mobitela,posebice ako je netko imao isprobao koji od ova dva.Razlika u cijeni 300kn prednost P8,slične karakteristike,samsung veća baterija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
itomic009 kaže...

 Xiaomi Redmi Note 4 ti je bolja alterantiva koti nije prevelik.

5.5"? Pa i nije. Taman. Radi li to čudo na svim našim mrežama. WillMyPhoneWork spominje neke moguće probleme na 4G.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ljudi može pomoć, kolegi treba savjet :

Ići na Huawei Honor 8 ili Moto G5 Plus?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

 Pa Honor 8 naravno.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MSX kaže...
itomic009 kaže...

 Xiaomi Redmi Note 4 ti je bolja alterantiva koti nije prevelik.

5.5"? Pa i nije. Taman. Radi li to čudo na svim našim mrežama. WillMyPhoneWork spominje neke moguće probleme na 4G.

Evo, recimo, ovaj ti radi na svim.

https://www.honorbuy.com/1068-xiaomi-redmi-note-4-international-version-32gb-black.html

Ključan je tu B20 kanal na 800 MHz koje koriste International verzije, za razliku od ostalih.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Honor 8 ?

Nadam se da on ima proširive notifikacije?

Pošto Xiaomi npr. nema proširive s jednim prstom nego se mora s dva prsta raširiti? Nije deal break ali čisto da se zna?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
robert993 kaže...
Honor 8 ?

Nadam se da on ima proširive notifikacije?

Pošto Xiaomi npr. nema proširive s jednim prstom nego se mora s dva prsta raširiti? Nije deal break ali čisto da se zna?

Xiaomi ima jednim prstom. I na Redmi Note 4 i na Mi 6.

13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Samsung Galaxy S5 Neo s Njuškala (pretpostavimo da je u jako dobrom stanju, sa kutijom i svom opremom al bez garancije) ili Xiaomi Redmi 4X 3/32 (2/16 isto igra). Što sam laički uspio razlučit, Samsung je općenito bolji, pogotovo kamera, a Redmi ima izrazito bolju/jaču bateriju. 

1 Samsung Galaxy S5 Neo njuškalo
22 Xiaomi Redmi 4X
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nakon pet S7ica (Flat, Edge, Edge, Flat, Edge) koje sam sve kupio nove preko njuske i prodao nakon par mj za vise nego sto sam dao, dosao je red S8ici. Koja je realna cifra za novog zapakiranog? Kupujem naravno za kes na njuskalu. Vidim da neki biseri kod mene u Rijeci traze po 4500/5000 kn. Za koliko se stvarno prodaju? Pricamo o obicnoj S8ici...Plus mi je prevelik.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ne znam, ja to još nisam uspio na na MIUI 9 i na MIUI 8 ? Na lockscreen to možeš napraviti?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
robert993 kaže...
Ne znam, ja to još nisam uspio na na MIUI 9 i na MIUI 8 ? Na lockscreen to možeš napraviti?

Nisam znao da misliš na lockscreen.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nemoj s5 neo jako je nekvalitetan bilo ih je dosta po servisu vjerojatno zato i ide na njuskalo... Zanimljivo da im je najgora stvar softwer strasno se uspori i pregrijava u radu nakon par mjeseci... Tako da iqko je inferiorniji ja bi rade novi xiaomi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Po čemu je inferiorniji čisto za informaciju? :)

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Galaxy j5 2017 ili Huawei p9 lite 2017, naglasak na ekran
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
uragan kaže...
Galaxy j5 2017 ili Huawei p9 lite 2017, naglasak na ekran

 Huawei. AMOLED Pentile rezolucije 720x1280 i ekran velicine 5.2 inca ne idu nikako zajedno.

13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Upravo mi stigao iz Vipa (produljenje ugovora na 24mj.) Sony Xperia XZ Premium, jedno je sigurno - ružniji a brutalniji mobitel nisam nikad vidio - ni imao.

 

Specke su ovdje, pošto ne znam ni sam odakle da krenem.

 

Jedino što sam se iskreno zajebao, slobodno to napišem, je ova očajna silver ciganica metal izvedba. A bio i crni u ponudi..

 

Mob doslovno izgleda kao lakirana kromirana cigla/kontejner, ali specke a naročito 4K HDR ekran (+ odlična kamera) su boli glava.

 

Više dojmova kasnije, odo instalirat aplikacije..

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 18:53 (thedream).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Jel dobar moto g5 u Linksu? Na akciji 1500kn.
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Preporuka moba za sestru do 2000kn, bitna baterija i kamera, ostalo standarno, da je barem 3/32 i to. Ovoga joj je ponudio u wow shopu dok sam kupovao svoj mob jučer. Mislim da za te novce mora dobiti nekaj bolje?

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 22:00 (flukscro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice