Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.795
|
čitano: 10.876.778
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
TibzzX kaže...

Uzeo bi nešto do 2 soma na rate (Visa). Jedini uvjet mi je što manji ekran, ispod 5,5".

 

Blejim u razne webshopove i nemam nikakvu ideju, sve je preslabo, preskupo ili 5,5".

 P10 Lite je u tom cjenovnom rangu...

9 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Naručio sam S7 edge trebalo bi da stigne za 10 dana.
Je li taj mob još uvijek negdje u vrhu ili sam se zeznuo. Razmišljao sam o s8 ali mislim da nije veliki napredak na spram s7 a cijena duplo više.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dobar izbor. S7 je još uvijek odličan mobitel. Imao oba. Ne bih se žalio da sam ostao na S7.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Horratio vidim kažeš da si do nedavno radio u servisu i da se mi ostali ne razumijemo uopće. A većina servisera ima još manje pojma o uređajima koje popravljaju, pa da nije tako ne bi uređaj u velikoj većini slučajeva nakon popravka jednoga kvara sa servisa izašao s drugim kvarom.

Izrada, IP68 to ne možeš dobiti s kinezima tog ranga, a uređaj je sve jeftiniji u trgovinama (a posljedično uskoro i na njuškalu).

Ako tebi facebook, messanger, wapp, youtube i internet u isto vrijeme nije opterećenje uređaja onda ne znam što je, jedino 5 igrica da pokrenem još. Uređaj radi solidno, ne šteka i ne pokušavaj obezvrijediti bezrazložno uređaj samo zato što tvoj kinez od 700 kn s 2 gb RAM-a šteka, nije to isti uređaj kao ovaj.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Evo Kineza sa IP68 i GorillaGlassom za $130: https://m.aliexpress.com/s/item/32803220231.html?spm=a2g0n.search-cache.0.0.41782e40s1qhJ5

Ako neka specifikacija ne zadovoljava, od te do cene A3 se nađe šta hoćeš.
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja sam samo napisao ono što mislim mobitel je loš za novce po 3 put to kažem. Ali eto jednom za svadi da rečem svoje mišljenje o nečemu što je loše bez obzira što se to zove samsung.

To što ima ip68 je totalno nebitno jer velike su šanse da će se smočit a u tom slučaju se gubi garancija.Ali hej ima ljudi što ih to veseli meni osobno puno bolja inveticija je osiguranje mobitela (pad tekućina prašina) a ne neki certifikat koji ne služi ničemu jer ako ti mob propusti vodu a šanse za to su 70-30 da oće pa-pa garancija i izvoli kume sam sve plaćaj...

16gb i 2gb rama na samsungovu softweru su jako slabašne stvari ne daj bože da koristiš koju aplikaciju više od vibera i whats appa mobitel će se vući ko fićo. I ne to ja nisam izmislio to je nažalost tako ni nugat a bome ni nutella ne bi tu pomogle da ima 3gb rama još kako tako ali ovo je konfiguracija baš za starije osobe sa 2-3 aplikacije)

Ekran nije dobar zbog flickeringa i veliki broj tih modela ima problema s time i ide zbog toga u servis, A inače zaslon ko zaslon je isti ko i na jeftinijim kinezima samo je amoled (to je onaj wau faktor u biti niko neće primjetit razliku između njega i nekog 2 put jeftinijog modela nekog proizvođača)

Kamere za te novce su očajne pogotovo selfie kamera. Npr kamera od huawei lite modela je duplo bolja bar meni.. (a5 je nešto sitno bolja ali isto nije ništa dobro za lovu)

Čipset je zastario dobrih par godina ali eto baterija je više manje ok  mali ekran slab hardver(ali sve ovisi što čovik radi)...

zvučnik samsungovski loš isto ko i slušalica za vrijeme razgovora (tu je ipak nokija broj 1. za sve, ne znan kako su ove nove)...

i ne znan jesam li još što zaboravio??? 

Ah da dođe 2k kn što je pretjerano...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jedna lagana anketa. Po specifikacijama mi se čine najbolji tim redom kako sam ih poslagao, što vi kažete? Mobitel je za normalnog korisnika, nikakvo filozofiranje, Viber, pozivi poruke i tako klasične osnovne stvari.

3 Sony Xperia XA
0 LG K10 2017
0 Sony Xperia L1
http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Zaboravio si jedino rit obrisat i pustit vodu  

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 12:43 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Što mislite p10 lite vs A1 ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Osobno A1 zbog stock androida mada mi je p10 lijep uređaj...

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Što mislite,

Huawei P9, Samsung A5 2017 ili Xiaomi redmi note 3 pro?

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 16:28 (MaVu7).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Moto G5 Plus ili Samsung Galaxy A5 2017?

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ja sam isto premisljao izmedu P9 ili A5 2017, uzeo sam A5 2017 zbog IP68, i nisam pozalio, mobitel super radi imam dosta aplikacija i sve je brzo, stavljao sam ga i u vodu vise puta sve je uredu, toplo ga preporucujem... Inace sam presao sa S6 silom prilika...
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Indestructible kaže...

Moto G5 Plus ili Samsung Galaxy A5 2017?

Sa softverske strane je Moto u prednosti, a hardverski možda A5 mrvu bolji (display, IP68, baterija). Ja bi išao na Moto

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ne znam kako vama ali meni nije bilo gore od toga da moram navlačiti žice sa sobom i usred dana zražiti i kemijati gdje bih ga priključio na struju! Užasno me to nerviralo i več sam mislo kupiti čak i neki Doogee samo da mu je baterija što kapacitetnija.

 

Onda sam otkrio da u biti nije samo velika baterija zasluzna za veliku autonomiju uređaja nego je jako važan i štedljivi procesor a odlican omjer kvalitete i štedljivosti imaju upravo novi Exynos čipovi na A seriji te npr. Snapdragoni 625 na recimo Huawei Nova.

Dobijete dobar i štedljiv proc kojem ne treba baterija od 5000mAh da izdrži cijeli dan korištenja.

Začudio sam se iz kako male baterije, A3 uspije bez problema odvaliti cijeli dan korištenja a to samo govori kako je Exynos cpu dobar.

Tajna je uvelike u 14nm procesu kojeg doticni cpu ima. Što manje to bolje za autonomiju uređaja. Ostali nama popularni uređaji uglavnom su na 20nm pa imajte ro na umu kada vagate koji bi uzeli.

Eto...

 

Edit: potaknulo me na pisanje ovog pojašnjenja to što mnogi misle ovaj mob.ima bolju bateriju od onog jer ima npr.1000mAh veči kapacitet ili dobra/loša baterija...

Kada pričamo o autonomiji uređaja, krivo je reči "onaj mob ima bolju bateriju pa mu je to plus" jer istina je da je dobar/štedljiv cpu u biti večinom zaslužan da mob "izdrži" više nego neki drugi a kapacitet same baterije je na drugom mjestu!

 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 20:50 (andi.cro).
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

koja stranica je najbolja/najpovoljnija za kupnju mobitela i što se tiče garancije, ako se nešto dogodi da ga se može vratit bez problema i to?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
andi.cro

Pa Xiaomi od 4000 mAh izdrži više od Oukitela s 10000 mAh tako da veličina baterije nije presudna, inače iPhone ne bi mogao 1/3 dana.
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hrky_ri kaže...

koja stranica je najbolja/najpovoljnija za kupnju mobitela i što se tiče garancije, ako se nešto dogodi da ga se može vratit bez problema i to?

 Mislim da takvo nešto još ne postoji. Ili biraš povoljnu cijenu i "bez" garancije (zapravo, ima garancije, ali na svoj trošal šalješ u druge države i čekaš nekoliko tjedana), ili biraš često dosta skuplje, al imaš garanciju u našim dućanima.

 

Ako stvarno hoćeš pronći najbolje, nemoj samo pitati nego sam istraži, nekad se doslovno u jednom danu promijene cijene.

Čitaj temu od zadnje stranice prema starijim porukama, i otvaraj jedan po jedan dućan koji je spomenut i gledaj cijene.

 

Naravno, ako se uopće hoćeš potruditi. Ako te baš briga i vjeruješ svemu što budemo napisali, onda kupi u prvom prijedlogu koji dobiješ. Npr u Neutrinomobile. Naš dućan i imaš garanciju.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
AnđeoGabrijel21 kaže...
andi.cro

Pa Xiaomi od 4000 mAh izdrži više od Oukitela s 10000 mAh tako da veličina baterije nije presudna, inače iPhone ne bi mogao 1/3 dana.

 Pa da, o tome ti ja pricam.

Procesor je najbitniji a tek onda kapacitet baterije.

Pa pogledaj kako mali kapacitet baterije ima A3 2017 a kakvu veliku autonomiju ima!

Usporedi npr. na GSMareni A3 sa mnogo njih koji imaju dost veće baterije pa ces vidjeti da malo njih izdrzi toliko!

Na A3 2017 se baš sve super potrefilo da ima tako dobru autonomiju jer ne samo da ima dobar i jako štedljiv procesor nego ima i manji ekran od ostalih a još je i Super Amoled koji je štedljiviji od IPS ekrana.

Some people are so poor... all they have is money!
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Što bi vi izabrali?

 

Honor 9

P10

Mate 9

Nešto drugo (do cca 3500 kn, novo, iz HR dućana)?

 

Prioriteti: slike (uglavnom po danu u mračnoj sobi), baterija, držanje performansi i nakon nekoliko godina

 

Imam Nexus 5 pa vjerujem da će bilo koji od ovih biti ozbiljni upgrade.

Sestra ima Honor 8 i mob mi je fantazija, pa nekako naginjem 9ki kao najboljoj opciji cijena/kvaliteta.

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

nista, nema teorije da bih dao toliko za telefon taman da sjedim na milijardama...jebate, jedan coek nesto izmisli, i narednih 500 godina se taj izum nadogradjuje, ali bit mu se ne minja...meni jednostavno nema smisla pljunit jednu prosjecnu placu za nesto takvoga...

Moj PC  
3 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Vokhee kaže...

Što bi vi izabrali?

 

Honor 9

P10

Mate 9

Nešto drugo (do cca 3500 kn, novo, iz HR dućana)?

 

Prioriteti: slike (uglavnom po danu u mračnoj sobi), baterija, držanje performansi i nakon nekoliko godina

 

Imam Nexus 5 pa vjerujem da će bilo koji od ovih biti ozbiljni upgrade.

Sestra ima Honor 8 i mob mi je fantazija, pa nekako naginjem 9ki kao najboljoj opciji cijena/kvaliteta.

 

 Ako ti ne smeta veličina Mate 9. U tom budžetu imaš i S7 koji je jak kod kamere, G6 koji ima i wide kameru pa i Mi6 koji je jako brz

9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Definitivno mate 9 ako te ne smeta velicina i ako ga nadjes u ducanu za tu cifru koju ti spominjes jer, kad sam zadnji put gledala, bili su blize 5000kn. Meni je to sluzbeni telefon i po fluidnosti mi je u rangu s recimo samsungovim flagshipovima. Ne sjecam se slika na samsungovim flagsihpovima ali ovaj radi daleko bolje fotke od xiaomi redmi note 3 pro, cak i slike u polumracnom kaficu nakon "par casica" su relativno ostre

 
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Prodajem ja Mate 9 kao nov s garancijom. Meni firma uzima Mate 10 pro. Vrlo brz mobitel, Samsung ipak ima bolju kameru po noći i kada se slika prema jakom izvoru svjetla. Baterija nenadmašna. Ekran najsvjetliji koji sam ikada imao.
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Hvala na ponudi, i ja uzimam na firmu pa moram kupiti u nekom dućanu.
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Bgang kaže...
Prodajem ja Mate 9 kao nov s garancijom. Meni firma uzima Mate 10 pro. Vrlo brz mobitel, Samsung ipak ima bolju kameru po noći i kada se slika prema jakom izvoru svjetla. Baterija nenadmašna. Ekran najsvjetliji koji sam ikada imao.

 Mrzim te :)

Mislim da ti je mate 9 bolji izbor od honora, za p10 ne znam

7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav svima
Evo ovo je neki popis mobitela u nekom srednjom razredu pa se baš ne mogu odlučiti što uzeti
Prioritet je svakako kamera,dobar ekran i fluidnost

Lg g5 - 3000 kn
Galaxy a5(17) 2400 kn
Lg q6 2300
P10 lite 2000
Honor 8 2800
P9 2600

Lg g5 je stavljen u popis ne znam ni ja zašto,smatram da je preskup za ono sto nudi
P9 je proslogodisnji flagship
Ali me ne odusevljava dizajn i to sto je prošlogodišnje
Svakako me najvise vuče A5 ili budget opcija P10 lite koji mi je nekako best buy po ulozeno/dobiveno
Q6 mi je nešto specifikacijama nabrijan prema konkurenciji
Ali me dojmi dizajn
Honor 8 mi svakako nekako izgleda preskup sa svojom cijenom a kada se vec priblizavamo cijeni od 3000

Onda dolazim do
G6 za 3500
P10 3600
I honor 9 za 3300
Sto od ovoga svega nabrojanog odabrati
Da li moze kupac zadovoljit potrebe za a5(17) ili nekim drugim navedenim
Ili uloziti jos malo,pricekati,strpiti se,pa uci u gornji cjenovni razred sa ovogodisnjim flagshipom primjerice sa g6 koji je po meni best buy

Sto odabrati iz srednjeg cijenovnog razreda,sto iz veceg i isplati li se ulaziti uopce u veci cijenovni razred
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
nik3105 kaže...
Pozdrav svima
Evo ovo je neki popis mobitela u nekom srednjom razredu pa se baš ne mogu odlučiti što uzeti
Prioritet je svakako kamera,dobar ekran i fluidnost

Lg g5 - 3000 kn
Galaxy a5(17) 2400 kn
Lg q6 2300
P10 lite 2000
Honor 8 2800
P9 2600

Lg g5 je stavljen u popis ne znam ni ja zašto,smatram da je preskup za ono sto nudi
P9 je proslogodisnji flagship
Ali me ne odusevljava dizajn i to sto je prošlogodišnje
Svakako me najvise vuče A5 ili budget opcija P10 lite koji mi je nekako best buy po ulozeno/dobiveno
Q6 mi je nešto specifikacijama nabrijan prema konkurenciji
Ali me dojmi dizajn
Honor 8 mi svakako nekako izgleda preskup sa svojom cijenom a kada se vec priblizavamo cijeni od 3000

Onda dolazim do
G6 za 3500
P10 3600
I honor 9 za 3300
Sto od ovoga svega nabrojanog odabrati
Da li moze kupac zadovoljit potrebe za a5(17) ili nekim drugim navedenim
Ili uloziti jos malo,pricekati,strpiti se,pa uci u gornji cjenovni razred sa ovogodisnjim flagshipom primjerice sa g6 koji je po meni best buy

Sto odabrati iz srednjeg cijenovnog razreda,sto iz veceg i isplati li se ulaziti uopce u veci cijenovni razred

 G6 uzmi, odličan je mobitel.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
aleng3 kaže...
nik3105 kaže...
Pozdrav svima
Evo ovo je neki popis mobitela u nekom srednjom razredu pa se baš ne mogu odlučiti što uzeti
Prioritet je svakako kamera,dobar ekran i fluidnost

Lg g5 - 3000 kn
Galaxy a5(17) 2400 kn
Lg q6 2300
P10 lite 2000
Honor 8 2800
P9 2600

Lg g5 je stavljen u popis ne znam ni ja zašto,smatram da je preskup za ono sto nudi
P9 je proslogodisnji flagship
Ali me ne odusevljava dizajn i to sto je prošlogodišnje
Svakako me najvise vuče A5 ili budget opcija P10 lite koji mi je nekako best buy po ulozeno/dobiveno
Q6 mi je nešto specifikacijama nabrijan prema konkurenciji
Ali me dojmi dizajn
Honor 8 mi svakako nekako izgleda preskup sa svojom cijenom a kada se vec priblizavamo cijeni od 3000

Onda dolazim do
G6 za 3500
P10 3600
I honor 9 za 3300
Sto od ovoga svega nabrojanog odabrati
Da li moze kupac zadovoljit potrebe za a5(17) ili nekim drugim navedenim
Ili uloziti jos malo,pricekati,strpiti se,pa uci u gornji cjenovni razred sa ovogodisnjim flagshipom primjerice sa g6 koji je po meni best buy

Sto odabrati iz srednjeg cijenovnog razreda,sto iz veceg i isplati li se ulaziti uopce u veci cijenovni razred

 G6 uzmi, odličan je mobitel.

Potpisujem i koristim G6 

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MasterOfDisaster kaže...
aleng3 kaže...

 G6 uzmi, odličan je mobitel.

Potpisujem i koristim G6 

 Nema stereo zvučnike?! Meni je to velika mana, znam da ćete reći "slušaj preko slušalica" ali ... volim stereo zvučnike   i ima "čudan" omjer dužine i širine

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 8:34 (tomislav10).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice