Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.873
|
čitano: 10.905.020
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bruno03 kaže...

Svejedeno mi je. Njuskalo/strani web shop. Ako vam pada na pamet neki brzi model do 150€.

 Za igrivi pubg na low ti je bar s625 potreban, a u tom rangu od tableta imaš Lenovo Tab 10 plus koji je ipak van budžeta. Uostalom android tableti su totalna bezvezarija, pikni neki stari ipad i igraj na tome

Hearthstone: Maks0806#2960
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

imam ti galaxy tab s (snap 800) i igra se vuče na low rezi low postavkama nekih 15-20fps. Ipad air sam imao, nisam igrao pubg ali je isto bio spor. Tako da bih radije onda uzeo nesto novo. Ak im neki 7" android tablet. Prije je bilo nexusa i nvidia tabova. Sada ništa? Inaće testirao sam svoj tab na geekbench i rezulati su sc/mc: 581/1693, a piše da je average 779/1928. Što bi ta razlika trebala značit?

Life is great
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bruno03 kaže...

imam ti galaxy tab s (snap 800) i igra se vuče na low rezi low postavkama nekih 15-20fps. Ipad air sam imao, nisam igrao pubg ali je isto bio spor. Tako da bih radije onda uzeo nesto novo. Ak im neki 7" android tablet. Prije je bilo nexusa i nvidia tabova. Sada ništa? Inaće testirao sam svoj tab na geekbench i rezulati su sc/mc: 581/1693, a piše da je average 779/1928. Što bi ta razlika trebala značit?

 Da je sporiji od average scorea tih modela. Sada ću testirati na svom LG G2 kako radi na lineage Nougatu, ali bojim se da svi ti 7" tabovi u tom rangu imaju šit hardver, gori od s800. Nema više povoljnih jakih tabova za 200$ kao nekad

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Radi na low solidno, 11 killova sam imao, 99% vremena je u 30fps, mada se zagrije dosta i baterija je u jednom gameu pala za 20%

U lineageu sam stavio performance boost mode, i nije uopće loše, ofc nije high settings, ali igrivije nego što ćeš naći igdje na tabletu od 1000kn

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Samsung S9 ili Huawei P20?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

S9

Hearthstone: Maks0806#2960
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

 

možete li mi preporučiti neki dosta rudimentaran i jeftin smartphone.

 

Nije mi bitno  ništa osim da (relativno) brzo otvara i koristi aplikacije i da može potrajati koju godinu.

 

Ne treba dobra kamera (ili ikakva), ne treba puno prostora, ne treba veliki ekran. Samo da mogu zvat, surfat, i instalirat neke dvije nezahtjevne aplikacije po potrebi.

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2018 20:30 (plotthickens).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
plotthickens kaže...

Pozdrav,

 

možete li mi preporučiti neki dosta rudimentaran i jeftin smartphone.

 

Nije mi bitno  ništa osim da (relativno) brzo otvara i koristi aplikacije i da može potrajati koju godinu.

 

Ne treba dobra kamera (ili ikakva), ne treba puno prostora, ne treba veliki ekran. Samo da mogu zvat, surfat, i instalirat neke dvije nezahtjevne aplikacije po potrebi.

 

Hvala!

 preporucio bih ti neku od Lumia na Windows platformi, za 500 kn neces naci brzi i fluidniji android od recimo Lumia 625 ili 640

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Za 500kn uzmes rabljeni redmi 3 sa njuskala 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Može li se kupit solidan mobitel ( Android ) solidnih perfomansi  za max. 1000,00 kn.

Prioritet  solidna kamera ,cca 2gb Rom, min.32 gb ram,mc SD,.

Molim preporuke nije mi bitna marka nego solidan kvalitet dokazano.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Timo kaže...
plotthickens kaže...

Pozdrav,

 

možete li mi preporučiti neki dosta rudimentaran i jeftin smartphone.

 

Nije mi bitno  ništa osim da (relativno) brzo otvara i koristi aplikacije i da može potrajati koju godinu.

 

Ne treba dobra kamera (ili ikakva), ne treba puno prostora, ne treba veliki ekran. Samo da mogu zvat, surfat, i instalirat neke dvije nezahtjevne aplikacije po potrebi.

 

Hvala!

 preporucio bih ti neku od Lumia na Windows platformi, za 500 kn neces naci brzi i fluidniji android od recimo Lumia 625 ili 640

 S obzirom da prodajem redmi note 3 pro za 600kn, apsolutno se ne slažem. Kakve mrtve lumie u 2018oj molim te...

 

Mucak, imas xiaomijev redmi note 4 za tu lovu cca, sve što si naveo plus ogromna baterija

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 8:02 (maks0806).
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
maks0806 kaže...
Timo kaže...
plotthickens kaže...

Pozdrav,

 

možete li mi preporučiti neki dosta rudimentaran i jeftin smartphone.

 

Nije mi bitno  ništa osim da (relativno) brzo otvara i koristi aplikacije i da može potrajati koju godinu.

 

Ne treba dobra kamera (ili ikakva), ne treba puno prostora, ne treba veliki ekran. Samo da mogu zvat, surfat, i instalirat neke dvije nezahtjevne aplikacije po potrebi.

 

Hvala!

 preporucio bih ti neku od Lumia na Windows platformi, za 500 kn neces naci brzi i fluidniji android od recimo Lumia 625 ili 640

 S obzirom da prodajem redmi note 3 pro za 600kn, apsolutno se ne slažem. Kakve mrtve lumie u 2018oj molim te...

 

Mucak, imas xiaomijev redmi note 4 za tu lovu cca, sve što si naveo plus ogromna baterija

pa covjek je napisao da mu ne treba nista osim osnovnih stvari, Lumie moze kupiti od 200 do 500kn, koje su fluidnije od Xiaomi drloga sa 2GB rama

 

 

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kakva vrazja lumia u 2018 i win os, nema ni aplikacija za to niti nikakvih novih updatova, ap store im je za k..., tak da nema ama bas nikakvog smisla preporucivati te mobitele, xiaomi sa 2gb rama je sasvim dovoljan

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ekipa može li savjet. Imam ponudu za nov Xiaomi Redmi Note 4X (3/32) za nekih 1100kn i polovan a očuvan Huawei P9 (3/32) za nekih 1400kn.

Prioritet mi je baterija, pa onda kamera. I tu se premišljam. Znam da su oba mobitela dobra za svoje novce iako nisu ista kategorija uopće.

Nov Xiaomi ima dobru bateriju, fluidan, dobra izrada... Sve super.. ali koliko sam čuo jedina mana mu je tanka kamera...

Sa druge strane polovan Huawei (toga me malo strah) je bivši flagship, vrhunska izrada, odlicna kamera, fluidnost... Ali me muči što mogu očekivati od baterije, koliki SOT? A i nikako ne znam ima li FM radio, a ta mi sitnica znači.

Hvala unaprijed i bacite koje razmisljanje!
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 10:14 (Neuk).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pa rekao si sve, P9 je kompletniji mob ali star model već i sa lošom baterijom kada je izašao a tek sada... Rn4 ima super bateriju, ali kamera mu je svakako 2 koplja ispod one na P9

Ako želiš i jedno i drugo, malo se protegni budžetom i naruči izvana Mi note 3 koji ima i bolju kameru od P9, a odličnu bateriju te jači hardver

 

Btw drlog od šajomija za 600kn rabljeno devastira te plastične krntije od lumija, molim te. Jadni plastični redmi note 4A radi savršeno pristojno ako ga koristiš u skladu s ocekivanjima. Ako želiš fluidnost i funkcionalnost windowsa, kupi si feature phone. Taman za pozive i poruke kao i ono što windows phone može.

 

Bio sam ovih dana na predstavljanju raznih firmi na jobfairu na FERu, konkretnije na izlaganju windowsa i photomatha. 

Windows izlagatelj kada je govorio čime se bavi firma nije pisnuo o wp platformi, a ekipa iz photomatha je započela na njoj i brže bolje na iOs i android da napuste tonući brod.

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 10:29 (maks0806).
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Za 1000 kn.  Koji Xiaomi ili  Huawei  znači potpuno novi mobitel i kako je sa baterijom kad crkne jer oba imaju integriranu jel tako.Da li imaju OTA update .

Pošto nisam dugo kupovao novi mobitel kako je sa zaključanim mobitelima na neku mrezu da li 

ga sada moraju odmah otključati ako to tražiš bez obzira jel pretplata ili bon.

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Hvala na sugestijama, pogledao sam Mi Note 3 , ali nije baš tako ni jeftin... nov izvana dođe oko 260 eura plus troškovi dostave... tako da je to dosta više nego što sam imao na umu dati za mobitel. 
U svakom slučaju hvala ;)

Neznanje je bliže istini nego predrasuda
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Uzmi Mi A1 kod nas za 1300kn (4\32)

 

https://www.mall.hr/pametni-telefoni/xiaomi-gsm-telefon-mi-a1-4gb32gb-crni?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Čini se da nemaju više po cijeni od 1300kn, ali se da pronaći za 1400-1500kn kod nas (vani još jeftinije - 4/64 za 200$+20$postarina).

 

https://www.honorbuy.com/1188-xiaomi-mi-a1-smartphone-black.html

 

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 12:41 (djigibao).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MUĆAK kaže...

Za 1000 kn.  Koji Xiaomi ili  Huawei  znači potpuno novi mobitel i kako je sa baterijom kad crkne jer oba imaju integriranu jel tako.Da li imaju OTA update .

Pošto nisam dugo kupovao novi mobitel kako je sa zaključanim mobitelima na neku mrezu da li 

ga sada moraju odmah otključati ako to tražiš bez obzira jel pretplata ili bon.

 

 

 Ako gledaš dućan, svakako se protegni malo i uzmi xiaomi note 4x ili xiaomi note 4. Jest kao ne može se promijeniti baterija, sa trzalicom za gitaru se otvore i začas se promijeni baterija. Huaweiji u dućanima za 1000kn ni ne pokušavaj pronaći. 

Hearthstone: Maks0806#2960
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Baterija se da zamijeniti na servisu. Pa i na P9.
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Sta mislite o ovoj njuskalo trgovini: https://www.njuskalo.hr/trgovina/zalagaonicavtc 

 

Imaju jeftinije cijene i izdaju račun :/

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji andrioid uzet do 3000 kn? Da ima ok kameru i bateriju, samo ne samsung. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

XIAOMI READMI NOTE 4  5,5 " 3GB /32GB  1199,00 kn

 

ili

 

ASUS  ZENFONE 3 MAX  3GB /32GB   1199,00 kn

 

ili nešto drugo  do te cijene  od  1200,00 kn.

 

to je na  MOBIS.hr  kakva su iskustva  sa njima i to bi išlo na dostavu izvan Zagreba sa pouzećem  imam li pravo otvoriti paket prije plaćanja.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Lol taj asus je krntija grozna naspram rn4, ne gledaj to. Mislim da ne možeš otvarati, a mislim čemu? To je već dugogodišnji službeni servis mnogih uređaja, i glavni su serviseri mobitela iz T-coma, nemaš brige s tim

kukuriža otkud bi kupovao? Novo? Rabljeno? Način plaćanja?

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 20:55 (maks0806).
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Da li se isplati uzimati ovaj Xiaomi Mi A1 https://www.mall.hr/pametni-telefoni/xiaomi-gsm-telefon-mi-a1-4gb32gb-crni?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click. Ako da, jel trebam kaj prčkati po njemu ili samo ubacim sim i peri . Nemam nikakvih iskustava sa kinezima pa zato pitam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dani2 kaže...

Pozdrav.

 

Dvoumim se vec mjesec dana, tj. troumim se izmedju S9plus, P20 pro i Oneplus 6. Dakle pogledao sam hrpu recenzija na YT i opet do podne mislim jedno a od podne drugo.

Jedina stvar koja me odbija od S9plus je zakrivljeni ekran, strah me toga jer mislim kako to adekvatno zastititi...iako na tom mobitelu ono sto mi odgovara pored svega je zastita IP68 posto radim u firmi koja se bavi obradom metala, cesto sam u pogonu proizvodnje u kojem ima dosta metalnih opiljaka i prasine.

Znam da P20 pro ima IP67, a OP6 54 cini mi se...pa mislim da je i to dovoljno dobra zastita.

P20 pro bi volio zbog te kamere, manual moda i fotografije...volim se zezati s tim kad odem na vikendicu, ali na tom telefonu ne svidja mi se fingerprint na prednjoj strani, bas mi ruzno izgleda.

OP6 razmisljam o opciji 8GB rama i 128 memorije...telefon je odlican, i nemam neku zamjerku ni na jednom polju.

 

Znaci notch mi ne smeta uopce, sve 3 telefona su odlicna, barem ja ne vidim neku veliku razliku u performansama, ili mozda grijesim...jedini problem je sto ja jedan dan zamislim taj cu kupiti 100%, a onda dok izadjem sa posla vec se predomislim

 

Pa eto voli bih cuti i vasa misljenja, telefon mijenjam sveke 3-4 godine pa ne bih volio da mi nesto promakne u svemu tome.

 

 

 

 

 Definitivno s9+, nemoj da te bude strah toga sto ima zakrivljeni ekran, stvarno nije nikakav problem

Kupis npr screenknight ili se odvazis pa kupis whitestone dome i miran si

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Gogs kaže...

Da li se isplati uzimati ovaj Xiaomi Mi A1 https://www.mall.hr/pametni-telefoni/xiaomi-gsm-telefon-mi-a1-4gb32gb-crni?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click. Ako da, jel trebam kaj prčkati po njemu ili samo ubacim sim i peri . Nemam nikakvih iskustava sa kinezima pa zato pitam.

 Isplati se i ovdje nemas sto sto prckati. Mob je jedan od preporucljivijih u tom cjenovnom rangu.

Pucaaaajjjj :)
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ima li A8 (2018) konkurenciju ako su mi bitni veličina (kompaktnost) i baterija, a da je kamera koliko toliko dobra.

 

Sve druge alternative su ili prevelike (fizički) ili imaju slabu bateriju.

 

Budžet do 2500kn (sve opcije).

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pa A8 je 5.6" u tom rangu imas pun klinac moba za birati, mi note 3.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Zauzet nadimak kaže...

Ima li A8 (2018) konkurenciju ako su mi bitni veličina (kompaktnost) i baterija, a da je kamera koliko toliko dobra.

 

Sve druge alternative su ili prevelike (fizički) ili imaju slabu bateriju.

 

Budžet do 2500kn (sve opcije).

 Pa za sve što si naveo će A8 biti adekvatan. Imao sam ga prilike koristiti i prodao ga (dobio ga u zamjenu). Osobno mi je Mi note 3 bolji mob, malo je širi i dulji, ali tanji je pa nije da bih jednom ili drugom dao prednost u tome.

Što je odmah vidljivo (bivši korisnik nije bacio factory reset) je fluidnost sučelja i brzina izvođenja zadataka. A8 se ponaša ok, ali se vidi zastajkivanje kada ne bi trebalo, nije korištenje ugodno baš. Fingerprint scanner isto nije ni približno brz kao na mi note 3. Kamera je bolja na Mi note 3 kako god okreneš. O da i baterija je fenomenalna.

Uglavnom, nećeš fulati jako s A8, ali za oko 2k kn imaš bolji mobitel u gotovo svemu. Sucker sam za dobre Amoled ekrane, mada je LCD na Mi-ju izvrstan.

 

Hearthstone: Maks0806#2960
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice