Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 29.194
|
čitano: 7.469.157
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 mjeseci
Pomoć pri odabiru mobitela

Xiaomi MI A2 Lite 4/64GB 

Cijena: 1000kn 

Garancija: 2 godine

Savjeti, da li se isplati kupiti, te iskustva ?

0 0 hvala 0
2 godine
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Mi A2 Lite ima samo dvije mane, loša kamera i micro usb umjesto usb C.

Ako preko toga možeš prijeći onda je jako dobra kupovina za 1000 kn.

http://dukedantalion.weebly.com/
7 godina

Cura planira kupiti novi mobitel do 1300, prioritet je kamera, ja sam malo gledao i solidan mi se čini Xiaomi Mi A1, pa me zanima ima li šta bolje u tom cijenovnom rangu ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 19:01 (dinos3).
6 godina

Pozdrav ljudi, tražim novi mobitel za mamu. Imam Xiaomi Mi A2 Lite i super mi je. Ona bi taj ili neki drugi u rangu 1300kn +-200kn.
Poželjno garancija uz njega.

0 0 hvala 0
7 godina

Pozdrav svima!

Do sad sam koristio Note 9 koji sam razbio pa sam u potrazi za drugim mobom do 2500kn. Može i polovno.

Dosta mi je Samsunga jer ih koristim od S5 pa tražim nešto drugo.

S obzirom da sam koristio Samsung, naučio sam se na AMOLED i LCD mi nije baš nešto napet.

Dosta sam čitao i uglavnom razmišljam uzeti nešto od Xiaomia.

1. Xiaomi Pocophone F1 (ima LCD, jel velika razlika u odnosu na AMOLED?)

2. Xiaomi Mi 9 (moooožda bi se malo protegao do njegove cijene)

Prije Notea sam kratko koristio Mate 10 Pro koji mi je bio odličan tih mjesec dana pa me zanima jel i on možda dobar izbor s obzirom da se polovan da naći za oko 2000 kuna.

Bitno mi je da uređaj radi dosta brzo i da mu je baterija odlična (Note 9 je bio najbolji do sad sa 6+h SOTa) jer imam 4 maila za sinkronizaciju i vodim 4 FB stranice od firme gdje radim pa nekad napravim i nekakavu sliku na brzinu na mobu. Kamera mi je bitna ali nije presudna (ne budem ju zoomirao 10x i croppao) samo da nije krš.

Jel ima još nešto od Xiaomia a da sam preskočio?

Možda OnePlus 6 zapakirani za 2600?

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.5.2019 11:12 (siljo90).

0 0 hvala 0
4 godine

ovako treba mi mobitel do 1200 kn za oca

on vec ima Mi A2 lite, al ima nekih problema s njim (zvucnik slusalice, polio je malo kave po njemu i to) pa bi sada sebi uzeo jos jedan mob 

sad mislim se sto da mu uzmem Redmi note 5, note 6 pro ili Redmi 7 (obični, ne note, jer je malo skuplji)

pošto bih to uzimao u BiH dijena im je ista na oglasniku i sve

sad je pitanje, jel tko od vas forumaša imao priliku usporedit ove mobitele po pitanju kvalitete zaslona i kamere, pa da znam sto da mu uzmem

usput ako netko ima jos neki mob u mislima oko te cijene nek ga preporuci

0 0 hvala 0
4 godine
siljo90 kaže...

Pozdrav svima!

Do sad sam koristio Note 9 koji sam razbio pa sam u potrazi za drugim mobom do 2500kn. Može i polovno.

S obzirom da sam koristio Samsung, naučio sam se na AMOLED i LCD mi nije baš nešto napet.

Prije Notea sam kratko koristio Mate 10 Pro koji mi je bio odličan tih mjesec dana pa me zanima jel i on možda dobar izbor s obzirom da se polovan da naći za oko 2000 kuna.

Bitno mi je da uređaj radi dosta brzo i da mu je baterija odlična (Note 9 je bio najbolji do sad sa 6+h SOTa) jer imam 4 maila za sinkronizaciju i vodim 4 FB stranice od firme gdje radim pa nekad napravim i nekakavu sliku na brzinu na mobu. Kamera mi je bitna ali nije presudna (ne budem ju zoomirao 10x i croppao) samo da nije krš.

možda ako nije previse hitno da sačekas Honor 20, trebo bi bit oko tih novaca, kamera ce mu bit ubojitija nego u Xiaomija, imat ce 3.5 mm

osobno Honor 10 koristim ima godinu dana mobitel ubija od kamere pa do performansi i svega, po cijeni kojoj sam ga kupio je jedan od najboljih ulozeno i dobiveno (sad je Poco bolji po pitanju tog jer ima SD 845, al testiro sam kamere i na Honoru je bolja, dok je na Pocu bolja baterija), valjda bi i Honor 20 trebo bit takav

8 godina

Može neka preporuka do 2500 kn mobitel ?

Hvala, pozz

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
siljo90 kaže...

Pozdrav svima!

ja bi s njuskala uzeo p20 pro. odlična baterija i kamera ce te zadovojiti.

6 godina

Bok svima,
ajde mi pomozite u dilemi/trilemi oko izbora novog moba, trenutno koristim Honor 8 već 2-3 godine i lagano se već osjeti na njemu,u potrazi sam za nekakvim best buy-em u midrange segmentu.
Malo sam istraživao i za sada mi izbor pada na Redmi 7 Note kao jeftiniju varijantu ili Samsung A50 kao skuplju.
(Gledao sam i Poco ali mi je baš nekak grdi sa tim velikim zubom).

Nisam neki turbo power user ,vjerujem da što se tiče kamere će moje potrebe zadovoljit bilo koji novi mob,mob koristim standardno za mejlove,chatove,pozive, bitna mi je baterija ,a oba modela bi tu trebala biti ok.
Nemam ograničen budžet,ali mi je psihološka granica cca 2500kn.

Htio bi kupiti kak spada jer ću ga vjerovatno koristiti barem 2godine+.

Jel imate još kakvu preporuku u tom segmentu,i da li mislite dal se isplati dat tih 100naj€ više za Samsung?

0 0 hvala 0
8 godina

Probaj nac S9 novi zapakiran za 2800kn. Mislim da ide za tolko sigurno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
Za 3500kn imas mi mix 3, nema zuba,
6 godina

Oba moba su mi preko buđeta,S9 mi se ne sviđa.

Ne trebam flagship.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2019 14:31 (evang).

0 0 hvala 0
8 godina
evang kaže...

Oba moba su mi preko buđeta,S9 mi se ne sviđa.

Ne trebam flagship.

Baci oko ovdje.

Imaš i A70.

8 godina
A70 je jako velik telefon. Ako mu to ne smeta, može ući u izbor.
Redmi je najjeftiniji i sasvim sigurno će te poslužiti 2 godine ako nisi zahtjevan.
Imaš i izbor poput Mi 9 SE koji je kompaktan s AMOLED ekranom i dobrim kamera setupom. Huawei P20 se također može nabaviti do te cifre
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
zuper kaže...
A70 je jako velik telefon. Ako mu to ne smeta, može ući u izbor.
Redmi je najjeftiniji i sasvim sigurno će te poslužiti 2 godine ako nisi zahtjevan.
Imaš i izbor poput Mi 9 SE koji je kompaktan s AMOLED ekranom i dobrim kamera setupom. Huawei P20 se također može nabaviti do te cifre

Zahvaljujem na konstruktivnom komentaru , i da taj A70 je prevelik za moj ukus.

Sad malo sebi skačem u usta ali što više razmišljam o Poco-u to mi se više čino da bi možda bio najbolja kupnja pošto stvarno ne mijenjam često mobove a on je ipak najjači ispod haube,što vjerovatno nije zgorega za to moje planirano korištenje u idućih 2-3 godine,a i kolko sam skužio zub se softverski može sakriti.

Zapravo tražim nekakav pandan tom mome Honor8,koji kad sam ga kupio tam negdi krajem 2016. je bio nekakva okrljaštena verzija tadašnjeg Huawei-jevog flagshipa P9.

Bacio si mi bubu u uho sa ovim Mi9SE.

Hvala svima na komentarima.

6 godina

Pozdrav svima, treba napraviti produljenje UO i u ponudi imam izbor imeđu Huaweia P30 pro ili kombinacije Mate 20 pro i Huawei tablet. Cijena je identična. Malo sam provjeravao specifikacije i ne vidim nekakvu pretjeranu razliku između ta dva uređaja barem što se procesora i memorije tiče. Zub mi iskreno ne smeta, ali me zanima na koji biste vi telefon išli? :) 

0 0 hvala 0
8 godina
Ako misliš koristiti tablet, uzmi Mate. Inače slični uređaji, P30 Pro ipak ima malo bolje kamere. S10 ne ulazi u obzir? Uz njega dobivaš bežične slušalice gratis.
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina

Primjetio sam da, u tom bi slučaju htio uzeti S10+ ali je papreno skup. Tmobile bi mi dao popust na s10e, s10 i Note 9. Htio bi što veći ekran :) 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2019 17:40 (AstroFusion).
8 godina
Uzmi onda Note. Ima praktički sve. Jedino što Huawei ima wide i ultra zoom kamere.
Moj PC  
0 0 hvala 0
17 mjeseci

Pozdrav,

tražim preporuku za 2 Xiaomi-a. Na jednom mi je najbitnija stavka kamera i da nije prevelik, a na drugom radna memorija pošto će najviše služiti za posao i igrice.

Note 7 (možda malo prevelik) i Poco su mi zapeli za oko. Cijena oko 2.500kn max.

Hvala,

Lp  

0 0 hvala 0
6 godina

Jedini problem je taj što Samsung uz Note 9 ne daje slušalice :(. Tako da bih se tu morao odlučiti na S10. Ali razmisliti ću još i svakako provjeriti kolika je razlika između 6,4" i 6,1". Tablet bi mi svakako bio okej, ali i slušalice. Baš je teško odlučiti. 

6 godina

A što misliš na Xiaomi mi mix 2s?

4 godine

Pozz, jeli je prelazak s Honora 10 na galaxy A40 veliki korak unazad? Želim se riješiti honora 10 zbog jako slabe vidljivosti zaslona na suncu i zbog jako lošeg zvuka iz 3.5 mm priključka (a često koristim slušalice). A sviđa mi se galaxy a40 jer volim male kompaktne smartfone (a s10e je trenutno malo preskup).

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Meni je A40 savrsen u ruci i lagan je. Najrade bi si ga uzo ko drugi mob, al kad si razmislim nema smisla jer imam S7 koji nebi onda koristio, a bolji je u svemu osim dizajnu i nema noviji sustav to je jedina mana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
Elijah01 kaže...

Pozz, jeli je prelazak s Honora 10 na galaxy A40 veliki korak unazad? Želim se riješiti honora 10 zbog jako slabe vidljivosti zaslona na suncu i zbog jako lošeg zvuka iz 3.5 mm priključka (a često koristim slušalice). A sviđa mi se galaxy a40 jer volim male kompaktne smartfone (a s10e je trenutno malo preskup).

LG G7? Jer u aspektima vidljivosti na suncu i zvuku preko slušalica apsolutno dominira.

4 godine

.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2019 20:04 (Elijah01).
4 godine
zuper kaže...
Elijah01 kaže...

LG G7? Jer u aspektima vidljivosti na suncu i zvuku preko slušalica apsolutno dominira.

LG G7 je još veći od mog trenutnog honora 10, a želio bih neki manji za promjenu...

8 godina
Onda S9. Opet jako dobar u navedenim stavkama
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
Uzeo sam OnePlus 6. Super zadovoljan za sad.

0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice