Prestigio 4300

poruka: 264
|
čitano: 123.722
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Prestigio 4300

koji je bolji softver? 4.0 ili 4.3?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prestigio 4300
amati kaže...

jel ima netko tko se razumije malo u to trziste, dal se ocekuje da ovim postojecim modelima padne cijena kad su dosli 4500 i 5000

Cijena ti neće padati starijim modelima, pošto su 4500 i 5000 postavljeni stepenicu više u cijeni, PAP 4500 je od 1850 - 2000 kn, ovisno o dućanu, dok je PAP 5000 od 1700 - 2300 kn, također ovisno o dućanu.

damek22 kaže...

koji je bolji softver? 4.0 ili 4.3?

Za koji model pitaš? Ni jedan od navedenih mobitela nema verzije software - a s tim oznakama. Ako misliš na verzije Androida, 4.3 još nije niti izašao, a i kada izađe, bez "kuhanja" ROM-a za model mobitela, pitanje je hoćeš li dobiti 4.3 Android, jer je to do samog proizvođača mobitela hoće li se potruditi izdati novi software ili ostaviti kako je bilo do sada.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 7:32 (WackyZG).
14 godina
offline
Prestigio 4500

Dobih ja 4500 nakon sto sam jedno mjesec dana vozio 4300.

Telefon je brzi, ima gorila glass, i bla (ima na prestigio.com tehnikalije o oba),

ali 4300 koji dodje 500kn manje ima svojih prednosti.

Npr. na 4500 se neda iskljuciti vibra kod uspostave poziva (znaci ne kod dolaza).

Glupo mi je da mi tel. zavibrira i onda se onaj s druge strane javi.

Nema tipku za kameru (meni nebitno, ali...)

Kamera je izbocena, pa me frka da se ne izgrebe.

Svidjela mi se opcija da video stavis kao background (moze se rijesiti sa app storom, ali...)

 

Naravno ima i pluseva.

Ima dvije ledice koje dojavljuju propusteni poziv, SMS i Mail.

Kamera je, valjda, pravih 8Mp iako slike nisu nesto bolje, al' eto pise 8 (pisalo je i na plotu)

Ima vecu rezoluciju. (IPS imaju oba)

 

Da rezimiram nakon 2 dana koristenja ipak mi je srcu drazi bio 4300 sa ver 1.0.9, rootan, sa malim modifikacijama sistema....

Misljenja sam da je 4300 bolja opcija. Vec vidim kako se upucavam zeni da se mijenjamo! :-)

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Prestigio 4300

Ja sam ga dobio novog za 1100 kuna,mislim da bolje nisam mogao proc.

Da se razumijemo nije mi prvi android uredaj :)

 

Ali mobitel je stroj za te novce,pokrece mi igrice tipa DeadTrigger,Shadowgun i to bez lagga.Stroj je :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prestigio 4300

Jel netko imao u rukama 4040 mobitel i jos neki?
Zanima me usporedba kvalitete ekrana prestigiovog TFT ekrana i ekrana s nekog drugog moba... 

11 godina
offline
Prestigio 4300
Kupila sam ovaj smartphone i namjeravala premjestiti simicu sa starog moba na njega za razgovore i kupiti bonbon za internet. Ali kada sam ga otvorila, vidjela sam da ima samo jedan utor za klasičnu simicu, a drugi je nešto manji neki GSM utor {#}  . Šta sad?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prestigio 4300

Oba utora imaju klsične utore za SIM karticu. Znači, kada ga otvoriš, iznad baterije imaš jednu metalnu kopču. To je mjesto za jednu SIM karticu (desna strana mobitela). Ispod tog ležišta za SIM karticu nalazi se kopča za microSD karticu (memorija). Ako stavljaš SD karticu u mobitel, prvo stavi memorijsku karticu, zatim SIM1 (u njega stavi BonBon, jer ti samo ta toj SIM kartici bude radio brzi (3G) internet). Na lijevoj strani imaš utor za drugi SIM, u koji staviš SIM karticu koju želiš koristiti za pozive.

 

Postavio sam i slike s objašnjenjima, da lakše shvatiš. {#}

Lokacije SIM1 i SIM2 Lokacije SIM1 i SIM2
Lokacija microSD kartice Lokacija microSD kartice
11 godina
offline
Re: Prestigio 4300

Wacky, beskrajno hvala{#}

 

 

Netko je govorio o nespominjanju SAR vrijednosti...

Za PAP4300 našla sam da iznosi "SAR vrednost – 0,464 W/kg" (c/p) na slovenskom sajtu http://www.prestigio.si/izdelki/Smartphones/MultiPhone/MultiPhone_4300_DUO 

 Za recimo iPhone (članak je iz 2010) navedene su vrijednosti nešto ipak veće...  http://reviews.cnet.com/8301-19512_7-20007214-233.html

Kome se da tražiti neka ugugla SAR i oznaku mobitela koji ga zanima pa nek vidi

14 godina
offline
Prestigio 4300

Ima na njihovoj stranici cijela kategorija Certifikati. Tamo se nalaze i SAR vrijednosti za sve njihove mobitele (scroll do kraja stranice, desna kolumna).

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prestigio 4300
dalmata40 kaže...

bok ekipa,

 

jučer sam ga kupio u tehnomarketu i to bijelog,skinu dosta programa na njega i upali sve, neke sam ostavio da rade u pozadini poput facebooka i sve radi super, jedino sto sam se razocarao puna baterija mi je trajala od 12:00 do 21:00a i nisam nesto pretjerano radio na njemu,bacio sam koju partiju Riječalice i otišao na face i to je to, kamera je vrhunska piše da je 5.0 ali ima kvalitetu 8.0 megapixela, testirao sam sa Antutu benchmark...ako nekoga nešto još zanima neka samo pita {#}

Mene zanima kako mu poštelati sat na točno vrijeme. Kad piknem po satu, javlja se štelanje alarma, podešavanje sata još nisam našla{#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio 4300
telefon 2 kaže...
dalmata40 kaže...

bok ekipa,

 

jučer sam ga kupio u tehnomarketu i to bijelog,skinu dosta programa na njega i upali sve, neke sam ostavio da rade u pozadini poput facebooka i sve radi super, jedino sto sam se razocarao puna baterija mi je trajala od 12:00 do 21:00a i nisam nesto pretjerano radio na njemu,bacio sam koju partiju Riječalice i otišao na face i to je to, kamera je vrhunska piše da je 5.0 ali ima kvalitetu 8.0 megapixela, testirao sam sa Antutu benchmark...ako nekoga nešto još zanima neka samo pita {#}

Mene zanima kako mu poštelati sat na točno vrijeme. Kad piknem po satu, javlja se štelanje alarma, podešavanje sata još nisam našla{#}

 

settings > date & time > set time

http://ppdzarada.net #1 Forum o PPD zaradi!
16 godina
offline
Prestigio 4300

Ima vec tjedan dana kako imam pap4500, za sad mi je odlican.

 1. Jeli neko otkrio kako iskljucit vibru prilikom uspostave poziva ( znaci kod odlaznih poziva).

 2. Dali je neko rooto ovaj mobitel i sto bi posebno dobio kad bi rootao ovaj model.

 

 

BF3: [Gerijatrija]Pamark
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2013 21:30 (pamark).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Prestigio 4300

stigao novi update od cak 208 mb no sve je ostalo isto po pitanju verzije androida,fm radio fix 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Prestigio 4300

Sta mislite, oce li pustit Jelly Bean na njega?

http://ppdzarada.net #1 Forum o PPD zaradi!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prestigio 4300

Zadnje vijesti od njih kazu da za 4300 nista od JB-a, mozda za 4500 i 5000.

 

Netko je jos pitao moze li se iskljuciti vibra kod uspostave poziva na 4500. Na zalost ne moze! {#}

Ja sam ga zbog toga dao zeni, a sebi uzeo 4300 gdje za iskljucivanje te napasti, uredno postoji opcija.

13 godina
neaktivan
offline
Prestigio 4300

Pozdrav svima, evo već neko vrijeme razbijam glavu da li da uzmem 4040 ili 4300 ...
Poznato mi je sve o njima, a i vidim da se pisalo o tehničkim razlikama dosta
pomozite mi odlučit,

4300 4,3" IPS matrica , 232 ppi, drukčije osvjetljenje, 35% kraća baterija od 4040, modificirani Android 4.0.3, (meni malo ružnija njegova zadnja strana)

4040 4" TFT, 250 ppi, "lošiji" display, baterija duže traje, Android 4.0.4, (dizajn zadnje strane i kamere)

 

Ovo su neke razlike koje sam ja uzeo u obzir ostalo je "identično" tako da ... nikako da odlučim

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio 4300

za samo 150kn razlike ja bi uzeo kvalitetniji ekran, jedino ako ti ne smeta sto ces ga vjerojatno morat punit svaki dan ako ga dosta koristis kao ja npr

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Prestigio 4300

evo danas su mi odgovorili iz Prestigia da Jelly Bean ipak nece doci na 4300

http://ppdzarada.net #1 Forum o PPD zaradi!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prestigio 4300
sk0ls kaže...

evo danas su mi odgovorili iz Prestigia da Jelly Bean ipak nece doci na 4300

Dali netko zna za 4500 oce bit JB.{#}

BF3: [Gerijatrija] Pamark
14 godina
neaktivan
offline
Prestigio 4300

Decki meni na 5000 modelu radi GTA,temple run i slicne bez problema,uz to da je dual core procesor 1 ghz,512 mb ram-a i 5" 480x800!

NinoArt
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prestigio 4300
4500 ce dobiti JB,najvjerojatnije u ozujku,ako se ne oduzi kojim slucajem.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio 4300
WackyZG kaže...
4500 ce dobiti JB,najvjerojatnije u ozujku,ako se ne oduzi kojim slucajem.

tako sam i ja cuo da če 4500 i 5000 dobit,a sad cemo vidjet dali bude ista od toga,iskreno se nadam da bude :)

NinoArt
16 godina
offline
Re: Prestigio 4300
zoki1988 kaže...

Pozdrav svima, evo već neko vrijeme razbijam glavu da li da uzmem 4040 ili 4300 ...
Poznato mi je sve o njima, a i vidim da se pisalo o tehničkim razlikama dosta
pomozite mi odlučit,

4300 4,3" IPS matrica , 232 ppi, drukčije osvjetljenje, 35% kraća baterija od 4040, modificirani Android 4.0.3, (meni malo ružnija njegova zadnja strana)

4040 4" TFT, 250 ppi, "lošiji" display, baterija duže traje, Android 4.0.4, (dizajn zadnje strane i kamere)

 

Ovo su neke razlike koje sam ja uzeo u obzir ostalo je "identično" tako da ... nikako da odlučim

Ja sam uzeo 4040 samo radi zadnje "gumirane" površine poklopca.

 

Dok sam ih isprobavao u trgovini, 4300 mi je tri puta skoro ispao, dok mi je 4040 na prvu fantastično "sjeo" u ruku.

 

Razlika u kvaliteti prikaza slike na ekranu nije drastična (premda je vidljiva), a jedan dan viška u trajanju baterije meni je itekako važan.

 

Odluka je na tebi jer samo ti znaš koja od njihovih različitosti tebi odgovara.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
11 godina
neaktivan
offline
Prestigio 4300
mobitelom sam zadovoljan, imam ga već 4 mjeseca, jedino što nikako ne mogu izvršiti nadogradnju 1.0.7 softvera :/
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Prestigio 4300

hvala ljudi na konstruktivnima komentarima, ali pazite sad ovo ...

Nakon višesatnog mozganja koji da uzmem 4040 ili 4300, odlučih se ja na 4040, reko mora se kupit futrolica 16 GB kartica... itd itd, a i TFT je ok,
može prodano, ujutro idem po njega!

Pokupio curu i otišli do Linksa po 4040, kkad tamo pazi li čuda oba prodavača u džepu imaju 4300,a imali istu dilemu kao i ja, kad sam ih pitao da li je toliko bolji uz smješak su rekli testirali i vidjeli šta je bolje ... Cura još potvrdila sa svog ženskog stajališta da joj je 4300 bolji (kao veličina je bitna {#}) i tako sam ja kupio PAP4300.

Ali pazite sad!

Kad sam došao kući upalio mob cura mi primjeti kako ima mrtvi pixel na pola j... displaya koji svijetli do zla boga i baš se ističe, a ja picajzla kakva jesam nazovem u Links i objasnim, na što čovjek kaže spakiraj mob donesi ga ovdje i damo ti novi. Odlično!

Dođem po novi još ga čovjek upali i pogledamo zajedno display, nema mrtvih pixela, pokupio mob i odnesem ga kući ali prije toga se pohvalim kolegi koji ga je isto gledao da vidi čovjek iz prve ruke kakav je. Na putu kući shvatim da nešto nije ok ... 3 SMS-a pokušm poslati ali nisu "otišla", drugi kolega me nazove javim se i popričam s čovjekom sve ok, za 5 min pokušam nazvat s moba nemogu stoji pozivanje i neće uspostavit spajanje. Opet ne bude mi teško otvorim mob i zamjenim sim slot i stavima ga samo u SIM2 koji je slot samo za GSM i proradi na koji tren, ali odmah mi je bilo čudno jer je bio na EDGEu a nalazio sam se u centru Osijeka koji je pokriven s LTEom,a kamoli ne HSDPAom, a za par minuta opet je prestao raditi.

Ukratko, vratio sam u SIM1 slot proradio HSDPA, napravio još jedan factory reset moba i onda mob se još nije ni upalio dao ton poziva i počeo kao nekog zvat crn display tipka za prekid poziva se pojavila koju do mile volje možeš stiskat, ali ne prekida poziv (imam zabilježeno na videu).

 

Uglavnom idem ga sad još jednom resetirat a ujutro nemam pojma šta ću... valjda još jednom u Links po treći koji će tradit, ako mu do kuće ne otpadne nešto!

Jesam li ja najveći baksuz u RH? {#} 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2013 23:06 (zoki1988).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Prestigio 4300

zoki fakat nemas srece :D

 

a nista, ako ce i dalje zezat vrati ga u Links i trazi novi!

http://ppdzarada.net #1 Forum o PPD zaradi!
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Prestigio 4300

koliko znam samo jedan sim je na 3g. drugi je na 2g (odnosno kao edge. 2.75g. :D )
shema sa ustedom baterije. (barem mi je to ostalo u sjecanju - mater kupovala odavno. :D )

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prestigio 4300
zoki1988 kaže...

Jesam li ja najveći baksuz u RH?  {#}

Koja je verzija softwarea na njemu?

 

Iz ovoga što si opisao, čini se da je riječ o već prečesto viđenim problemima PAP4300 modela, a koji su djelomično riješeni s najnovijom verzijom softwarea (trenutno 1.0.11).

 

Ja bih ti savjetovao da, prije nego što se s telefonom vratiš u trgovinu u kojoj si ga kupio, isprobaš nadogradnju softwarea. Ako ti to ne pomogne, pravac s telefonom na reklamaciju.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
16 godina
neaktivan
offline
Prestigio 4300

Pozdrav,

jedno pitanjce - kako osloboditi USB storage? Da budem precizniji - dosta koristim kameru pa me zanima postoji li opcija da slike i video koji snimam ne skaldisti u telefonu (USB storage? ovoga imam samo jos kakvih 300 mb free, nekih 680 mb je zauzeto slikama sa kamere) vec u SD2 kartici koja mi zjapi sa 13.59 Gb free spacea prazna....???

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Prestigio 4300

Jel netko kojim slucajem pronasao ROM za ovaj mob i dali ga je rootao?

http://ppdzarada.net #1 Forum o PPD zaradi!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice