[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

poruka: 982
|
čitano: 275.665
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

aha ja mislio da mora preko odina

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
ali ti nemas cmw jer nemas custom roma.......
:D
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
mislim da sam skuzio u cemu je problem....
skini kyrillos 9.0
ti si skinuo 9.3(pretpostavljam) a to je nadogradnja za 9.0 koji mora biti prethodno flashan.
jesam pogodio sto si skinuo?
:D
13 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

e nego sto hahha, sad sam mob ugasio i upalio 20 puta nikako u recovery

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2011 0:41 (chome1).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
pa nemas ti recovery jer nemas custom rom tako da noras preko odina
skini kyrillos 9.0 i radi sve prema uputama gore
:D
13 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

i onda poslje mogu ovaj file koji san skinio preko recoverya jel, dal to ono v9.0 jpu i koji da odaberm non-OC, OC ili sto nemam blage

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2011 0:53 (chome1).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
daj si skini team viewer i dodaj me na xfire
user:nikola200100
i sve cu ti ja napravit pa ces lakse skuziti
:D
13 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
CroNk3r kaže...
daj si skini team viewer i dodaj me na xfire
user:nikola200100
i sve cu ti ja napravit pa ces lakse skuziti

blaženi teamviewer

Galaxy 3-I5800: Kyrillos' ROM v9.3 JPU-HYBRID G3MOD v2.2.2
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
Moby-Split kaže...
CroNk3r kaže...
daj si skini team viewer i dodaj me na xfire
user:nikola200100
i sve cu ti ja napravit pa ces lakse skuziti

blaženi teamviewer

Dovoljne su bile upute preko xfire {#}

:D
13 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Je li zna netko kako kompletno maknuti Chainfire 3D s moba? Uninstal, cache clean sam napravio, ali i dalje je tu (znam po Defender igri koja je redila normalno dok to nisam instalirao).

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
turopoljac84 kaže...

Je li zna netko kako kompletno maknuti Chainfire 3D s moba? Uninstal, cache clean sam napravio, ali i dalje je tu (znam po Defender igri koja je redila normalno dok to nisam instalirao).

Nezz, napravi backup s titanium backupom(sve osim chainfire 3D) i reset data/factory reset

Restore s titaniumom :D

Drugi nacin neznam, mozes probat s fast uninstallerom ili sl.

:D
13 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

I mislio sam da ću morati to napraviti. Nikako mi se neda opet s tim zafrkavati :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Jel ko može skužit kako se unlock-a i5800 preko ovog videa? https://www.youtube.com/user/Gogy1906?feature=watch#p/u/8/qj1HrLqUDzs

Posla sam momku poruku pošto je naš. Nevidim mu miša i neznam šta klika. Video sam stavija na forum.hr i jedan je napisa da je uspija. 

Galaxy 3-I5800: Kyrillos' ROM v9.3 JPU-HYBRID G3MOD v2.2.2
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
Neznam.....

Inace, samo da znate
Krenuo je ics port za ovaj mob, ne radi puno stvari...(wifi,data connection(2g,3g),zvuk.....)
Uskoro bi mogao doci test build
:D
12 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

imam ovaj mob i zakon je. dobio sam s njime slusalice koje su bile ok, al su se sjebale ja ih razdrljao po dzepovima..

 

sad trazim nove. pretpostavljam da mogu kupiti bilo koje zbog 3.5mm audio ulaza pa ako netko ima kakve za preporucit. ja sam mislio nes ovako:

 

http://www.technomarket.hr/products/09100610/vivanco-26773-fusion-earphones

 

ili mozda narucit iste:

 

http://www.ebay.com/itm/BLK-Stereo-Headsets-Ear-Earphone-Earbuds-Samsung-I9000-I8000-I5800-S8500-/280765079621?pt=PDA_Accessories&hash=item415ee72045

 

jel ovaj vivanco prevelik srot?

 

 

Support the software developers. If you like their products buy them !
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Kupujem novi mob, pa se mislim izmedju ovoga Samsung I5800 Galaxy 3 i Samsung S5670 Galaxy Fit. Cijena im je ista, pa ako mozete navesti neke prednosti i mane jednog i drugog i vasa preporuka. Hvala.

 

Mislim da je ovo ipak kriva tema za nekakve usporedbe, pitat cu na nekoj drugoj temi. sorry. mozete izbrisat post.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2011 17:51 (mark-sti).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Da li se stavljnanjem kernela i ROM-ova gubi garancija?

BBC2 nick: reader562
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
cecenac kaže...

imam ovaj mob i zakon je. dobio sam s njime slusalice koje su bile ok, al su se sjebale ja ih razdrljao po dzepovima..

 

sad trazim nove. pretpostavljam da mogu kupiti bilo koje zbog 3.5mm audio ulaza pa ako netko ima kakve za preporucit. ja sam mislio nes ovako:

 

http://www.technomarket.hr/products/09100610/vivanco-26773-fusion-earphones

 

ili mozda narucit iste:

 

http://www.ebay.com/itm/BLK-Stereo-Headsets-Ear-Earphone-Earbuds-Samsung-I9000-I8000-I5800-S8500-/280765079621?pt=PDA_Accessories&hash=item415ee72045

 

jel ovaj vivanco prevelik srot?

 

 

Uzmi iste...

Ovo mi se cini kao preveliki srot...

Jedino sto mi nije jasno je kako si ih uspio rasturit...

Meni su poslije skole, kad sam bio na kavi upale u kavu(imao sam ih objesene za vratom), nekoliko uota kad su mi visile s dzepa mi je netko stao na njih, a jos rade kao nove...

 

 

mark-sti kaže...

Kupujem novi mob, pa se mislim izmedju ovoga Samsung I5800 Galaxy 3 i Samsung S5670 Galaxy Fit. Cijena im je ista, pa ako mozete navesti neke prednosti i mane jednog i drugog i vasa preporuka. Hvala.

 

Mislim da je ovo ipak kriva tema za nekakve usporedbe, pitat cu na nekoj drugoj temi. sorry. mozete izbrisat post.

Ja bi uzeo galaxy 3...

Gledao sam malo support po xda forumima, za galaxy fit nema nikakvog spominjanja o ics portu, a za galaxy 3 je vec krenula...

cyanogenmod 7 u istoj fazi na oba uredaja.(ima jos 3-4 buggova na g3, a za ovaj mislim da 2 buga, 1 da nemozes zvati internacionalno i neki problem s kamerom, dok su to kod g3 sitni problemi...)

 

EDIT:

Razlike u samom uredaju:

g3-g fit

3.2inca-3.3 inca(ista rezolucija)

dobis 1 gb sd- dobis 2 gb sd

sluzbena nadogradnja: 2.2-2.1

kamera: 3.2MP-5MP

CPU: 667(oc najcesce na 1200, moze i do 1366)-600MHz(neznam dal ima oc)

 

 

mitchell kaže...

Da li se stavljnanjem kernela i ROM-ova gubi garancija?

Da, ali ako se nesto dogodi odes u download mode i stavis stock rom/kernel i nema nikakvih tragova flashanja...

Samsung ili neki serviser nemoze nikako dokazati da si flashao mob, jos se pravis glup, kad kaze da si flashao mob, pocnes blebetat gluposti: npr. to je ono instaliranje ovog onog s marketa ili prebacivanje podatka s usb-a i slicne gluposti...

 

 

EDIT:

BTW...Sad kad izade alpha 7 CM7 rom-a prelazim na njega, 3di 2d grafika bolja na androidu 2.3.5, brzi je, biti ce nekoliko bugova(USB tethering, Wifi AP, Screen On CRT animation -nezz sto to znaci, al tako pise, mfc kodeki-meni nepotrebni)

:D
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2011 21:40 (CroNk3r).
14 godina
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

UPDATE:

u 6. postu cu stavljati informacije o ICS portu

 

 

Sutra u skoli skidam sve ove ROM-ove i radim benchmarke te ih stavljam pored svakog roma i njegovog opisa sliku s rezultatima.

(jedino za CM7 cu staviti kad stigne alpha 7 u kojoj ce puno toga fixati)

:D
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Ovako, sutra cu uploadati benchmark rezult.....

Sutra imam test s matke, pa sam morao uciti malo, rodendan mi je pa sam malo proslavio....

 

:D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Ma legendo sve najbolje ti zelim. hvala puno na trudu. jedva cekam benchmarke da odlucim koji cu rom si stavit. iako me jos uvjek trta da mi 1366mhz ne sprzi mob jer necu imat za novi. ugl. sve najbolje provedi se i sretno na testu ;)

Support the software developers. If you like their products buy them !
12 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Juce postadoh vlasnik ovog aparata a kupih ga najvise radi navigacije ali ono paf nista veliko razocarenje jer ova njegova navigacija trazi i pristup internetu a sem toga kad kliknem na navigaciju ide ono "cekanje lokacije" i tako stoji par minuta i ja to iskljucim, e sad da li je to sto nisam spojen na net ili nesto drugo?

Ako nije problem da mi preporucite neku navigaciju koja radi "offline" na ovom aparatu i to ako netko zna neku na koju mogu ubacivati topografske karte uglavnom nesto korisno za brdski biciklizam.Recimo vidjao sam neke tutoriale za nokia aparate gdje se dozvoljava mogucnost ubacivanja u navigaciju snimaka terena sa gogle eartha, da li je tako nesto moguce i za ovaj aparat?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Ja nekoristim navigaciju, al prije kupovine si treba malo po forumima procitat, vecina ima loša iskustva sa GPS-om na ovo telefonu. 

Galaxy 3-I5800: Kyrillos' ROM v9.3 JPU-HYBRID G3MOD v2.2.2
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
cecenac kaže...

Ma legendo sve najbolje ti zelim. hvala puno na trudu. jedva cekam benchmarke da odlucim koji cu rom si stavit. iako me jos uvjek trta da mi 1366mhz ne sprzi mob jer necu imat za novi. ugl. sve najbolje provedi se i sretno na testu ;)

Thnx...{#}

macola69 kaže...

Juce postadoh vlasnik ovog aparata a kupih ga najvise radi navigacije ali ono paf nista veliko razocarenje jer ova njegova navigacija trazi i pristup internetu a sem toga kad kliknem na navigaciju ide ono "cekanje lokacije" i tako stoji par minuta i ja to iskljucim, e sad da li je to sto nisam spojen na net ili nesto drugo?

Ako nije problem da mi preporucite neku navigaciju koja radi "offline" na ovom aparatu i to ako netko zna neku na koju mogu ubacivati topografske karte uglavnom nesto korisno za brdski biciklizam.Recimo vidjao sam neke tutoriale za nokia aparate gdje se dozvoljava mogucnost ubacivanja u navigaciju snimaka terena sa gogle eartha, da li je tako nesto moguce i za ovaj aparat?

Ovako, na ovom mobu GPS doslovno sucka...

Probaj s fasterfixom

 

GPS fix:

Za ovo mobitel mora biti rootan.

Ovako, skinete si marketa Faster fix: https://market.android.com/details?id=com.Double.FasterFix

Pokrenete na mobitelu aplikaciju, odaberete Europe i pritisnete fix(svaki put prije nego koristite gps provjerite dal je fixan)

 

I skini si igo...

Mislim da ga mozes naci na xda, ali nisam siguran(ne koristim navigaciju, doma si pogledam mape na g-maps i snadem se...)

:D
14 godina
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Dodao sam benchmarke za kyorarom, kyrillos i dutchmod.

Ostale rom-ove nemam tako da trebam cekati pon da u skoli skinem posto doma nemam flat...

:D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Evo stavljam custom rom treba mi par informacija:

 

1. Trebam napraviti backup sms-a, aplikacija i podataka (dakle glazba slike..) Dali je titanium backup dovoljan za to sve ili cu trebati mjuzu i slike na pc, sms sa sms backupom i titanium za apps.?

 

2. Rootao sam mobitel sa SuperOne clickom i rekao je program da je mobitel rootan. stavio sam na sd karticu busy box installer kako pise u prvim postovima i instalirao ga i pise da je instaliran. i sad kad udjem u tianium backup on provjerava busy box i rootanje i kaze da nije rootano.

 

3. Odin imam, ops za i5800 imam. skinuo sam kyorarom i unpakirao ali on je dvaput zipan. dal da i drugi put unzipam ili da ostavim drugi zip?

 

edit: rootao uspjesno trebalo je rebootat da titanium skuzi da je rootano. dakle ostaju pitanja. please help =)

Support the software developers. If you like their products buy them !
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2011 21:01 (cecenac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
cecenac kaže...

Evo stavljam custom rom treba mi par informacija:

 

1. Trebam napraviti backup sms-a, aplikacija i podataka (dakle glazba slike..) Dali je titanium backup dovoljan za to sve ili cu trebati mjuzu i slike na pc, sms sa sms backupom i titanium za apps.?

 

2. Rootao sam mobitel sa SuperOne clickom i rekao je program da je mobitel rootan. stavio sam na sd karticu busy box installer kako pise u prvim postovima i instalirao ga i pise da je instaliran. i sad kad udjem u tianium backup on provjerava busy box i rootanje i kaze da nije rootano.

 

3. Odin imam, ops za i5800 imam. skinuo sam kyorarom i unpakirao ali on je dvaput zipan. dal da i drugi put unzipam ili da ostavim drugi zip?

 

edit: rootao uspjesno trebalo je rebootat da titanium skuzi da je rootano. dakle ostaju pitanja. please help =)

1. Skini aplikaciju sms backup (tako nekako se zove), a podatke (mjuzu, slike) ručno prebaci na sd karticu, a aplikacije titaniumom. Tako sam ja.

 

3. Ostavi drugi zip

 

CroNk3r - daj malo jasnije objasni lagfix. Ništa mi nije jasno. Je li gubim sve podatke kada to napravim?

14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
cecenac kaže...

Evo stavljam custom rom treba mi par informacija:

 

1. Trebam napraviti backup sms-a, aplikacija i podataka (dakle glazba slike..) Dali je titanium backup dovoljan za to sve ili cu trebati mjuzu i slike na pc, sms sa sms backupom i titanium za apps.?

 

2. Rootao sam mobitel sa SuperOne clickom i rekao je program da je mobitel rootan. stavio sam na sd karticu busy box installer kako pise u prvim postovima i instalirao ga i pise da je instaliran. i sad kad udjem u tianium backup on provjerava busy box i rootanje i kaze da nije rootano.

 

3. Odin imam, ops za i5800 imam. skinuo sam kyorarom i unpakirao ali on je dvaput zipan. dal da i drugi put unzipam ili da ostavim drugi zip?

 

edit: rootao uspjesno trebalo je rebootat da titanium skuzi da je rootano. dakle ostaju pitanja. please help =)

1. sms backup kao sto je receno

2. Rootano je samo ako imas app superuser, tako da to provjeri

3. treba ti .tar arhiva(drugi zip)

turopoljac84 kaže...
cecenac kaže...

Evo stavljam custom rom treba mi par informacija:

 

1. Trebam napraviti backup sms-a, aplikacija i podataka (dakle glazba slike..) Dali je titanium backup dovoljan za to sve ili cu trebati mjuzu i slike na pc, sms sa sms backupom i titanium za apps.?

 

2. Rootao sam mobitel sa SuperOne clickom i rekao je program da je mobitel rootan. stavio sam na sd karticu busy box installer kako pise u prvim postovima i instalirao ga i pise da je instaliran. i sad kad udjem u tianium backup on provjerava busy box i rootanje i kaze da nije rootano.

 

3. Odin imam, ops za i5800 imam. skinuo sam kyorarom i unpakirao ali on je dvaput zipan. dal da i drugi put unzipam ili da ostavim drugi zip?

 

edit: rootao uspjesno trebalo je rebootat da titanium skuzi da je rootano. dakle ostaju pitanja. please help =)

1. Skini aplikaciju sms backup (tako nekako se zove), a podatke (mjuzu, slike) ručno prebaci na sd karticu, a aplikacije titaniumom. Tako sam ja.

 

3. Ostavi drugi zip

 

CroNk3r - daj malo jasnije objasni lagfix. Ništa mi nije jasno. Je li gubim sve podatke kada to napravim?

Nema mudrosti, skine ono, mob stavis u usb debuging mode i pokrenes one fileove koje sam naveo u tutorialu i oni ce prckat po mobu. Ne gubis podatke.

BTW...Ako imas custom rom lagfix ti nista ne znaci.

:D
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2011 15:47 (CroNk3r).
12 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Pozdrav svima,

 

Prije svega thumbs up za temu.

 

Kupio sam Galaxy 3 prije nekih mjesec-dva. Telefon je OK, trenutno vrti kyrillos 9.3 OC i nemam problema što se tiče rada telefona.

 

Međutim, nije mi jasno particioniranje sd kartice, radio sam po kyrillosovim uputama i nije mi baš jasan ovaj dio:

"After the partition completes, wipe data and reboot. You can now copy back all your sdcard files which you did a backup. - Then copy the contents of the sdcard folder in your sdcard and reboot. No wipe data required, the first reboot may take time."

 

Koji sdcard folder?

Treba li u /sdcard/android/data/g3mod/ ona 4 file-a staviti prije ili poslije particioniranja?

Uglavnom, kad sam restore-ao sa Titaniumom nije mi ponudio izbor internal-external storage tako da mislim da ništa nisam uspio napraviti, pa ako bi mogao neko step-by-step objašnjenje...

 

Unaprijed hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2011 18:41 (zimmba).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
zimmba kaže...

Pozdrav svima,

 

Prije svega thumbs up za temu.

 

Kupio sam Galaxy 3 prije nekih mjesec-dva. Telefon je OK, trenutno vrti kyrillos 9.3 OC i nemam problema što se tiče rada telefona.

 

Međutim, nije mi jasno particioniranje sd kartice, radio sam po kyrillosovim uputama i nije mi baš jasan ovaj dio:

"After the partition completes, wipe data and reboot. You can now copy back all your sdcard files which you did a backup. - Then copy the contents of the sdcard folder in your sdcard and reboot. No wipe data required, the first reboot may take time."

 

Koji sdcard folder?

Treba li u /sdcard/android/data/g3mod/ ona 4 file-a staviti prije ili poslije particioniranja?

Uglavnom, kad sam restore-ao sa Titaniumom nije mi ponudio izbor internal-external storage tako da mislim da ništa nisam uspio napraviti, pa ako bi mogao neko step-by-step objašnjenje...

 

Unaprijed hvala!

 

Znaci u recovery to particioniras , pokrenes mob, stavis mass storage, ubacis file u /sdcard/android/data/g3mod/

Nakon toga napravis s titanium backup restore.

To je to, titanium nece prikazivati particiju, ako oces provjeriti dal radi pocni ga filati s app-ima i ako ide vise nego sto bi trebalo znaci da radi.

drugi nacin prepoznavanja je taj da ti se u titanium backup-u nakon svakg app-a puni 1/4 (tako nesto) aplikacije u internal storage.

Predpostavljam da imas backup za skoro cijeli internal storage pa pogledaj kolko ti zauzima trenutno, ako je manje od pola znaci da nemas brige.

:D
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice