[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

poruka: 982
|
čitano: 275.249
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

moze neko backup androdi (pocetni android (2.2)) link? hvala!

instalirao san neki napredni, sve u svemu je odlican al iman samo mjesta za operu mini i odma mi se pojavi notifikacija da ima malo memorije.

Only easy day was yesterday!
16 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Možda ovdje pronađeš što ti treba.

12 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

koja je razlika izmedu rom-a i karnela?? koliko ovise jedan o drugom 

i da li kod njihovog stavljanja ovisi koji android sustav imam ( trenutno 2.2) jer sam stavio Kyrillos' ROM v9.0 na njega i sad bi na stavio 2.3, da li da jednostavno stavim CyanogenMod 7 na 2.2 ili moram prvo update na 2.3 pa tek tad .. unaprijed zahvaljujem!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

ROM ti je softver pomoću kojeg ti radi mobitel, znači one sve šminkice i logika koju ti daje originalni ili custom ROM,. Dok je kernel jezgra androida na kojoj ROM radi, tj pomoću nje možeš clockati mobitel npr. Pa tako ako si vidio imas recimo za   Kyrillos' ROM ima verzija kernela   nekak se zovu fugumod :) (pojima nemam al nekak je tak) i piše recimo 667 MHz di ti baterija najduže radi al su ti preformanse slabije (tj. stock) a s druge strane imas OC najvišu ediciju koja radi na 1337 MHz koja ima super preformanse, dok baterija takorečeno ne postoji. Ukratko za ROM gledaj kao softversku stranu, a kernel ono što taj ROM iz hardveraja može uzet.

 

Tako je na to gledam, ne tvrdim da je točno, al nekak tak je :P

12 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

tnx, pohvato sam u meduvremenu nekako sve 

14 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Pozz ekipa.

 

Ovak, imam S3 ne rootan. Zanima me da li se moze u sklopu opcije find my mobile ne webu, iskljuciti notifikacija na mobu, da ne pise find your device?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
black_sb kaže...

Pozz ekipa.

 

Ovak, imam S3 ne rootan. Zanima me da li se moze u sklopu opcije find my mobile ne webu, iskljuciti notifikacija na mobu, da ne pise find your device?

nitko??

12 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
black_sb kaže...

nitko??

Ovo je Galaxy 3 i5800 kako piše u naslovu teme, a ne galaxy S3. Kriva tema.

Live and let live.
15 godina
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Nekako mi baterija svakim danom sve manje i manje traje pa sam razmišljao da si uzmem neku prek ebay-a. Ali kolko vidim baterija će me izać oko 120kn. Jel se to nemože jeftinije kupit ? Jel kupovo netko novu bateriju za ovog parcova ?

Netko radi što zna, a netko zna šta radi LOL EUW: slinA
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan unlock Samsung Galaxy 3 uređaja
Ivo care svaka chast HVALA Puuunooo, i da dodam zasluga deckima sa xda svakako ali da ti nisi ovo ovako fino sklopio i objasnio pocetnik kao ja nikad ne bi uspeo da ovo uradi...
9 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Moze pomoc imam samsung galaxy mega i9205 dali postoji mogucnost dekodiranja sim kartice , sad je na vip mrezi ali mi je potreban mobitel jer cesto putujem u inozemstvo.ako mogu upute za dekodiranje . unaprjed hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Reci cu samo jednu stvar za ovaj mob. Morate stavit V6 supercharger.

Googlajte ovo: xda i5800 v6 tutorial.

stavite skriptu gore, pokrenite, otkucajte šta pita, ima sve u tutorialu.

Imam ga već 2 god i ovo je riješilo sav lag koji mi je mob imao. Gore mi je kyrillos na 1200. I primjetio sam da stravično manje laga na performance governeru u setcpu. 

Vidim da tema nije baš aktualna, al nadam se da sam pomogao nekom.

Ako netko zna provjereno gdje kupiti jeftinu bateriju za ovo čudo nek javi. Moja je malo nabubrila.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan unlock Samsung Galaxy 3 uređaja
F1-IVO kaže...

Besplatan unlock Samsung Galaxy 3 uređaja

 

U ovom postu ću vam ukratko pokazati kako bez po muke otključati vaš SG3 uređaj.

 

Odmah napomena:

 

Ne odgovaram za možebitne probleme u radu uređaja kao i za situaciju ako nešto pođe po zlu i telefon postane držač papira a.k.a cigla!

 

Uređaj kojeg sam uspješno otključao bio je zaključan na Tele2 mrežu.

Da biste provjerili da li je vaš uređaj zaključan unesite slijedeći kod za provjeru:

*#7465625#

Prva opcija bi trebala biti ON ukoliko je vaš uređaj zaključan:

 

Network Lock [ON]
Network Subset Lock [OFF]
SP Lock [OFF]
CP Lock [OFF]

 

Za slijedeće radnje uređaj mora biti rootan (na početku teme imate upute što i kako pa da se ne ponavlja).

 

1. Instalirajte aplikaciju Terminal emulator sa Android marketa tj. Google play-a:

https://play.google.com/store/apps/details?id=jackpal.androidterm 2. Skinite neki Hex editor (evo vam ovdje portabilna verzija da ne morate instalirati)

 

3. Nakon što ste instalirali Terminal emulator pokrenite ga.

 

4. Prvo je potrebno je kopirati fajl nv_data.bin na memorijsku karticu što ćemo napraviti slijedećim komandama:

 

su

cat /efs/nv_data.bin >> /sdcard/nv_data.bin

 


5. Priključite vaš uređaj na računalo putem kabela te kopirajte taj isti fajl (nv_data.bin) negdje na računalo (za slučaj nužde napravite još jednu kopiju negdje na računalo).

 

6. Otvorite Hex editor te učitajte fajl nv_data.bin i potražite redak 40A04 i vrijednost DA kao na slici: 7. Kliknite na vrijednost DA i umjesto nje upišite DB

8. Spremite tako modificirani fajl tako što će te u Hex editoru odabrati opciju Save 

9. Vratite taj fajl natrag na memorijsku karticu (ako vam kaže da već postoji samo potvrdite da ga zamijeni)

 

10. Odspojite uređaj sa računala te pokrenite ponovo Terminal emulator te unosite komande redom kako su navedene (ne zaboravite nakon svake komande kliknuti Enter)

 

surm /efs/nv_data.binrm /efs/nv_data.bin.md5cat /sdcard/nv_data.bin >> /efs/nv_data.binchmod 755 /efs/nv_data.binchown radio.radio /efs/nv_data.bin || chown 1001.1001 /efs/nv_data.binreboot

 

Moguće da vam nakon trećeg retka (rm /efs/nv_data.bin.md5) javi da nešto nije u redu i da ne postoji taj fajl ali ignorirajte kao ja i krenite dalje.

 

11. Ako se nakon komande reboot u Terminal emulatoru uređaj ne restarta sam učinite to vi ručno

 

12. Nakon uspješnog restarta unesite ponovo kod s početka posta*#7465625#

te bi sada umjesto ON pod Network Lock trebalo stajati OFFšto znači da ste uspješno otključali vas uređaj.

 

Umetnite karticu nekog drugog operatera i uživajte!

 

Zasluge za ovo idu dečkima sa XDA foruma.

 

P.S.

 

Nadam se da sam vam uštedio koju kunu:)

pobogu potrosia sam jedno 6 sati radi ovog mobitela i nigdi nemogu nac taj nv_data.bin :@@ molim nekog pomoc da mi spasi zivce

Only easy day was yesterday!
9 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

znam da je stara tema, post, sto vec, ali dosao mi je u ruke samsung gt i5800 i pokušala sam instalirati rom/kernel po gornjim uputama i ne pojavljuje mi se uopće taj CMW recovery mode, samo se pojavi početni zaslon samsunga i onda se ekran zacrni. Trenutno ne mogu ni upaliti mob , tj. upalim ga, isto se pojavi zaslon samsunga i opet postane crn ekran i na ništa ne reagira. Pomoć?

14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
klate kaže...

znam da je stara tema, post, sto vec, ali dosao mi je u ruke samsung gt i5800 i pokušala sam instalirati rom/kernel po gornjim uputama i ne pojavljuje mi se uopće taj CMW recovery mode, samo se pojavi početni zaslon samsunga i onda se ekran zacrni. Trenutno ne mogu ni upaliti mob , tj. upalim ga, isto se pojavi zaslon samsunga i opet postane crn ekran i na ništa ne reagira. Pomoć?

Probaj kombinaciju tipki za ulaz u recovery mode, imas negdje na prvoj stranici napisano, zaboravio sam vec, proslo je puno vremena od kad sam imao taj mobitel.

:D
15 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Dali se na ovom mobitelu može koristiti viber i whatsapp (pozivi) sa nekim custom rom-om? Pošto se sa stockom ne može...

http://deridownload.comze.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
Bellatrix kaže...

Dali se na ovom mobitelu može koristiti viber i whatsapp (pozivi) sa nekim custom rom-om? Pošto se sa stockom ne može...

 Ne znam kako tocno ide, ali pretpostavljam da pozivi na viberu i whatsapp ide samo na novije androide, ako je to stvarno slucaj onda bi trebalo moci sa nekom novijim custom romom

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
15 godina
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Ja sam na svom koristio. Imao sam Kyorarom na njemu ak se dobro sjećam.

"Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life."
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Probati ću mu onda staviti taj rom... čitajući temu stekao sam dojam da je najbolji od svih... ovi noviji bazirani na ICS-u su napola neupotrebljivi...

http://deridownload.comze.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

I meni je radilo, al moguce da su wiber i whatsapp updateali da vise ne radi...

:D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

A nigdje nisam pronašao koje stvari ne rade na ovom romu? To znači sve radi ili?

 

 

http://deridownload.comze.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
Bellatrix kaže...

A nigdje nisam pronašao koje stvari ne rade na ovom romu? To znači sve radi ili?

 

 

Ako je to onaj 2.2 verzija onda sve rade, ja sam koristio taj rom i daleko najbolji je.(barem je bio)

koristio sam ga s fungi kernelom, tako nekako.

:D
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2015 16:26 (CroNk3r).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice