Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

poruka: 5.989
|
čitano: 2.449.262
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
simeparanoja kaže...

ma nemam problema sa CM9 niti ovom verzijom istoga zato se mislim zasto bih upgradeao?
Jedini problem mi je što mi, kad slušam muziku, kad me netko zove zvoni na mobitel a ne na sluše, tako i za poruku. ako tko zna riješenje za to ja prezadovoljan

 

 

I da, ima li I9000 samo natrag zvucnik ili ima i naprijed? Koliko sam skuzio samo natrag zvoni, pa kad stavim mob na stol slabije se cuje :( 

Upgrejdaj, ako ne ništa drugo dobiti ćeš 40 Mb RAMa zbog novog kernela.

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
zv'jer2 kaže...

Jedno brzo i lako pitanje:

 

Planiram stavit Infinitum ROM čim stignem i u instrukcijama za instalaciju stoji:

 

Imam obični upgradeani gingerbread (nije rootan), ako pratim ove jednostavne upute sve će bit ok?

Znači bez Odina i điđi miđi?

Što se tiče Kernela, ako stavim ovaj ROM po ovim uputama, on će sam stavit aktualan kernel koji je već u njemu određen za ovu verziju od strane deva? Il baš moram nać neki i stavit posebno?


Mislim da nećeš ništa moći napraviti dok ne rootaš mob.

Ako ne znaš kako odi na Youtube, imaš valjda milijun filmića kako to napraviti, skupa s linkovima za download, ili pročitaj ovaj PDF.

Tek kad staviš neki custom ROM vidjet ćeš što sve SGS može!

Do NOT feed the troll!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
CrnaBitanga kaže...
zv'jer2 kaže...

Jedno brzo i lako pitanje:

 

Planiram stavit Infinitum ROM čim stignem i u instrukcijama za instalaciju stoji:

 

 

Imam obični upgradeani gingerbread (nije rootan), ako pratim ove jednostavne upute sve će bit ok?

Znači bez Odina i điđi miđi?

Što se tiče Kernela, ako stavim ovaj ROM po ovim uputama, on će sam stavit aktualan kernel koji je već u njemu određen za ovu verziju od strane deva? Il baš moram nać neki i stavit posebno?


Mislim da nećeš ništa moći napraviti dok ne rootaš mob.

Ako ne znaš kako odi na Youtube, imaš valjda milijun filmića kako to napraviti, skupa s linkovima za download, ili pročitaj ovaj PDF.

Tek kad staviš neki custom ROM vidjet ćeš što sve SGS može!

Moraš instalirat CF-Root kernel preko Odina, s njim dobis i root i CWM.

4chan ≫ Reddit ≫ Memebase ≫ 9fag
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Poz svima, svoj galaxy nisam upgradeao više od godinu dana, a kako sve više šteka, htio bih srediti neki novi ROM.

 

verzija firmwarea - 2.2.1

kernel - 2.6.32.9 curio@carton #voodoo_stable_5.4.1

build number - Darky's v9.3XWJS5

 

E sad, davno sam sam rootao mob, instalirao tako nešto preko odina itd., ali mi je sve to u magli jer već duuugo nisam pratio ništa oko androida i tih ROMova. Sada bih htio staviti ovaj ROM - http://miuiandroid.com/community/threads/miui-v4-for-i9000.15461/ , pa me zanima može li mi netko korak po korak reći kako ću najlakše sredit mob i upgradeat software, jer vidim da previše kasnim bih to sam skužio. 

 


Unaprijed hvala! 

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Narfxy kaže...

Poz svima, svoj galaxy nisam upgradeao više od godinu dana, a kako sve više šteka, htio bih srediti neki novi ROM.

 

verzija firmwarea - 2.2.1

kernel - 2.6.32.9 curio@carton #voodoo_stable_5.4.1

build number - Darky's v9.3XWJS5

 

E sad, davno sam sam rootao mob, instalirao tako nešto preko odina itd., ali mi je sve to u magli jer već duuugo nisam pratio ništa oko androida i tih ROMova. Sada bih htio staviti ovaj ROM - http://miuiandroid.com/community/threads/miui-v4-for-i9000.15461/ , pa me zanima može li mi netko korak po korak reći kako ću najlakše sredit mob i upgradeat software, jer vidim da previše kasnim bih to sam skužio. 

 


Unaprijed hvala! 

Na zadnjih dvadesetak stranica imaš barem 10 tutorijala.

Do NOT feed the troll!!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
CrnaBitanga kaže...
Narfxy kaže...

Poz svima, svoj galaxy nisam upgradeao više od godinu dana, a kako sve više šteka, htio bih srediti neki novi ROM.

 

verzija firmwarea - 2.2.1

kernel - 2.6.32.9 curio@carton #voodoo_stable_5.4.1

build number - Darky's v9.3XWJS5

 

E sad, davno sam sam rootao mob, instalirao tako nešto preko odina itd., ali mi je sve to u magli jer već duuugo nisam pratio ništa oko androida i tih ROMova. Sada bih htio staviti ovaj ROM - http://miuiandroid.com/community/threads/miui-v4-for-i9000.15461/ , pa me zanima može li mi netko korak po korak reći kako ću najlakše sredit mob i upgradeat software, jer vidim da previše kasnim bih to sam skužio. 

 


Unaprijed hvala! 

Na zadnjih dvadesetak stranica imaš barem 10 tutorijala.

 

Može link na tutorial koji meni treba? Stvarno nisam u toku s ovime, pojma nemam gdje početi. Imam custom rom baziran na Froyou, prastari firmware i tako to. :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 23:35 (Narfxy).
15 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

ok ekipa imam problem na mobu

jucer je krenulo, pricam s nekim na mob i odjednom ne cujem nikoga s druge strane (cca nakon 40sekundi)

kad kliknem ana end call cujem tu osobu s druge strane no prekidam poziv :S

ako pokusam nazvati odmah poslije "Call not sent"

 

da nije to do CM9 ili je nesto drugo u pitanju?

 

 

OK kako da ga vratim na original? sve kao kad ga kupis u ducanu? tribam vratit stock rom, jos nesto?

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2012 17:22 (simeparanoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
simeparanoja kaže...

ok ekipa imam problem na mobu

jucer je krenulo, pricam s nekim na mob i odjednom ne cujem nikoga s druge strane (cca nakon 40sekundi)

kad kliknem ana end call cujem tu osobu s druge strane no prekidam poziv :S

ako pokusam nazvati odmah poslije "Call not sent"

 

da nije to do CM9 ili je nesto drugo u pitanju?

 

 

OK kako da ga vratim na original? sve kao kad ga kupis u ducanu? tribam vratit stock rom, jos nesto?

Probaj modem promjeniti. Imaš ih u ovoj temi.

 

Prvo vidi koji trenutno imaš: Postavke -> O telefonu -> Osnovna verzija. Evo recimo ja trenutno imam tu I9000XXJW4, tj. JW4 Modem. Ti sebi probaj npr probaj staviti JVU ako ga već nemaš.

 

Znači taj zip trebaš flashati, a to se radi ovako:

1. Skinuti otamo odnosno prebaciti s kompa taj fajl na telefon

2. Ući u recovery (Na CM9 najlakše se uđe ako držišPower Tipku par sekundi dok se ne pojavi menu pa onda Reboot -> Recovery)

3. U recoveryu Install Zip from SD Card -> Choose Zip from SD Card i tu nađeš ovaj .zip koji si skinuo s linka koji sam gore postavio

 

Na isti se način, flešaju drugi ROM-ovi ili pak upgrejda tvoj CM9.

 

 

15 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Hvlaa DKC, instalirao sam, nadam se da ce pomoci

bio je JVT sad sam instalirao JVU i upgrade-ao CM9

 

Ako ovo uspije i bude sve ok jos mi jedino ostaje kvaka sa zvonjavom mobitela preko zvucnika a ne preko slusalica

Ako tko zna rijesenje neka pise :)

 

Hvala

 


Dkc ti imas CM9 gore ili? si imao problema sa ovim zvucnikom i slicno kao i ja ili ne?

CARPE DIEM
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
simeparanoja kaže...

Hvlaa DKC, instalirao sam, nadam se da ce pomoci

bio je JVT sad sam instalirao JVU i upgrade-ao CM9

 

Ako ovo uspije i bude sve ok jos mi jedino ostaje kvaka sa zvonjavom mobitela preko zvucnika a ne preko slusalica

Ako tko zna rijesenje neka pise :)

 

Hvala

 


Dkc ti imas CM9 gore ili? si imao problema sa ovim zvucnikom i slicno kao i ja ili ne?

Na CM9 sam odavno. Sa svime sam zadovoljan osim s baterijom jer imam osjećaj da je dulje trajala na gingerbreadu. A to ne znam sa zvonjavom, možda su namjerno tako napravili. (It's not a bug it's a feature xD)

15 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

ok nisi pokusavao tu kombinaciju ili kod tebe šljaka sve ok?

 

ne znam, slusam mjuzu na mobu, surfam tu i tamo i traje baterija po 2 dana, mozda malo manje, ja sam zadovoljan

CARPE DIEM
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
simeparanoja kaže...

ok nisi pokusavao tu kombinaciju ili kod tebe šljaka sve ok?

 

ne znam, slusam mjuzu na mobu, surfam tu i tamo i traje baterija po 2 dana, mozda malo manje, ja sam zadovoljan

Ja nikad nisam imao nekih problema s pozivima i par modema sam probao čisto radi jačine signala i svi su manje više davali iste rezultate.

12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Meni na ics 4.0.3 kad slusam mjuzu zvoni i u slusalicama i mob vibrira i zvoni

AMD-ATI
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
simeparanoja kaže...

ok nisi pokusavao tu kombinaciju ili kod tebe šljaka sve ok?

 

ne znam, slusam mjuzu na mobu, surfam tu i tamo i traje baterija po 2 dana, mozda malo manje, ja sam zadovoljan

probaj ovo baterija je mrak

Phone: Samsung Galaxy S GT-I9000 Battery: Samsung 1500mAh ROM: Team ICSSGS RC4.2 Kernel: Semaphore ICS 0.9.1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
ivke101 kaže...
simeparanoja kaže...

ok nisi pokusavao tu kombinaciju ili kod tebe šljaka sve ok?

 

ne znam, slusam mjuzu na mobu, surfam tu i tamo i traje baterija po 2 dana, mozda malo manje, ja sam zadovoljan

probaj ovo baterija je mrak

baterija je ok,a ostalo???

 

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Jel ovo mozda stavljeno u krivu temu? Mislim da je trebalo ici u SGS2.
Da nebi netko skinuo i flashao pa napravio sranje
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Sad sam primjetio da mi GPS ne radi, ne može uhvatiti ni jedan satelit. Čekao sam vani jedno deset min no 0 bodova.

 

Imam ICS 4.0.3 i Semaphore 1.0.0 gore. U čem mogao biti problem?

 

 

Sredio sam. Bio je problem u iGO-u. Stavio sam neku drugu i radi ko urica!

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2012 12:18 (Switch).
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

A koji si ROM flashao ??

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Ima li netko stock rom za otkljucan uredaj, dakle bez operaterskih skinova i to, trebamo flesat deafult posto kolegi ne radi tipka na mobitelu za servis.

 

Trazim po netu ali ne mogu naci.


Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2012 17:36 (goranbm).
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Pa to je stock jelda {#}?

 

Jedina namjera je za servis pa, nakon toga ce opet nesto custom {#}!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Da to je stock ne brandirani.

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Zanima me kakav je pure ICS na ovom mobitelu, dosadio mi je MIUI pa me zanima kakav je jer želim stabilan ROM. {#}

Na Desireu je dosta nestabilan i brzo se uspori. Ima li za i9000 full hwa?

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2012 19:45 (Unix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Unix kaže...

Zanima me kakav je pure ICS na ovom mobitelu, dosadio mi je MIUI pa me zanima kakav je jer želim stabilan ROM. {#}

Na Desireu je dosta nestabilan i brzo se uspori. Ima li za i9000 full hwa?

Da, ima full HW acceleration.

Dosta je stabilan.

4chan ≫ Reddit ≫ Memebase ≫ 9fag Prodajem PC iz profila za 2600kn
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Meni je CM9 skroz stabilan. Nema laga, nisam imao SOD niti jednom, a one neke nedostatke koje ima, niti ne osjetim...

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
goranbm kaže...

Meni je CM9 skroz stabilan. Nema laga, nisam imao SOD niti jednom, a one neke nedostatke koje ima, niti ne osjetim...

I ja trenutno koristim CM9, i nisam nikako imao problema do sada. Jedino što sam primjetio je da mi se mobitel malo brže, nego na ostalim custom ROM-ovima, zagrijava. 

Posjetite www.isz.internationalschool.ba
15 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

kod mene problemi na CM9

Još uvijek se zna dogoditi da je "call dropped" a prije toga nekoga zovem, uspostavimo komunikaciju al ja tu osobu ne cujem dok ne stisnem "End call" :(

instalirao sam i JVU al nista

jucer sam skuzio da dok mi je bio na punjacu se ugasio i nasm ga mogao upaliti dok nisam bateriju izvadio

 

CARPE DIEM
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

pozdrav,

iz nekog razloga mi je ikona za internet (H,3G) postala bijela i ne prikazuje mi kad dolaze mailovi. zna tko sta bi moglo bit?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
hrvojezg00 kaže...

pozdrav,

iz nekog razloga mi je ikona za internet (H,3G) postala bijela i ne prikazuje mi kad dolaze mailovi. zna tko sta bi moglo bit?

 

Ne spaja ti se na google account. Kad poplavi znači da je povezan sa googleom. Razloga je više zašto ti ne radi, provjeri si accaunt, jesi li mijenjao password od gmaila, jeli radi market sa moba i sinhronizacija...

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2012 16:14 (Chome).
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

e to je, iz nekog razloga mi je glavni account nedostupan, ne prepoznaje sifru. poslao sam u google zahtjev za promjenom sifre pa bi onda trebalo sve bit ok. hvala!

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice