Samsung Galaxy S III - Rasprava

poruka: 12.184
|
čitano: 3.594.520
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Sale zasto na tvome AOSP romu losije cujem prilikom poziva i razgovora? Nije bitno je li to neka aplikacija ili obicni dialer. Takodje druga strana mene losije cuje. Ista stvar je i na ostalim aosp/cm sistemima. Jedino na Samsungovom romu je ok i na custom romu koji je baziran na istom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Otišla mi skroz baterija, evo sad je na 81%, wi-fi upaljen cijelo vrijeme, a ekran bio upaljen niti 10 min.

Baterija ima laganu grbu te se napuni za dva sata, a prije je trebalo oko tri i pol sata.

 

Može neka preporuka za bateriju?

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
forzzuk kaže...

@Sale: Moze pomoc oko instalacije modova koji su dostupni uz Vaš ROM tipa :

Google Gallery
- S4 Launcher, 100% Transparent AccuWeather
- S3 Launcher (4x5, 5x5, 5x6, 4x6...)

itd..

 

skinem ih (uz strasno puno muke jer su filesharing servisi koma redom, naspamani do bola i s pokojim virusom) i dobijem .rar file

koji sam probao iz PhillZ-a instalirat.

Konkretno, taj neki Ultra Cool Font koji me zanimao.

Napravio install, reset i nista.

 

Uglavnom kompletno ne kuzim kako to funkicionira a htio bi probati.

 

Nadalje, mada sam već dvaput updateao Vaš ROM, mozak mi je trenutno u leru te me zanima koji je pravilan postupak za uprade na current 7.8?

 

Napravih NANDROID klasicno da mogu vratiti kompletan preslik sistema nakon sto to odradim..

 

Pitam jer me zadnji put bunilo - backupao sam sve i instalirao novu inačicu kao da instaliram ROM po prvi put, prošao cijeli AROMA installer i odabrao si postavke... sve samo da bi vratio nandroid odmah nakon prvog boota.

 

hvala stvarno puno unaprid.

 

 

P.S.

Baterija mi radi normalno , ukoliko se tko sjeća posta, uzeo sam drugi punjac i sve je ok koliko vidim, puni brzo, prazni normalno... hebo Sammy..

Svi ti modovi se instaliraju tako sto ih preuzmes na internu ili externu i install iz recovery. Nije potreban nikakav wipe i oni su u zip formatu. Nisam siguran sta si uspeo da skines u rar-u pa jos da bude virus. Mozda neko zna?

Sto se tice fonta, postupak je download, flash, gotovo. I evo kako izgleda taj font

Mozda da probas preko PC-a da preuzmes modove?

 

Sto se tice nadogradnje, ako nemas problema sa trenutnom verzijom, onda samo install i biraj apps koje hoces. One koje ne izaberes bice obrisane iako ih vec imas instalirane

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Almin94 kaže...

Sale zasto na tvome AOSP romu losije cujem prilikom poziva i razgovora? Nije bitno je li to neka aplikacija ili obicni dialer. Takodje druga strana mene losije cuje. Ista stvar je i na ostalim aosp/cm sistemima. Jedino na Samsungovom romu je ok i na custom romu koji je baziran na istom.

Nedostatak drajvera. Tu nema pomoci osim ako ne mislis da je slaba jacina zvuka. To mogu popraviti

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
salesale kaže...
Almin94 kaže...

Sale zasto na tvome AOSP romu losije cujem prilikom poziva i razgovora? Nije bitno je li to neka aplikacija ili obicni dialer. Takodje druga strana mene losije cuje. Ista stvar je i na ostalim aosp/cm sistemima. Jedino na Samsungovom romu je ok i na custom romu koji je baziran na istom.

Nedostatak drajvera. Tu nema pomoci osim ako ne mislis da je slaba jacina zvuka. To mogu popraviti

Ne moras nista, uredu je jacina. Samo kvalitet nije dobar.

14 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Odlucio sam se instalirati Cyanogenmod ROM na S3 preko njihovog installera. da li treba whipe-ati dalvik cache ili se to sve odradi automatski? ne mogu nigdje naci. moze li se nakon instaliranja roma uraditi ovi koraci koji inace idu prije instalacije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Kupio sam S3 u 4.mj iz Svijeta medija, dakle novi mobiltel, otključan na sve mreže koji je došao out of the box sa JB 4.3 softwareom ver. XXGMK6.

Napravio sam i OTA update na zadnju ver. XXGND1 ( prema sammobileu to je zadnja verzija za code Croatia - TRA)... Želio bih ostati na stock firwareu

jer sam generalno zadovoljan njime jedino me smeta lag kod prvog pokretanja telefon aplikacije i posebno imenika kojem treba 2-3 sec da se pokrene

 

1. Da li bih mogao bez problema napraviti downgarade na firmware  4.1.2 ver XXEMG4, pri tome milslim na probleme sa IMEI i no network, pošto 

sam pročitao da je to prva verzija sa efs2 kao i JB 4.3 ili bih ipak morao raditi root i instalirati patched modem file od EMG4?

 

2. U slučaju problema iz prethodnog pitanja da li je dovoljno samo Odinom se vratitit na XXGND1 verziju firwarea uz povratak IMEI-a i networka?

 

3. Isplati li se uopće to raditi odnosno da li će 4.1.2 soft ubrzati mob a posebice učitavanje telefonskg apa i imenika, galerije?

 

 

 

Unaprijed zahvaljujem!

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

instaliras ex dialer i quickpic i rijesio si problem

12 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Evo i meni je napokon otisla baterija, neizdrzi vise ni 8h ukupno a jedva 1:30 SoT, sva sreca maznuo sam frendici njezinu novu bateriju pa se tako krpam.. {#}
Sta mislite da li bi mogao u vipu na garanciju dobiti novu bateriju? Mob je star godinu i pol...

A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster. -Jeremy Clarkson
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Almin94 kaže...
Idealist kaže...
Idealist kaže...

moze li netko tko ima CM uslikati par slika da vidim isplati li se zrtvovati kameru za fluidnost... HVALA

nitko nema CM?

Isplati itekako. Rodis se ponovo, mobitel a i ti sa njim. :)

 

 

po meni se NE isplati, nikako

 

na cm sam jedva koristio kameru jer se stalno rušio app. to, kvaliteta slika i baterija je bio razlog da se vratim na stock 4.3 koji uz tjuning radi podnošljivo.

 

i7 power!
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

slazem se. koorpa, gdje si bio ranije? sad sam vec stavio cm... malo je responsivnije. kamera se ne rusi, barem za sad. a i 4.4.2 je. vidjet cemo kako ce ici dalje. jedino sto mi fali uz bolju kameru je stednja baterije...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

to si neki stari stavio, vec ima 4.4.4

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

da, 4.4.4. je. isti dan sam dobio update kada sam instalirao 4.4.2. 

 

EDIT: baterija se cijedi ko luda... Na stocku izdrži i do 2 dana sa nekim normalnim korištenjem, a ovdje jedan dan sa malo interneta na wifi-u... Ima stvari koje mi se stvarno sviđaju na ovome rom-u, ali ima i stvari koje jako fale od stock-a

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.8.2014 10:50 (Idealist).
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

još nikad mi nije izdržao dva dana, čak ni na stock romu. {#}

 

inače, probaj saletov AOSP, nema theme choosera ko CM, ali imaš puno izbora, dosta je brz, kamera je solidna ako ti to nešto znači, ja baš i ne slikam puno pa mi je nebitno.

 

radi stabilno i brzo.

 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Idealist kaže...

EDIT: baterija se cijedi ko luda... Na stocku izdrži i do 2 dana sa nekim normalnim korištenjem, a ovdje jedan dan sa malo interneta na wifi-u... Ima stvari koje mi se stvarno sviđaju na ovome rom-u, ali ima i stvari koje jako fale od stock-a

Čitam dosta vas se žali na AOSP romove, međutim već dugo vremena koristim AOSP prvo saletov NeatRom, sada Archijev AOSP 4.4.4 (CM Based) Nikad nikakvih problema. Baterija na svakome mi traje 3 do 3.5 sata upaljenog zaslona, sa uključenim wlanom. Kamera također, više nego zadovoljavajuća. 

 

Preporuka za sve, kad idete raditi instalaciju napravite čistu (pogledati sliku - Čista instalacija) Instalirajte rom koji želite, kad se instalira i kad sve aplikacije instalirate, instalirajte greenify hibernirajte sve pozadinske aplikacije pomoću greenify-a (eventualno ostaviti, whatsupp, faceebok i sl aplikacije od kojih dolaze obavijesti) Zatim google aplikacije, ako ih ne koristite. Slobodno izbrišete pomoću titanium backupa sve vezano za google, dakle google search, voice search i slično. 

 

 Toga se držim i nikakvih problema nikada..{#}

Čista instalacija Čista instalacija
De gustibus non est disputandum.
13 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Koristim i ja Saletov Aosp v6.4.1. Imam problema jedino kod razgovora. Slabo čujem i na trenutke kao da prekida. Jel ima tko sličnih problema? I ima li neki brzi način da se slika "ekran"?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Koji modem koristis?

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
salesale kaže...

Koji modem koristis?

Modem je I9300XXUGND1.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Probaj ovaj

http://d-h.st/a0g

12 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Postoji li neki nacin na koji mogu skontati da li je S3 bio rastavljan radi popravki, mijenjanja stakla, ekrana i slicno? Kako je najlakse to uociti? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Almin94 kaže...

Postoji li neki nacin na koji mogu skontati da li je S3 bio rastavljan radi popravki, mijenjanja stakla, ekrana i slicno? Kako je najlakse to uociti? Hvala

bump :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Almin94 kaže...
Almin94 kaže...

Postoji li neki nacin na koji mogu skontati da li je S3 bio rastavljan radi popravki, mijenjanja stakla, ekrana i slicno? Kako je najlakse to uociti? Hvala

bump :)

Samo vizuelno

13 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava
ima netko na forumu da jeftino mjenja staklo na galaxy 3? u servisu me traze 200kn za promjenu stakla
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

A ti bi što, besplatno? 

Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
JohnnyBlaze kaže...
ima netko na forumu da jeftino mjenja staklo na galaxy 3? u servisu me traze 200kn za promjenu stakla

 koji je to servis?pa to je ultrajeftino,ja si trebam zamjeniti staklo

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
jura kaže...
JohnnyBlaze kaže...
ima netko na forumu da jeftino mjenja staklo na galaxy 3? u servisu me traze 200kn za promjenu stakla

 koji je to servis?pa to je ultrajeftino,ja si trebam zamjeniti staklo

u osijeku jedan servis ..kontaktirao sam ih 4-5 i cijene su od 200 do 500kn za isti posao

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Ako je u tih 200kn uračunato i staklo, a ne samo posao, onda ni nemoj tražiti ništa drugo jer to je odlična ponuda. Ispod toga nećeš nigdje naći. {#}

A person who never made a mistake never tried anything new. - Albert Einstein
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

To je zamjena samo stakla dok je tako jeftino. Ali po meni i to je preskupo. Uz malo gledanja videa na yt i malo vlastite preciznosti to može svatko promjeniti, za to vam netreba servis.

 

A evo koliko košta to staklo. Ovo je za bijeli npr: LINK  Znači cca. 37kn

http://deridownload.comze.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.8.2014 20:51 (Bellatrix).
Moj PC  
0 3 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice