Samsung Galaxy S III - Rasprava

poruka: 12.184
|
čitano: 3.586.077
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Ako si preuzeo odgovarajući firmware sa sammobile-a, onda ga samo flashas preko odina. Ostatak znaš vjerojatno, u postavkama mobitela uključiš USB otklanjanje grešaka, baterija neka ti je 50% barem, isključiš mobitel pokreneš ga u download mode: (vol down+home+power tipka) spojiš ga sa kompom i flashas preko odina stock firmware. (prije flashanja pripazi da ti ga odin očita)

De gustibus non est disputandum.
 
2 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Ja bih možda nadodao još nešto na sve ovo što je kolega iznad napisao, a to je da uradiš full wipe prije nego ideš flashat odinom. Naravno, nije na odmet napraviti ni backup prije nego što kreneš s tim poslom  :)

 

@Marko1234

 

Evo ja sam također na istom romu, ali kod mene radi normalno preko wifi-a i preko neta na mobitelu. Jedina stvar koja mi pada na pamet je da te možda muči brzina interneta preko mobitela, ali vjerojatno nije do toga. Deezer nisam probao, ali souncloud i spotify koje inače koristim rade.

A person who never made a mistake never tried anything new. - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.9.2014 9:40 (paradoxxxx).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

@paradoxxxx

 

Dok je bio na TW sve je normalno radilo. Kada je prikacen na mobilni internet, sve lepo ucitava ali kad hocu da pustim pesmu preko deezera ili soundclouda neprestalno je uciava. Mislim da je problem kod kernela ali ne razumem se bas najbojle pa bih vas pitao za savet sta da radim. Da li je moguce staviti bilo koji kernel na Rom ili postoje posebne vrste kernela za odredjeni rom, tj da li ja mogu da stavim bilo koji kernel na ovaj rom I9300_4.4.4_AOSP_NeatROM_v8.0st ? Inace sve lepo radi na ovom romu, stvarno nemam reci sem ovog :(

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.9.2014 10:42 (Marko1234).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Marko1234 kaže...

@paradoxxxx

 

Da li je moguce staviti bilo koji kernel na Rom ili postoje posebne vrste kernela za odredjeni rom, tj da li ja mogu da stavim bilo koji kernel na ovaj rom I9300_4.4.4_AOSP_NeatROM_v8.0st ? Inace sve lepo radi na ovom romu, stvarno nemam reci sem ovog :(

Sto se tice problema ne slusam muziku na mobu pa ne znam, ali koristim isto taj rom o sve super radi. A kernel mozes staviti moras samo naci kernel koji je baziran za slimkat ili omnirom. Odi na boeffla stranicu skini boeffla kernel omnirom i probaj s njim.

De gustibus non est disputandum.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

@mario1990 Hvala na ovako brzom odgovoru, otisao sam na stranicu ali sad ne znam koji da skinem posto ne bi da nesto zeznem. Da li mozete da objasnite kako se kernel stavlja na telefon?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
De gustibus non est disputandum.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

@mario1990 da li moze nesto da se pokvari? Ako bude neuspesna instalacija onda da ponovo flesujem rom?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Evo opet mene sa nekim drugim prijedlogom {#}

Dakle moja preporuka je također boeffla kernel, ali ne ovaj koji je kolega mario stavio već NG verzija tog istog kernela, link

 

Razlika je u tome što je NG verzija bazirana na samsungovom source codeu pa je samim time, po mojem iskustvu, znatno bolji od normalne verzije.

Možda griješim, možda je samo placebo efekt to što djeluje na mene, ali eto to je moje iskustvo.

 

EDIT:

Ma ne možeš ništa pokvariti, samo lijepo u recovery, flashas taj .zip i sve će biti ok.

Opet moj prijedlog je da napraviš backup, možeš kompletan nandroid ili samo sa titaniumom backup nekih važnijih stvari.

 

Ako zapne negdje samo javi

A person who never made a mistake never tried anything new. - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.9.2014 11:45 (paradoxxxx).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

@mario1990 Hvala vam, stavio sam kernel ali nije do toga, opet isti problem.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

@paradoxxxx probacu sa tim kernelom sto ste vi naveli, mozda uspem.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Ako ne radi sa ovim koji je sada, neći ni sa NG verzijom, na žalost.

Ja ipak mislim da je problem do interneta, a ne do kernela.

Samo onako reda radi, predložio bih da aplikacijom speedtest izmjeriš brzinu mobilnog interneta. Nije na odmet znati podatak.

Možda stvarno nije dovoljno brza veza za učitavanje pjesme.

A person who never made a mistake never tried anything new. - Albert Einstein
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

@mario1990 @paradoxxxx izgleda da nije do kernela, stavio sam i ovaj ali opet isto, izgleda da nema spasa deezeru i soundcloudu, hvala vam sad sam naucio kako da promenim kernel :)

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Pozdrav ljudi, imam problem sa svojim S-3 root-o sam ga prije dva mjeseca i sve je radilo super do neki dan, sad užasno zatrzaje i užasno nekad sporo radi treba i do minuta da uđem u imenik i nazovem nekog, dali neko zna sta sad uradit, jer ovo stvarno me zivcira.{#}

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
rappy kaže...

Pozdrav ljudi, imam problem sa svojim S-3 root-o sam ga prije dva mjeseca i sve je radilo super do neki dan, sad užasno zatrzaje i užasno nekad sporo radi treba i do minuta da uđem u imenik i nazovem nekog, dali neko zna sta sad uradit, jer ovo stvarno me zivcira.{#}

Samo rootan ili imaš neki rom?

De gustibus non est disputandum.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Samo root-an nista drugo nisam radio.

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Mozda ti se nakupilo 'smeca' svakakvih aplikacija, procesa u pozadini. Ako si ga vec rootao jos nadji 15 minuta vremena, stavi philz recovery i stavi rom moja preporuka saletov neatrom aosp, S3 ce ti biti novi telefon. Ako neces aosp imas stock rom neatrom 4.3. Ako trebas pomoc javi se.

De gustibus non est disputandum.
 
4 0 hvala 3
9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

@salesale

resio sam problem vezan za deezer i soundcloud, sve radi kao podmazano!!! {#} 

Obrisao sam Proxy u APN-u (Access Point Names) i save. Jos jednom hvala @salesale!!!

 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
mario1990 kaže...

Mozda ti se nakupilo 'smeca' svakakvih aplikacija, procesa u pozadini. Ako si ga vec rootao jos nadji 15 minuta vremena, stavi philz recovery i stavi rom moja preporuka saletov neatrom aosp, S3 ce ti biti novi telefon. Ako neces aosp imas stock rom neatrom 4.3. Ako trebas pomoc javi se.

Probat cu onda to, pa vidim kako ce da se ponaša.

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Samo napravi full-wipe. Prema uputama:

De gustibus non est disputandum.
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Nakon pada sa stola razbilo mi se staklo na SIII. Ekran radi. U ovlastenom servisu vele 850 kuna. Ne zelim narucivati staklo s ebaya i sam se igrati, ima li netko preporuku kako proci jeftinije?

dzodzoista doista
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

A servis ili da ti netko zamijeni tko zna, ti kupis sve on zamijeni. Bio je tu na forumu lik koji je to radio (ne sjecam se nicka) Realno u servisu vecem ili manjem proci ces isto ,, preskupo.

De gustibus non est disputandum.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
dzodzo kaže...

Nakon pada sa stola razbilo mi se staklo na SIII. Ekran radi. U ovlastenom servisu vele 850 kuna. Ne zelim narucivati staklo s ebaya i sam se igrati, ima li netko preporuku kako proci jeftinije?

 

850 kn???? A jebo te led!

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Imam sličan slučaj. Bio sam rootao S3 i nije se htio bootati više (vjerojatno sam ga soft brickao). Ja odnesem na servis, oni kažu da je uređaj rootan, popravak 1575 kn. Dođem doma, skinem prek sammobile-a official za S3, ušparam 1500 kn i mob radi kao zvijerka..:)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
16 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
alen4430 kaže...

Imam sličan slučaj. Bio sam rootao S3 i nije se htio bootati više (vjerojatno sam ga soft brickao). Ja odnesem na servis, oni kažu da je uređaj rootan, popravak 1575 kn. Dođem doma, skinem prek sammobile-a official za S3, ušparam 1500 kn i mob radi kao zvijerka..:)

 

Znači to tako može?

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
dzodzo kaže...

Nakon pada sa stola razbilo mi se staklo na SIII. Ekran radi. U ovlastenom servisu vele 850 kuna. Ne zelim narucivati staklo s ebaya i sam se igrati, ima li netko preporuku kako proci jeftinije?

Pranja sa BUG-a.

Friday kaže...
alen4430 kaže...

Imam sličan slučaj. Bio sam rootao S3 i nije se htio bootati više (vjerojatno sam ga soft brickao). Ja odnesem na servis, oni kažu da je uređaj rootan, popravak 1575 kn. Dođem doma, skinem prek sammobile-a official za S3, ušparam 1500 kn i mob radi kao zvijerka..:)

 

Znači to tako može?

Naravno da moze.

iclock2much
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Friday kaže...
alen4430 kaže...

Imam sličan slučaj. Bio sam rootao S3 i nije se htio bootati više (vjerojatno sam ga soft brickao). Ja odnesem na servis, oni kažu da je uređaj rootan, popravak 1575 kn. Dođem doma, skinem prek sammobile-a official za S3, ušparam 1500 kn i mob radi kao zvijerka..:)

 

Znači to tako može?

Eto, barem je u mojem slučaju uspjelo.. Ja sam stvarno ostao zaprepašten kad sam vidio toliku cifru na računu, mislim si: pa nisam mogao nešto strašno (valjda) napravit, da popravak košta skoro kao cijeli novi mob. Mislim da bi za svaki slučaj trebao pogledati kod nekog servisera mobitela, ako imaš sličan problem/ili ga ne možeš sam riješiti..:)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
16 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
alen4430 kaže...

Eto, barem je u mojem slučaju uspjelo.. Ja sam stvarno ostao zaprepašten kad sam vidio toliku cifru na računu, mislim si: pa nisam mogao nešto strašno (valjda) napravit, da popravak košta skoro kao cijeli novi mob. Mislim da bi za svaki slučaj trebao pogledati kod nekog servisera mobitela, ako imaš sličan problem/ili ga ne možeš sam riješiti..:)

 

Ma ja planiram gore staviti saletov rom pa me zanima koje su mi opcije ako nešto zdrkam na njemu!

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Realno, nemožeš ga shebat.

iclock2much
 
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Samo flash stock roma odinom i sve je fabricki :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
dzodzo kaže...

Nakon pada sa stola razbilo mi se staklo na SIII. Ekran radi. U ovlastenom servisu vele 850 kuna. Ne zelim narucivati staklo s ebaya i sam se igrati, ima li netko preporuku kako proci jeftinije?

ja sam takodje odnio mob na popravak jer mi je staklo bilo puklo dok je touch radio i dalje perfektno,popravak kod nas u BiH je bio 70KM odnosno oko 270 kn

sad ne znam sta to kod vas kosta toliko ali et

 

@topic

stavio sam oficijalni 4.4.4 na svoj S3 LTE i mogu vam rec da je to preporod,bio sam prije toga na custom romu 4.4.4 koji naravno uvijek ima po neki bug a prije toga sam bio na oficijalnom 4.3 koji je bio.... znate i sami kakav je

 

ono sto sam primjetio na 4.4.4 je da :

-baterija duze traje
-nema vise laga kad hocu u Phone da udjem da koga nazovem

-takodje sredili su settingse malo da lici na nesto

-dodali su u powersaving opciju da se smanji screen refresh rate,pretpostavljam sa 60 na 30 ali i dalje je sve fluidno

-multiwindow je takodje nekako bolje upeglan i odma se mogu pokrenuti 2 aplikacije istovremeno tako sto se napravi shortcut(ne znam jel bilo na 4.3 ovako)

-sto se tice potrosnje RAMa razumijem zasto nisu stavili na i9300 jer cim koristim telefon malo vise to uvijek skoci na oko 1.3GB potrosnje,zato valjda cak i i9301 NEO ima 4.4.2 jer ima gigu i po rama.

 

Sve u svemu prezadovoljan sam sto su konacno pustili ovaj update jer sa 4.3 nisam bio pretjerano zadovoljan a i custom romovi nikad nisu sjajni(barem meni)

BiH__Snowflake BF4
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 16:23 (mersimh).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice