Samsung Galaxy S III - Rasprava

poruka: 12.184
|
čitano: 3.587.515
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
paradoxxxx kaže...

Nije to baš stock u punom smislu te riječi. To je port sa galaxy note 2 i po meni je to već custom rom. Znači za instalaciju trebaš custom recovery i onda flashah taj zip pomoću recovery-a.

Negdje tu, par postova iznad, kolega mario stavio je link za 4.4.4 port sa korejskog lte modela na naš i9300.

 

Stanje baterije i kamere ne bih znao pošto do sada nisam uspio pronaći vremena za isprobavanje ovog korejskog porta, a na archijevom portu je sve bilo odlično.

 

probao sam ovo, i sa 4.4.2 i 4.4.4 i obje instalacije mi "puknu" netom nakon pokretanja procesa iz recoverya, nisam zapisao grešku, nije mi ni bitno, neda mi se zezat, morao sam vratit nazad stock, 2 puta, odinom, pa nek stoji za sad, radi sasvim ok nakon što ubijem sav bloatware (4.3)

i7 power!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Problem je vjerojatno u starijoj verziji recovery-a. Treba napraviti update recoverya i nakon toga bi radilo. 

 

A person who never made a mistake never tried anything new. - Albert Einstein
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Zasto meni odin nece da prepozna mob.. instalirao sam sve drivere od samsunga,deinstalirao kies,probao par verzija odina,probao onaj fazon sa baterijom..da nije mozda do usb cabla od LGa je.al mi normalno na kompu ocita i puni ? jedino sto odin nece :(

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Da li neko zna hoce li biti romova sa androidom L za galaxy s3?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Marko1234 kaže...

Da li neko zna hoce li biti romova sa androidom L za galaxy s3?

 

Vjerovatno da.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
tpg kaže...

Zasto meni odin nece da prepozna mob.. instalirao sam sve drivere od samsunga,deinstalirao kies,probao par verzija odina,probao onaj fazon sa baterijom..da nije mozda do usb cabla od LGa je.al mi normalno na kompu ocita i puni ? jedino sto odin nece :(

Ikooo :/

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Imam jedno pitanje. Je li ti mob u download modu?

Ako nije u download modu onda je sasvim normalno da ti odin ne prepoznaje uređaj.

A person who never made a mistake never tried anything new. - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 13:42 (paradoxxxx).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
paradoxxxx kaže...

Imam jedno pitanje. Je li ti mob u download modu?

Ako nije u download modu onda je sasvim normalno da ti odin ne prepoznaje uređaj.

jeste u download modu,home+lock+wolume down tipka

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

da, tako je. home + volume down + power i onda volume up na continue.

Ako si u download modu i ne prihvaća jesi probao promijeniti kabel, usb port na računalu u koji je kabel uštekan?

 

Ili probaj instalirati novije drivere ako već nemaš, tipa ovo

 

 

EDIT

imaš li omogućen USB Debugging u postavkama?

A person who never made a mistake never tried anything new. - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 13:57 (paradoxxxx).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
paradoxxxx kaže...

da, tkao je. hom + volume down + power i onda volume up na continue.

Ako si u download modu i ne prihvaća jesi probao promijeniti kabel, usb port na računalu u koji je kabel uštekan?

 

Ili probaj instalirati novije drivere ako već nemaš, tipa ovo

 

 

EDIT

imaš li omogućen USB Debugging u postavkama?

Probao sam i druge usb portove,jedino nisam provao drugi kabel..
Usb debugging je ukljucen,drivere sam instalirao.. bas me muči a spor mi ovaj 4.0.4 hpcu da ga dignem barem na 4.1.2

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
tpg kaže...
paradoxxxx kaže...

da, tkao je. hom + volume down + power i onda volume up na continue.

Ako si u download modu i ne prihvaća jesi probao promijeniti kabel, usb port na računalu u koji je kabel uštekan?

 

Ili probaj instalirati novije drivere ako već nemaš, tipa ovo

 

 

EDIT

imaš li omogućen USB Debugging u postavkama?

Probao sam i druge usb portove,jedino nisam provao drugi kabel..
Usb debugging je ukljucen,drivere sam instalirao.. bas me muči a spor mi ovaj 4.0.4 hpcu da ga dignem barem na 4.1.2

Probaj drugi kabel, vjerojatno će onda raditi.

I kad je odin otvoren kies mora biti zatvoren (svi procesi od njega pogašeni).

http://deridownload.comze.com/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Bellatrix kaže...
tpg kaže...
paradoxxxx kaže...

da, tkao je. hom + volume down + power i onda volume up na continue.

Ako si u download modu i ne prihvaća jesi probao promijeniti kabel, usb port na računalu u koji je kabel uštekan?

 

Ili probaj instalirati novije drivere ako već nemaš, tipa ovo

 

 

EDIT

imaš li omogućen USB Debugging u postavkama?

Probao sam i druge usb portove,jedino nisam provao drugi kabel..
Usb debugging je ukljucen,drivere sam instalirao.. bas me muči a spor mi ovaj 4.0.4 hpcu da ga dignem barem na 4.1.2

Probaj drugi kabel, vjerojatno će onda raditi.

I kad je odin otvoren kies mora biti zatvoren (svi procesi od njega pogašeni).

Kies sam obrisao znaci nije do njega,,jedino mi preostaje da kabel promjenim.

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Je li imao neko problem sa guljenjem onog sjajnog sloja sa zadnje strane plastike? Cini mi se da je kao neki ljubicasti chrome sloj. U pitanju je bijeli GS3. Kontam da skroz skinem to jer nije velika razlika u boji. Bude sitno bjelije bez njega.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Almin94 kaže...

Je li imao neko problem sa guljenjem onog sjajnog sloja sa zadnje strane plastike? Cini mi se da je kao neki ljubicasti chrome sloj. U pitanju je bijeli GS3. Kontam da skroz skinem to jer nije velika razlika u boji. Bude sitno bjelije bez njega.

ja sam imao isti slucaj, samo taj sjaj je meni bio zuckast, pa sam probao skinuti sjaj prstima al nije islo... uz malo mudrovanja, kako i s cim, uspjeo sam skinuti nekom folijom za zatamljivanje farova na autu... zaljepio preko cijelog poklopca i samo foliu skinuo i sav je sjaj ostao na foliji... sad je poklopac kao nov, cist bjel i sjaji se isto kao i dosad

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
SIII Deny kaže...

ja sam imao isti slucaj, samo taj sjaj je meni bio zuckast, pa sam probao skinuti sjaj prstima al nije islo... uz malo mudrovanja, kako i s cim, uspjeo sam skinuti nekom folijom za zatamljivanje farova na autu... zaljepio preko cijelog poklopca i samo foliu skinuo i sav je sjaj ostao na foliji... sad je poklopac kao nov, cist bjel i sjaji se isto kao i dosad

Hvala puno, danas cu to nekako rijesiti. x'D

14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Stavio plastiku u vrucu vodu i odvojilo se malo. Nakon toga lagano skinuo taj sloj i sada je puno bolje.  :-D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Ekipa, zanima me sljedeće. Imam S3, I9300 verziju.

Dali ima kakve veze na flashanje novog ROM-a to sto je on na pretplatu, tj. dal mi se moze nesto desiti sa ugovorom?

 

Ako ne, jel mi moze neko reć malo detaljnije upute za root, pa onda flashanje saletovog roma?

 

Prije sam imao Galaxy Mini, i njega sam jedno barem desetak puta flashao, izvodio gluposti s njim, al me ipak malo strah sa S3 to izvodit jel ipak je malo skuplje ako unistim S3 nego Minija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

U servisu mi mijenjali lcd na S IV-I9505 Znam da je ovo S III ali....( ne u servisu službenom).... i od jučer mi nakon preuzimanja mobitela sve radi međutim kada sam došao kući i stavio na punjač cijelo vrijeme mi izbacuje ovo: "Punjenje zasutavljeno. Temperatura baterije preniska"... Dali je netko imao slično ikada na bilo kojem modelu? Trenutno mi je baterija prazna i ne mogu ga niti upaliti niti puniti..

Pokušati ću pronaći od nekoga bateriju ali i tada šta je mogući razlog i koje je riješenje?

Ne razumijem tehniku, ali brljam po njoj
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

možda bezveze govorim, no postoji li ogućnost da SGS III dobije Android 5.0??
Ovo ne bibilo prvi puta da je Android verzija za pojedini model "prestala" pa se onda iduća pojavljivalja za pojedine modele pametnih telefona, zar ne?

 
0 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Gale92 kaže...

možda bezveze govorim, no postoji li ogućnost da SGS III dobije Android 5.0??
Ovo ne bibilo prvi puta da je Android verzija za pojedini model "prestala" pa se onda iduća pojavljivalja za pojedine modele pametnih telefona, zar ne?

 

Daj nemoj bit smješan. {#} Uzalud čekaš službene nadogradnje,uzmi mobitel u ruke i flashaj. {#}

Bears, Beets, Battlestar galactica!
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
robijan kaže...

U servisu mi mijenjali lcd na S IV-I9505 Znam da je ovo S III ali....( ne u servisu službenom).... i od jučer mi nakon preuzimanja mobitela sve radi međutim kada sam došao kući i stavio na punjač cijelo vrijeme mi izbacuje ovo: "Punjenje zasutavljeno. Temperatura baterije preniska"... Dali je netko imao slično ikada na bilo kojem modelu? Trenutno mi je baterija prazna i ne mogu ga niti upaliti niti puniti..

Pokušati ću pronaći od nekoga bateriju ali i tada šta je mogući razlog i koje je riješenje?

Pozdrav prijatelju, da ti ne pišem u PP (evo što sam našao).

Na ovom forumu - ista rasprava, isti problem.

 

Ako ti ga nisu mijenjali u službenom onda odnesi tamo gdje si mijenjao i objasni im situaciju.
Koliko sam shvatio, mijenajući LCD su ti nešto kopali/ili nisu nešto dobro zatvorili gdje je ploča s USB utorom.
Ako ti ne priznaju, preostaje ti kupiti s eBaya taj dio i sam mijenjati (isto ti piše na linku gore). 

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Odnio sam nazad i tvrdi da nisu oni ništa radili, probali staviti drugu bateriju i ono isto... Ostao do ponedjeljka pa ćemo vidjeti...

Sudy...hvala na odgovoru i na točnosti,a i kvaliteti istih- uvijek i svakome ! {#}

Ne razumijem tehniku, ali brljam po njoj
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Grozni_Zabac kaže...

Ekipa, zanima me sljedeće. Imam S3, I9300 verziju.

Dali ima kakve veze na flashanje novog ROM-a to sto je on na pretplatu, tj. dal mi se moze nesto desiti sa ugovorom?

 

Ako ne, jel mi moze neko reć malo detaljnije upute za root, pa onda flashanje saletovog roma?

 

Prije sam imao Galaxy Mini, i njega sam jedno barem desetak puta flashao, izvodio gluposti s njim, al me ipak malo strah sa S3 to izvodit jel ipak je malo skuplje ako unistim S3 nego Minija.

Sa ugovorom ti nema šta biti, rootani telefon gubi garanciju ali isto tako telefon se lako unroota. Dakle rootaj flashaj uživaj. 

 Tutorial za root ti evo: http://www.smartphonehrvatska.com/2012/08/14/kako-root-galaxy-s3-tutorijal/ Da sad ne pišem tu sve, nakon roota flashaj sa odinom recovery Nakon toga, možeš rom koji hoćeš i kad hoćeš flashati iz recoverya.

De gustibus non est disputandum.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
mario1990 kaže...

Sa ugovorom ti nema šta biti, rootani telefon gubi garanciju ali isto tako telefon se lako unroota. Dakle rootaj flashaj uživaj. 

 Tutorial za root ti evo: http://www.smartphonehrvatska.com/2012/08/14/kako-root-galaxy-s3-tutorijal/ Da sad ne pišem tu sve, nakon roota flashaj sa odinom recovery Nakon toga, možeš rom koji hoćeš i kad hoćeš flashati iz recoverya.

Kad si flasha recovery, ja bi mu odma preporucio da napravi backup EFS-a, stavi ga negdje na sigurno (cloud, HDD, CD, USB), pa tek onda krene u flashanje svih ROM-ova i gluparija

15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Jel se još nekome noći (ne svake, nasumično) ugasi mobitel? Ne resetira, baš ugasi? Izmijenjao sam hrpu ROM-ova i na svakom se desi kad-tad.

1 Da
13 Ne
~
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2014 14:22 (Proz0r).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Proz0r kaže...

Jel se još nekome noći (ne svake, nasumično) ugasi mobitel? Ne resetira, baš ugasi? Izmijenjao sam hrpu ROM-ova i na svakom se desi kad-tad.

nikad, cak se niti restartira, a kamoli ugasi, takoder hrpu custom romova sam provrtio kroz mob, sve uredno radi kao i prvog dana... 

14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

moze meni link od 4.3 verzije da downloadujem..i da li je pametno da je flashujem? tj da li je brza od 4.0.4

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2014 18:47 (tpg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Kako da napravim taj backup EFS-a? I dal je pametno i kako napraviti backup stock ROM-a ?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Odeš u cwm i napraviš backup
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Flashanjem tvornickog roma preko odin-a ce vratiti sve na tvornicke postavke, ukljucujuci i recovery?

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice