Samsung Galaxy S III - Rasprava

poruka: 12.184
|
čitano: 3.586.688
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Friday kaže...

Prije dan-dva mi je stigao nekakav službeni update. 130 MB nečega... Jel zna netko o čemu se radi?

I meni je upravo pristigao,
dal se vide neke "novine" u samom radu ili?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Gale92 kaže...
Friday kaže...

Prije dan-dva mi je stigao nekakav službeni update. 130 MB nečega... Jel zna netko o čemu se radi?

I meni je upravo pristigao,
dal se vide neke "novine" u samom radu ili?

 

Ma vidi se qurac, i dalje je spor ko smrt {#}

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Friday kaže...

 

Ma vidi se qurac, i dalje je spor ko smrt {#}

Hihihihi, nema do CUSTOM ROM-a {#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
sako9800 kaže...

Možemo li očekivati Lollipop? {#} 

to samo samsung zna

14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Tutorial: Rootanje i flashanje custom roma.

 Evo često puta se postavlja pitanje kako rootati S3, kako instalirati novi rom. Pa ću napisati neke osnovne stvari. - Uz pomoć tutoriala i slika sa Smartphonea.hr ću napisati najjednostavnije za one koji ne znaju. Tako da i oni uživaju u romovima.. {#}

 

Prvo: napunite uređaj da je baterija puna - Na mobitelu uključite USB debugging Settings –> Developer Options –> USB Debugging stavite kvačicu i kliknite OK. (ako vam je mobitel na hrvatskom jeziku onda idete na opcije za razvojne programere - i u tim opcijama stavite kvačicu na USB otklanjanje grešaka. 

 

Na računalu preuzmite i pokrenite samsung kies, ako je vaša trenutna verzija androida 4.3 preuzmite Kies3, za sve druge verzije 4.1.2 itd, prezmite Kies. Nakon što ste preuzeli kies spojite mob neka ga kies prepozna, tako da se instaliraju svi potrebni driveri - Nakon toga više nema potrebe da pokrećete kies, slobodno ga zatvorite.

 

Preuzmite odin 1.8.5, Preuzmite CF-Auto-Root. 

 

Raspakirajte Odin, nakon toga pokrenite ga. Postavke i kvačice stavite kao na slici 1. U odinu kliknite na PDA te odaberite prethodno preuzeti CF-Auto-Root. - Nakon što ste to napravili isključite vaš S3, kad se isključi pokrenite ga u download mode (download mode se pokreće tako da istovremeno pritisnete i držite tipke: POWER+VOLUME DOWN+HOME) Kada se pokrene download mode pritisnite volume up da bi nastavili. Primjer download moda imate u slikama, slika 2 i slika 3.

Sada spojite vaš S3 sa računalom putem USB kabela, kada ga spojite pričekajte da ga odin prepozna (slika 4) treba biti kao na slici žuto polje, što znači da je prepoznat. Ako je prepoznat preostaje vam da stisnete Start i čekate da se uređaj roota {#} Znak uspješnog rootanja bit će zeleno polje tamo gdje je bilo žuto (primjer slika 5)

Nakon što ste uspješno rootali vaš s3 on će se pokrenuti. Tad provjerite u aplikacijama dali imate aplikacije naziva: CWM ili SuperSu, U slučaju da nemate SuperSu odite na trgovinu google play upišite SuperSu instalirajte, pokrenite, nadogradite što vam ponudi i restartajte uređaj. To je to, uređaj je rootan, sada preostaje instaliranje recovery-a.

 

Ima raznih recovery-a, ja osobno preporučujem Philz Recovery. - Pa idemo u postupak flashanja recovery-a. 

Preuzmite Philz Touch Recovery 6.48 - Opet koraci kao kod rootanja, isključite S3 uđite u Download mode, pokrenite Odin - Postavke neka budu kao i kod rootanja, samo sada na polje PDA odaberite preuzeti philz recovery. Stisnite Start i čekajte, znak uspješnog flashanja je opet zeleno polje. - Kad se recovery flasha uređaj će se sam pokrenuti. Ukoliko se sam ne pokrene u recovery mode, pokrenite ga ručno: Isključite S3 nakon što se isključi držite tipke: VOLUME UP+HOME+POWER uređaj će se pokrenuti u recovery mode - Primjer slika 6. Nakon što ste to napravili slobodno izađete iz recovery-a stisnete reboot now. 

 

To je to, sve je spremno za flashanje custom roma po želji. 

 

 Nakon što odaberete i preuzmete rom koji želite (a ima ih na biranje ho-ho-ho) .zip fajl roma stavite na internu ili externu memoriju mobitela, ukoliko posjedujete SD karticu stavite na nju rom - iz razloga ako se odlučite na čistu instalaciju sve ostalo osim SD kartice ćete formatirati. Kad ste stavili rom na vaš dragi S3 ugasite mob uđite u recovery po dobro znanom postupku VOLUME UP+HOME+POWER 

 

 U recovery-u provjerite dali nalazi vaš rom, Idite na install zip te lokaciju na koju ste stavili rom. Ako ga očitava možete početi.

 

 Moj način sa kojim nema problema, formatiranje svega. (zahtjeva da je rom na SD kartici)

 Nakon što provjerim da je rom dostupan u recovery-u, idem sljedećim redoslijedom:

 

- Wipe data factory reset - tu odaberem wipe data factory reset zatim clean to install new rom.

- Wipe cache partition

- Mount and storage - tu formatiram system -> format system, zatim isto tu: Format /data and /data/media (/sdcard)

- Advanced - Wipe dalvik cache

 

 To je to, idem na install zip nađem rom, flasham ga. (to je moj način, na taj način sve se zbriše sa mobitela formatira stari system instalira novi rom) Tako ćete biti sigurni da ste sve čisto instalirali te  neće biti nikakvih problema, zastajkivanja i nečega trećega sa romom.

 

 Ima drugih načina, uglavnom na stranici gdje odaberete rom ima tutorial kako ga instalirati. 

 Moja osobna preporuka su AOSP NeatRom Te NeatRom 4.3 Ako instalirate AOSP uz rom je potrebno staviti na memoriju i google apps, ilitiga GAPPS prvo flashati rom, zatim GAPPS.

 

 To je to, ukoliko nešto ne znate, niste sigurni pitate tu. Ima kolega koji će uvijek rado pomoći i odgovoriti, pitajte me na privatnu poruku ako trebate pomoć. Flashajte uživajte {#}

Slika 1 Slika 1
Slika 2 Slika 2
Slika 3 Slika 3
Slika 4 Slika 4
Slika 5 Slika 5
Slika 6 Slika 6
De gustibus non est disputandum.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.11.2014 17:11 (mario1990).
 
20 1 hvala 16
9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Pozdrav. Novi sam korisnik S3, i morao sam odmah staviti custom ROM, iako je i stock radio puno bolje nego moj prijašnji mobitel( huawei y300). Jučer sam flashao  saletov AOSP, i osim izgleda koji mi je primamljiviji na stock romu, ovaj rom mi se čini izuzetno fluidan. Naišao sam na dva problema za sada, rušenje google chroma prilikom pokretanja nekog videa u full screenu, ali to sam riješio Dolphin mini browserom, i skužio sam da mi na viberu ne rade video pozivi. Je li tko imao taj problem i zna li kako ga riješiti?
EDIT: postoji li još koji custom rom s kojim ste zadovoljni da ga nakon nekog vremena isprobam, cisto jer volim prckati po mobitelu pa mijenjam nesto svako malo

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.11.2014 15:51 (Toni91).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Pokušaj PACMAN. Nekad je bio najbolji. {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
mario1990 kaže...

Tutorial: Rootanje i flashanje custom roma.

 Evo često puta se postavlja pitanje kako rootati S3, kako instalirati novi rom. Pa ću napisati neke osnovne stvari. - Uz pomoć tutoriala i slika sa Smartphonea.hr ću napisati najjednostavnije za one koji ne znaju. Tako da i oni uživaju u romovima.. {#}

 

Prvo: napunite uređaj da je baterija puna - Na mobitelu uključite USB debugging Settings –> Developer Options –> USB Debugging stavite kvačicu i kliknite OK. (ako vam je mobitel na hrvatskom jeziku onda idete na opcije za razvojne programere - i u tim opcijama stavite kvačicu na USB otklanjanje grešaka. 

 

Na računalu preuzmite i pokrenite samsung kies, ako je vaša trenutna verzija androida 4.3 preuzmite Kies3, za sve druge verzije 4.1.2 itd, prezmite Kies. Nakon što ste preuzeli kies spojite mob neka ga kies prepozna, tako da se instaliraju svi potrebni driveri - Nakon toga više nema potrebe da pokrećete kies, slobodno ga zatvorite.

 

Preuzmite odin 1.8.5, Preuzmite CF-Auto-Root. 

 

Raspakirajte Odin, nakon toga pokrenite ga. Postavke i kvačice stavite kao na slici 1. U odinu kliknite na PDA te odaberite prethodno preuzeti CF-Auto-Root. - Nakon što ste to napravili isključite vaš S3, kad se isključi pokrenite ga u download mode (download mode se pokreće tako da istovremeno pritisnete i držite tipke: POWER+VOLUME DOWN+HOME) Kada se pokrene download mode pritisnite volume up da bi nastavili. Primjer download moda imate u slikama, slika 2 i slika 3.

Sada spojite vaš S3 sa računalom putem USB kabela, kada ga spojite pričekajte da ga odin prepozna (slika 4) treba biti kao na slici žuto polje, što znači da je prepoznat. Ako je prepoznat preostaje vam da stisnete Start i čekate da se uređaj roota {#} Znak uspješnog rootanja bit će zeleno polje tamo gdje je bilo žuto (primjer slika 5)

Nakon što ste uspješno rootali vaš s3 on će se pokrenuti. Tad provjerite u aplikacijama dali imate aplikacije naziva: CWM ili SuperSu, U slučaju da nemate SuperSu odite na trgovinu google play upišite SuperSu instalirajte, pokrenite, nadogradite što vam ponudi i restartajte uređaj. To je to, uređaj je rootan, sada preostaje instaliranje recovery-a.

 

Ima raznih recovery-a, ja osobno preporučujem Philz Recovery. - Pa idemo u postupak flashanja recovery-a. 

Preuzmite Philz Touch Recovery 6.48 - Opet koraci kao kod rootanja, isključite S3 uđite u Download mode, pokrenite Odin - Postavke neka budu kao i kod rootanja, samo sada na polje PDA odaberite preuzeti philz recovery. Stisnite Start i čekajte, znak uspješnog flashanja je opet zeleno polje. - Kad se recovery flasha uređaj će se sam pokrenuti. Ukoliko se sam ne pokrene u recovery mode, pokrenite ga ručno: Isključite S3 nakon što se isključi držite tipke: VOLUME UP+HOME+POWER uređaj će se pokrenuti u recovery mode - Primjer slika 6. Nakon što ste to napravili slobodno izađete iz recovery-a stisnete reboot now. 

 

To je to, sve je spremno za flashanje custom roma po želji. 

 

 Nakon što odaberete i preuzmete rom koji želite (a ima ih na biranje ho-ho-ho) .zip fajl roma stavite na internu ili externu memoriju mobitela, ukoliko posjedujete SD karticu stavite na nju rom - iz razloga ako se odlučite na čistu instalaciju sve ostalo osim SD kartice ćete formatirati. Kad ste stavili rom na vaš dragi S3 ugasite mob uđite u recovery po dobro znanom postupku VOLUME UP+HOME+POWER 

 

 U recovery-u provjerite dali nalazi vaš rom, Idite na install zip te lokaciju na koju ste stavili rom. Ako ga očitava možete početi.

 

 Moj način sa kojim nema problema, formatiranje svega. (zahtjeva da je rom na SD kartici)

 Nakon što provjerim da je rom dostupan u recovery-u, idem sljedećim redoslijedom:

 

- Wipe data factory reset - tu odaberem wipe data factory reset zatim clean to install new rom.

- Wipe cache partition

- Mount and storage - tu formatiram system -> format system, zatim isto tu: Format /data and /data/media (/sdcard)

- Advanced - Wipe dalvik cache

 

 To je to, idem na install zip nađem rom, flasham ga. (to je moj način, na taj način sve se zbriše sa mobitela formatira stari system instalira novi rom) Tako ćete biti sigurni da ste sve čisto instalirali te  neće biti nikakvih problema, zastajkivanja i nečega trećega sa romom.

 

 Ima drugih načina, uglavnom na stranici gdje odaberete rom ima tutorial kako ga instalirati. 

 Moja osobna preporuka su AOSP NeatRom Te NeatRom 4.3 Ako instalirate AOSP uz rom je potrebno staviti na memoriju i google apps, ilitiga GAPPS prvo flashati rom, zatim GAPPS.

 

 To je to, ukoliko nešto ne znate, niste sigurni pitate tu. Ima kolega koji će uvijek rado pomoći i odgovoriti, pitajte me na privatnu poruku ako trebate pomoć. Flashajte uživajte {#}

Odlično Mario!

Samo da napomenem, prije svega vam preporučam da NAPRAVITE EFS BACKUP! Jer ako vam se poremeti EFS tj izgubite particiju, ode IMEI i zaboravite na korištenje moba na pozive i sl. Imamo dvije metode!

1. METODA - potrebno je računalo! 

 

1. Obavezno uključiti USB debugging, gore iznad imate od kolege Maria kako to napraviti!
2. Izvolite link za navedeni tool koji radi jako dobro: klik 

3. Spojite mobitel preko USB kabela na računalo

4. Pokrenete Backup_EFS komandu!

5. Ukoliko vas na mobu pita dopuštenje za root pristup, pritisnite DOZVOLI

Dakle spremni ste, sada bez straha flashate koji god poželite ROM na vašeg ljubimca! U slučaju da se EFS particija poremeti na mobu, te se IMEI pobriše a mobitel postane neupotrebljiv, napravite sljedeće:
1. Spojite mob na računalo (opet ponavljam USB DEBUGGING mora biti uključen!)
2. Pokrenete Restore_EFS komandu!

Naravno ukoliko vas pita za root access na mobu kada pokrenete Backup/Restore komandu, pritisnite Dozvoli (allow)

 

2. METODA - nije potrebno računalo!


Naravno postoji još medota/solucija za Backup EFS particije, jedna se radi preko obične aplikacije sa Google play trgovine, sa pretpostavkom da ste rootani, skinite sljedeću aplikaciju klik, preko nje je isto jednostavan proces!

 

1. Naravno uđete u aplikaciju

2. Dozvolite Root pristup

3. Pritisnete 'Backup EFS to SDcard/efs.img'

4. Kada ste to napravili, preporučam da fajs prebacite na komp (fajl se zove 'EFS.img') te ga držite na sigurnom! (Možete i uploadati na neki cloud servis, staviti na CD/USB, bitno je da ovo imate na sigurnom u bilo koje doba!)

-Ukoliko opet nešto pođe po krivu, ostanete bez IMEI-a i sl. Samo vratite taj fajl na mob ako je potrebno (opet u isti direktorij) i u aplikaciji samo pritisnete 'Restore EFS from Backup..'

 

 

Eto nadam se da ćete svi shvatiti! Da napomenem, ovo nije potrebno raditi prije flashanja ROM-a i sl. Ali moja je preporuka da ovo napravite! Jer ipak nekad zna poći po krivu (meni je jednom) i EFS backup me spasio da mobitel ne pretvorim u mini tablet :D 

 

Uživajte u flashanju :)

 

9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Još jedno pitanje, Uz saletov aosp rom, ima li potrebe za stavljanjem nekog drugog kernela? Nisam u biti ni siguran sto bi dobio neki drugim kernelom, jer, iako sam romova puno promijenio, s kernelima se nisam bas igrao. Molim vas za preporuku kernela te sto bi dobio time?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Toni91 kaže...

Pozdrav. Novi sam korisnik S3, i morao sam odmah staviti custom ROM

Radio si čistu instalaciju ili? Uz saletove romove, definitivno preporučujem JustArchijev AOSP jedan od najboljih developera na xda forumu.

MARKOZD15 kaže...
Uživajte u flashanju :)

Evo hvala kolega što si to napomenuo, sve ostalo neznalicama što nije jasno neka pitaju. Kolege i ja ćemo pomoći :)

Toni91 kaže...

Još jedno pitanje, Uz saletov aosp rom, ima li potrebe za stavljanjem nekog drugog kernela? Nisam u biti ni siguran sto bi dobio neki drugim kernelom, jer, iako sam romova puno promijenio, s kernelima se nisam bas igrao. Molim vas za preporuku kernela te sto bi dobio time?

Nema potrebe da mijenjaš saletov kernel, probavao sam uz njega i boeffla te JustArchijev kernel ali ne dobivaš ništa više.

De gustibus non est disputandum.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.11.2014 20:53 (mario1990).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
mario1990 kaže...
Toni91 kaže...

Pozdrav. Novi sam korisnik S3, i morao sam odmah staviti custom ROM

Radio si čistu instalaciju ili? Uz saletove romove, definitivno preporučujem JustArchijev AOSP jedan od najboljih developera na xda forumu.


Toni91 kaže...

Još jedno pitanje, Uz saletov aosp rom, ima li potrebe za stavljanjem nekog drugog kernela? Nisam u biti ni siguran sto bi dobio neki drugim kernelom, jer, iako sam romova puno promijenio, s kernelima se nisam bas igrao. Molim vas za preporuku kernela te sto bi dobio time?

Nema potrebe da mijenjaš saletov kernel, probavao sam uz njega i boeffla te JustArchijev kernel ali ne dobivaš ništa više.

Čista instalacija da.
Zahvaljujem, probat cu onda i JustArchijev nekom prilikom..

14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

zasto ovaj saletov AOSP net rom 4.4.4 zauzima 154MB? jel kvaka u necemu,jer vidim da je vecina po 800+ MB. ?

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
tpg kaže...

zasto ovaj saletov AOSP net rom 4.4.4 zauzima 154MB? jel kvaka u necemu,jer vidim da je vecina po 800+ MB. ?

Vjerojatno jer je AOSP, a ti gledaš biće 4.3 Sammy based ROM-ove koje imaju po 800+ Mb, Kod AOSP-a nema hrpe bloata i gluposti + moraš i gappse flashati

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
MARKOZD15 kaže...
tpg kaže...

zasto ovaj saletov AOSP net rom 4.4.4 zauzima 154MB? jel kvaka u necemu,jer vidim da je vecina po 800+ MB. ?

Vjerojatno jer je AOSP, a ti gledaš biće 4.3 Sammy based ROM-ove koje imaju po 800+ Mb, Kod AOSP-a nema hrpe bloata i gluposti + moraš i gappse flashati

aha hvala ti,de mi samo jos reci odakle da jos skinem gappse 
otvori mi ovo  http://slimroms.net/index.php/downloads/dlsearch/viewcategory/1251-addons/downloads ali se ne mogu snaci sta da skinem.

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
tpg kaže...

aha hvala ti,de mi samo jos reci odakle da jos skinem gappse 
otvori mi ovo  http://slimroms.net/index.php/downloads/dlsearch/viewcategory/1251-addons/downloads ali se ne mogu snaci sta da skinem.

Ovisno koji gappsi ti trebaju? 

 

Full - Sve Google-ove aplikacije, dakle puni paket

Normal - Okaljaštren paket, dakle nema sve al je većina tu

Mini - Najosnovije (Google play trgovina, Contacts Sync)

 

Ja osobno sebi flasham mini gapps, a ostatak što mi je potrebno si skinem sa Google play trgovine

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
MARKOZD15 kaže...
tpg kaže...

aha hvala ti,de mi samo jos reci odakle da jos skinem gappse 
otvori mi ovo  http://slimroms.net/index.php/downloads/dlsearch/viewcategory/1251-addons/downloads ali se ne mogu snaci sta da skinem.

Ovisno koji gappsi ti trebaju? 

 

Full - Sve Google-ove aplikacije, dakle puni paket

Normal - Okaljaštren paket, dakle nema sve al je većina tu

Mini - Najosnovije (Google play trgovina, Contacts Sync)

 

Ja osobno sebi flasham mini gapps, a ostatak što mi je potrebno si skinem sa Google play trgovine

skidam sebi normal,hvala opet ja pojašnjenju ;)

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
13 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

moze pomoc.
Isao sam po totorijalu za postaviti custom ROM.

Rotaoo sam, postavio recovery (onaj link u clanku nije odgovarao, odnosno ODIN bi mi prepoznao uređaj žuto ali kad sam kliknuo Start, jednostavno je pisalo recovery is invalid.
Pa sam ja na netu nasao ovaj: link

njega sam postavio i kliknuo Start, i došla je zelena boja te se uređaj ponovno upalio normalno.

Prebaciosam custom ROM i gapps na SD karticu te ponovno ugasio uređaj.
No problem nastaje kada idem u recovery odnosno kada je uređaj ugašen, ja odaberem Volume Up+Home+Power, ali mi jednostavno neprestance dolazi logo od SGS III koji se samo "pali i gasi" te mi neda da uđem u recovery,

ako mi možete pomoći bio bi vam zahvalan,

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Koji ti imaš S3 možda LTE verziju?
 Jer koliko vidim recovery koji si sam našao je za LTE verziju, dakle krivi. 

De gustibus non est disputandum.
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Imam ovaj običan I9300 3G

ali onaj vaš link mi je izbacio invalid u Odinu i nije mi dalo da se napravi postupak do kraja

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Krivi si recovery instalirao, na pm-u rješeno. :)

De gustibus non est disputandum.
13 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Želim se zahvaliti svima, osobito @Mario1990.

Sve sam napravio i sada uređaj radi ko urica.

No htio bih postaviti još nekolikopitanja.

1. Kako mogu ukloniti ove widgete sa lockscreen-a (slika 1.)?

2. Kako mogu ukloniti dok tipkam, da mi mi uređaj ne vibrira, odnosno da prilikom tipkanja po tipkovnici uređaj nema vibraciju (slika 4.)

3. Ako znate recite mi kako mogu "ugasiti" da mi tipke na SGS III ne svijetle dok recimo idem kroz web preglednik ili dok općenito koristim uređaj, one kada god izvršavam pojedinu akciju, svjetle?

I naravno ako imate koji savjet, kako uštedjeti na bateriji, odnosno na nekom pojedinom procesu, svaki savjet dobro je došao {#}

slika 1. slika 1.
slika 2. slika 2.
slika 3. slika 3.
slika 4. slika 4.
slika 5. slika 5.
slika 6. slika 6.
slika 7. slika 7.
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Već znaš trenutno nisam na aospu ali:
 1- mislim da u postavkama imaš pod zaslon ili lockscreen postavke za to

 2- u postavkama pod jezik i unos imaš google tipkovnicu na njezin znak postavki odi, i unutra imaš sve , zvuk, vibracija, itd. 

 3- ovo pričekaj saleta ili nekog tko tko je na aospu.. :P

 

 Ovdje sam govorio o bateriji: (prvo to malo pročitaj)
 http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/samsung-galaxy-iii-rasprava/149052.aspx?page=379&jumpto=4421284&sort=asc&view=flat

 

 Pa kreni sa Greenify aplikacijom:
 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify Instaliraj, pokreni , dozvoli root pristup, dodaj widget na desktop. U aplikaciji odi na plus i hiberniraj 'sve' tj ono što želiš da ti radi u  pozadini ili od čega želiš dobivati obavijesti nemoj. To je to, kad završiš sa korištenjem hiberniranih aplikacija, stisneš na widget koji si prethodno postavio da ih uspava i nema ih u pozadini.

 

 Testiraj to, pa ako ne budeš zadovoljan onda ćemo ići i na brisanje određenih processa itd.. {#}

De gustibus non est disputandum.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Gale92 kaže...

Želim se zahvaliti svima, osobito @Mario1990.

Sve sam napravio i sada uređaj radi ko urica.

No htio bih postaviti još nekolikopitanja.

1. Kako mogu ukloniti ove widgete sa lockscreen-a (slika 1.)?

2. Kako mogu ukloniti dok tipkam, da mi mi uređaj ne vibrira, odnosno da prilikom tipkanja po tipkovnici uređaj nema vibraciju (slika 4.)

3. Ako znate recite mi kako mogu "ugasiti" da mi tipke na SGS III ne svijetle dok recimo idem kroz web preglednik ili dok općenito koristim uređaj, one kada god izvršavam pojedinu akciju, svjetle?

I naravno ako imate koji savjet, kako uštedjeti na bateriji, odnosno na nekom pojedinom procesu, svaki savjet dobro je došao {#}

 

1.  Postavke - sigurnost - widgets i onda tu makneš kvaćicu kod omogući widgete

3.  Ja koristim AOSP cijelo vrijeme, ali nemam ovakvih problema sa tipkama. Svijetle samo kada ih pritisnem.

Ali provjeri kako ti je u postavkama - navigation - hardware buttons. Tu imaš postavke za osvjetljenje.

Ako se ne varam taj "problem" sam imao i ja kada sam instalirao ROM, ali ja odmah poslije flasham i boeffla kernel pa sam 99% siguran da je to razlog zašto moje tipke svijetle "normalno".

A person who never made a mistake never tried anything new. - Albert Einstein
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Pozdrav svima, imam jedan problem koji pokusavam rijesiti vec par dana, ali mi ne ide pa bih molio vasu pomoc.

 

Situacija je sljedeca:

 

Dobio sam mob (galaxy s3) koji ne ocitava niti jednu sim karticu (probam bonbon i tomato)...

Znaci uopce mi ne ponudi da upisem kod za otkljucavanje kao kod mobitela koji su zakljucani na neku mrezu vec potpuno ignorira karticu koda nije umetnuta u uredaj, pise NO SIM, insert sim card

Zadnjih par dana sam citao po raznim forumima i vidio da dosta ljudi je imalo ovakav problem medjutim nigdje nisam uspio pronaci rjesenje...

 

Eto to je to ukratko, ja nisam radio nista na uredaju (rootanje ili sta vec) nego je onakav kakav sam ga dobio...

 

EDIT: takoder pokazuje signal iako nema nikakve kartice trenutno u njemu....

 

 

 

slika slika
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 13:18 (The Big Fella).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
paradoxxxx kaže...

 

1.  Postavke - sigurnost - widgets i onda tu makneš kvaćicu kod omogući widgete

3.  Ja koristim AOSP cijelo vrijeme, ali nemam ovakvih problema sa tipkama. Svijetle samo kada ih pritisnem.

Ali provjeri kako ti je u postavkama - navigation - hardware buttons. Tu imaš postavke za osvjetljenje.

Ako se ne varam taj "problem" sam imao i ja kada sam instalirao ROM, ali ja odmah poslije flasham i boeffla kernel pa sam 99% siguran da je to razlog zašto moje tipke svijetle "normalno".

Na žalost niti jedan savijet mi nije pomogao :(

Neki drugi način ili postupak molim vas :/

15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
The Big Fella kaže...

Pozdrav svima, imam jedan problem koji pokusavam rijesiti vec par dana, ali mi ne ide pa bih molio vasu pomoc.

 

Situacija je sljedeca:

 

Dobio sam mob (galaxy s3) koji ne ocitava niti jednu sim karticu (probam bonbon i tomato)...

Znaci uopce mi ne ponudi da upisem kod za otkljucavanje kao kod mobitela koji su zakljucani na neku mrezu vec potpuno ignorira karticu koda nije umetnuta u uredaj, pise NO SIM, insert sim card

Zadnjih par dana sam citao po raznim forumima i vidio da dosta ljudi je imalo ovakav problem medjutim nigdje nisam uspio pronaci rjesenje...

 

Eto to je to ukratko, ja nisam radio nista na uredaju (rootanje ili sta vec) nego je onakav kakav sam ga dobio...

 

EDIT: takoder pokazuje signal iako nema nikakve kartice trenutno u njemu....

 

 

 

 

Ajde utipkaj *#06# pa pošalji IMEI.

http://deridownload.comze.com/
15 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Zanima me može li mi itko od vas pomoći, naime kupio sam svoj predragi S3 prije skoro dvije i po godine u vip-u preko neke tarife i došao je, vidi čuda otključan. Pošto studiram u Mostaru koristio sam sve moguće kartice u njemu i nikad nisam imao problema. Međutim crkla matična i dao ga u vip na servis, vratili mi ga za mjesec dana i naravno zaključali ga. Unatoč protestiranju da sam ga izvorno dobio otključanoga, službenica je zahtjevala 500 kn za otključavanje i plus 20-ak dana bez mobitela. Imao sam prijatelja sa novom S3-com kupljenom u tele2 i htio ga je otključati, pa sam odlučio vježbati na njegovome prije nego krenem svoga i uspio sam ga otkljucati preko odina koristeci neke tutoriale. Koristeci isti postupak nisam uspio otkljucati svoj, uspjesno sam root-ao i instalirao custom rom na njega te napravio sve kao sto je Mario1990 napisao gore. Trenutno imam CM11 i radi savrseno, ali htio bi ga otkljucati. Ako netko moze pomoci bio bih zahvalan i dam vise informacija

There are no stupid questions, just stupid people!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
M4R10.1 kaže...

 ja sam svojeg otključal pomoću ove aplikacije https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spocky.galaxsimunlock&hl=en,uređaj.skini.

jedina caka je da ti uređaj mora biti rootan i trebaš kupiti aplikaciju kad vidiš da ga je moguće otključati,ne sjećam se točno kolko sam platil za aplikaciju ali više od 5 dolara nije.sretno

 

edit:sad vidim da je prošlo više od dvije godine kak si ga kupil,ako više nisi ugovorom vezan s njima za taj mobitel onda su ti ga dužni otključati besplatno.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 17:57 (jura).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Bellatrix kaže...
The Big Fella kaže...

 

 

Ajde utipkaj *#06# pa pošalji IMEI.

 

Sta ces dobiti s IMEI brojem?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
The Big Fella kaže...
Bellatrix kaže...
The Big Fella kaže...

 

 

Ajde utipkaj *#06# pa pošalji IMEI.

 

Sta ces dobiti s IMEI brojem?

 

Neke osnovne informacije o hardveru telefona itd. Ako IMEI nije dobar može biti to uzrok da ne čita kartice.

http://deridownload.comze.com/
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice