Samsung Galaxy S III - Rasprava

poruka: 12.184
|
čitano: 3.594.678
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Koliko sam ja vidio Lollipop ima dosta problema, nema stišavanje zvuka (od 1000+developera netko zaboravio WTF???), ma ono basic stvari zaboravili i sad se čeka 5.1 koja će izaći tko zna kad...

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
anelko kaže...
Najbrži kaže...
anelko kaže...

Da li postoji kakav nacin da se dekodira besplatno ? trenutno sam na 4.3, a vidim da moze samo za slabije verzije. Ima li sta i za ovu verziju ?

Za S2 ima, a S3 ne.

 S2 sam dekodiro cinimi se preko sim unlock ili nesto sl. za 3-4 $. Vidim da s3  moze na 4.1.2 besplatno da se  dekodira, pa reko da vidim ima li kakav drugi nacin da rijesim to. Da li mogu vratiti na 4.1.2 

 

Možeš ti vratiti sa 4.3 na 4.1.2, ali s tim nećeš dobiti ništa u vezi svojeg problema. Nakon što vratiš na 4.1.2 ostaje ti EFS v2 koji si dobio nadogradnjom na 4.2+ tako da vrlo nećeš imati ni signala sve dok ne flashas pravi modem koji podržava EFS v2.

Sudeći po onome što si napiso čini mi se da nemaš backup EFS-a, ali vrijedi pitati 

Ukoliko imaš backup od 4.1.2 verzije tada ga možeš vratiti pa otključati mob. U protivnom moraš kupiti kod za nekih 10$, bilo je već riječi tu na forumu o tome, ali ja nisam to koristio tako da ne znam.

 

Moj su otključali besplatno u vip-u prošle godine nakon što mi je istekla ugovorna obveza. Možda je to i tvoje rješenje u slučaju da više nisi vezan ugovornom obvezom za taj uređaj kod operatera.

 

 

EDIT:

@makopos

Moram priznati da nemam pojma o čemu pričaš. Kod lollipopa skoro pa nema nikakvih problema. Pogotovo ovo što se tiče stišavanja zvuka, odakle ti to? 

Ja koristim JustArchjev CM12 otkako je izašao iz alpha faze i stvarno nikad nikakvih problema nije bilo. Eventualno se desi da tu i tamo malo trzne, ali to nije ništa strašno.

 

 

 

A person who never made a mistake never tried anything new. - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.2.2015 15:12 (paradoxxxx).
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
paradoxxxx kaže...

@makopos

Moram priznati da nemam pojma o čemu pričaš. Kod lollipopa skoro pa nema nikakvih problema. Pogotovo ovo što se tiče stišavanja zvuka, odakle ti to? 

Ja koristim JustArchjev CM12 otkako je izašao iz alpha faze i stvarno nikad nikakvih problema nije bilo. Eventualno se desi da tu i tamo malo trzne, ali to nije ništa strašno.

 Priča priču, a LP nije flashao. Kolega spominje JustArchijev CM12 ROM koji nisam testirao već sam stavio RR, a prekjučer je izala verzija 5.3.3

 

Izašao RESURRECTION REMIX LP [5.3.3]

Flashanje sve odjednom (ne trebate prvo podići sustav te ponovno u recovery da bi uradili flash dalje):

  1. cm-Resurrection_Remix_LP_v5.3.3-20150204-i9300.zip - changelog
  2. gapps piconano => razlika između pico/nano          NAPOMENA: nemojte stavljati druge verzije jer morate flashati PIT
  3. SuperSU 2.45 RC

 

Da vam se pokaže tipkovnica:

Settings - Language and Input - Current Keyboard - turn on "Hardware : Show input method"

 

Također možete i staviti mnoštvo CM12 tema:
Official MEGA CM12 Theme Engine Thread [178 Themes] [02/03/15]

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Koji Cyanogenmod ROM ima Lollipop? trebao bi biti CM12 ali ne vidim link za download za S3 ?

 

Ili da bolje pitam koji rom Lollipop ima nastabilniji/najbolji za S3?

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.2.2015 21:37 (makopos).
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
makopos kaže...

Koji Cyanogenmod ROM ima Lollipop? trebao bi biti CM12 ali ne vidim link za download za S3 ?

CM12 by JustArchi - tema s xda

 

CM12 by temasek

 

Curi sam stavio Ressurection Remix 5.3.3 na S3, a isti ROM je kod buraza i mene na našim S2

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.2.2015 21:39 (Najbrži).
11 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

@paradoxxxx gledo sam na cellunlocker i sl stranicama i izbaci mi kod 25-30$ i to mi je bilo puno, zato sam pitao da li ima kakav besplatan nacin. Na kraju sam odnio u servis i on su mi za 5 eura otkljucali, ne znam kako tako jeftino.

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Jel moguce napravit dual boot na mobitelu?

Markinho19
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

@najbrži koliko traje baterija dugo na tom ROM-u?

14 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Upravo sam stavio ROM od temasek-a. Cm11 bio brži... Opet mi otvaranje "telefona" traje dvije-tri sekunde kao na stock rom-u... Nisam bas prezadovoljan

 

EDIT:  

 

skidam official ROM 

PDA: I9300XXUGNG3

CSC: I9300OXFGNG2

MODEM: I9300XXUGNA8

 

prije je bilo:

AP: I9300XXUGNA5
CP: I9300XXUGNA8
CSC: I9300OXXGNC1

 

ima li to veze ili mogu slobodno staviti ovaj kojeg skidam upravo (drugo ne mogu naci)

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.2.2015 17:29 (Idealist).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Pozdrav ekipa.. Bateriju na mobu imam već godinu i pol skoro, originalna je koja je i došla s mobitelom.. Danas ujutro sam primjetio da mi je baterija pala za 10% tijekom noći, a bio je samo Wi-Fi uključen. To je normalno ili? Neki mi govore da im baterija "cucla" samo 2-3%, pa me zanima svaki dobrodošao savjet.. Hvala unaprijed :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Na s3 koji god da rom stavis isti k ko i sa stockom,mala se razlika osjeti. Hebeni mob ne moze normalno raditi sa 1gb rama.
Uvijek nesto mora biti sporo,zastekati sve kad ti treba najbrze -.-

volim sto vole mladi
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

imam jedan problem sa bojama, primjetio sam kad stavim moj uz prijateljev s3 da su boje potpuno različite,da moj ima jednu nijansu sive i da je dosta tamniji... ja se sjecam jos davno kad sam bio na kernelu sad se vise ni ne sjecam kojem, je imao onaj enable register hook, i enable master sequence  (mislim da je od DerTeufel ili tako nesto sa xda),i ja sam to ukljucio i cinile su mi se bolje prirodnije boje, kako sam ja sve iznova flesao na lolipop to je ocito sve ostalo,a taj kernel se vise ne razvija, pa me zanima kako vratiti sve na pocetno,te boje i to sve?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Najbrži kaže...


  1. gapps piconano => razlika između pico/nano          NAPOMENA: nemojte stavljati druge verzije jer morate flashati PIT

svaki put kad probam flashati gapps javi mi error (status 6)

installation aborted

ima koje riješenje?dali radim nešto krivo,skinuo sam nano zip,stavio sam ga na sd karticu i preko PhilZ Touch 6 recoverya flashao,rom je uspješno flashao a gapps neće

If you want something done right, do it yourself
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
makopos kaže...

@najbrži koliko traje baterija dugo na tom ROM-u?

 24h.

LGA775 kaže...

svaki put kad probam flashati gapps javi mi error (status 6)

installation aborted

ima koje riješenje?dali radim nešto krivo,skinuo sam nano zip,stavio sam ga na sd karticu i preko PhilZ Touch 6 recoverya flashao,rom je uspješno flashao a gapps neće

 Jesi pokušao pico verziju? Kod mene na S2 i S3 bez problema flasha, recovery je CWM.

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/recovery-clockworkmod-6-0-4-7-touch-t2200501

 

Izašao RESURRECTION REMIX LP [5.3.4]

Flashanje sve odjednom (ne trebate prvo podići sustav te ponovno u recovery da bi uradili flash dalje):

  1. cm-Resurrection_Remix_LP_v5.3.4-20150209-i9300.zip - changelog
  2. gapps piconano => razlika između pico/nano          NAPOMENA: nemojte stavljati druge verzije jer morate flashati PIT
  3. boeffla-kernel-3.0-alpha9-CM12.0-NG-i9300.CWM.zip, a ovaj apk instalirate kada se podigne ROM -> 2.1.67_boeffla-config-v2.apk
  4. SuperSU 2.45 RC

 

Također možete i staviti mnoštvo CM12 tema:
Official MEGA CM12 Theme Engine Thread [178 Themes] [02/03/15]

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.2.2015 10:59 (Najbrži).
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Ja sam osjetio veliku razliku prilikom prelazenja sa stocka na just archiea... Tako da to nije istina :)

Markinho19
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Pokušavam napraviti backup SMS poruka, imam najnoviji Kies i napravi on backup svega samo neće SMS, MMS... javlja grešku: "Failed to back up data on GT-I9300."

probao sam sve, reset moba, računala sve po par puta i neće uvijek ista greška.

Kako da napravim backup SMS-a? jel to možda neće zbog MMS-a?

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.2.2015 20:01 (makopos).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
makopos kaže...

Pokušavam napraviti backup SMS poruka, imam najnoviji Kies i napravi on backup svega samo neće SMS, MMS... javlja grešku: "Failed to back up data on GT-I9300."

probao sam sve, reset moba, računala sve po par puta i neće uvijek ista greška.

Kako da napravim backup SMS-a? jel to možda neće zbog MMS-a?

 skini s playa neki sms backup

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
tonček kaže...

Kako da napravim backup SMS-a? jel to možda neće zbog MMS-a?

 skini s playa neki sms backup

 Tnx dobra ideja :) nakon toga sam izbrisao MMS i onda hoce raditi backup. Znaci samo SMS prihvaca Kies, iako pise i za mms ali očito neće.

9 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Moze li mi netko rec koliko struje daje original S3 punjac(ono output)?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
WalterWolf kaže...

Moze li mi netko rec koliko struje daje original S3 punjac(ono output)?

 1 A

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Napokon sam stavio saletov AOSP neatrom (4.4.4) na svoj S3 i mogu reći da sam se uistinu preporodio. Sve reagira instant, nema nikakvog zagušenja, laga, čega god...

Primjetio sam da mi fali par stvari koje sam na stock romu imao. Npr ona "fora" da se ekran ne ugasi dok ga gledaš (ima ona ikonica oka gore kod sata). Jel se to može ovdje nekako upogoniti?

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Izašao RESURRECTION REMIX LP [5.3.5]

Flashanje sve odjednom.

  1. cm-Resurrection_Remix_LP_v5.3.5-20150218-i9300.zip - changelog
  2. gapps piconano => razlika između pico/nano          NAPOMENA: nemojte stavljati druge verzije jer morate flashati PIT
  3. boeffla-kernel-3.0-alpha9-CM12.0-NG-i9300.CWM.zip, a ovaj apk instalirate kada se podigne ROM -> 2.1.68_boeffla-config-v2.apk
  1. SuperSU 2.46

 

Također možete i staviti mnoštvo CM12 tema:

Baterija na RR 5.3.4 je super trajala, uradio SS na curinom S3, međutim, zaboravio prebaciti na svoj mobitel da uploadam na forum. Kod buraza i mene, na našim S2 s istom verzijom traje više od 24h.
S2 i9100 prvi ciklus pražnjenja S2 i9100 prvi ciklus pražnjenja
S2 i9100 drugi ciklus pražnjenja S2 i9100 drugi ciklus pražnjenja
LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

zasto svaki put moram supersu i gappse?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
tonček kaže...

zasto svaki put moram supersu i gappse?

SuperSU da bi imao root za aplikacije koje zahtjevaju root.

Gapps kako bi se sinkronizirali kontakti i ostali podaci.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
12 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

jucer sam dobio s3 i sad vidim da imam android 4.3 JB zanima me da li je izasao stock rom 4.4 KK za s3 nemoguce da samsung to nije odradio..:O


Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Nije izasao :)

De gustibus non est disputandum.
12 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

opa sjajno..:D

Jos samo jedno pitanje jel mi moze neko rec ko ima cm12 ili 11(planiram staviti) koliko im rama ostane tj da li je do  touchwiza da mi u startu zauzeto cca 550-600mb?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
tomislavivic kaže...

opa sjajno..:D

Jos samo jedno pitanje jel mi moze neko rec ko ima cm12 ili 11(planiram staviti) koliko im rama ostane tj da li je do  touchwiza da mi u startu zauzeto cca 550-600mb?

 Na RR-u ostane više od pola slobodno RAM kod čistog ROM-a.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
16 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Izašao RESURRECTION REMIX LP [5.3.6]

Flashanje sve odjednom.

  1. ROM: cm-Resurrection_Remix_LP_v5.3.6-20150220-i9300.zip - changelog
  2. Gapps: piconano => razlika između pico/nano          NAPOMENA: nemojte stavljati druge verzije jer morate flashati PIT
  3. Kernel:boeffla-kernel-3.0-alpha9-CM12.0-NG-i9300.CWM.zip, a ovaj apk instalirate kada se podigne ROM -> 2.1.68_boeffla-config-v2.apk
  1. Root:SuperSU 2.46

 

Također možete i staviti mnoštvo CM12 tema:

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2015 15:09 (Najbrži).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
tomislavivic kaže...

jucer sam dobio s3 i sad vidim da imam android 4.3 JB zanima me da li je izasao stock rom 4.4 KK za s3 nemoguce da samsung to nije odradio..:O


 nije izašao a niti neće, stoga ako želiš 4.4 KitKat prijeđi na CUSTOM-ROM

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice