Samsung Galaxy S III - Rasprava

poruka: 12.184
|
čitano: 3.587.084
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Pozdravn. imam problem da mi ne očitava sim karticu više. Naime problem se počeo javljati prije više mjeseci kad se prilikom korištenja interneta uglavnom 3g mobitel ugrije u predjelu kartice i tad prestane raditi,

javlja sim je prestao s radom resetirati telefon. To je iz početka bilo rijetko da bi se počelo događati stalno i sad je došlo da više ne radi nikako. napominjem da sam promjenio više romova bez backapa efs foldera pa sumnjam na njega ali u njemu se nalaze sve datoteke.

Sad je mobitel vraćen preko odina na stock rom, problem ostao, i još sad probam preko kies flash roma. Zanima me kako utvrditi dali je problem softverski ili je možda čitać u kvaru.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Sumnjam da je do softvera ... jesi pokusao s drugom sim karticom? :/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Da jućer otišao po novu i ne radi niti nova.

15 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Jel ovo Sale ponovo poceo raditi na NeatRomu za S3?

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-neatromlite-themed-aroma-mods-t2060403/post35760601#post35760601

 

Vidim da je noviji datum, May 20, 2015...

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
jura kaže...
PiXeLsss kaže...

...pa valjda je s razlogom eksperimental :D

 

EDIT: Po meni je taj neat 4.4.4 nastabilniji AOSP rom, dok ni jedan lolli nije jos za svakodnevno koristenje :)

 stavil sam natrag neat rom,ali mislim da budem isprobal i archidroid, jer ga još nisam.

 Archi LP, ili KK? ...ja sam isproba sve, uvik se vratim na neat :D

Miki77 kaže...

Jel ovo Sale ponovo poceo raditi na NeatRomu za S3?

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-neatromlite-themed-aroma-mods-t2060403/post35760601#post35760601

 

Vidim da je noviji datum, May 20, 2015...

Nista konkretno, samo osvjezena firmware baze. (Promjene oznacene crvenom bojom: LINK).

Stock 4.3 Romovi su odavno dovrseni. Tu se nam sta vise mjenjat 

 
Neat 4.4+Boeffla Kernel 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2015 22:21 (PiXeLsss).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
@PiXeLsss postao si link za s2, promijeni da nebi tko greškom instalirao pa napravio belaj
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Link popravljen, hvala ;)
9 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Ako nekoga interesira odličan ROM za I9305 (LTE), evo LINK. Osobno najbrži ROM s hrpom opcija, vizualno odličan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
tommmyyy kaže...

Ako nekoga interesira odličan ROM za I9305 (LTE), evo LINK. Osobno najbrži ROM s hrpom opcija, vizualno odličan.

 dal ima nešto slično/il isto za model I9300??

ovako na vizualno mi izgleda "prva liga"

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Gale92 kaže...
tommmyyy kaže...

Ako nekoga interesira odličan ROM za I9305 (LTE), evo LINK. Osobno najbrži ROM s hrpom opcija, vizualno odličan.

 dal ima nešto slično/il isto za model I9300??

ovako na vizualno mi izgleda "prva liga"

 Ima ih hrpa. Odi na xda - I9300 Android Development i naci ces. Rade puno bolje od stocka.

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Almin94 kaže...

 Ima ih hrpa. Odi na xda - I9300 Android Development i naci ces. Rade puno bolje od stocka.

 ma znam da ima, trenutno koristil Saletov AOSP, no pitam dal ima ovakav, kao što je s linka.
jer vidim da je ovaj za LTE izvedenicu...

15 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

S3 LTE ima 2Gb RAM-a
- Pa uredja kao takav s Bloat ROM-om mozda i leti.

Isti ROM na mome S3(1gb RAM) bi nakon nekog vremena takoder letio, al isključivo prema zidu 

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

koji kernel najbolje ide uz revolution rom

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Zadnjih par dana sam pokušavao skinuti domove ali sve koje nadjem a da nisu lolipoop ruse mi se ili nemrem nac gapps za njih  Jel može preporuka nekog Roma sa linkom koji se ne rusi i da nije cm 12 na kojem sam SAD. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
tomislavivic kaže...

Zadnjih par dana sam pokušavao skinuti domove ali sve koje nadjem a da nisu lolipoop ruse mi se ili nemrem nac gapps za njih  Jel može preporuka nekog Roma sa linkom koji se ne rusi i da nije cm 12 na kojem sam SAD. 

 

[ROM] [4.4.4] [CyanogenMod] [GCC 4.8] [Excellent] [31/12/14] ArchiDroid V3.0.2 Osobno ga koristim u kombinaciji s Boefla NG kernelom i rom je odlican, full stabilan i optimiziran. Od kad sam ga stavio nikad ni jedan FC.

[ROM] [4.4.2] SlimKat i9300 [Stable-Weeklies] Zadnja verzija je 4.4.4 Buld 9 Stable(naslov teme nije osvjezen). Jako brz rom, minimalno zauzece rama. Stabilan!

 

Oba preporucujem, malu prednost daje archyevem jer je jako puno truda ulozio u njega. No ako nisi nikad koristio slimkat isprobaj ga. Jako lijep i brz rom! Svakako stavi posljednju verziju Boeffla kernela - svejedno na kojeg se odlucio!

12 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

probao sam bio ovaj archijev ali on mi se rusio kao lud a slim bean mi nije neko ludilo imao samga na s4, ali ako nista onda cu njega a jel ima koji android l stabilan tj stabilniji od cm12?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
CM12 su ti jos u testnoj fazi a dostići ce stabilnos kitkata jedino ako note2 dobije lollipop i ako cyanogenov tim odluci nastavit rad za S3.

Kitkat trenutno ima mali problem s google play service-om. Tako ako si stavio archy i azurirao google play paket(sto se dogada automatski) pojavljuju ti se google play force close" loop ukoliko ti je ukljucena lokacija.
Rješenje ti je da staviš GPS na Device only. Ili da stavis ovaj fix:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3150908

Po meni je archy KK vrh. Ostale sam sve proba i uvik neke mušice s njima.
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
PiXeLsss kaže...
CM12 su ti jos u testnoj fazi a dostići ce stabilnos kitkata jedino ako note2 dobije lollipop i ako cyanogenov tim odluci nastavit rad za S3.

Kitkat trenutno ima mali problem s google play service-om. Tako ako si stavio archy i azurirao google play paket(sto se dogada automatski) pojavljuju ti se google play force close" loop ukoliko ti je ukljucena lokacija.
Rješenje ti je da staviš GPS na Device only. Ili da stavis ovaj fix:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3150908

Po meni je archy KK vrh. Ostale sam sve proba i uvik neke mušice s njima.

 je ej archiy je vrh pogotov jel si odmah mogu odabrati brdo custom opciaj tipa soft tipki itd ali neda mi se sad toliko zahebavati s tim gappsima.. 

9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Koristim ArchiDroid V3.0.2  i imam problem sa kamerom. Posle nekog vremena korišćenja, kada uđem u kameru prijavljuje problem: Can't connect to the camera. Privremeno rešenje jeste da restartujem telefon ili aplikacija Restart_Camera_by_Temasek.apk. Da li postoji neko trajno rešenje?

 

Takođe ceo ekran i ikonice na ovom romu izgledaju zamućeno u odnosu na NeatRom na kojem sve izgleda kristalno čisto. Podešavanjem Advanced Display-a (Scenario: UI ; Mode: Standard) ekran izgleda čistije ali ikonice i dalje izgledaju zamućeno. Da li postoji rešenje?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

di da uzmem zamjensku bateriju za s3? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Marko1234 kaže...

Koristim ArchiDroid V3.0.2  i imam problem sa kamerom. Posle nekog vremena korišćenja, kada uđem u kameru prijavljuje problem: Can't connect to the camera. Privremeno rešenje jeste da restartujem telefon ili aplikacija Restart_Camera_by_Temasek.apk. Da li postoji neko trajno rešenje?

 

Takođe ceo ekran i ikonice na ovom romu izgledaju zamućeno u odnosu na NeatRom na kojem sve izgleda kristalno čisto. Podešavanjem Advanced Display-a (Scenario: UI ; Mode: Standard) ekran izgleda čistije ali ikonice i dalje izgledaju zamućeno. Da li postoji rešenje?

Hm neman problema s kamrom, premda je malo koristim. Koji kernel koristis uz archya? Prije flesanja si napravio wipe?

 

Mislim da ikone nisu viske razlucivosti pa su mutne. Skini s marketa temu Mianogen cm12/11 i aktiviraj temu za ikone u opcijama. Pa javi jeli sta bolje

ps Ovako izgledaju kod mene: SLIKA

 

Leon93 kaže...

di da uzmem zamjensku bateriju za s3? 

 PolarCell Batería Samsung GT-i9300 Galaxy S3 - Provjereno dobra beterija, šalju iz njemačke. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2015 21:36 (PiXeLsss).
9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

@PiXeLsss
Kernel koji koristim je: boeffla-kernel-2.8-CM11.0-NG-i9300.
Uradio sam full wipe.

 

Kod Nova Launcher-a ikonice izgledaju "čisto", kao što je to slučaj i kod vas.

Ja koristim Google Now Launcher i bilo koja tema da se stavi ikonice su mutne. 
  

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2015 20:47 (Marko1234).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Ekipa instalirao sam justarchi ali verziju 1, nakon što sam sve uredno odradio i instalirao sve mi je sa moba bilo "pobrisano"

Probao sam vraćati slike sa par programa ali neuspješno, jedino sam nekih 6500 thumbnailova vratio

E sada se javio problem što nemam slike, a memorija je zauzeta, probao sam kojekakvim file explorerima ali ništa ne mogu vidjeti

 

Dali ima kakve šanse da ipak nije sve obrisano, jer svi backupi  su mi upravo tu

 

Kod instalacije bila je opcija koliko sam služio za promjenu file systema, sve sam ostavio use curent

 

Pozdrav

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Pozdrav, trebao pih preporuku baterije (zamjenske) s eBaya ako ima tko kakvu provjerenu i dobru ponudu?
Hvala unaprijed 

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
sudy_freak kaže...

Pozdrav, trebao pih preporuku baterije (zamjenske) s eBaya ako ima tko kakvu provjerenu i dobru ponudu?
Hvala unaprijed 

 a da pročitaš barem zadnju stranicu od teme???

hint:pogledaj tri posta gore

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
hd22sb kaže...

Ekipa instalirao sam justarchi ali verziju 1, nakon što sam sve uredno odradio i instalirao sve mi je sa moba bilo "pobrisano"

Probao sam vraćati slike sa par programa ali neuspješno, jedino sam nekih 6500 thumbnailova vratio

E sada se javio problem što nemam slike, a memorija je zauzeta, probao sam kojekakvim file explorerima ali ništa ne mogu vidjeti

 

Dali ima kakve šanse da ipak nije sve obrisano, jer svi backupi  su mi upravo tu

 

Kod instalacije bila je opcija koliko sam služio za promjenu file systema, sve sam ostavio use curent

 

Pozdrav

 Ako si pratio postupak flesanja roma, slike glazba i slc bi ti ostsle netaknute. Eventualno ako si u recoveryu wipa internu memoriju. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Nisam radio wipe, sada mi je problem što je memorija zauzeta (par fotki i videa), a imam manje od 2 gige slobodno

Probao sam i na kompu vraćati ali ništa uspješno, sada bi trebao fotmatirati skroz nutarnju memoriju ali to ne mogu bez Factory reset, a nemam vremena ponovo sve slagati
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
jura kaže...
sudy_freak kaže...

Pozdrav, trebao pih preporuku baterije (zamjenske) s eBaya ako ima tko kakvu provjerenu i dobru ponudu?
Hvala unaprijed 

 a da pročitaš barem zadnju stranicu od teme???

hint:pogledaj tri posta gore

U priličnoj gužvi sam pisao, sorry 

To mi se inače ne događa.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Pozdrav, imam jedan problem... naime, na galaxyiu sam najprije imao stock rom i poceo je bootloopat... stavio sam cm 4.4 preko cm installera, tako sam ga koristio neko vrijeme... sad sam promijenio operatera i trebalo je mobitel dekodirati... nije prihvaćao kod za otključavanje... dobijem drugi kod... opet ništa....odlučio sam ga vratit preko odina na stock i sad mi dođe do onog bijelog samsung loga, zavibrira, i opet samsung bijelo...neide animacija od pocetka...ima tko kakvu ideju sta ciniti?probao sam opet istu proceduru sa odinom i opet isto... mozda neka druga verzija firmwirea?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice