Samsung Galaxy S III - Rasprava

poruka: 12.184
|
čitano: 3.592.541
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Miki77 kaže...

Samo odi na onaj link koji sam gore postao, pa odi na prvu stranicu, tamo imas sve, linkove za skinuti i upute kako i sta napraviti.

Jednostavno je.

 budem isprobao...ma vec sam stavljao custom romove dok sam imao stari samsung, sad moram i na svoju sesticu staviti neki.

11 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

rootao sam mob, pa stavio recovery, i preko njega idaberem cm na sd kartici al mi baci error installation aborted

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Koji recovery, kakav error? Jesi provjerio jel se podudara MD5, mozda ti je rom file ostecen pri preuzimanju...
11 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

clockworkmod recovery v6.0.4.5   Preko Odina sam ga stavio ali je problem kad ga stavim u download mod i on to sve obavi mob bi se trebao upaliti ali on se ne pali jer nema nikakav rom u sebi nego samo stoji s3 logo. i onda ga ja ugasim rucno, te kad ga upalim mogu uci u recovery.

 

Dodje do AROMA i tamo bi ram sve sta zelim dodjem do kraja te mi tu izbaci nes:   Arxhidroid could not detect itself currently flashed, therefore a data wipe (factory reset) is mandatory, archidroid will clear you /data partition prior to flashing. your internal sd card contect is safe.   

 

Tu stisnem ok i pise ready for flashing, stisnem install. u sekundi zavrsi

 

i pise This pachage is for device m0,i9300,gt-i9300; this device is m3

 

 

kao da taj rom nije za moj mob, ne kuzim

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Pozdrav, može li mala pomoć. Rođak mi ima S3 na stock romu i naravno vidio je kod nekoga rootani kako leti i sad bi i on. On bi želio saćuvat aplikacije i pripadajuće podatke. Koliko se ja sjećam on može prvo rootati mob bez da radi factory reset ili nešto slično što bi mu izbrisalo te podatke. Nakon što je roota-o mob instalira titanium backup (ili možda danas ima nešto bolje/jednostavnije) pomoću kojeg naparvi backup aplikacija i podataka i to spremi na sd card. Sad je spreman za custom rom, prilikom instaliranja radi clean install (clear storage, cache i šta još?) te nakon clean installa opet instalira titanium-a i povuće backup sa sd kartice.

Jesam li što krivo napisao? Odavno nisam roota-o mob (HTC Desire), svaki savjet je dobrodošao i izvinjavam se ako je ovo pitanje već postavljeno ali ako ima koja dobra duša neka mi odgovori jer ću mu odgovor prosljedit pa nek se igra.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Neobičan problem! Do prije dva dana mi je sa signalom 3g bilo sve u redu. Od petka mi na s3 uopće neće da lovi 3g signal - dok se spojim na net samo je oznaka "e" i net je jako spor, dakle nema 3g, h+ signala.  

 

Mreža je tele2, zvao sam ih vele da na mojemu području nemaju prijavljenih kvarova.

 Provjerio mobitel sa tmobile karticom 3g radi. Dakle do uređaja nije, tele 2 karticu nisam isprobao u drugom uređaju jer trenutno nemam drugi.

 

Što bi moglo biti, sim kartica? malo neobično.

De gustibus non est disputandum.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
mario1990 kaže...

Neobičan problem! Do prije dva dana mi je sa signalom 3g bilo sve u redu. Od petka mi na s3 uopće neće da lovi 3g signal - dok se spojim na net samo je oznaka "e" i net je jako spor, dakle nema 3g, h+ signala.  

 

Mreža je tele2, zvao sam ih vele da na mojemu području nemaju prijavljenih kvarova.

 Provjerio mobitel sa tmobile karticom 3g radi. Dakle do uređaja nije, tele 2 karticu nisam isprobao u drugom uređaju jer trenutno nemam drugi.

 

Što bi moglo biti, sim kartica? malo neobično.

Isti problem imala kolegica s posla, mob s dvije kartice.

Jedna tele2 druga tmobile.

Tele2 nije radila, ova je.

Tako potrajalo cijeli dan.

Nije uspjela niti se spojiti na 3g niti na wifi, tj. kao spojeno ali nije.

I onda odjednom proradilo.

TrustNo1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Probao karticu danas u drugom uređaju ista stvar ne radi. Samo E internet lovi, H odnosno 3g ništa. Ovi u tele2 nemaju pojma što je, vele da neka idem u centar da ispitaju što je - međutim nemam vremena za to ovih dana.

 

 Ne kužim kako to može biti do sim kartice, što može otićii njoj da radi sve osim brzog interneta ?! .. 

De gustibus non est disputandum.
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
mario1990 kaže...

Probao karticu danas u drugom uređaju ista stvar ne radi. Samo E internet lovi, H odnosno 3g ništa. Ovi u tele2 nemaju pojma što je, vele da neka idem u centar da ispitaju što je - međutim nemam vremena za to ovih dana.

 

 Ne kužim kako to može biti do sim kartice, što može otićii njoj da radi sve osim brzog interneta ?! .. 

Jednostavno se nemoze spojiti na nista brze od edgea, nakon gprsa drugi najsporiji podatkovni mod.

Dati ce ti novu karticu.

 

 

iclock2much
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
nani kaže...

Pozdrav, može li mala pomoć. Rođak mi ima S3 na stock romu i naravno vidio je kod nekoga rootani kako leti i sad bi i on. On bi želio saćuvat aplikacije i pripadajuće podatke. Koliko se ja sjećam on može prvo rootati mob bez da radi factory reset ili nešto slično što bi mu izbrisalo te podatke. Nakon što je roota-o mob instalira titanium backup (ili možda danas ima nešto bolje/jednostavnije) pomoću kojeg naparvi backup aplikacija i podataka i to spremi na sd card. Sad je spreman za custom rom, prilikom instaliranja radi clean install (clear storage, cache i šta još?) te nakon clean installa opet instalira titanium-a i povuće backup sa sd kartice.

Jesam li što krivo napisao? Odavno nisam roota-o mob (HTC Desire), svaki savjet je dobrodošao i izvinjavam se ako je ovo pitanje već postavljeno ali ako ima koja dobra duša neka mi odgovori jer ću mu odgovor prosljedit pa nek se igra.

 Bump, please!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
PiXeLsss kaže...
Mene smeta nepodnosljivi lag pri pozivima i random force close kamere :/

Vratio se na dobri stari KK3.0.1, jednostavno najflujidnij rom za s3 ;)

 za kameru skini ovaj program jer se kamera nece nikad rijesit, barem ne kod archija a sumnjam da ce neko drugi uspjet ak on nije, svaki put dok javi cant connect, odi na fc kamere i u aplikaciji na kill now i ne moras rebootat
mediaserver killer


btw ja sam na cm 12.1 latest i oke radi i uz to stavit arterov kernel samo zbog boeffla kernel sounda, bolji, brzi, lijepsi neg cm11

Accidentaly sent from my SGS i9000
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2015 1:23 (Purger99).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
nani kaže...
nani kaže...

Pozdrav, može li mala pomoć. Rođak mi ima S3 na stock romu i naravno vidio je kod nekoga rootani kako leti i sad bi i on. On bi želio saćuvat aplikacije i pripadajuće podatke. Koliko se ja sjećam on može prvo rootati mob bez da radi factory reset ili nešto slično što bi mu izbrisalo te podatke. Nakon što je roota-o mob instalira titanium backup (ili možda danas ima nešto bolje/jednostavnije) pomoću kojeg naparvi backup aplikacija i podataka i to spremi na sd card. Sad je spreman za custom rom, prilikom instaliranja radi clean install (clear storage, cache i šta još?) te nakon clean installa opet instalira titanium-a i povuće backup sa sd kartice.

Jesam li što krivo napisao? Odavno nisam roota-o mob (HTC Desire), svaki savjet je dobrodošao i izvinjavam se ako je ovo pitanje već postavljeno ali ako ima koja dobra duša neka mi odgovori jer ću mu odgovor prosljedit pa nek se igra.

 Bump, please!

nek sam instalira twrp recovery zadnjii prek njega napravi nandroid just in case, ak oce rootat tbog titaniuma treba mu odin (za to pogledaj na youtubu tutorijale detaljne za s3)

nakon rootanja nek instalira twrp i prek njega neg flasha ovaj rom i gapps..a kaj se tice kaj treba wip-at ima u recoveryu za odabrat "celan install"
btw imas tutorijali i za taj rom isto na youtubu
preporucam ovaj rom; u OP-u pise sve kaj sam sad ja reko
http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/5-1-x-cyanogenmod-12-1-t3066864

EDIT: sori na duplom postu

Accidentaly sent from my SGS i9000
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2015 22:05 (Purger99).
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Purger99 kaže...
PiXeLsss kaže...
Mene smeta nepodnosljivi lag pri pozivima i random force close kamere :/

Vratio se na dobri stari KK3.0.1, jednostavno najflujidnij rom za s3 ;)

 za kameru skini ovaj program jer se kamera nece nikad rijesit, barem ne kod arhija a sumnjam da ce neko drugi uspjet ak on nije, svaki put dok javi cant connect, odi na fc kamere i u aplikaciji na kill now i ne moras rebootat
mediaserver killer


btw ja sam na cm 12.1 latest i oke radi i uz to stavit arterov kernel samo zbog boeffla kernel sounda, bolji, brzi, lijepsi neg cm11

 
Jeli jos prisutan wakeup lag prilikom dolaznih poziva?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
je i bit ce do daljnjeg..to je CM lag, nema veze s nasim mobom, a posto archi samo porta nemoj ocekivat rijesenje tak skoro (vj nikad za cm 12.1 na i9300)
Accidentaly sent from my SGS i9000
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Molim za pomoc. Radi se o sljedecem problemu kod telefona Samsung S3:

 

Kada iz nekog kontakta zelim da posaljem poruku, usmjerava me (odmah otvara taj kontakt) na Viber.

 

Ovo je nekad dobro tj. odgovara, a nekad je jako lose. Onda usmjerava da pozivam druge da se ukljucuju na Viber.

 

Molim za pomoc da podesim da mi iz otvorenog kontakta ponudi pisanje obicne poruke.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

@dennocro 

Siguran si da je model telefona na koji pokusavas staviti ROM GT-I9300?
Moja preporuka ti je da stavis TWRP recovery, napravis full wipe. Kada udes u recovery, odi na wipe. Tu stisni na advanced i oznaci system, data, cache i dalvik cache i potvrdi.
Nakon toga odi na install i instaliras skinuti ROM. Meni je sa TWRP uvijek sve ok instaliralo i nikad nisam imao nikakvih errora.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2015 22:18 (RhckTeam).
10 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Ima li ikakav način da se smanji battery drain na s3? Baterija uopće ne može puno izdržati, pogotovo ako sam na netu.

Hejjjjj
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
patakmeister kaže...

Molim za pomoc. Radi se o sljedecem problemu kod telefona Samsung S3:

 

Kada iz nekog kontakta zelim da posaljem poruku, usmjerava me (odmah otvara taj kontakt) na Viber.

 

Ovo je nekad dobro tj. odgovara, a nekad je jako lose. Onda usmjerava da pozivam druge da se ukljucuju na Viber.

 

Molim za pomoc da podesim da mi iz otvorenog kontakta ponudi pisanje obicne poruke.

 

Hvala!

 Mozda otic pod zadane aplikacije,mozda je prilikom instaliranja aplikacije stavljen viber na default app za poruke

11 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

pozz
koji je najbolji custom rom za s3 ali da nije onaj cisti android kao npr cm...
treba mi nesta najbolje sto se nudi, da radi savrseno da nemoram mjenjati malo malo neke romove

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
SIII Deny kaže...

pozz
koji je najbolji custom rom za s3 ali da nije onaj cisti android kao npr cm...
treba mi nesta najbolje sto se nudi, da radi savrseno da nemoram mjenjati malo malo neke romove

Ja trenutno koristim Blekota Note 4 Lite v5.0 i zadovoljan sam. Znači TouchWiz je i KitKat 4.4.4.
Stavio Boeffla kernel i radi besprijekorno. Ako nisi ljubitelj CM romova onda vrijedi probati ovaj.
Znači ROM ima temu od Galaxy Note 5, ali ako želiš još dodatno upotpunit Samsung Lollipop stil, onda možeš skinuti ovaj MOD i instalirati iz recovery-ja. (Ja koristim TWRP)

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2015 12:25 (RhckTeam).
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
RhckTeam kaže...
SIII Deny kaže...

pozz
koji je najbolji custom rom za s3 ali da nije onaj cisti android kao npr cm...
treba mi nesta najbolje sto se nudi, da radi savrseno da nemoram mjenjati malo malo neke romove

Ja trenutno koristim Blekota Note 4 Lite v5.0 i zadovoljan sam. Znači TouchWiz je i KitKat 4.4.4.
Stavio Boeffla kernel i radi besprijekorno. Ako nisi ljubitelj CM romova onda vrijedi probati ovaj.
Znači ROM ima temu od Galaxy Note 5, ali ako želiš još dodatno upotpunit Samsung Lollipop stil, onda možeš skinuti ovaj MOD i instalirati iz recovery-ja. (Ja koristim TWRP)

 hvala, dali moze link od tog boefla kernela ostalo sam sve napravio kao sto si rekao

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Kernel: http://boeffla.df-kunde.de/sgs3/boeffla-kernel/Stable_kk444/Series%207.x/7.7/boeffla-kernel-7.7-Samsung-i9300.recovery.zip

App preko koje konfiguriras kernel: http://boeffla.df-kunde.de/bc/2.2.02-boeffla-config-v2.apk

Znaci download kernel i instaliras ga u recovery-u i onda sam app instaliras kad se mob upali.
8 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

ja sam najduze furao NeatRom na S3ci 4.3 koji mi je najstabilnije radio i najvise screen timea (baterije) sa boeffla kernelom...nije brz kao npr RR rom ili tako neki CM ali bolji od orginala ...pogotovo bez ikakvog bloatwarea 

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

pozz znam da ovo nema veze s samsungom SIII al molila bi vas pomoc!!! jucer sam si kupila samsung galaxy tab p1000 i problem je u tome sto kad stavim sim karticu pokazuje mi da ima signal,a za karticu naslikano kartica s usklicnikom i samo sos pozivi,pa bi molila da mi kazete u cemu je problem???

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Pošto sam u maloj stisci sa vremenom lijepo molim nekoga ko je root-ao S3 i stavljao TWRP (radi nandroid backup-a) ako mu nije teško da posta link preko kojeg je to radio. Ja sam malo bacio oko na google i toga ima more a pošto mob nije kod mene tj. radim to za prijatelja imat ću ga samo kratko pa me zanima provjerena metoda. Unaprijed veliko hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Evo, navratih da se pozdravim s forumasima u ovoj temi. Vise sam pasivno, ali ponekad i kojim postom sudjelovao duzi period u ovoj zajednici. Prije 15tak dana sam prodao svoj s3 koji me izvrsno sluzio, sto pod sluzbenim, sto pod raznim modificiranim romovima. Konacno je sazrio za penzionisanje.
Presao sam (nemojte osuti paljbu po meni) na Lumiu 930.
Nakon dvije sedmice bih volio podijeliti iskustva s vama.
Sam telefon je zvjerka u odnosu na s3, bez ijednog problema u radu. Fluidnost je zapanjujuca, s obzirom da se ipak radi o proslogodisnjem telefonu.
Eh, sad WP vs android. Dugogodisnji sam androidas i mnogo stvari mi fali. Fali mi integracija sa google alatima. MS i google su bas zajunili, do te mjere da nema sluzbene yt aplikacije, a upotrebljivost mail klijenta za rad sa gmailom je rudimentarna. Download attachmenta prekomlikovan (osim ako je slikovni)
Osudjen sam na default tastaturu, koja je prilicno frustrirajuca. Ima toga jos za prigovoriti, ali na sve zazmirim kad vidim da telefon radi bez ikakvih problema u vidu crashanja, lagova, cudnog ponasanja, memory i battery drainova. Brzo i pouzdano. Tacno kako bi trebao.
Trebace mi jos neko vrijeme za navikavanje, ali se nadam da ce ae isplatiti. Za sada sam prezadovoljan.
Jos jednom, veliki pozdrav ekipi.
morrisoN
 
6 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
nani kaže...

Pošto sam u maloj stisci sa vremenom lijepo molim nekoga ko je root-ao S3 i stavljao TWRP (radi nandroid backup-a) ako mu nije teško da posta link preko kojeg je to radio. Ja sam malo bacio oko na google i toga ima more a pošto mob nije kod mene tj. radim to za prijatelja imat ću ga samo kratko pa me zanima provjerena metoda. Unaprijed veliko hvala 

 Znači ovako, skini prvo sve što ti treba, a to je:

1. Odin 3.10.7

2. CF-Auto-Root-m0-m0xx-gti9300.zip

3. twrp-2.8.6.1-i9300.tar

 

E sada krećemo sa flashanjem.

 

1. Izgasi mobitel i uđi u download mode (Volume Down + Home + Power tipka - držati sve zajedno stisnuto dok se ne pojavi Samsung logo). Kada se pokaže Warning na ekranu, stisni Volume Up za nastavak. Na ekranu bi se trebao pojaviti Android logo i pisati Downloading...

 

2. Sada je vrijeme da ga rootamo

- Extractaj CF-Auto-Root-m0-m0xx-gti9300.zip

- Pokreni Odin kao administrator i spoji mobitel sa USB-om u PC. U logu bi trebalo pisati Added! A u prvom polju pisati COM [neki broj] i plavo polje. To znači da je spojeno da je mob prepoznat. Naravno prije toga instaliraj drivere od Samsunga, ako ti ne prepoznaje mobitel.

- Kliknes na AP tipku i ubaciš CF-Auto-Root-m0-m0xx-gti9300.tar.md5

- VAŽNO! Obavezno u tabu "Options" provjeri da je Re-parititon odznačen, a Auto Reboot i F. Rest time označen

- Ako je sve ovo gore ispunjeno i mobitel je prepoznat od strane Odina, onda stisni na Start i pričekaj da se dovrši.

- Kada se mobitel restarta i u polju na Odinu bude pisalo PASS, možeš ga isključiti sa USB-a

- Mobitel je sada root-an. Pronađi si SuperSU u izborniku i otvori ga, ako ti izbaci da treba binary ažurirati, samo stisni na uobičajeno i pričekaj da završi i restetiraj mob.

 

3. Sada ćemo staviti Custom recovery (TWRP)

- Ista stvar kao i gore. Uđeš u download mode, spojiš mobitel sa PC-jem, kada prepozna ubaciš twrp file u AP i opališ Start tipku. Samo twrp-2.8.6.1-i9300.tar ne trebaš extractat, .tar datoteku samo ubaciš u AP polje i stisneš start.

 

- Pričekaj da se ispiše PASS u Odinu i da se mob restarta.

 

4. Nandroid backup

- Izgasi mobitel

- Uđi u recovery mode (Volume Up + Home + Power)

- Kada se TWRP pokrene, odi na backup, označi Boot, System, Cache i Data ako nisu označeni, povuci slider i pričekaj da se završi.

- To bi trebalo biti to.

 

 

P.S. Ako bude nekih poteškoća, slobodno me kontaktiraj na PM.

 

 

Nadam se da je dosta razumljivo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2015 1:56 (RhckTeam).
16 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Dečki, sorry ako je već bilo. Dakle, treba mi neki način za unlockati telefon tako da mi prima sim kartice drugih operatera. Gore mi je saletov aosp neatrom, koja je procedura? Hvala!

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Imam sljedeći problem koji mi se javlja na 2  CM11 ROM-a koja sam isprobao:

 

Kad se idem prijaviti na Play Store moram uraditi browser sign in zbog 2-Step Verification, dobijem kod za potvrdu putam SMS-a, upišem ga i onda me "baci" na My Account (vidi sliku)i jedino što mogu napraviti je Exit browser sign-in, pretpostavljam da ima neka opcija koja bi me trebala prebaciti u Play Store, ali ja to ne mogu naći, bio bi zahvalan ako netko zna rješenje.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Eyekool kaže...

Imam sljedeći problem koji mi se javlja na 2  CM11 ROM-a koja sam isprobao:

 

Kad se idem prijaviti na Play Store moram uraditi browser sign in zbog 2-Step Verification, dobijem kod za potvrdu putam SMS-a, upišem ga i onda me "baci" na My Account (vidi sliku)i jedino što mogu napraviti je Exit browser sign-in, pretpostavljam da ima neka opcija koja bi me trebala prebaciti u Play Store, ali ja to ne mogu naći, bio bi zahvalan ako netko zna rješenje.

 

 

Ajde probaj ovako. Odi u postavke i tamo dodaj Google račun. Od tamo će ti povući odmah na sve Google usluge. Pretpostavljam da se nisi ulogirao na Google na čarobnjaku koji se pokrene kada instaliraš ROM.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice