Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava

poruka: 730
|
čitano: 174.346
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
benji kaže...

Ja sam kupio neki dan isto bateriju, izgleda kao original, nebi primjetio razliku. Ali kad sam je izmijerio nakon ne daje puni kapacitet od 3200 mAh, nego oko 2700 mAh. Ali sve u svemu još uvijek je bolja od originala koja je odradila svoje.

 Kakav ti je to instrument?Gdje ima da se nabavi ?

13 godina
online
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
Kakav ti je to uređaj? Jesi siguran da dobro mjeri kapacitet baterije?
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
goust78 kaže...
benji kaže...

Ja sam kupio neki dan isto bateriju, izgleda kao original, nebi primjetio razliku. Ali kad sam je izmijerio nakon ne daje puni kapacitet od 3200 mAh, nego oko 2700 mAh. Ali sve u svemu još uvijek je bolja od originala koja je odradila svoje.

 Kakav ti je to instrument?Gdje ima da se nabavi ?

 

dax-lax kaže...
Kakav ti je to uređaj? Jesi siguran da dobro mjeri kapacitet baterije?

To mi je kolega posudio da isprobam bateriju. Kupio ga je negdje vani, amazon, ebay ili gdje već. Probao ga je na svom novom uređaju i kaže da je ok. Ima malo odstupanja, ali ništa strašno, barem okvirno znaš koliko mAh-a ima.

Potrebno je bateriju isprazniti do kraja. Na mojoj slici je kad sam ja testirao prikazano kad je baterija bila napunjena na skoro 100 % pa je smanjio ampere na 0,53A umjesto 1,6-1,7A kad da puni full snagom.

Našao sam ga na Aliexpress-u

Battlefield 4 nick : BenjiCRO, Dirt Rally nick : BenjiCRO
16 godina
offline
Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava

Za one koji ne mogu bez moddanja:

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-phronesis-rom-v1-0-stable-feature-t3241910

 

Phronesis ROM za Note3, punokrvni N5 port!

Preporuka!

 

 

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava

Gledam novije mobitele kako na lockscreenu imaju shortcut za kameru ali i za telefon, no međutim na ovom mobitelu na lollipopu to nikako ne nađem u postavkama.

Pojavljuje se jedino ako se stavi pattern lock ili pin, šifra i to, ali opet nema smisla jer dopušta samo sos pozive a nakon šifre ionako samo otključa mobitel.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava

Kakva je kamera, gprs ?

ima li bagova?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
CrnaBitanga kaže...

Za one koji ne mogu bez moddanja:

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-phronesis-rom-v1-0-stable-feature-t3241910

 

Phronesis ROM za Note3, punokrvni N5 port!

Preporuka!

 

 

 

Kakva je kamera, gprs ?

ima li bagova?

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
Fabolous kaže...
CrnaBitanga kaže...

Za one koji ne mogu bez moddanja:

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-phronesis-rom-v1-0-stable-feature-t3241910

 

Phronesis ROM za Note3, punokrvni N5 port!

Preporuka!

 

 

 

Kakva je kamera, gprs ?

ima li bagova?

Kameru u Aromi možeš izabrati da bude od N3, N5 ili S6, osobno sam ostavio N3 kameru jer ne fotkam puno. Tako da su postavke defaultne, a i kvaliteta je kao sa standardnog N3 roma.

Ne kužim ovo ''gprs'', gprs je podatkovni standard. Valjda si mislio ''GPS''? Radi, ništa više ni manje od toga.

Nikakve veće bugove nisam zamijetio. S-pen radi odlično, ima i neke nove mogućnosti kao pisanje bilješki na ''ugašenom'' ekranu.

ROM podržava teme, ali i bez tema je puno ljepši od stock N3 Lolilipop roma.

Inače koristim malo LG G4 pa malo N3 s ovim romom, i veće razlike u fluidnosti i ugodnosti korištenja nema.

U svakom slučaju i nakon 2 mjeseca korištenja - preporuka!

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
Jeli mi se isplati sada uzeti nov Note 3 za 1800 kn
I podržava li Note 3 koji je Dual Sim 4G
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
6996 kaže...
Jeli mi se isplati sada uzeti nov Note 3 za 1800 kn
I podržava li Note 3 koji je Dual Sim 4G

Nisam do sada kod nas vidio Note 3 dual sim (verzija N9002) osim da se spominje po forumima i da je izašao za azijsko tržište.

Kod nas postoji postoji Note 3 Neo duos i ako na njega misliš moram te razočarati - taj mob samo sliči punokrvnom Note3, ali mu nije ni blizu:

Manji ekran, manja rezolucija, manje RAM-a, stariji OS, nema IR (meni korisno), slabija baterija... I ne, ne podržava 4G.

 

ovdje ti je usporedba:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6015&idPhone2=5665

 

Dakle, za 1800 kn radije uzmi pravi Note3 koji vrlo vjerojatno ima i još nešto garancije, pazi da nije deKnoxan (google je tvoj prijatelj), nego tu slabiju izvedenicu.

 

Ako ti se nudi taj dual sim, provjeri koja je verzija (dakle, ''pravi'' N3 dual sim je N9002, a Neo duos je N7502).

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
Ma našao sam posto sam iz BiH na Piku iz pik radnji da prodaju i ne, ne piše da je Note 3 neo duos i znam da je taj mob losiji
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
pozdrav,jedno kratko pitanje,kupio sam prije par dana polovni note 3 neo,u super stanju,sve fino radi osim što telefon blokira,pogotovo kad je na punjenju,znaci gori samo svjetlo plava led i kao da je mrtav, moram izvaditi bateriju da bi ga ponovo upalio....jel je imao tko slicnih problema
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
Zajgar kaže...
pozdrav,jedno kratko pitanje,kupio sam prije par dana polovni note 3 neo,u super stanju,sve fino radi osim što telefon blokira,pogotovo kad je na punjenju,znaci gori samo svjetlo plava led i kao da je mrtav, moram izvaditi bateriju da bi ga ponovo upalio....jel je imao tko slicnih problema

 To za blokiranje dok ga punis, probaj s drugim punjacem ga punit ako taj nije originalni od njega. Meni su hawaje bile lude na punjacu s kojim je doso, trebalo 20 pokusaja da bi se otkljuco na otisak.

10 godina
offline
Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava

Imam jedan problem sa mobitelom te me zanima da li je tko od vas imao takav ili sličan problem. Naime radi se o tome da kada ulazim u kameru mob počinje vibrirati (blaga vibracija) i tako nekih 5-15s traje, čuje se zujanje oko kamere, slika na ekranu tokom toga onako kao valovita, tj. trese se dok ne prestane ta vibracija. Malo sam pretraživao po internetu pa izgleda da je najvjerojatnije kvar kamere.. ne vjerujem da bi moglo biti do zadnjeg update, tj. ne mislim da je kvar software-skog tipa.

Ovo sam pronašao na youtube-u i kvar je identičan samo manjeg intenziteta kod mene.



Uređaj mi je još pod garancijom nekih 2-3 mj. pa me zanima da li to pokriva garancija ili će reći da je mehanički kvar (mojom krivicom) kao što sam već imao iskustva sa Agramom..

Hvala unaprijed na pomoći..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
kolak17 kaže...

Imam jedan problem sa mobitelom te me zanima da li je tko od vas imao takav ili sličan problem. Naime radi se o tome da kada ulazim u kameru mob počinje vibrirati (blaga vibracija) i tako nekih 5-15s traje, čuje se zujanje oko kamere, slika na ekranu tokom toga onako kao valovita, tj. trese se dok ne prestane ta vibracija. Malo sam pretraživao po internetu pa izgleda da je najvjerojatnije kvar kamere.. ne vjerujem da bi moglo biti do zadnjeg update, tj. ne mislim da je kvar software-skog tipa.

Ovo sam pronašao na youtube-u i kvar je identičan samo manjeg intenziteta kod mene.



Uređaj mi je još pod garancijom nekih 2-3 mj. pa me zanima da li to pokriva garancija ili će reći da je mehanički kvar (mojom krivicom) kao što sam već imao iskustva sa Agramom..

Hvala unaprijed na pomoći..

 

Meni nekidan na s6 ista stvar, pokriva garacnija.

13 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava

Meni se garancija izlazi u 8. mjesecu pa me zanima dal bi se isplatilo dati na servis da poprave/zamijene kaj ne valja.

 

1. okvir je pukao dolje kod utora za s-pen (nije od pada, niti jedanput nije zavrsil na podu :D)

2. home tipka je rasklimana, miče se u svim smjerovima

3. imam par mrtvih piksela, male veličine, ko točkica na i otprilike, al upada u oci kad je neka svijetlija slika na ekranu

4. kad imam neku tamniju sliku na ekranu (tamno sive boje ili slične) i gledam ekran po mraku vidi se da nije jednako/ravnopravno osvjetljen ekran, neki djelovi su mi tamniji neki svjetliji (u mom slučaju gornji lijevi dio ekrana je svjetliji, a donji desni je tamniji)

 

se susrel ko kad s nekim od tih problema i ako je, dal se prihvaca garancija?

saljem mail agramu/koji je već ovlašteni servis za samsunge?

1. 1.
2.a 2.a
2.b 2.b
3. 3.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
Zanimljivo, na istom identičnom mjestu je i meni pukao okvir, samo sam jednom izvadio mob iz dzepa i primjetio isto napuknuće iznad s-pena.. e sad ne znam šta bi ti rekao u tom slučaju u vezi garancije, inace kad mjenjaš ekran na note 3 mjenjaju i okvir, samo ja kad sam pitao zamjena ekrana i tog okvira izađe 1100-1200kn jer je kao prouzroćeno mehaničko oštećenje, također mislim da ti garancija neće pokriti tu rasklimanu home tipku, pokušaj kontaktirati sa njima pa vidi sta će ti reći..
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
CrnaBitanga kaže...

Za one koji ne mogu bez moddanja:

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-phronesis-rom-v1-0-stable-feature-t3241910

 

Phronesis ROM za Note3, punokrvni N5 port!

Preporuka!

 

 

Što bi mi preporučili da stavim na N9005

Trenutno je 5.0 serijski

Je li istina da kitkat manje troši bateriju?

 

Ne znam što da stavim na njega, htio bih

što bolju bateriju, bez bloatwarea

što manje bugova/crashanja, funkcionalni s pen

po mogućnosti adblock i app permission access da mogu zabranit apliakcijama internet

ali uz zadržavanje garancije ili mogućnost povratka(KNOX?)

i što manji rizik od bricka

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2016 18:57 (bgm256).
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
bgm256 kaže...
CrnaBitanga kaže...

Za one koji ne mogu bez moddanja:

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-phronesis-rom-v1-0-stable-feature-t3241910

 

Phronesis ROM za Note3, punokrvni N5 port!

Preporuka!

 

 

Što bi mi preporučili da stavim na N9005

Trenutno je 5.0 serijski

Je li istina da kitkat manje troši bateriju?

 

Ne znam što da stavim na njega, htio bih

što bolju bateriju, bez bloatwarea

što manje bugova/crashanja, funkcionalni s pen

po mogućnosti adblock i app permission access da mogu zabranit apliakcijama internet

ali uz zadržavanje garancije ili mogućnost povratka(KNOX?)

i što manji rizik od bricka

 

 

Dakle, imaš dva izbora:

 

AOSP ili TW Rom. AOSP je ''goli'' ROM; njegov najpoznatiji predstavnik je ClockworkMod. TW je TouchWiz ROM, u svoj svojoj ''ljepoti'', dakle pun bloatwarea, Samsungovih gluposti, nepotrebnih aplikacija i slično.

Ali koliko god AOSP ROM-ovi na papiru bili ''lagani'', ja nisam našao bug-free AOSP rom a flešam ih još tamo od HTC-a i prvog Galaxyja. Dakle preporučujem uvijek TW ROM-ove, ali očišćene od gore navedenih gluposti.

 

Ovaj ROM (Phronesis) koristim kao dnavni rom više mjeseci i pokazao se odličan. Nema bloatwarea, osim esencijalnih Samsungovih aplikacija kao S.calendar i S-pen, ali to je ono što Note razlikuje od ostalih mobova pa neka ih. Drugih glupsti nema.

Brz je, ne zauzima puno resursa (za TW based ROM), baterija je odlična i traje mi bez problema cijeli dan a heavy user sam i mob mi je službeni, sa stalnim exchange pushom a znamo što to znači. Samo gledaj da imaš neki wallpaper koji je pretežno crn jer AMOLED ne troši bateriju ako je piksel crn. Smanji svjetlinu na 30%, dovoljno je, i tuci.

Nekom normalnom useru trajat će bez problema dan i pol (i noć između :) )

S-pen je potpuno funkcionalan, a kako se radi o N5 ROM-u dodani su neki zanimljivi featurei kao pisanje po zaključanom ekranu.

Da ne spominjem puno ljepši izgled izbornika, ikona i svega ostalog.

 

Ne znam da li si uspio rootati N3 bez aktiviranja Knoxa, ja nisam i nije me briga što je counter 0x1 jer je mob službeni, pa da se nešto i desi meni svejedno.

Ako želiš izbjeći aktiviranje Knoxa, pogledaj na XDA, ima puno tema koje govore o tome, ja ih nisam čitao jer kao što rekoh - briga me.

 

Dakle, moraš imati rootan mob, preporučljivo sa zadnjom verzijom nekog recoveryja, ja uvijek koristim Philz. Flešaš kao i svaki drugi ROM, ovaj ima AROMA-u pa možeš dodatno poštelati što sve želiš na njemu.

KAmeru ostavi od N3, radi izvrsno uz punu funkcionalnost. Možda radi i ona od N5 ali ja nisam isprobavao.

AdAway radi bez greške, povlači definicije i blokira reklame. Permission control ti je ugrađen u sam ROM jer je baziran na N5 romu.

Što se tiče povratka na službeni rom, na Sammobile imaš službeni Lolli VIP, TELE2, HT, international, ma sve.

Flešaš preko Odina i opet imaš sve stock kao da se ništa nije desilo. Ali nećeš se vraćati unatrag ako ovo probaš.

Sretno!

 

CB

 

 

 

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava

I ja zbavljam Note 3 kad utopim svoj mob, a znaci samo si roota ga i stavio rom. Nema nikakve brige za puste bootloadere sta li, sto znam procitat negdi? A AOSP ja ne mogu smislit bome. Ono potezanje statusne trake od 2 puta mi zivce cupa. Na kineskom Elephoneu mi je bilo tako, izludio sam. I jos nisam naso kako ukljucit postotak baterije.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava

"AOSP ili TW Rom. AOSP je ''goli'' ROM; njegov najpoznatiji predstavnik je ClockworkMod."

Cwm je recovery ne rom, valjda mislis na cyanogen mod?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava

A sigurno je miso cyanogen mod, malo se zanio :) u Note 2 mi je bio taj cwm za flashat romove, a i isproban cyanogen rom koji je bio ocajan. Bar meni :P

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
thebatman kaže...

"AOSP ili TW Rom. AOSP je ''goli'' ROM; njegov najpoznatiji predstavnik je ClockworkMod."

Cwm je recovery ne rom, valjda mislis na cyanogen mod?

 U pravi si, naravno da je Cyanogen, ne CWM :)

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
CrnaBitanga kaže...
bgm256 kaže...
CrnaBitanga kaže...

Za one koji ne mogu bez moddanja:

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-phronesis-rom-v1-0-stable-feature-t3241910

 

Phronesis ROM za Note3, punokrvni N5 port!

Preporuka!

 

 

Što bi mi preporučili da stavim na N9005

Trenutno je 5.0 serijski

Je li istina da kitkat manje troši bateriju?

 

Ne znam što da stavim na njega, htio bih

što bolju bateriju, bez bloatwarea

što manje bugova/crashanja, funkcionalni s pen

po mogućnosti adblock i app permission access da mogu zabranit apliakcijama internet

ali uz zadržavanje garancije ili mogućnost povratka(KNOX?)

i što manji rizik od bricka

 

 

Dakle, imaš dva izbora:

 

AOSP ili TW Rom. AOSP je ''goli'' ROM; njegov najpoznatiji predstavnik je ClockworkMod. TW je TouchWiz ROM, u svoj svojoj ''ljepoti'', dakle pun bloatwarea, Samsungovih gluposti, nepotrebnih aplikacija i slično.

Ali koliko god AOSP ROM-ovi na papiru bili ''lagani'', ja nisam našao bug-free AOSP rom a flešam ih još tamo od HTC-a i prvog Galaxyja. Dakle preporučujem uvijek TW ROM-ove, ali očišćene od gore navedenih gluposti.

 

Ovaj ROM (Phronesis) koristim kao dnavni rom više mjeseci i pokazao se odličan. Nema bloatwarea, osim esencijalnih Samsungovih aplikacija kao S.calendar i S-pen, ali to je ono što Note razlikuje od ostalih mobova pa neka ih. Drugih glupsti nema.

Brz je, ne zauzima puno resursa (za TW based ROM), baterija je odlična i traje mi bez problema cijeli dan a heavy user sam i mob mi je službeni, sa stalnim exchange pushom a znamo što to znači. Samo gledaj da imaš neki wallpaper koji je pretežno crn jer AMOLED ne troši bateriju ako je piksel crn. Smanji svjetlinu na 30%, dovoljno je, i tuci.

Nekom normalnom useru trajat će bez problema dan i pol (i noć između :) )

S-pen je potpuno funkcionalan, a kako se radi o N5 ROM-u dodani su neki zanimljivi featurei kao pisanje po zaključanom ekranu.

Da ne spominjem puno ljepši izgled izbornika, ikona i svega ostalog.

 

Ne znam da li si uspio rootati N3 bez aktiviranja Knoxa, ja nisam i nije me briga što je counter 0x1 jer je mob službeni, pa da se nešto i desi meni svejedno.

Ako želiš izbjeći aktiviranje Knoxa, pogledaj na XDA, ima puno tema koje govore o tome, ja ih nisam čitao jer kao što rekoh - briga me.

 

Dakle, moraš imati rootan mob, preporučljivo sa zadnjom verzijom nekog recoveryja, ja uvijek koristim Philz. Flešaš kao i svaki drugi ROM, ovaj ima AROMA-u pa možeš dodatno poštelati što sve želiš na njemu.

KAmeru ostavi od N3, radi izvrsno uz punu funkcionalnost. Možda radi i ona od N5 ali ja nisam isprobavao.

AdAway radi bez greške, povlači definicije i blokira reklame. Permission control ti je ugrađen u sam ROM jer je baziran na N5 romu.

Što se tiče povratka na službeni rom, na Sammobile imaš službeni Lolli VIP, TELE2, HT, international, ma sve.

Flešaš preko Odina i opet imaš sve stock kao da se ništa nije desilo. Ali nećeš se vraćati unatrag ako ovo probaš.

Sretno!

 

CB

 

 

 

 Znači zaključak je da stavim taj phronesis zadnji 6.4?

Ima li negdje kompletni foolproof vodič kako to učiniti što bezbolnije, uz sve moguće sigurnosne predradnje, AdAway i ostalo?

 

EDIT: sad tražim rootanje sa knox 0x0 i nema siguran način

evo tu je zadnje čovjek pitao točno ovo što i mene muči ali nema odgovora

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/root-guide-note-3-lte-sm-n9005-lollipop-t3093183/page13

 

čini se da ću pričekati dok istekne garancija još 4 mj

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2016 2:32 (bgm256).
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
a i ti se sad sekiras radi 4 mjeseca...ja sam svog rooto isti dan kad je stigo prije 3 godine i sve ok naravno....
VenAtoR#2231
10 godina
offline
Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava

Na mome je ovaj rom:

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-aryamod-v1-tw-lollipop-t2990920

 

 

Probao sam sve ove portove s7/np i par aosp baziranih romova, ali ili nisu stabilni ili je kamera shrot. Ovaj mi je stabilan, prilagodnjiv poprilicno i kamera je super.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
bgm256 kaže...
CrnaBitanga kaže...
bgm256 kaže...
CrnaBitanga kaže...

Za one koji ne mogu bez moddanja:

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-phronesis-rom-v1-0-stable-feature-t3241910

 

Phronesis ROM za Note3, punokrvni N5 port!

Preporuka!

 

 

Što bi mi preporučili da stavim na N9005

Trenutno je 5.0 serijski

Je li istina da kitkat manje troši bateriju?

 

Ne znam što da stavim na njega, htio bih

što bolju bateriju, bez bloatwarea

što manje bugova/crashanja, funkcionalni s pen

po mogućnosti adblock i app permission access da mogu zabranit apliakcijama internet

ali uz zadržavanje garancije ili mogućnost povratka(KNOX?)

i što manji rizik od bricka

 

 

Dakle, imaš dva izbora:

 

AOSP ili TW Rom. AOSP je ''goli'' ROM; njegov najpoznatiji predstavnik je ClockworkMod. TW je TouchWiz ROM, u svoj svojoj ''ljepoti'', dakle pun bloatwarea, Samsungovih gluposti, nepotrebnih aplikacija i slično.

Ali koliko god AOSP ROM-ovi na papiru bili ''lagani'', ja nisam našao bug-free AOSP rom a flešam ih još tamo od HTC-a i prvog Galaxyja. Dakle preporučujem uvijek TW ROM-ove, ali očišćene od gore navedenih gluposti.

 

Ovaj ROM (Phronesis) koristim kao dnavni rom više mjeseci i pokazao se odličan. Nema bloatwarea, osim esencijalnih Samsungovih aplikacija kao S.calendar i S-pen, ali to je ono što Note razlikuje od ostalih mobova pa neka ih. Drugih glupsti nema.

Brz je, ne zauzima puno resursa (za TW based ROM), baterija je odlična i traje mi bez problema cijeli dan a heavy user sam i mob mi je službeni, sa stalnim exchange pushom a znamo što to znači. Samo gledaj da imaš neki wallpaper koji je pretežno crn jer AMOLED ne troši bateriju ako je piksel crn. Smanji svjetlinu na 30%, dovoljno je, i tuci.

Nekom normalnom useru trajat će bez problema dan i pol (i noć između :) )

S-pen je potpuno funkcionalan, a kako se radi o N5 ROM-u dodani su neki zanimljivi featurei kao pisanje po zaključanom ekranu.

Da ne spominjem puno ljepši izgled izbornika, ikona i svega ostalog.

 

Ne znam da li si uspio rootati N3 bez aktiviranja Knoxa, ja nisam i nije me briga što je counter 0x1 jer je mob službeni, pa da se nešto i desi meni svejedno.

Ako želiš izbjeći aktiviranje Knoxa, pogledaj na XDA, ima puno tema koje govore o tome, ja ih nisam čitao jer kao što rekoh - briga me.

 

Dakle, moraš imati rootan mob, preporučljivo sa zadnjom verzijom nekog recoveryja, ja uvijek koristim Philz. Flešaš kao i svaki drugi ROM, ovaj ima AROMA-u pa možeš dodatno poštelati što sve želiš na njemu.

KAmeru ostavi od N3, radi izvrsno uz punu funkcionalnost. Možda radi i ona od N5 ali ja nisam isprobavao.

AdAway radi bez greške, povlači definicije i blokira reklame. Permission control ti je ugrađen u sam ROM jer je baziran na N5 romu.

Što se tiče povratka na službeni rom, na Sammobile imaš službeni Lolli VIP, TELE2, HT, international, ma sve.

Flešaš preko Odina i opet imaš sve stock kao da se ništa nije desilo. Ali nećeš se vraćati unatrag ako ovo probaš.

Sretno!

 

CB

 

 

 

 Znači zaključak je da stavim taj phronesis zadnji 6.4?

Ima li negdje kompletni foolproof vodič kako to učiniti što bezbolnije, uz sve moguće sigurnosne predradnje, AdAway i ostalo?

 

EDIT: sad tražim rootanje sa knox 0x0 i nema siguran način

evo tu je zadnje čovjek pitao točno ovo što i mene muči ali nema odgovora

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/root-guide-note-3-lte-sm-n9005-lollipop-t3093183/page13

 

čini se da ću pričekati dok istekne garancija još 4 mj

 Ne znam kod Note 3, al sam imo Note 2 i roota bez problema. Citam neke bootloadere spominju ovo ono, al ja sam samo skinio cwm recovery i odradio je preko Odina i samo naso koji cu rom i flasho ga.

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
thebatman kaže...

Na mome je ovaj rom:

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-aryamod-v1-tw-lollipop-t2990920

 

 

Probao sam sve ove portove s7/np i par aosp baziranih romova, ali ili nisu stabilni ili je kamera shrot. Ovaj mi je stabilan, prilagodnjiv poprilicno i kamera je super.

 Da li ti radi Bluetooth, tj da li konstantno drži vezu ili droppa povremeno? Sad na mobu imam zadnju Omegu Lollipop, i BT jednostavno ne radi. Odnosno nađe mi Mi band ali je nakon par minuta izgubi. Isto tako i u autu.

Ajde provjeri pa javi, pls.

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
Konstantno mi je redmi band i alcatel sat spojen preko bt bez ikakvih problema i prekida konekcije.
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
thebatman kaže...
Konstantno mi je redmi band i alcatel sat spojen preko bt bez ikakvih problema i prekida konekcije.

 OK, probat ću ga. I još jedno pitanje, da li je fleš tipa - Recovery/Wipe all/flash from .zip? Jer su ga u uputama na XDA zakomplicirali do boli... 

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice