Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava

poruka: 730
|
čitano: 174.321
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
CrnaBitanga kaže...
thebatman kaže...
Konstantno mi je redmi band i alcatel sat spojen preko bt bez ikakvih problema i prekida konekcije.

 OK, probat ću ga. I još jedno pitanje, da li je fleš tipa - Recovery/Wipe all/flash from .zip? Jer su ga u uputama na XDA zakomplicirali do boli... 

 Tako je, wipe sve i u aromi isto odaberi wipe i to je to.

 

Mislim da je vrijeme za long term review, ovo je jedini mobitel koji mi je konstanta od kad je izašao 2013, dakle koristim ga 2,5god.

 

 

Izgled:

Od prvog dana je na njemu tempered glass, tako da je display bez tragova, nema ni onog žutog tona na ekranu koji je zloglasan na amoled jedinicama.

Nije uvijek u silikonu i bog zna da mi je ispao milijun puta, ali nema neke velike štete, to ga nekako čini mojim.

 

Performanse:

Snapdragon 800 i 3GB rama su i dan danas i više nego dovoljni da sve radnje mobitel odrađuje bez problema. Iskreno ne igram igre na mobitelu, za to imam pc, ali imam instalirano cca 50-60 aplikacija i sve rade kako treba.

 

Baterija:

E na ovom polju mu nisam našao ravnog. Naravno, nakon više od dvije godine je baterija oslabila, pa sam se pocastio novom, završim dan sa cca 3,5-4h screen timea i 30-40% baterije. Data, wlan, gps isl sve radi konstantno, a imam i mi band i alcatel sat preko bt povezane. Tu su i 3 maila, whatsapp, fejs, instagram, google photos i sve druge blagodati koje rade u pozadini.

 

Kamera:

A šta rec, iznad prosjeka. Dobar dinamicki raspon, realne boje, solidno brza. HDR bolji od vecine, 4k video snimanje fluidno u 30fps, 1080p snimanje odlično u 60fps. Jedino je prednja kamera malo sad vec "out" jer sa 2mp nema vele selfija.

 

Softver:

Dakle imam custom rom, baziran na stock romu, rootan, maknuta ogranicenja kamere (blic kad je niska baterija idt.) Dozvoljava dosta prilagodbe.

 

Prilagodba:

Preko rom controla koji je vec u romu reprogramirao botune. Home tipka na double tap pali kameru (kao s6) na dugi pritisak kljuca i gasi zaslon (kao na meizu m2 note).

Stavio google launcher, baza mi je google now na swipe.

Maknuo poruke iz popisa poziva

Iskljucio upozorenja o glasnom volumenu u slušalicama

i

 

Ostalo:

Zvuk odličan u slušalici, mikrofon isto. 

Glazbu slušam preko quadbeat slušalica što su došle sa G4, genijalan zvuk.

Spen koristan za "zajebanciju" ali i prekoristan za surfanje, baš sam se navikao na njega.

 

 

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
CrnaBitanga kaže...
thebatman kaže...
Konstantno mi je redmi band i alcatel sat spojen preko bt bez ikakvih problema i prekida konekcije.

 OK, probat ću ga. I još jedno pitanje, da li je fleš tipa - Recovery/Wipe all/flash from .zip? Jer su ga u uputama na XDA zakomplicirali do boli... 

EDIT: najjednostavniji flash preko Recoveryja, Aroma, BT radi bez greške!

 

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
8 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava

Jel netko moze reci kako odradit root na Note 3-ci i novi rom? Radio sam na Note 2 preko odina root, i onda samo rom flasho, nisam trebo gledat nista u vezi neki bootloadera knox sta li vec ne, pa me zanima jel mogu tako i Note 3 odradit bez problema.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
Dane24 kaže...

Jel netko moze reci kako odradit root na Note 3-ci i novi rom? Radio sam na Note 2 preko odina root, i onda samo rom flasho, nisam trebo gledat nista u vezi neki bootloadera knox sta li vec ne, pa me zanima jel mogu tako i Note 3 odradit bez problema.

 sve isto na knox se uopce neobaziri...

VenAtoR#2231
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
jocommb kaže...
Dane24 kaže...

Jel netko moze reci kako odradit root na Note 3-ci i novi rom? Radio sam na Note 2 preko odina root, i onda samo rom flasho, nisam trebo gledat nista u vezi neki bootloadera knox sta li vec ne, pa me zanima jel mogu tako i Note 3 odradit bez problema.

 sve isto na knox se uopce neobaziri...

 Zahvaljujem.

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
Pozz, da malo osvježim temu, naimee..
prije par dana je moj note 3 prestao primati signal mreže (u gornjem lijevom kutu mi pise samo SOS pozivi). Ironično je to što mi je signal pun. Ehh sad, probao sam stavit karticu u drugi mobitel i tamo sve normalno radi tako da je do mobitela. Molio bi vas ako znate neki nacin da se vrati signal mom skoro 2.5 godine starom mobitelu?
Samo da napomenem da sam probao na skoro sve nacine rijesiti problem osim resetirat sve na tvorničke postavke (to je zadnje sto cu napravit ako ne uspijem rijesit problem).
Unaprijed hvala na pomoci
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
stunjanino kaže...
Pozz, da malo osvježim temu, naimee..
prije par dana je moj note 3 prestao primati signal mreže (u gornjem lijevom kutu mi pise samo SOS pozivi). Ironično je to što mi je signal pun. Ehh sad, probao sam stavit karticu u drugi mobitel i tamo sve normalno radi tako da je do mobitela. Molio bi vas ako znate neki nacin da se vrati signal mom skoro 2.5 godine starom mobitelu?
Samo da napomenem da sam probao na skoro sve nacine rijesiti problem osim resetirat sve na tvorničke postavke (to je zadnje sto cu napravit ako ne uspijem rijesit problem).
Unaprijed hvala na pomoci

 ako si se igro s romovima i tako to vidi si csc kod...da nije neki divlji...

VenAtoR#2231
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
Nisam mobitel je na androidu 5.0 ( doduse nisam cekao OTA update nego sam stavio neki ceski koji je prije izasao al ne vjerujem da je do toga jer je proso skoro 2 godine od toga )
9 godina
offline
Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava

Ljudi, da li je netko stavljao neki TW ROM koji je na bazi S7 ili Note7 te ako je, može li mi reći da li radi i kako radi?

Vidio sam na Youtube-u pa poslije i na XDA da je popularan Darklord Note 7 .

Hvala unaprijed na odgovorima.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
Omega mi je bila najbolja....sad sam na note 5 portu al mislim da cu se vratit na omegu opet.....
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava

Bok!

 

prodajem svoj N3, pa ako ima zainteresiranih - u inbox.

 

CB

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava

Pozdrav ljudi,

 

pokušavam instalirati xposed na mobitel preko TWRP-a ali nikako ne uspijeva, zapne u bootloop-u i onda ga moram vratiti nazad. Čitao sam da xposed radi probleme na Lollipopu zbog ART-a, pa me zanima da li ste vi uspjeli i ako da kako, te kojim metodama. 

Može i link ukoliko vam je lakše

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava

što da napravim na note3 od tih rutova custom firmvera i ne znam čega

da uklonim nepotrebne gluposti, reklame, pokretanje aplikacija nepotrebnih i vrtenje u pozadini i trošenje baterija i spajanje na net nepotrebno,

i da ne bude problematičan poslije toga mobitel da je stabilan i bez štekanja

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2016 1:29 (bgm256).
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava

Posjedujem note 3 n9005, mob je dan danas savrsen jedino mu zamjeram sta je ekran zalipljen za srebrrni rub pa je gotovo nemoguce prominit rub ako se osteti. Sto nije slucaj sa note 2 i 4 za 5 neznam, koristim official lollipop i sve radi perfektno :) a ne mislim stavljat custom rom posto ovo jos nije zastarijelo
Jednu stvar dosta zanimljivu sam primjetijoa to je da je touch dosta precizniji nego na novom a5 2016 jer sam i njega imao priliku par dana koristit.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2016 8:32 (huayra).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
Dragi ljudi nakon 2.5 godine koristenja ne rade mi senzori na note 3,ne gasi se ekran prilikom poziva,ne radi automatsko osvjetljenje ekrana i ekran ne radi vodoravno(rucno da).Sve ostalo radi odlicno.Pregledava san strane forume ali nitko ne nudi rjesenje za problem.
Molim za pomoc.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava

Ja sam ima slucaj na note II da mi nisu radili senzori i drugi custom rom kad sam stavija proradili su uredno 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
Nije bas da razumin ali sta je to custom rom,kako da to napravim?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava

ako nisi nikad cuo neces ni uspit sam napravit, to je modificirani android laicki receno, al provaj prvo napravit factory reset postojeceg mozda prorade senzori...

Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
Hvala na info.,malo san guglao da vidim sta je to ali posto neman iskustva sa time nije to za mene.Da mogu kupiti senzore sam bi ih zamijenio ali mozda nije do njih samih nego nesto trece.Steta jer mi je mob. odlican.
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
Mislim da je mogući problem to sta imam lollipop 5, dok sam imao kit kat nista se nije događalo mob. je radio savršeno bez ikakvih zastajkivanja. Dali je moguće vratiti se na kit kat ?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava

Moguce je, samo nije bas lako

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
imam lolipop i sve mi uredno radi, samo što imam drugi problem, počeo mi se zaslon odljepljivati
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
Preko Sammobile skinit verziju kit kata i preko odina puknit na mob...mislim da je to najlaksa opcija...samo onda opet rootanje i to... i ja bi najradije nazad, i vrlo vjerovatno ocu.... na xda sve sami portovi a rade da se ubijes... boze sacuvaj...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava

No eto ko čeka dočeka ... update za note 3 (za uređaj koji je nabavljen u HT). Nije velik update cca. 50 MB i samo je nekakav updejt za KNOX ... ono što bi ja volio vidit je veliki update za moj uređaj ... nije li sramotno da premium uređaj samo dobije jednu veću nadogradnju androida (i sad je na lolipopu) ... ozbiljno se razmišljam da android kao platfornu napustim upravo zbog ovog 'guljenja'. Nije to samo problem Samsunga već globalno je to problem cjele platforme (uređaj dobiva užuriranja cca. 2 godine i poslje toga očekuju da mi kupimo novi uređaj ... ne hvala) ... pa sami smo tome krivi jer smo spremni svako 2 godine potpisivat novi ugovor i pri tom uzet novi uređaj ... sad se razmislim dali bi iko od nas mjenjao madrac (na kojem je sigurno 7-8 sati ... svaki dan) svako 2 godine ... niko to od nas neradi (čak i neznam nikog da je kupio nekakav vrhunski madrac)

Znam sad će te svi kazat da bijem ... čudam neki svat ... no razmislite ... kupit 'vrhunski' uređaj i za to ne dobit premum uslugu ... već imam gorak okus u ustima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
lizard_ago kaže...

No eto ko čeka dočeka ... update za note 3 (za uređaj koji je nabavljen u HT). Nije velik update cca. 50 MB i samo je nekakav updejt za KNOX ... ono što bi ja volio vidit je veliki update za moj uređaj ... nije li sramotno da premium uređaj samo dobije jednu veću nadogradnju androida (i sad je na lolipopu) ... ozbiljno se razmišljam da android kao platfornu napustim upravo zbog ovog 'guljenja'. Nije to samo problem Samsunga već globalno je to problem cjele platforme (uređaj dobiva užuriranja cca. 2 godine i poslje toga očekuju da mi kupimo novi uređaj ... ne hvala) ... pa sami smo tome krivi jer smo spremni svako 2 godine potpisivat novi ugovor i pri tom uzet novi uređaj ... sad se razmislim dali bi iko od nas mjenjao madrac (na kojem je sigurno 7-8 sati ... svaki dan) svako 2 godine ... niko to od nas neradi (čak i neznam nikog da je kupio nekakav vrhunski madrac)

Znam sad će te svi kazat da bijem ... čudam neki svat ... no razmislite ... kupit 'vrhunski' uređaj i za to ne dobit premum uslugu ... već imam gorak okus u ustima.

 Kriv je Google koji ne forsira druge da isporučuju nadogradnje više od 2 godine, a na kraju, niti sam to radi sa Nexus, a vidjet ćemo da će isto biti i sa Pixel telefonima.

Flagship mobiteli najčešće i dobiju update, dok npr neki uređaji u mid i low klasi kao galaxy core, young i slični nikada ni ne vide update osim onog koji je došao tvornički.

 

Imam note 3 kao i ti, od 2014 i taman prije mjesec dana kupio Oneplus 3. Čekao sam da samsung izbaci Note uređaj koji ne normalan (nema edge zaslon) a da je nije Note 4 no to se nije dogodilo, pa sam odustao od samsunga.

Jedino što možeš je staviti gore custom rom. Meni trenutno note 3 skuplja prašinu pa sam prije nego ga prodam, stavio MagmaNX rom (portan note7 sa samsung UI). Sviđa mi se izgled, ali ima dosta bugova, iako je poslijednji update dobio prije 3 dana.

Note 3 je dovoljno jak da izdrži 2017, pa možda i 2018 za rad, a poslije će vjerojatno i osnovne aplikacije početi štekati, kao što se to isto dogodilo sa legendarnim Galaxy S2 mobitelom.

8 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava

Imam Note 3 N9005,prezadovoljan sam ,ima li neki noviji dobar ROM za ubaciti ?Preporuke ?!

Mada i ovaj njegov koji nije rotan radi perfektno !

Nikad se ne raspravljaj sa budalom neko sa strane nece primjetiti razliku!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava

Imaš hrpu AOSP based romova, ja vozim official LA14.1 i Xenial kernel zadnju verziju, stereo speaker sound mod i nemam nikakvih zamjerki. Postoji i sinergy rc18 kernel, njega nisam probal al vele da je dobar. Ima i dosta touchwizz portova s n7/s7/s8 al nije to to. Ak se odlucis za aosp, slobodno posaljes pp treba promjeniti neke sistemske fajlove da bi gps radil kak spada i da zvucnik ne šumi. (30 sek posla :D)

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2017 9:27 (ibosilj).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
ibosilj kaže...

Imaš hrpu AOSP based romova, ja vozim official LA14.1 i Xenial kernel zadnju verziju, stereo speaker sound mod i nemam nikakvih zamjerki. Postoji i sinergy rc18 kernel, njega nisam probal al vele da je dobar. Ima i dosta touchwizz portova s n7/s7/s8 al nije to to. Ak se odlucis za aosp, slobodno posaljes pp treba promjeniti neke sistemske fajlove da bi gps radil kak spada i da zvucnik ne šumi. (30 sek posla :D)

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development

 Da li da prelazim ili da ostavim Stack ?Jbg ,nema vise nadogradnje OTA  ?!

Nikad se ne raspravljaj sa budalom neko sa strane nece primjetiti razliku!
13 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava

Ako nebres bez funckija spen-a, onda nemoj prelaziti. Meni nije tolko bitno to, makar mozes to sloziti i na aosp, al se meni neda zaj s tim. Inace ne vidim razlog zbog kojeg se nebi prebacil na aosp. Nema UI trzanja i laga i imas najnoviji android s zadnjim sigurnosnim zakrpama. Mene odbija izgled 5.0 lollipop touchwizza i ogromni stock dpi i to mi je dosta ko razlog za prelazak.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 3 - Rasprava
ibosilj kaže...

Ako nebres bez funckija spen-a, onda nemoj prelaziti. Meni nije tolko bitno to, makar mozes to sloziti i na aosp, al se meni neda zaj s tim. Inace ne vidim razlog zbog kojeg se nebi prebacil na aosp. Nema UI trzanja i laga i imas najnoviji android s zadnjim sigurnosnim zakrpama. Mene odbija izgled 5.0 lollipop touchwizza i ogromni stock dpi i to mi je dosta ko razlog za prelazak.

 Steta sto je jos uvjek hardwerski mocan telefon pusten niz vodu !Jedino ta prednja kamera za koju me zabole...

 Na koji drugi da predjem a da se vadi baterija ,da ima led diodu za obavjestenja ?

 Nema  neki izbor . :)

Nikad se ne raspravljaj sa budalom neko sa strane nece primjetiti razliku!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice