Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

poruka: 29
|
čitano: 13.521
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

Bok ekipa,

Evo ja ću se potruditi i napraviti što bolji Tutorial "Kako rootati i instalirati Jelly Bean 4.1.2 na Galaxy Note GT-N7000" nadam se da ću vam pomoći !!!

 

Da odmah napomenem - NISAM ODGOVORAN ZA NIKAKVE POSLJEDICE ILI KVAR VAŠEG UREĐAJA KORISTEĆI OVU METODU - SVE ŠTO RADITE, RADITE NA SVOJU ODGOVORNOST !!!

 

Potrebno je da imate:

  •  MicroSD Karticu
  •  Radi samo sa ICS (Android 4.0,4.0.3 i 4.0.4)

 

Procedura za ROOT:

  1. Skinite "SuperSu.zip" i prebacite taj zip file na SD Karticu
  2. Kad ste to napravili držite tipku "Vol Up+Home+Power" držite sve dok se mobitel ne ugasi i dok ne dođe logo "Galaxy Note GT-N7000" u tom trenu pustite sve tipke i trebali bi ući u "Android system recovery".
  3. Kad ste ušli u  "Android system recovery" pomoću tipki Volume Up i Volume Down možete se kretati po izborniku a sa tipkom Power Off potvrđujete akcije, sada stisnite “apply update from external storage”.
  4. Kad ste ušli u “apply update from external storage” stisnite SuperSu.zip i pričekajte da se instalira, kad je instalacija završena idite nazad i stisnite "reboot system now".
  5. Sad je vaš mobitel Rootan idemo dalje !
  6. Sada na PlayStore-u ili na XDA Developers skinite "MobileOdin", preporučeno je da skinete PRO verziju ako imate u planu Flashat mnogo Custom Roms-a i Kernela.
  7. Skinite "SpeedMod Kernel" i prebacite ga na vašu SD Karticu.
  8. Otvorite MobileOdin, ako vas bude pitao SuperSu da dozvolite stisnite "Grant" ili na HRV "Dozvoli" i ako vas bude pitalo da skinete neke datoteke preko Wi-Fi to i učinite.
  9. U MobileOdin scrolajte do dna i stisnite "Open file" zatim stisnite vašu SD Karticu i odaberite prethodno prebačeni "SpeedMod Kernel" na vašoj SD Kartici.
  10. Kad ste to napravili opet u Odin-u scrolajte do kraja i pritisnite "Flash Firmware" i prihvatite sve što vam se bude tražilo da se prihvati.
  11. Sada je vaš mobitel potpuno rootan i imate instaliran CWM umjesto Android system recovery-a.

 

Procedura za instaliranje Jelly Bean 4.1.2 na GT-N7000:

  1. Skinite Leaked "Jelly Bean 4.1.2" i prebacite ga na svoju SD Karticu.
  2. Uđite u Recovery tako da držite "Vol Up+Home+Power" držite te tipke sve skupa dok vam se na zaslonu ne pokaže "Samsung Galaxy Note" u tom trenu pustite sve tipke i trebali bi ući u "CWM".
  3. Sad kad ste ušli u CWM Mod napravite sljedeće: 1. Wipe Data/Factory Reset, 2. Wipe Cache Partition, 3. Advanced -> Wipe Dalvik Cache
  4. Sad stisnite "Install Zip from sdcard" zatim "Install from sdcard" i stisnite "Jellybean 4.1.2." i onda pritisnite "YES".
  5. Sačekajte dok vam se instalira, kad se instalira pritisnite "reboot now".
  6. Malo će potrajati paljenje uređaja nemojte ništa stiskati.Kad se upali trebao bi vaš uređaj biti na Jelly Bean-u.
  7. E sad, skinite "PhilZ Kernel XXLS7", naravno sa interneta, te to prebacite na vašu SD Karticu.
  8. Kad ste to napravili držite tipku "Vol Up+Home+Power" držite sve dok se mobitel ne ugasi i dok ne dođe logo "Galaxy Note GT-N7000" u tom trenu pustite sve tipke i trebali bi ući u "CWM".
  9. Sad stisnite "Install Zip from sdcard" zatim "Install from sdcard" i stisnite "PhilZ Kernel XXLS7" i onda pritisnite "YES".
  10. Sačekajte dok vam se instalira, kad se instalira pritisnite "reboot now".
  11. Eto ga sad imate instaliran Jelly Bean 4.1.2 sa Multi Window (MultiView) i AirView opcijom.

 

LP

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2013 17:02 (dalmata40).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

VIdim aktivna tema u pm :D

 

Eto bas sam kupio Note I i volio bi imat Jelly Bean imam pitanjce dali je potrebno rootat mobitel da bi se stavio Jelly Bean?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

Ne trebaš imati rootan mobitel jer Android OS je takav da ga ne trebaš jailbreakat da bi nešto radio na njemu...a eto očito nas je malo koji imaju Note pa nitkome nije interesantna tema :D

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

Hahha baš to valjda smo rijetki :D

 

Ma znam da se moze modificirat bezz roota mislio sam da Note mora mozda bit.

 

Bi mi mogao na PM poslati linkove di si ti skinuo sami ROM i ovo drugo sto se mora skinut da budem 100% siguran da sam skinuo dobro

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

Posto mi mob nije rootan kakav je postupak za stavit jelly bean

15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

Nisam bio danas onlinr sutra cu ti poslat linkove u pm i objasnit sve...pozzz

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

pozz, nakon nekog vremena sam i ja odlucio rootat svoj mob.. ali imam par sitnica koje mi nisu jasne..

 

cilj mi je staviti jilly bean 4.1.2 na moj galaxy note

 

vidim da se tu nesto spominje da se ne treba rootat.. to mi nije jasno...

 

uz ovo objasnjenje gore navedeno nasao sam 2 linka na yt sto se rootanja tice i stavljanja jilly bena

 

 

 

metode su skoro pa identicne..

kod prvog linka me zbunjuje sto on skida CWM i naprije to instalira pa tek onda SuperSU.. sto u ovom gore tekstu koliko ja vidim nema.. dalje je sve identicno

 

a kod ovog dr linka me zbunjuje, dole u opisu na tom linku pise da se treba skinuti Downloads Link 1 - Speedmod Kernel, zar to vec nismo skinuli u gore navedenom linku..

 

te dve stvari mi nisu jasne...

 

pa mi treba mala pomoc oko toga da rootam svoj mob i stavim novu verziju JB.. koja ce raditi bez problema nadam se...

(moze odg tu ili na privat)

 

hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

Sad cu ti ja pomoc :D

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1329360

 

Rootaj ga sa ovom 1 metodom

 

Skini aplikaciju normalno kako pise u tutorialu odradi sve.

 

Onda stavi si CWM.

Eto ti link--- >

 

Sad sam zaboravio al mislim da odes samo update from zip i izaberes CWM ili instal from Zip nisam sad siguran

 

http://www.speedyshare.com/RdZ4g/CWM.zip

 

Kad to sve odradis to ti je to.

 

Onda mozes stavljat ROm koji zelis.

 

Ja imam ovaj i zadovoljan sam s njime : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1970626

 

Javi kad napravis to.

 

I sam napisi tu na forum kako se CWM instalira jer ja sam zaboravio xD

11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

evo danas sam  bas rootao svoj note n7000

 

ovo gore, a i vecina sto ima na jubitou su starije verzije...

 

nakon svega odlucio sam napraviti temu na xda forumu, i dobio sam upute od pocetka do kraja..:D

 

ovo je link kako su mene uputili

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2135742

 

1. Go into settings => about phone => build number
2. Search for a kernel that corresponds to your build number, ex you will have N7000XXLSC in your build number so you are looking for XXLSC (NOTE: Read the kernel thread and understand it). Download this file onto your external memory.
3. Turn your phone off, then turn it on by holding volume up, home button and power on button all at the same time.
4 Select install zip from sd card, select it and let it do it's thing.
5 Your phone will reboot if all goes well and you will be on a safe kernel and you will have root
6. Reboot phone and go to recovery again, make a backup
7. Downlaod a jelly bean rom from the development forum and install according to instructions

 

ili na hr

1. idite u postavke, pa na o uredjaju i vidite sta vam pise pod broj verzije (moj je bio IML74K.XXLQ3, ZASTO JE TAJ BROJ BITAN.. zato jer po uzoru na ovo iza tocke XXLQ3 skidate karnel, ovo je recimo bio za moj mob http://www.mediafire.com/?vb2k1v723923bjk vidite da i na toj zip datoteci pise taj broj, to znaci da je ovo verzija za moj mob... ako vam pise drugacije skinite onu verziju koja vama treba)

2. sada kada ste nasli odgovarajucu verziju skinite je na komp (ili odmah u mob) ali obavezno je stavite na memorisku karticu (external memory)

3. izvadite sim karticu, ugasite mob, onda stisnete ton tipku gore, pocetnu tipku i tipku za gasenje (kada se pojavi samsung galaxy pustite)

4. odite na install zip from sd card, oznacite fail koji ste prebacili na sd karticu. cekajte da zavrsi. ako se sam ne zgasi i upali,  odite na Reboot phone

5. sada vam je telefon rootan, ako sve prodje kako treba na njemu imate karnel i root..:)

6. sada opet drzite sve 3 tipke i napravite back up

sada ste rootali svoj mob i sve je spremno da stavite custom ROM

 

kada ste odabrali ROM koji zelite ja sam odabrao Ultimate GT-N7000 Jelly Bean

7. s kinete ga s neta, i prebacite ga isto na sd karticu.

8. sve je spremno za instaliranje ROMa. ugasite mob, i opet drzite sve 3 tipke
9. kada udjete unutra morate odraditi ovo. udjete u  1. Wipe Data/Factory Reset i potvrdite 2. Wipe Cache Partition potvrdite 3. Advanced -> Wipe Dalvik Cache. potvrdite, zatim idete na instaliranje svog ROMa kojeg ste izabrali "Install Zip from sdcard" -> "Install from sdcard" -> "Jellybean 4.1.2."

za tocke 7.8.9 stavit cu vam video s yt

https://www.youtube.com/watch?v=n45wQVrGfOc  NAPOMENA: 9. korak nakon sto je napravio 1. Wipe Data/Factory Reset i potvrdite 2. Wipe Cache Partition potvrdite 3. Advanced -> Wipe Dalvik Cache. potvrdite, on je dodatno otiso i vratio memoriju telefona  sve na tvornicke postavke

gore u textu, pod tockom 6 radili smo beckup tako da bi nam ostale sve aplikacije, i sve stvari sto imamo na mobu. znaci ako ne zelite ostati bez svega u memoriji telefona.  ako ne zelite da se to desi, onda preskocite sve ono sta od radi od 1:25 do 2:00. i nastavite dalje "Install Zip from sdcard" -> "Install from sdcard" -> "Jellybean 4.1.2."

 

i to je to, sada bi trebali imati JB 4.1.2. na vasem samsung galaxy note n7000

 

ps. za ovu verziju nam ne treba niti mobile odin pro, niti odin za komp.. nista, to se koristilo u starijim metodama rootanja

 

samo da znate njumu ide sve to brzo jer nema nista na telefonu, posto vi imate dosta toga nemojte se bojati ako on to malo duze ocitava, sve je to normalno

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2013 18:40 (germaAYO).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

Ovo sto sam ti ja ljepo objasnio ti sve radi.

 

Ja sam to pratio isto sa XDA foruma ali sam sam she pokopco pa nisam pitao.

 

Ako zelis ja sam ti ljepo sve objasnio ako ne radi sam ovak i onak dodje ti na isto

 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2
jura1992 kaže...

Ovo sto sam ti ja ljepo objasnio ti sve radi.

 

Ja sam to pratio isto sa XDA foruma ali sam sam she pokopco pa nisam pitao.

 

Ako zelis ja sam ti ljepo sve objasnio ako ne radi sam ovak i onak dodje ti na isto

dobro si ti meni objasnio... i taj postupak valja, samo ja nisam skuzio da moram odgovarajuci philz skinut.. po onoj sifri koja meni pase...

zato mi nije uspjevalo...:)

preoblem je bio u meni.. a posto sam ovako uspio, napiso sam za svaki slucaj ako ce nekom trebati.. jer hr foruma na ovu temu prakticki ni nema..:(

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

Znam da.daj mi samo reci kako si nakraju stavio CWM?

 

I nisi trebo philz skidat jer ovaj ROM koj sam ti ja dao ima taj najnoviji Philz u sebi al nema veze sam kak si taj CWM stavio install from SD il Update?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

stavis philz na sd karticu, udjes u sistem i samo ocitas sa sd kartice i sve se samo instalira, i cwm i supers i karnel.. nakon toga opet na sd karticu i instaliras ultimate...
ja sam isti taj rom stavio.. al meni se dosta brzo zagrije baterija, dodje na 40 i vise stupnjeva.. i vrti mi se na oko 600-800 rama od 863 koliko ima. kak ..?

11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

sta nije lakse preko odina stavit jb i stock je?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

ovisi sta zelis...

 

TW JB mozes instalirati preko odina.

 

ali ako zelis neki custom ROM, moras prvo rootat svoj mob.. i napravit ovo gore sto sam ja napravio...

ovisi sto zelis..

Galaxy Note ROMs | Root Galaxy Note 
to su ti custom ROM, biras koji ti pase i stavis si na mob.. ali pazi, moras naci odgovarajuci karnel za svaki od tih romova

14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

Jel ima kakvih naznaka o službenom JB za note? Nekako sam skeptik glede rootanja

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

Daj netko tko od vas ima sluzbeni software da provjeri jel ima JB update sluzbeni jer mi koj smo na modanima nemozemo provjerit. Koliko sam uspio pročitati navodno da su počeli izbacivat da u Indiji ima več il negdje pa možda ubrzo dodje i kod nas.

 

Evo službeno je izašao. Kad ce doc u nase krajeve nadam se da ce netko ovdje obavjestit 

http://www.engadget.com/2013/02/18/galaxy-note-jellybean/

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2013 23:43 (jura1992).
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

dosla je sluzbena verzija na n7000, ako ne zelis cekati da dodje sluzbena za HR mozes ti staviti preko odina sluzbenu verziju koja je za njemacku...


 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

Ja svaki dan provjeravam, za sad nista, kad ponudi update, javit cu... Tele2 Note

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-N7000&pcode=0#firmware

 

tu mozes vidjet dali je dosla nova verzija

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

Ja cu staviti talijnaksu verziju posto kazu da njemacka ne radi bas dobro.


Imam 2 pitanja:

 

Oce li meni raditi normalno talijanski ROM? Tj dali ce podrzavati nase kartice a uredaj mi je otkljucan na sve mreze.

 

i drugo

 

Kako da preko odina to stavim? Mozes objasnit il nac neki tutorial germAYO? Mogu li samo prebaciti na  SD karticu i pomocu clockworka instalirat ROM?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

sve ce ti normalno radit.. ja sam imao njemacku verziju..

evo ti video kako napravit,
skini si prvo aplikaciju ROM menager, vidjet ces da on napocetku ulazi u nju i ide na reboot, i dalje samo prati video..
napravi sve sta i on...

kada zavrsis sa odinom trebas cekat da ti se instaliraju ove original aplikacije, ako nakon 1-3 min ne krene samo, onda klikni samo na kiss kao da ga oces otvorit i samo ce ti se pokrenut.. (nemoj micat usb kabel)

 

prati ga do 3:30 (do 3 i pol min, dalje opet pokazuje kako rootat mob)

ne bi trebao imati nikakvih problema

 

javi jesi uspio, malo sam kasnije vidio por

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2013 23:48 (germaAYO).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

Meni je mob rootan i imam CWM i imam Jelly Bean 4.1.2 ali onaj Leaked.


Samo me zanima kako da stavim official. Sto nemogu samo ROm stavit na mob i sa CWM ga instalirat

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

Ne mozes.. moras ga bas preko odina kak je i u videu.. imas o tomena na xda forumu... ja sam ga vec 2 puta vracao na org softver i ponovno stavljao custo Romove...

12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

Imam u telefonu Android 4.0.4 , radilo je sve ok , kad najedanput , koju god aplikaciju hoču pokrenuti pokaže mi Aplikacija je prekinula s radom ,

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

Napravi Hard reset.

 

German mi mozes rec koliko zauzima RAMA 4.1.2 ovaj njemacki kada se inst koliko rama zauzme i koliko je slobodno

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2
jura1992 kaže...

Napravi Hard reset.

 

German mi mozes rec koliko zauzima RAMA 4.1.2 ovaj njemacki kada se inst koliko rama zauzme i koliko je slobodno

a nez ti to sada... misli da ti je oko 810... zato ja i drzim ovaj castom rom jer imam 863 rama slobodno.. pa se necu vracat na ovaj original.

14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

Pozdrav. Trebam malu pomoć, a može i savjet jer vidim da bi mi mozda moglo pomoci nesto takvo :) Imam galaxy note (n7000) i unazad tjedan dana počeo sam imati problema s baterijom..bar sam mislio da je baterija dok nisam kupio novu i skužio da se ništa nije promijenilo. Npr. isprazi se do kraja i punim ju preko noći. Napuni se do kraja (punim ju cijelu noc) i kroz sat-dva prazna je i mob se ugasi. Kad ga spojim na punjač nakon toga, ne počinje ga punit odmah, tj. drži ga stalno na 1%. Onda ga ugasim, izvadim bateriju i punim ga dok je ugašen, tek onda se pomakne s mjesta. Drugi dan ista procedura, ali ne rikne nakon sat-dva, nego recimo izdrži cijeli dan, a dan nakon toga opet se ponovi stara priča. E sad, zanima me da li je moguće da je to neki problema softwarea, da sam pokupio nešto s neta ili je ipak nešto drugo? Sinoć sam napravio factory reset, ali nije pomoglo, sve po starom. Čak mi je danas onako par puta ekran malo podivljao. Čuo sam za hard reset pa me zanima da li bi to možda moglo pomoći i kad sam već kod toga, napravio bi odmah i jailbreak jer ionako nemam sta izgubiti. Molim za bilo kakvu pomoc i zahvaljujem unaprijed :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note ICS 4.0 to JB 4.1.2

Pozz!

Imam Note-a koji je update-an redovnim putem na 4.1.2 e sad me zanima ako bi ga isao rootati koju proceduru izabrati i kako si spremiti original mod ako nesto nece biti dobro da mogu vratiti tvornicki mod.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice