Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

poruka: 14.366
|
čitano: 6.066.396
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Ima neki novi tutorial kak produžiti trajanje baterije, na NeatROm 6.3 + Apolo kernel EXTRV0?

Prije god dana sam našao neki dobar, al isad se ne sječam više gdje i kako {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
Schweini7 kaže...

Ima neki novi tutorial kak produžiti trajanje baterije, na NeatROm 6.3 + Apolo kernel EXTRV0?

Prije god dana sam našao neki dobar, al isad se ne sječam više gdje i kako {#}

Mislio si na ovo?

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=35061392&postcount=13723

11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Nisam 100% siguran, ali ovo kaj si dao je super, Hvala!

 

{#}

edit: kad već ispitujem, mogu kako ubaciti keyboard od omege v24 (navikao sam se na zarez lijevo od space tipke, ili barem neku sličnu) i slova font slova Rosemary?

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.7.2014 19:22 (Schweini7).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Nemam pojma koja je to omega. Ako je na aosp bazi mozes ako nije ne mozes. Uglavnom swiftkey koristim duuugooo i ima zarez levo. probaj.

Za font stvarno nemam ideju

11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Super je ovaj swiftkey 

{#}

još kad bi se moglo maknuti retardirane prijedloge riječi iznad... 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

To mu je velika prednost. Uci tvoje reci koje koristis pa ti ponudi :)

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Zdravo. Zamolio bih Vas kolege da mi pomognete u vezi nekoliko nedoumica koje imam. Prije nekoliko mjeseci sam napravio root na S2 sljedeci "standardnu" proceduru uz pomoc siyah kernela. http://www.gokhanmoral.com/?p=1796

Sve je proslo kako treba i telefon ima root. No, pojavile su se na telefonu neke nezeljene pojave ( telefon vrlo cesto nece da se ugasi nego se samo restartuje, a  cesto se javlja i problem "treperenja" na displeju kao u slucaju kada telefon ima istrosenu bateriju pa "zeli" da se ugasi ) pa bih zelio da pokusam da vratim "sluzbeni" kernel. Ono sto ne znam jeste koji je posljednji sluzbeni rom od Samsunga (mislim znam da je verzija 4.1.2, no vidio sam da su na pusteni u promet u razlicito vrijeme i da nose razlicite kodne oznake pa pretpostavljam da postoji i razlika medju njima). Ja sam mislio da eventualno preuzmem verziju za nordijske zemlje: http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=20293

 

I konacno ono sto me najvise zanima (i od cega ce naposljetku zavisiti da li cu se vratiti na sluzbeni kernel) da li cu ako opet napravim instalaciju npr. ovog sluzbenog firmwarea izgubiti root? Zamrznuo sam neke nepotrebne Samsungove servise uz pomoc Titanium Backupa pa ne bih zelio da TB nakon vracanja na sluzbeni kernel prestane raditi. I na kraju zanima me da li bih trebao napraviti samo obicnu reinstalaciju ili je pozeljno da napravim brisanje svega na telefonu (wipe)?

 

Ili je bolje da pokusam sa Chainfire-ovim kernelom?

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/orig-development/30-10-2012-k-la-lp-t1103399

 

Hvala na odgovoru! :)

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Mozes tu verziju slobodno a root ces izgubiti. Moja preporuka je da posle flesovanja rom-a ubacis Philz kernel. To je stock kernel samo dodat root i cwm

11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Dali je netko u posljednje vrijeme narucivao sa ebaya bateriju?

Molio bi neku dobru dusu koja ima iskustva i preporuku da baci link od neke dobre baterije i prodavaca jer tamo je more, zapravo ocean kojekakvih baterija od milijun mAh pa me strah da ne kupim nesto bezveze...

 

Znam da se davno u ovoj temi to spominjalo i dijelili linkovi, ali vecina je sad vec nepostojana...

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

@Diendici

Prije nekoliko dana sam kupio bateriju od ovog prodavaca: http://direkt.jacob-computer.de/_artnr_1125869.html?ref=109

Cijene se mijenjaju svaki drugi dan, pa ako ste zainteresovani pratite malo. Ja sam je kupio kada je cijena bila 14 eura (navodno bila akcija; inace koliko sam vidio cijene variraju od 14 do 22 eura). Baterija je originalna dolazi u Samsungovom plasticnom pakovanju. Moja baterija je proizvedena(upakovana) 23.06.2014 (to pise na kutiji), dok na bateriji stoji 06.06.2014. Proizvodac je Kina. (Made in China/Finished in China). Buduci sam napravio tek cetiri ili pet ciklusa na bateriji jos ne mogu reci kakva je.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
Diendici kaže...

Dali je netko u posljednje vrijeme narucivao sa ebaya bateriju?

Molio bi neku dobru dusu koja ima iskustva i preporuku da baci link od neke dobre baterije i prodavaca jer tamo je more, zapravo ocean kojekakvih baterija od milijun mAh pa me strah da ne kupim nesto bezveze...

 

Znam da se davno u ovoj temi to spominjalo i dijelili linkovi, ali vecina je sad vec nepostojana...

 

Ako si iz Zagreba imaš u Mobisu na Heinzlovoj original Samsungovu. Uzimao sam prije par mjeseci i mislim da me ispalo 110 kn.

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

@skyline91

Da li moze informacija vise o Vasoj bateriji koju ste kupili? Gdje je proizvedena, datum, koliko izdrzi? Kod mene ova sto sam kupio, ako smijem donijeti sud na osnovu nekoliko dana upotrebe drzi dosta losije u odnosu na bateriju koja je dosla u telefonu.......(Made in Japan/Finished in China)

Za noc(6-7 sati) potrosi (mirovanje bez pristupa internetu) 15-tak % baterije...... dok koliko me sjecanje drzi na prvu bateriju to je bilo tek nekoliko procenata........

Mada opet postoje vjerujem razlike izmedju uređaja kada sam ga kupio 2011 i sada koji mogu uticati na ponasnje baterije (veci broj aplikacija, telefon dosao sa 2.3.3 a sada vrti 4.1.2 plus ubacen siyah kernel).......

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
1student kaže...

@skyline91

Da li moze informacija vise o Vasoj bateriji koju ste kupili? Gdje je proizvedena, datum, koliko izdrzi? Kod mene ova sto sam kupio, ako smijem donijeti sud na osnovu nekoliko dana upotrebe drzi dosta losije u odnosu na bateriju koja je dosla u telefonu.......(Made in Japan/Finished in China)

Za noc(6-7 sati) potrosi (mirovanje bez pristupa internetu) 15-tak % baterije...... dok koliko me sjecanje drzi na prvu bateriju to je bilo tek nekoliko procenata........

Mada opet postoje vjerujem razlike izmedju uređaja kada sam ga kupio 2011 i sada koji mogu uticati na ponasnje baterije (veci broj aplikacija, telefon dosao sa 2.3.3 a sada vrti 4.1.2 plus ubacen siyah kernel).......

Prodao sam mobitel pa nemam više bateriju kod sebe. Držala je skoro cijeli dan od 7-8 ujutro. Imao sam NeatRom 5.6 extra lite i apolo kernel 4.13. Tijekom noći u mirovanju je potrošila 3-4%.

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Hvala na odgovoru!. Ne mozete da se sjetite gdje je baterija bila proizvedena? Kina, Vijetam, Koreja.......?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
1student kaže...

Hvala na odgovoru!. Ne mozete da se sjetite gdje je baterija bila proizvedena? Kina, Vijetam, Koreja.......?

Stvarno se ne sjećam. Da kažem nešto bilo bi samo nagađanje.

11 godina
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Ljudi evo i došo je i taj dan da i ja napustim mog prijatelja S2 :'( prodao sam ga i dao sam ga u jedne jako dobre ruke, koje će ga paziti i maziti kao šta sam ga i ja. Nikad nisam imao problema snjime, jedino na početku dok se nismo s prijateljili. Trenutno imam moju staru frendicu Ashu, to dok dns (nadam se) ne kupim novi. LG L90.

 

Bilo mi je drago što sam bio svama u ovoj temi (iako sam se malo kasno prilključio) Ali došla mi je svrsi. Neću ju napustiti nego ću i dalje biti aktivan. Tako da još vam javim kad dobim mog novo prijatelja. ;) haha

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

@salesale

Mozete li mi pomoci u vezi kernela koga ste preporučili? Da li je rijec o ovome:http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development-derivatives/philz-cwm6-stock-kernel-cwm6-root-exfat-t1877270

 

Koji kernel da preuzmem uz ovaj sluzbeni rom: http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=20293

 

https://goo.im/devs/philz_touch/CWM_Advanced_Edition/i9100/

 

????????

Izvinite sto Vas smetam, no zaista ne bih volio da nesto zabrljam.....

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Za taj sluzbeni jedan od ova 2:

Za install iz PC ODina:

http://d-h.st/SvM

 

Za install iz stock recovery sa ext sd kartice:

http://d-h.st/mEg

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

@salesale

Puno, puno hvala na odgovoru. Živi i zdravi bili.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Pozdrav
planiram rutati svoj galaxy s2 koji je trenutacno na stock romu 4.1.2 pa ako može preporuka koji kernel i rom da stavi?

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.7.2014 17:58 (tradit).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

poslednji stock rom i poslednji philz kernel

14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Je li greska uzeti S2 Plus pored S2?

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Vidim da je S2 Plus malo losiji, odnosnos da ima losiji GPU nego standardni S2, a ima noviji Bluetooth - v4.

 

Interesuje me jos da li posjeduje Gorilla Glass 2 na ekranu? Standardni S2 ima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
Almin94 kaže...

Vidim da je S2 Plus malo losiji, odnosnos da ima losiji GPU nego standardni S2, a ima noviji Bluetooth - v4.

 

Interesuje me jos da li posjeduje Gorilla Glass 2 na ekranu? Standardni S2 ima.

Da ima, neces pogrijesiti ako uzmes S2+...

13 godina
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

imam problem, baterija na mobitelu mi se prazni dok ga ne koristim
vec 4-5 dana za redom mi se mob isprazni za oko 80% preko noci, znaci u 7-8 sati, kad odem pod bateriju da vidim sta trosi pise android os i zaslon

i drugi problem je taj da mi komp ne prepoznaje mobitel kad ga spojim preko USB-a
probao sam iskljuciti ispravljanje gresaka, pokusao onu foru sa *#7284# testirao burazov mobitel preko istog usb-a i radi

ne znam sta bi moglo biti jer do sad je sve normalno funkcioniralo 

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

sale pomagaj,

 

curi sam instalirao prije par mjeseci tvoju zadnju verziju stock baziranog neat roma, v6.3

prije joj se znalo desiti, a evo i danas, mislio sam da će instalacija zadnje verzije riješiti problemem ali evo opet se ponovilo

 

naime, izbacuje greška kamere kada se ide na fotoaparat, trg. play se otvori, korisničko ime stoji ali nemože ništa, ni serch niti update za aplikacije raditi i ono najbitnije pobrišu se kontakti

 

za kontakte nije problem pošto sam joj napravio backup ali dali ovo dvoje može kako proraditi bez factory reset

 

kernel je apolo 4.14 regular

 

pozdrav

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Za pocetak stavi Philz kernel, obrisi data od Google apps, obrisi -google nalog, restartuj i dodaj Google. Ako ovo ne pomogne morace full wipe i ostavi joj Philz

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

instal philz ali ne mrda dalje od samsung galaxy s II i9100 natpisa, morao sam vratiti apolo, sada se samo resetira i boota non stop

sada nanovo instal roma bez factory reset, vidjet ćemo hoće li biti sreće. ako ne onda odin i pucam zadnju verziju off roma

 

Edit:

 

nema sreće, samo stoji zaklan na natpisu galaxy sII i to je sve , u download mode i cwm može i to je sve, mob se ne boota nikako

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.8.2014 18:54 (hd22sb).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice