Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

poruka: 14.366
|
čitano: 6.073.646
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Skini poslednji rom i flesuj odinom. Kada krene boot izvadi bateriju i uradi factory reset. Nema druge. Ako ti je nesto bitno ostalo na internoj, pre flesovanja stock rom-a instaliraj apolo ili siyah, recovery,mounts and storage, mount usb, povezi sa pc i izvuci podatke

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
Riješio jučer, Factory reset je morao, mob se izgleda dobrano zblesao
Hvala sale, očito je mob zrel za mirovinu, sada joj ostavim stock cro pa ćemo vidjeti kako radi, odmah pri paljenju javio greška galerije :-D
Dobiti će još jednu šansu sa neat aosp ako ovo ne bude šljakalo kako treba

Pozdrav
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

@Sale, jel ima di za skinut pack wallpaper sa neat rom logo? Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Iz kojeg roma? aosp ili samsung?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Samsung pardon nisam naveo...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Koristi li neko, je li bolji od 4.1.2 ? trenutno sam prezadovoljan sa 4.1.2 i trajanjem baterije. Nadam se ja ovaj jos bolji :D

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
anelko kaže...

Koristi li neko, je li bolji od 4.1.2 ? trenutno sam prezadovoljan sa 4.1.2 i trajanjem baterije. Nadam se ja ovaj jos bolji :D

Trenutno preko 8000 downloads :) a niko ne komentarise

10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Sale zamolia bi za savjet.

 

Doša sam sa 4.4.2 SlimKat na tvoj 4.1.2 ROM, čisto zbog kvalitete poziva i GPS-a.

 

Sad iman veliki problem sa baterijom, baterija traje upola kraće nego sa KitKat, čak i sa dosta manje instaliranih aplikacija i dosta manjom sinkronizacijom. Neman velikih wakelockova, tako da mi je jedino preostalo da mijenjam MODEM ili Kernel. Šta misliš o tome i imaš koji prijedlog?

 

2 puta sam flasha tvoj ROM, sa Full Wipe-om. Koristim Lite verziju + defaultni kernel

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Evo ja cu ga komentarisati za dan-dva dok ga isprobam :) za sad mi je bolji izgledom 4.1.2 ili sam ja navikao na njega. Zanima me kako povecati ove ikone ( izgleda na slici da su dovoljno velke, ali nisu :D sve mi aplikacije stale na onaj jedan list hahah ) 

 

http://postimg.org/image/o83xw6n8t/

 

http://postimg.org/image/4wbov1ftj/

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
Nume kaže...

Sale zamolia bi za savjet.

 

Doša sam sa 4.4.2 SlimKat na tvoj 4.1.2 ROM, čisto zbog kvalitete poziva i GPS-a.

 

Sad iman veliki problem sa baterijom, baterija traje upola kraće nego sa KitKat, čak i sa dosta manje instaliranih aplikacija i dosta manjom sinkronizacijom. Neman velikih wakelockova, tako da mi je jedino preostalo da mijenjam MODEM ili Kernel. Šta misliš o tome i imaš koji prijedlog?

 

2 puta sam flasha tvoj ROM, sa Full Wipe-om. Koristim Lite verziju + defaultni kernel

Ja koristim ovaj modem http://d-h.st/gvr i pfilz kernel. Baterija duze traje za oko 10% od aosp rom-a. Probaj

10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
salesale kaže...
Nume kaže...

Sale zamolia bi za savjet.

 

Doša sam sa 4.4.2 SlimKat na tvoj 4.1.2 ROM, čisto zbog kvalitete poziva i GPS-a.

 

Sad iman veliki problem sa baterijom, baterija traje upola kraće nego sa KitKat, čak i sa dosta manje instaliranih aplikacija i dosta manjom sinkronizacijom. Neman velikih wakelockova, tako da mi je jedino preostalo da mijenjam MODEM ili Kernel. Šta misliš o tome i imaš koji prijedlog?

 

2 puta sam flasha tvoj ROM, sa Full Wipe-om. Koristim Lite verziju + defaultni kernel

Ja koristim ovaj modem http://d-h.st/gvr i pfilz kernel. Baterija duze traje za oko 10% od aosp rom-a. Probaj

Jeli to isti modem kao u tvom ROM-u?

 

ps. Primjetia sam da kad mi je pun WiFi signal, baterija traje normalno, ali čim signal padne potrošnja baterije strašno raste

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
10 godina
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Pozdrav ljudi. Mobitel s2 mi je bio priključen na punjenje i samo se ugasio i neće da se upali Fuck. dead. Izvadio sam bateriju, malo očistio ali ne pomaže. Što bi moglo otprilike biti? Odnijet ću ga sutra na servis i ako bude do baterije ok a ako ne i ako se bude moralo masno platiti samo ću ga nabiti nogom ili razbiti od asfalt. Jbm ti galaxy i samsung uzimam iphone ko čovjek. E sorry malo sam ljut.

Hejjjjj
Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
Chico12 kaže...

Pozdrav ljudi. Mobitel s2 mi je bio priključen na punjenje i samo se ugasio i neće da se upali Fuck. dead. Izvadio sam bateriju, malo očistio ali ne pomaže. Što bi moglo otprilike biti? Odnijet ću ga sutra na servis i ako bude do baterije ok a ako ne i ako se bude moralo masno platiti samo ću ga nabiti nogom ili razbiti od asfalt. Jbm ti galaxy i samsung uzimam iphone ko čovjek. E sorry malo sam ljut.

probao download mode? Ili recovery?

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
salesale kaže...
Chico12 kaže...

Pozdrav ljudi. Mobitel s2 mi je bio priključen na punjenje i samo se ugasio i neće da se upali Fuck. dead. Izvadio sam bateriju, malo očistio ali ne pomaže. Što bi moglo otprilike biti? Odnijet ću ga sutra na servis i ako bude do baterije ok a ako ne i ako se bude moralo masno platiti samo ću ga nabiti nogom ili razbiti od asfalt. Jbm ti galaxy i samsung uzimam iphone ko čovjek. E sorry malo sam ljut.

probao download mode? Ili recovery?

Nešto prćkao po netu i našao nešto tipa battery calibration(fol izvadiš bateriju 180sec izvan moba, malo očistiš one spojeve), evo ga upalio. Ali ne šmeka mi nešto ovaj moj samsung, vjerojatno nisam imao sreće pri kupovini, non stop neki problemi sa njim. Eno rođak mi ima 4s, nikad ni jednu sekundu ali baš ništa u dvije godine nije bilo telefonu, a ovaj moj ko narkoman neki. Hvala ti, leti ovaj još malo.

Hejjjjj
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Sale, nakon nekog vremena na aosp romu, odlučio sam se vratiti na sammy i apolo kernel (battery life ipak najbitniji). No imam problem, mobilni Internet mi sad nikako ne radi. Btw, extra lite + apolo regular. Hvala unaprijed 

Under neon loneliness...Motorcycle emptiness...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Preveri APN podesavanja

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
salesale kaže...

Preveri APN podesavanja

Na sto tocno da obratim paznju? Sve izgleda kako je i bilo...

 

BTW, moze li se ikako "proper" odradit dpi scaling na 4.1.2? Na kitkatu sam koristio textdroider_dpi app i uredno je radio, no isti app na jb ne odradi scaling pravilno, npr keypad....

Under neon loneliness...Motorcycle emptiness...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
lazy_punk kaže...
salesale kaže...

Preveri APN podesavanja

Na sto tocno da obratim paznju? Sve izgleda kako je i bilo...

 

BTW, moze li se ikako "proper" odradit dpi scaling na 4.1.2? Na kitkatu sam koristio textdroider_dpi app i uredno je radio, no isti app na jb ne odradi scaling pravilno, npr keypad....

Najbolje da vidis na internetu da li su APN podesavanja ispravna. Ili da pozoves svog operatera

Sto se tice dpi, moraces potraziti custom samsung apps (modovane) jer samsung aplikacije nisu multi dpi. To su contacts, dialer, keyboard, camera, calculator...uh sve one bitne :(

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Ma ajde daj..... taman jucer se vratim s neat AOSP na 6.3 i sve fino sredim i ti danas ovako bezobrazno izbacis v6.4 ..... {#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
eplati.com kaže...

Ma ajde daj..... taman jucer se vratim s neat AOSP na 6.3 i sve fino sredim i ti danas ovako bezobrazno izbacis v6.4 ..... {#}

jedan dirty :)

10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Trenutno sam na v6.3 i pokušavam automatski update-ati unutar tvog ROM-a. Kad kliknem 'Update' pojavi mi se Wait dialog koji traje jako dugo, nisam moga čekat pa sam restartira mob. Da li su serveri zauzeti ili meni nešto neradi kako bi tribalo :D ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
Nume kaže...

Trenutno sam na v6.3 i pokušavam automatski update-ati unutar tvog ROM-a. Kad kliknem 'Update' pojavi mi se Wait dialog koji traje jako dugo, nisam moga čekat pa sam restartira mob. Da li su serveri zauzeti ili meni nešto neradi kako bi tribalo :D ?

Taj terrafile retko kad radi. Skini rom direktno iz download sekcije sa xda

12 godina
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Znam da nije vezano uz s2, ali eto molim pomoć. Cura ima s3 mini i nedavno joj je ponudio update. Nakon updejta baterija je poludila. Kada dođe oko 50% mobitel se zgasi i nakon toga kada ga se upali ima npr 20%, pa se nakon par minuta opet zgasi i ima 5% i tako dok ne dođe na nulu. Kada ga se stavi na punjač nakon 5 minuta se baterija digne na oko 70-80%. Skinuo sam prethodnu verziju firmware-a sa sammobile-a i instalirao, ali opet je isto. Probao sam izvaditi bateriju na par minuta i vratiti nazad. Verzija firmware-a je 4.1.2 (I8190XXAME1). Googlao sam, ali nisam našao neko riješenje. Da li je to do firmwarea, baterije ili nešto treće? Unaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

10€ na bateriju

uradite factory reset i znacete na cemu ste

10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Novi ROM mi se pari puno bolji, na 6.3 bi se zna smrznit na par sekundi kad bi npr. iz lockscreen-a uša u mail. Instalira sam XXMS3 modem, samo da mi se popravi baterija i nitko sritniji od mene :D

 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
Nume kaže...

Novi ROM mi se pari puno bolji, na 6.3 bi se zna smrznit na par sekundi kad bi npr. iz lockscreen-a uša u mail. Instalira sam XXMS3 modem, samo da mi se popravi baterija i nitko sritniji od mene :D

a kako instaliras modem i za koliko ti je produzilo trajanje baterije ?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
anelko kaže...
Nume kaže...

Novi ROM mi se pari puno bolji, na 6.3 bi se zna smrznit na par sekundi kad bi npr. iz lockscreen-a uša u mail. Instalira sam XXMS3 modem, samo da mi se popravi baterija i nitko sritniji od mene :D

a kako instaliras modem i za koliko ti je produzilo trajanje baterije ?

 

Upute za instalaciju modema su ovdje:

http://androidforums.com/galaxy-s2-international-all-things-root/588852-modems-dummies-guide.html#post4715017

 

Instalira sam XXMS3 modem, baterija mi sad troši oko 1%/h u relativnom mirovanju-u sa jakom sinkronizacijom (3G i wifi on, sinkronizacija 4 maila i više IM-a...). Sa Stock modem (XXMS4) sam ima problema, baterija je bila puno lošija nego na 4.4, zbog čega sam promijenia modem. Možda se je meni nešto loše instaliralo, jer meni se je veoma brzo praznila baterija, brže nego ostalima, ali sa XXMS3 razlika je ogromna.

 

Poslje instalacije modema obavezno skini aplikaciju GetRIL. Ona provjerava da li je RIL (Radio Interface Layer) kompatibilan sa modemom, nekompatibilan RIL može utjecati na kvalitetu signala i bateriju.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice