Samsung Galaxy S4 vs. HTC One

poruka: 19
|
čitano: 17.588
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S4 vs. HTC One

Vjerujem da nisam jedini kojeg ovo zanima. Uskoro kupujem mobitel koji bi morao drzati nekoliko godina(2 najmanje) pa sad necu napraviti glupost kao pred dvije i pol godine pa sam kupio Xperiu X10 naslijepo. Sad hocu imati najbolje sto se moze dobiti ako vec izdvajam tolike novce.

 

Pogledao sam puno reviewa i nista nisam shvatio. Prvo mi je bitno da je brz, a kako vidim oba vrte isti procesor samo na razlicitom taktu. Kao drugo oba imaju ekran od 1080p pri cemu je jedan malo manji pa je gustoca piksela malo veca, ali budimo realni to nitko ne moze primjetiti golim okom. Onda slijedi dizajn, sto se mene tice HTC One je tu nedostizan od strane S4. Kao cetvrto kamera, kako sam od svih reviewa shvatio ona na HTC-u nije nista posebno dok je ova na S4 poprilicno dobra. Peto mogucnosti: pored Samsungovih Air Gestures koje vjerujem da cu rijetko koristiti, tu su HTC-ov BlinkFeed koji zasigurno necu koristiti jer gdje ja zivim internet je 0,5Mbps(nadam se da razumijete o cemu pricam), a HTC Zoe, to mi izgleda potpuno beskorisno...I na kraju pohrana, S4 ima mogucnost za SD karticu do 64GB dok HTC nemam ali u T-Mobile-u je verzije od 32GB, a Galaxy je na 16GB. Jos samo da dodam, nekako mi TouchWiz izgleda bolje od Sense 5 zbog ikona, al to je moje misljenje.

 

Ako se ova dva uređaja usporede, barem po meni, HTC One pobjeđuje jer jedino sto je losije jest kamera, a ja ju previse ne koristim, al ono za 6k kuna ocekujem dobru kameru. Sad me jos samo zanima dal je netko isprobao uređaje side by side i je li tada vidio kakvu razliku u performansama.

33 HTC One je bolji
22 Samsung Galaxy S4 je bolji
8 Neki treci je najbolji
Aventador
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S4 vs. HTC One

S obzirom na Samsungov komentar na memoriju("Pa imate memorijske kartice"), daje se zaključiti da je bolje uzeti bilo što nego išta Samsungovo.

Tako da, za Android, One je odličan izbor, a za WP, što je moja preporuka je Lumia 920. Naravno, ako tražiš flagshipove.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
2 6 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S4 vs. HTC One

Očito imaš dovoljno informacija za odluku IMO, možeš jedino čekati duži period da ih svi isprobaju pa čitati dojmove... Najbolje da uzmeš ono što se tebi čini boljim, ovako ćeš samo čitati komentare koji ti neće pomoći u odluci. Također, što je tako strašno sa X10? Pa to je čist ok mob bio u svoje vrijeme, a uz malo truda dalo se čuda izvući iz njega po pitanju performansi. Odi u dućan, uzmi oba moba u ruke, poigraj se i odluči, ne možeš ionako puno pogriješiti jer su oba odlična.

I possess a skill to google.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S4 vs. HTC One
ja sam naprimjer odustao od potrage za dobrom "mobitelskom" kamerom jer sam shvatio da niti najbolja nije za ništa nego neobavezno fotkanje.Samostalni fotić od 500kn radi vidljivo bolje slike a o skupljim da i ne govorimo.
...video također,bez optičke stabilizacije i optičkog zooma nema puno smisla..
Moj PC  
1 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S4 vs. HTC One

evo ako još nisi odlučio i ako slučajno nisi pogledao ovaj video mogao bi ti pomoć :)

Bok, ja sam sharyn
11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S4 vs. HTC One

Kao prvo pametno si otvorio temu. Rijetko tko prilikom odabira flagshipa, ili barem rijetko što ja vidim na forumu ide prvo razumom i realnošću. 

Ako već gledaš nešto na 2 godine onda provjeri i Android ažuriranja, naravno ako želiš official. Po hardwareu su tu negdje, zasloni ovisno šta preferiraš - Amoled ili Super LCD, memorija je na strani Samsunga, microSD rješava stvar.

 

Osobno kad bih gledao bio bi to mobitel koji je isplativ, dakle novčano pristupačan, najbolji omjer dobivenog-uloženog. Ostatak priče ne gledaj sitničavo, i jedan i drugi su zvijerke koje će ako staviš neki dobar custom ROM tek onda procvjetati.

 

Ja sam ti na anketu odgovorio sa neki treći mobitel, zašto?


Vrlo brzo RH ulazi u EU, gledaj na tu stranu da ćeš ugrabiti za dobre novce i Google Nexus uređaj, koji ti ima sve navedeno, i siguran update.


Eto, sretno sa novim uređajem! {#}

 

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S4 vs. HTC One
blackdevil kaže...

evo ako još nisi odlučio i ako slučajno nisi pogledao ovaj video mogao bi ti pomoć :)

kako je suditi po komentarima ( a i po meni) ovaj tip je malo fanboy

Mislim, dakle postojim.
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S4 vs. HTC One

 

Vjerojatno će biti sličan video i za s4, možda ti pomogne.. 

 -- || http://youtu.be/FGBhQbmPwH8 \o/
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S4 vs. HTC One

evo, ako nekoga slucajno zanima, narucio sam HTC One, uz njega cu dobiti (barem mi je tako rekla Morana iz korisnicke sluzbe) HTC media link i x-mini uno zvucnik.

Mislim, dakle postojim.
Moj PC  
7 1 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S4 vs. HTC One
mozda ovo pomogne u odluci: http://www.phonearena.com/news/Is-your-Samsung-Galaxy-S4-overheating_id42616 . (nakon clanka, obavezno pogledati i komentare korisnika)
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S4 vs. HTC One

Ja sam u istoj dilemi kao kolega koji je gore otvorio temu.

 

Dakle, oba mobitela su vrh ponude (u jednom momentu mi je i Xperija Z bila u opciji, ali mislim da vise nije jer izgleda jeftino itd itd da ne ulazim sada u tu pricu).

 

HTC mi je lijepsi, navodno je responzivniji (nisam imao prilike usporediti u zivo), bolji ekran, medjutim citam da ima dosta problema prilikom proizvodnje (gapovi na kucistu, problem sa kapacitivnim tipkama, ljustenje boje sa kucista etc etc). Takodjer, HTC je poznat po tome da brzo zaboravi podrsku na flagship modele nakon sto izdaju novi flagship.

 

Samsung nije toliko lijep kao HTC, plasticno je kuciste, navodno zna zatrzati, nekima se grije, ALI baterija traje dulje, ima veci ekran, ima odlican support (Samsung Galaxy S2 je na 4.2 andoridu koliko sam upucen) sto mi je jako bitno.

 

S obzirom da produljujem pretplatu na T-Mobileu, cijena i nije nesto razlicita tako da mi ona ne igra.

 

Moze kakav prijedlog/misljenje?

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2013 14:41 (tnakir).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung Galaxy S4 vs. HTC One

Meni S4 nakon prvog update nije štekao. Za danje updateove neznam, nemam više taj mobitel.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S4 vs. HTC One
tnakir kaže...

Ja sam u istoj dilemi kao kolega koji je gore otvorio temu.

 

Dakle, oba mobitela su vrh ponude (u jednom momentu mi je i Xperija Z bila u opciji, ali mislim da vise nije jer izgleda jeftino itd itd da ne ulazim sada u tu pricu).

 

HTC mi je lijepsi, navodno je responzivniji (nisam imao prilike usporediti u zivo), bolji ekran, medjutim citam da ima dosta problema prilikom proizvodnje (gapovi na kucistu, problem sa kapacitivnim tipkama, ljustenje boje sa kucista etc etc). Takodjer, HTC je poznat po tome da brzo zaboravi podrsku na flagship modele nakon sto izdaju novi flagship.

 

Samsung nije toliko lijep kao HTC, plasticno je kuciste, navodno zna zatrzati, nekima se grije, ALI baterija traje dulje, ima veci ekran, ima odlican support (Samsung Galaxy S2 je na 4.2 andoridu koliko sam upucen) sto mi je jako bitno.

 

S obzirom da produljujem pretplatu na T-Mobileu, cijena i nije nesto razlicita tako da mi ona ne igra.

 

Moze kakav prijedlog/misljenje?

Rekao bih da si već sam odgovorio na svoje pitanje. Ovo što si naveo da ti je bitnije kod S4 daje njemu veliku prednost. To što je plastično kučište meni je i prednost jer nije toliko osjetljivo na oštećenja kao aluminij premda nema taj premium look, koji je premium dok je skroz nov. Oni gapovi na koje sam nailazio su veliki minus. Trzanje sučelja je odavno riješeno, još u prvom updateu. Support je po meni jedna od najbitnijih stvari kod Androida, a tu je samsung nenadmašan. HTC-u se i baterija puni puno duže jer nema Qualcomm QUick Charge 1.0 tehnologiju, za razliku od S4.

14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S4 vs. HTC One

Prijedlog -> probaj oba uređaja i odluči, ja ti mogu donijet S4 i S4 Active da probaš, nađi još nekoga tko ima One i to je to (nažalost ne znam nikoga tko je uzeo HTC One). Najjednostavnije i najbolje.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S4 vs. HTC One
Mitsuoka kaže...

Prijedlog -> probaj oba uređaja i odluči, ja ti mogu donijet S4 i S4 Active da probaš, nađi još nekoga tko ima One i to je to (nažalost ne znam nikoga tko je uzeo HTC One). Najjednostavnije i najbolje.

Hvala, ali pola sata koristenja mi nista ne znaci jer si u tih pola sata impresioniran sa ovim i onim i ne stignes vidit mane, one isplivaju tek nakon mjesec-dva-tri nakon sto te prodje prvi dojam. Oni gapovi i habanje aluminija na One-u su mi nedopustivi. Mislim da ipak idem na SG IV

Rvat katolik!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S4 vs. HTC One
tnakir kaže...
Mitsuoka kaže...

Prijedlog -> probaj oba uređaja i odluči, ja ti mogu donijet S4 i S4 Active da probaš, nađi još nekoga tko ima One i to je to (nažalost ne znam nikoga tko je uzeo HTC One). Najjednostavnije i najbolje.

Hvala, ali pola sata koristenja mi nista ne znaci jer si u tih pola sata impresioniran sa ovim i onim i ne stignes vidit mane, one isplivaju tek nakon mjesec-dva-tri nakon sto te prodje prvi dojam. Oni gapovi i habanje aluminija na One-u su mi nedopustivi. Mislim da ipak idem na SG IV

da sam na tvom mjestu isao bi na S4.

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S4 vs. HTC One
O kakvom habanju aluminija vi vi govorite? Gapovi su rijetki, ako ih i ima uopce. Prve serije su imale male gapove, a evo i moj je vec tri miseca star i u savrsenom stanju. Da mi nije pao jednom na rub, nebi ni tu malu ogrebotinu imao.
ptspclan.com | visit us ^^
12 godina
offline
Samsung Galaxy S4 vs. HTC One
na YouTube ima filmića koji pokazuju djelovanje na staklo i zadnju stranu Htc One-a raznim oštricama.Koliko sam vidio izuzetno je otporan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S4 vs. HTC One

Jedna stvar je tvrdoca a druga cvrstoca. Staklo je tvrdo, ali nije cvrsto. Odnosno, mozes grebat brokvom po njemu, al ako padne pukni ce.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice