Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

poruka: 5.676
|
čitano: 1.004.624
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Pozdrav, na S6 edge-u mi se pojavio facebook u pozadini kao onaj vodeni zig. Tema pozadine stoji ali preko nje se vidi aplikacija facebook. Znaci gdje god da udjem to mi soji u pozadini. Znali neko u cemu je problem i kako otkloniti.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Pozz, 

 

imam S6 vec 2 g, pa razmisljam ga malo sredit, odnjet u servis da stave novu bateriju (dosta je oslabila) i software osvjeziti?

 

Ima li to smisla ili je to samo bacanje novca?

 

Hvala na odgovoru :D

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

bacanje novaca kad sve to mozes sam napraviti. ajde jedino je bateirju malo teze al software mozes i sam staviti

 

11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Ajde ima li netko preporuku gdje kupiti originalnu bateriju...(sam bi ju zamijenio) jer ova koja je sad u telefonu ke dala svoje

 

iPhone 8  Space Gray
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Stavio sam si Oreo portan sa s8 i mob se preporodio, sad cu si jos narucit bateriju od s7edge i ugurat ju unutra..
Imam ga 2.5godine i mislim da ce drzat jos godinu sigurno

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
SnakeEyes kaže...

Stavio sam si Oreo portan sa s8 i mob se preporodio, sad cu si jos narucit bateriju od s7edge i ugurat ju unutra..
Imam ga 2.5godine i mislim da ce drzat jos godinu sigurno

 

moze link?

 

thx

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
SnakeEyes kaže...

Stavio sam si Oreo portan sa s8 i mob se preporodio, sad cu si jos narucit bateriju od s7edge i ugurat ju unutra..
Imam ga 2.5godine i mislim da ce drzat jos godinu sigurno

 jel oreo u test fazi ili je full verzija koja je u potpunopsti upotrebljiva?

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/samsung-galaxy-s-6--s-6-edge-unified-development/superstock-s8-galaxy-s6-stable-t3714341
Portana verzija, pise sve u temi..
Radi super, naravno one stvari tipa iris scanner ili edge lightining ne mozes imat jer nemas hardver za to, al sve ostalo je odlicno.. Ima dosta stvari koje nisi imo na stock nugatu

EDIT: FP scanner je osjetno brzi sto mi se jako sviđa

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2018 14:35 (SnakeEyes).
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

nisam ni mislio na tvari koje nema hardwerski. nego znaju ti romovi imati musice ne radi wifi ili bt... pa mzvz stavljati a ono nije 100%, ovaj se cini ok po ovome sto pise.

9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Evo i slike. Malo se slabije vidi na slikama ali uzivo se vidi jasnije. Kao sjenka stoji u pozadini. Sjenka je kao ikonice od facebooka. Ako neko ima odgovor ili rijesenje sta bi moglo biti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2018 20:11 (mikimaksa).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
To je burn in. Ako imas garanciju, nosi i zamijenit ce ti ekran
9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Garancija istekla. Gledo sam na netu imaju neke aplikacije jel pomaze to sta ili se mora mjenjati display.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Mozes probat, nemas sta za izgubit. To je opcenito problem kod AMOLED ekrana.
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
SnakeEyes kaže...

Stavio sam si Oreo portan sa s8 i mob se preporodio, sad cu si jos narucit bateriju od s7edge i ugurat ju unutra..
Imam ga 2.5godine i mislim da ce drzat jos godinu sigurno

 

Pozdrav, instalirao ovaj ROM i zbilja je odličan. Imam samo slijedeći problem, na lock screen-u nakon što se upali ekran imam lag pola sekunde sekundu prije nego mogu otključati (swipe ili pin), znači ekran ne reagira. Prvo se upali ekran, nakon toga zasvijetle tipke i tek onda proradi touch. Isto tako nakon poziva kad se aktivira motion sensor i upali ekran treba pola sekunde sekundu da mogu prekinuti poziv ili stisnuti bilo što drugo. Ne zvuči ozbiljno ali iritira sad kad znam da postoji problem pa me čisto zanima da li je kod tebe isto tako? Probao sam upaliti performance mode, ugasiti animacije u developer opcijama, isključiti Bixby, itd. ali ništa ne pomaže. Thx. Lp.

 

EDIT: wipe cache riješio problem!

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 21:38 (tommmyyy).
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Eto super, drago mi je da radi :D
Ja sam prezadovoljan sa svojim

13 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Došla mi je baterija tako da ću se uskoro upustiti u izmjenu. Htio bih staviti i novi softver vidim ovaj oreo mi mrak izgleda. Kad bi se mogla očekivati službena verzija za sad je beta koliko vidim. I ima li negdje upute kako da ubacim. Zadnji put sam radio to na S2 kad je bilo aktualno prije ne znam koliko godina. Cim je izašlo rootanje i ubacivanje romova. Vjerojatno se od tada dosta to promjenili. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Probao sam skinuti zadnji poklopac... nebi da si pita. Ne kužim na koji način da to riješim. Na subotu bi to sve lako izgleda ali u stvarnosti ni blizu. Uzeo sam set sa svim pripadajućim alatom potrebnim. Ugrijem s fenom probam nadahnuti s onim za staklo ali ne pomiče se ništa ni milimetra. Ne vidim na koji način to rijesiti sim unakaziti iza sve. Ima tko kakav savjet?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
tommek10 kaže...

Ima tko kakav savjet?

 Ostavi se ćorava posla.

11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

ako imas adekvatan alat nema problema,

najveci problem je zapoceti, pokusaj sa necim jako jako tankim...pretpostavljam da straznji poklopac pokusavas skinuti sa onim vakumom,

odmah da ti velim to zaboravi...

bitno je dobro ugrijati i zavuci nesto tanko tipa žilet, cim to uspijes ondaje lako, ja koristim onaj spudger neznam kako bih to uopce nazvao na hrvatskom 

i lagano krenem sa njim, nikako ne siliti jer lako se polomi straznji poklopac

 

iPhone 8  Space Gray
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Spudger... opisi mi to malo kako izgleda.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Edit:

Skinuo sam zadnji poklopac pomoću delimano brusaca nozeva. Ima onaj vakum da se pricvrsti na stol. Dobro sam zagrijao s fenom i na vakum podigao i lagano s plasticnom trzalicom. Bez ikakvih oštećenja, zatim sam ugrijao bateriju i nju maknuo takodjer je zaljepljena. Nova oriinal baterija unutra, pustio kratko vrijeme udaljenog da vidim kako će se ponašati probao puniti. Kad sam vidio da sve radi krenulo sklapanje, uzeo sam i orginal obostranu ljepljivu traku bas za navedeni uredjaj. Zaljepio sve i sklopio. Sad se prazni baterija pa ce ici prvo punjenje. Na staroj bateriji je bio datum i godina proizvodnje 2015 nova je kraj 2017 nadam se da će potrajati dvije godine 😁

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

https://m.ebay.com/itm/10pcs-Telephone-Phone-Repair-Opening-Tool-Plastic-Spudger-Pry-ed/112677128089?hash=item1a3c148799:m:m70UB2p48iZo0MkyIS4lKWA Evo spudgera :-)

 

bas me zanima koliko ce ti dugo drzati ta obostrana ljepljiva traka... ja osobno nemam bas dobra iskustva sa tim trakama, nakon par dana se krene odljepljivati

 

ovo ja koristim i za poklopce baterija i za ekrane

 

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xglue+7000.TRS0&_nkw=glue+7000&_sacat=0

iPhone 8  Space Gray
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Dam se kladiti da se neće odljepljivati... ako nije do sad već 2 godine, a namučio sam se dva dana dok sam odljepio jer drži ko luda. Identična je oriinalnoj koja je bila prije. Na kraju krajeva ne drži ona neki pritisak već samo poklopac da stoji koji kad se stavi bez ičega stoji moraš s nečim izvaditi jer ne ispada lako. 

https://m.ebay.com/itm/Back-Cover-Glue-Tape-Adhesive-Sticker-for-Samsung-Galaxy-S6-Edge-Plus-SM-G928-/222181310707

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

si stavio kernel da ti prepozna mob bateriju od 3500mah

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
dennocro kaže...

si stavio kernel da ti prepozna mob bateriju od 3500mah

 Nisam se htio zezati s tim. Kupio sam oem njegovu bateriju kakva je bila do sad u njemu. Neka izdrži kako je i ova prije i ja sam zadovoljan. Za sad mogu reći da vidim pomake, baterija duže drži, pogotovo dok je u stanju mirovanja. No tek su dva punjenja vidjet ćemo kroz neko vrijeme kako će se pokazati. 

11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

aha, mislio sam da si narucio za s7e bateriju, ja sam tu uzeo pa cemo vidit, treba stici uskoro, imam vec custom rom pa nece biti problem i kernel promjeniti

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Nakon dugo vremena zadovoljnog korištenja došlo vrijeme da uzmem noviji uređaj pa je trenutni na prodaju.

Cijena se da korigirati naravno, namjerno stavljena viša pa se slobodno javite ako ste zainteresirani. 

 

https://www.njuskalo.hr/samsung-galaxy-s6-edge/samsung-galaxy-s6-edge-oglas-24656495

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2018 17:28 (fakEEE).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Ako netko zna, koliko dode promjena home tipke, tipka mi je propala i jedva radi.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
WalterWolf kaže...

Ako netko zna, koliko dode promjena home tipke, tipka mi je propala i jedva radi.

 najbolje sam promjeni ako znas sarafati i koristiti fen i youtube tutorial, nista tesko.

 

 

 

 

 

Danas stigla s7e baterija i promjenio ju. stavio global elite zadnji rom i kernel da mob ucita bateriju, sad cemo viditi kako ce raditi.

9 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

https://www.phonearena.com/news/US-carrier-confirms-Samsung-Galaxy-S6-S6-edge-S6-edge-Note-5-will-get-Android-Oreo_id102390

 

ovo je valjda prvi i jedini androd koji dobija 3 velike nadogradnje

osim mozda nexusa/pixela

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice