Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

poruka: 5.608
|
čitano: 1.171.274
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
Meni je veliki hendikep u doba 16:9 monitora da oni nude 9MP za taj omjer, a tek 4:3 punih 12MP.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
ocean77 kaže...
Meni je veliki hendikep u doba 16:9 monitora da oni nude 9MP za taj omjer, a tek 4:3 punih 12MP.

 Slažem se.,i to im je najveći promašaj.

 

Jer ti s omjerom 4:3 nikad ne možeš prikazat sliku preko cijelog zaslona...a takve slike su mi iskreno bezveze.

11 godina
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
Imao sam S2,S3 i S6.
S obzirom da sam se baterijom S6 najvise razocarao,ovaj S7 mi se definitivno najvise odgovara, mada i edge koji ima drasticno veliku bateriju cak 1000mAh vise :)
Sa G5 nisam odusevljen,ali cekaju nas jos novi HTC One,Sony Z6 i Huawei P9..pa da i njih vidimo kad dodje vrijeme.
Xperia Z3 16GB Black
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
Opet ja pokrecem onu vječitu temu: koliko puniti bateriju.... pustiti puniti preko noci itd. Ja sam svoj s4 mini punio svaku noc i nije bilo problema. Eh sad.. neznam dal da punim s6 preko noci. Evo sad mi je baterija na 7 posto. Stavim ga punit i do 23 sata neznam oce li se napunit a ujutro u 8 oce li biti kasno...


Savijet ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava

Zaboravi na to i puni kako i kad stignes. To su smart baterije i one same vode racuna o sebi. Kad se napuni samo se iskljuci punjenje. Nista sto ti napravis nece to poboljsati ili pogorsati...

13 godina
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
Torent kaže...

Zaboravi na to i puni kako i kad stignes. To su smart baterije i one same vode racuna o sebi. Kad se napuni samo se iskljuci punjenje. Nista sto ti napravis nece to poboljsati ili pogorsati...

 Manje vise si u pravu. I ja to preporucam jer cemu se zamarati.

No dodatak uz to, danasnje baterije na prvom mjestu ne vole visoke temperature i ne vole biti dugo vremena pune ili dugo vremena prazne. Drzi bateriju od 10 do 90%. Ako trebas ici a presla ti je baterija 90% slobodno vadi. Ako mozes puniti a imas ispod 15-20% samo stavljaj, ne cekaj da padne na 2% da bi spajao.

[M|C] pleXx
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava

Ma i to zaboravi. Se to baterija radi sama. Koji proizvodjac bi bio dovoljno lud da brigu o baterijama prepusti korisniku? Puni prazni kako ti pase ne zamaraj se time...Kakav je to smartphone koji ima glupu bateriju ;)

16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung galaxy S7/S7E rasprava

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
MVVM kaže...
zvonac kaže...

Ma oba su dobra, samo kaj sam naviknut na snapdragon..

 

 

 

Jedan osvrt na S7..

http://mobile-review.com/review/samsung-galaxy-s7-preview.shtml

Ispravili su nedostatke S6, slušali su korisnike i vjerujem da su pogodili (neizmjenjiva baterije me doista ne smeta)
Ovaj review što si postao, ako je istina što piše za bateriju, onda bih možda i prelazio sa S6 na S7...kaže čovo da mu baterija traje 1.5-2x dulje 

 Ovo za bateriju mogu potvrditi. Imam osjecaj da traje 2x u odnosu na S6.

 

p.s.

No mene zanima kako ce se ponasati baterija kad stavim MM na S6 jer i to igra ulogu.

[M|C] pleXx
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2016 10:53 (janiq).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava

Sa strane fotografije omjer 16:9 je glupost. 4:3 je daleko bolji format :)

15 godina
odjavljen
offline
Samsung galaxy S7/S7E rasprava

Samsungu ce minus biti kaj ce na papiru pisati 12 mpx umjesto 16 mpx. Nije mi jasno kak mogu uopce napraviti takav los potez za marketing.

 

Ajmo reci da se ljudi dijele na: (oni koji znaju i znaju malo vise) i (oni koji nemaju pojma), (oni koji nemaju pojma) su glavni kupci jer je takvih najvise i oni ce registrirati da je 12 mpx losije od 16 mpx i uzet ce nekog drugog konkurenta, a ne Samsung.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
 
2 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava

 

Sveukupno, S7 radi bolje slike. Ali vidjet ćemo još. S7 je spreman za prodaju, a G5 još nije ni softver za kameru riješio do kraja.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
A šta fali S5 kameri?? Pošto trenutno imam s5 i s6 mogu ti reći da "stari" s5 šiša s6 u mnogim situacijama kad je u pitanju fotografija. Malo čudno, ali eto...
Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
12 godina
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
Danyel kaže...
A šta fali S5 kameri?? Pošto trenutno imam s5 i s6 mogu ti reći da "stari" s5 šiša s6 u mnogim situacijama kad je u pitanju fotografija. Malo čudno, ali eto...

 U cemu to ?

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
16 godina
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
Danyel kaže...
A šta fali S5 kameri?? Pošto trenutno imam s5 i s6 mogu ti reći da "stari" s5 šiša s6 u mnogim situacijama kad je u pitanju fotografija. Malo čudno, ali eto...

 Reci da se salis! Inace kameri na S5 nis ne fali..

11 godina
offline
Samsung galaxy S7/S7E rasprava

Dobra je s5 kamera ali nije bolja nego ona na s6 ni u jednom aspektu. Bar ja nisam primjetio, i s6 bi mi uvijek dao bolju fotku

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
Da nije slucajno da imas S5 a skupljas za S6?
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
ocean77 kaže...
Meni je veliki hendikep u doba 16:9 monitora da oni nude 9MP za taj omjer, a tek 4:3 punih 12MP.

 

Svaka sličnost s Iphone 6s je slučajna :) 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
Da li je ko od vas naručio s7/s7edge? Ja razmišljam da naručim u sancta domenici samo se još dvoumim oko boje 😞 do sada sam uvijek imao crni a sada razmišljam da uzmem bijeli čisto radi manje vidljivih otisaka ... Namjeravam ga nositi bez ikakvih maski, oklopa i ostalih pizdarija, eventualno tempered glass i to je to. Jbga daš 850eurića za mob i onda ga sakrij u neki oklop da bi ga kasnije mogao bolje prodati, ispada da čuvam mob za budućeg vlasnika a ja ne mogu uživati u njegovom dizajnu... Ja od sada samo gole telefone nosim 😂😂
 
4 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava

U par situacija s5 mi daje oštriju sliku, no možda je do modificirane app za kameru (koristim custom rom s dosta modifikacija). Uglavnom, dobra je kamera kod s6 ali ne puno bolja od s5, te ponavljam - u nekim situacijama čini mi se da s5 radi bolje. Inače, prodajem s6 jer me ničim nije oduševio. S5 ostavljam do ljeta i tada planiram uzeti S7. Mada mi se ne sviđa što opet nema izmjenjivu bateriju a i dizajn je opet isti. Uz to, prilikom fotografiranja ponovno se radi u 4:3 modu, a to je veliki minus, barem meni. Kako Xperiu ne volim (mada je nova X performance jako zanimljiv mobitel), jedini konkurent mu je lg G5 ali taj mi djeluje jako ružno.

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2016 6:07 (Danyel).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
Danyel kaže...

U par situacija s5 mi daje oštriju sliku, no možda je do modificirane app za kameru (koristim custom rom s dosta modifikacija). Uglavnom, dobra je kamera kod s6...

 

Imamo sličnu situaciju. Prvo sam uzmem S6, a onda od firme dobijem S5 i sad ne znam što pametno napraviti. Ako recenzije S7 i S7E budu dovoljno dobre i ako vidim značajan pomak u kameri, bateriji i RAM managementu naspram S6, onda ću vjerojatno prodati/mijenjati S6 za novu generaciju, a S5 ostavljam.

 

I slažem se s tvojim upisom, S5 zna ponekad davati oštriju sliku (ima jači oversharpening) dok je S6 nježniji, ali ipak se vidi pomak, pogotovo u HDR-u i low light scenama. Ali je zato baterija na S5 brutalna; uz isto ili jače korištenje traje 48h uz 4h SOT dok S6 jedva izgura 24h uz 3:30h SOT. Baš me zanima hoće li MM donijeti kakva poboljšanja.

 

Od S7 me za početak najviše zanima kamera i koliko će detalja uspjeti sačuvati u 16:9 i 9mpx obzirom da često znam raditi crop fotki.

10 godina
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
drinkoholic kaže...
Da li je ko od vas naručio s7/s7edge? Ja razmišljam da naručim u sancta domenici samo se još dvoumim oko boje 😞 do sada sam uvijek imao crni a sada razmišljam da uzmem bijeli čisto radi manje vidljivih otisaka ... Namjeravam ga nositi bez ikakvih maski, oklopa i ostalih pizdarija, eventualno tempered glass i to je to. Jbga daš 850eurića za mob i onda ga sakrij u neki oklop da bi ga kasnije mogao bolje prodati, ispada da čuvam mob za budućeg vlasnika a ja ne mogu uživati u njegovom dizajnu... Ja od sada samo gole telefone nosim 😂😂

 

Aha, a kad ga zgrebes i puknes negdje onda bus uzival u tim 

oziljcima na mobu pa kad pocne bost u oko do te mjere da ga oces prodat i bude ti zao kaj ga nisi cuval za iduceg vlasnika 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
gocc01 kaže...
drinkoholic kaže...
Da li je ko od vas naručio s7/s7edge? Ja razmišljam da naručim u sancta domenici samo se još dvoumim oko boje 😞 do sada sam uvijek imao crni a sada razmišljam da uzmem bijeli čisto radi manje vidljivih otisaka ... Namjeravam ga nositi bez ikakvih maski, oklopa i ostalih pizdarija, eventualno tempered glass i to je to. Jbga daš 850eurića za mob i onda ga sakrij u neki oklop da bi ga kasnije mogao bolje prodati, ispada da čuvam mob za budućeg vlasnika a ja ne mogu uživati u njegovom dizajnu... Ja od sada samo gole telefone nosim 😂😂

 

Aha, a kad ga zgrebes i puknes negdje onda bus uzival u tim 

oziljcima na mobu pa kad pocne bost u oko do te mjere da ga oces prodat i bude ti zao kaj ga nisi cuval za iduceg vlasnika 

  A gle prijatelju, imao sam S6 i note 5 i nigdje nisu zagrebani bili tako da ne očekujem niti da ću ovaj zagrebat koji btw.  bi trebao imati jaču zaštitu nego S6...a i ako ga slučajno ili namjerno (ono kad te pjesma pogodi ili sudac iznervira ) razbijem, no big deal nije on mene kupio već ja njega i on meni služi ne ja njemu...možda nekome ovo nije normalno ali nismo svi isti, that's the beauty of life 

9 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
U Europu i SAD idu samo verzije od 32 gb. Vratili micro sd pa ljudima ne treba veća interna memorija. Kompenzacija.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung galaxy S7/S7E rasprava

jašta, puno je i to, mogli su downgrejdat na 16giga, ha ja, jer ipak su vratili microsd slot, iako su ukinuli opciju adaptable storage ili kako se vec zove

nazalost, danas sve prolazi, pa i iphone sa 16 giga, i ljudi opet kupuju

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung galaxy S7/S7E rasprava

Ok, ne bi bilo loše i da ima od 64gb, al ne vidim neki problem, sd je tu..

Recimo, ajfon ima 16 gb, ne vidim da neko bojkotira kupnju radi fiksnih 16gb..

 

Uglavnom, S7 će se dobro prodavat s obzirom da je većina zadovoljna sa S7, općenito govoreći, e sad svakom nekom nekaj fali, al generalno, većina zahtjeva je ispunjeno..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava

S 7 će se odlično prodavat, posebice ako prvi testovi pokažu dobru bateriju i ok kameru (a vjerojatno budu jer će big biased). Tako da ja očekujem bolju prodaju nego s6

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice