Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

poruka: 5.608
|
čitano: 1.172.449
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Ako netko traži dobru masku za S7 edge, preporučujem i-Blason [Halo Serie] Case. Koristim je već dva mjeseca i izuzetno sam zadovoljan. Imam srebreni model i tražio sam neku prozirnu masku koja neće sakriti mobitel. Probao sam s par silikonskih prije ove i to nije bilo to. Sve su bile pomalo žućkaste i smetala je crta na rubovima. Za razliku od silikonskih maski, ova nema istaknutu crtu na rubovima i ugodna je držanje. Također je i nakon dva mjeseca potpuno prozirna što je odlično. Pozadina je izrađena od neke čvršće plastike. Tek pri bližem pogledu, vidi se rešetka od točkica. Odlično je što case ima ispupčenja i naprijed i iza, tako da nema brige na koju stranu se mobitel spusti. Case je isproban i u vodi i sve pet. Jedini minus je što su tipke za glasnoću i uključivanje ipak nešto tvrđe i treba jače stisnuti. Nakon što sam počeo koristiti ovaj case, pokušao sam eksperimentirati s nekim kožnim zaštitama ali se uvijek vraćam ovom caseu. Konačan test što se padova tiče još nisam iskusio, ali mi se čini da bi to stvarno trebao biti nesretan pad da se mobitelu nešto dogodi dok je u ovom caseu.

 

Link: https://www.amazon.de/dp/B01BLHLCNY

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.7.2017 9:55 (Sil).
 
1 0 hvala 4
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Jel zna tko koji csc i dalje dobiva redovito update ? Ja sam na btu i stalo je trenutno na april updateu

Galaxy S7 Edge SM G935F
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
andjelko1986 kaže...

Jel zna tko koji csc i dalje dobiva redovito update ? Ja sam na btu i stalo je trenutno na april updateu

Ovdje si možeš provjeriti sve apdejtove fajrmvera.

Batllelog: sudy_freak
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
sudy_freak kaže...
andjelko1986 kaže...

Jel zna tko koji csc i dalje dobiva redovito update ? Ja sam na btu i stalo je trenutno na april updateu

Ovdje si možeš provjeriti sve apdejtove fajrmvera.

 Hvala, znam za sammobile, mene je samo zanimalo jel ima koji da redovito na mjesečnoj bazi dobiva security updatove?

Galaxy S7 Edge SM G935F
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Sil kaže...

Ako netko traži dobru masku za S7 edge, preporučujem i-Blason [Halo Serie] Case. Koristim je već dva mjeseca i izuzetno sam zadovoljan. Imam srebreni model i tražio sam neku prozirnu masku koja neće sakriti mobitel. Probao sam s par silikonskih prije ove i to nije bilo to. Sve su bile pomalo žućkaste i smetala je crta na rubovima. Za razliku od silikonskih maski, ova nema istaknutu crtu na rubovima i ugodna je držanje. Također je i nakon dva mjeseca potpuno prozirna što je odlično. Pozadina je izrađena od neke čvršće plastike. Tek pri bližem pogledu, vidi se rešetka od točkica. Odlično je što case ima ispupčenja i naprijed i iza, tako da nema brige na koju stranu se mobitel spusti. Case je isproban i u vodi i sve pet. Jedini minus je što su tipke za glasnoću i uključivanje ipak nešto tvrđe i treba jače stisnuti. Nakon što sam počeo koristiti ovaj case, pokušao sam eksperimentirati s nekim kožnim zaštitama ali se uvijek vraćam ovom caseu. Konačan test što se padova tiče još nisam iskusio, ali mi se čini da bi to stvarno trebao biti nesretan pad da se mobitelu nešto dogodi dok je u ovom caseu.

 

Link: https://www.amazon.de/dp/B01BLHLCNY

 koliko je debela maska? malo je i skupa, za obicni s7 25e se nakupi skupa sa postarinom, a bas mi treba nova maska

http://trakt.tv/user/MjezZza
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Ja na S7e koristim nilkin nature silikonsku masku koja je bila ispod 5e, nije požutila (8 mjeseci korištenja), ovo s crtom na rubovima ne kužim.

 

7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
maxy0 kaže...

 koliko je debela maska? malo je i skupa, za obicni s7 25e se nakupi skupa sa postarinom, a bas mi treba nova maska

imas ovako nesto, debelo 0,8mm

 

najbolja do sada koju sam koristio za S7, a imam ih poprilicno

 

ako hoces mogu ti poslati slike na PP tih nekih koje ne koristim, pa ako si iz zagreba dogovorimo se 

 

 

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Zlatna sredina, rekao bih. Nešto deblja od silikonskih, ali daje bolji osjećaj sigurnosti. A nije ipak glomazna poput nekih Spigen maski. Inače, nikad nisam bio ljubitelj maski, ali ovu nemam potrebu skinuti.
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Što se tiče te crte na rubovima, imao sam par silikonskih koje su valjda imale spoj na rubovima i osjećao sam taj izbočeni spoj kao brid koji je bio malo neugodan.
13 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

a koju zaštitu ekrana koristite?

 

neku foliju za preporuku mi dajte..

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Pozz, zna li neko dali se moze zamjenit ekran na s7 edge, slupan je totalno al mob radi. Neki neovlasteni servis ili kucna radionica. Ovlasteni servis je oko 2300 a frajer u jednom neovlastenom servisu di gubim garanciju trazi 2560...

 

Jos jedno pitanje,

LOCA glue repair kit oko 22 eura kosta, ima li netko malo informacija o tome i dali netko to u Hr ili okolici radi. Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.7.2017 9:07 (Djozaa).
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

https://www.tvrtke.com/zagreb/dubrava/servisne-usluge/sat-elektronik-obrt-za-trgovinu-i-usluge-vl-ale

Probaj njih kontaktirat. Mislim da je stari nosio tamo jedan edge i bile su dvije opcije, da stave novi za oko 2100 ak se dobro sjećam ili da stave komplet s neispravnog uređaja i to mislim da su računali oko 1800. Al to ima više od pola godine pa ih najbolje zovi i provjeri kak su sad cijene. Ak ćeš ih zvat javi cijenu, baš me zanima kolko je sad

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.7.2017 10:23 (kbenzema).
9 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

2560 kn 

pa dodaj jos koju stoju i kupi novi na njuskalu

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Primjetio sam da mi se pocelo straznje staklo pomalo odvajat sa gornje strane, skroz malo zasad, jel nosio ko na garanciju zbog tog, jel ce ga htjet primit... Ne mislim ga bas sad odnijet al ako se jos malo odvoji onda definitivno

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
maxy0 kaže...

Primjetio sam da mi se pocelo straznje staklo pomalo odvajat sa gornje strane, skroz malo zasad, jel nosio ko na garanciju zbog tog, jel ce ga htjet primit... Ne mislim ga bas sad odnijet al ako se jos malo odvoji onda definitivno

 Opasnost da se baterija napuhuje... ako se odvaja nosi na servis, trebala bi pokriti garancija

8 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

izbjegavajte bazene i S7...cura je jucer   na bazenima   uronila S7icu na dubinu od 10cm i uslikala frendicu sa mobitelom ispod vode...obrisala mobitel rucnikom i stavila nazad u torbu ispod lezaljke ...u medjuvremenu se mob ispraznio zbog baterije (imala je 10ak posto)  dok je slikala...ostavila i dok je dosla doma mob krepo...ne pali se vise ....IP68 certifikat nije izdrzao 2min mokrog mobitela 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
sseennoonn kaže...

izbjegavajte bazene i S7...cura je jucer   na bazenima   uronila S7icu na dubinu od 10cm i uslikala frendicu sa mobitelom ispod vode...obrisala mobitel rucnikom i stavila nazad u torbu ispod lezaljke ...u medjuvremenu se mob ispraznio zbog baterije (imala je 10ak posto)  dok je slikala...ostavila i dok je dosla doma mob krepo...ne pali se vise ....IP68 certifikat nije izdrzao 2min mokrog mobitela 

S7e bio 10 puta u baznu u 4 dana i ništa nije bilo....slikano s njim, snimano., prednja/zadnja kamera. Mob nije štucnuo.

 

Kad se izvadi mob iz bazena, opere se pod vodom iz pipe i prvo se posuše svi otvori...pušeš u njih...onda ga malo ostaviš da se do kraja osuši. E onda ideš tek punit mob. 

 

Sve mi se čini da nije problem do moba, nego do nepažnje tvoje cure.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.7.2017 14:46 (R36).
8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

pa eto ona je uslikala par slika i kak je touch poceo pizdit od vode tak je i odustala obrisala ga i spremila(to je bilo popodne ) mobitel je na punjac dosao tek poslije 20h navecer tak da mislim da od 2 popodne do 8 se vec posusio i sam...

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
sseennoonn kaže...

pa eto ona je uslikala par slika i kak je touch poceo pizdit od vode tak je i odustala obrisala ga i spremila(to je bilo popodne ) mobitel je na punjac dosao tek poslije 20h navecer tak da mislim da od 2 popodne do 8 se vec posusio i sam...

ima jako osjetljiv senzor za vlagu na usb portu za punjenje

 

svoj S7 sam koristio na moru, slikao klince kako rone (pri tome mislim na svoju djecu da ne bi bilo zabune  ), i naravno da mi se javio onaj problem sa "Moisture detected in charging port" i nisam ga mogao puniti, a bezicni punjac nemam.

 

probao sam sve prijedloge koje sam nasao na webu, da ih sad ne pisem, nista nije pomagalo, da bi na nakon 4 dana, uzeo obicni toaletni papir i gurao ga u taj utor koliko je isao i tako ocisto navodnu vlagu, nakon toga mi se vise nije pojavljivala ta poruka

 

potrazi na netu sve te prijedloge pa ih probaj mozda ti uspije nesto.

 

punio sam ga tako da sam cekao da se skroz isprazni i ugasi, onda bi se dalo puniti, valjda taj senzor ne reagira dok je baterija ispraznjena, ali nije radio fast charge, samo sporo punjenje i to do 30%-40% dalje nije htio puniti

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
sseennoonn kaže...

pa eto ona je uslikala par slika i kak je touch poceo pizdit od vode tak je i odustala obrisala ga i spremila(to je bilo popodne ) mobitel je na punjac dosao tek poslije 20h navecer tak da mislim da od 2 popodne do 8 se vec posusio i sam...

Prvo pravilo je da nikakve kombinacije s mobom ne radiš kad ti je baterija pri kraju...tipa instalirat custom rom na bateriji od 10% i sl...

 

Ja sam baš zbog toga napunio mob i onda slikao...jel sam znao da je senzor vlage dosta osjetljiv i da ga ne želim punit sljedećih par sati...

 

Obavezno što sam radi - ispuhivao sam otvore gdje bi mogla voda ući i onda ga stavio na sušenje.

 

Kažem - ja sam se 4 danas zajebavao s mobom u bazenu., supruga također i ostala ekipa. Frendica je imala također S7e ali se nije usudila ići s njim u vodu. Znaći od na 8-10 svi su se slikali s mojom mobom. Ćim bi baterija pala ispod 50%, nisam dao više da slikaju.

 

 

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
sseennoonn kaže...

izbjegavajte bazene i S7...cura je jucer   na bazenima   uronila S7icu na dubinu od 10cm i uslikala frendicu sa mobitelom ispod vode...obrisala mobitel rucnikom i stavila nazad u torbu ispod lezaljke ...u medjuvremenu se mob ispraznio zbog baterije (imala je 10ak posto)  dok je slikala...ostavila i dok je dosla doma mob krepo...ne pali se vise ....IP68 certifikat nije izdrzao 2min mokrog mobitela 

 nije opran odmah slatkom vodom iz slavine i to je to.. pise ti u upustvima da ne ide u kloriranu ili morsku vodu, to vec spada pod neki drugi certifikat...

ako bas riskiras onda ga dobrano isperes obicnom vodom sto prije

moj je non stop u vodi :)

12 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Jel ima tko problem sa mu se Gmail ne sinkronizira automatski odnosno ne vuče nove mailove sam? Ne dobijem ni notifikaciju niti ništa nego ih tek povuče dok uđem u aplikaciju. Dodan mi je gmail račun i jedan IMAP račun i nijedan ne radi. Do danas sve radilo normalno a nisam ništa prtljao po opcijama. Sad kad povučem notifikacijsku traku i ugasim i upalim opciju Sync u onim prečacima, radi par sati i onda opet prestane. Radi se o S7 na tmobile softu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
siljo90 kaže...

Jel ima tko problem sa mu se Gmail ne sinkronizira automatski odnosno ne vuče nove mailove sam? Ne dobijem ni notifikaciju niti ništa nego ih tek povuče dok uđem u aplikaciju. Dodan mi je gmail račun i jedan IMAP račun i nijedan ne radi. Do danas sve radilo normalno a nisam ništa prtljao po opcijama. Sad kad povučem notifikacijsku traku i ugasim i upalim opciju Sync u onim prečacima, radi par sati i onda opet prestane. Radi se o S7 na tmobile softu.

 Odi u postavke gmail i nađi sinkronizaciju tj da ti se sinkronizira "konstantno"

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Stavljeno je na svakih sat vremena. Ali ipak ne dolazi.
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

I meni se isto događa. Što mi je još gore, isto mi se događa i sa službenim mail-om, na stock mail aplikaciji, ali i porukama u whatzapp-u.. Probao sam čak i vratiti mob na tvorničke postavke i neko kratko vrijeme je sve bilo ok, ali sada ista stvar..

Iritantno je kad otvorim wharzapp i onda mi javi da imam 20 novih poruka, a probleme mi stvara kad ne dobijem notifikaciju za službeni mail, a nisam za kompom.. e da, probao sam staviti i neki mail klijent sa store-a i ista stvar. 

Ako imate kakav savjet/ideju bio bih zahvalan.

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 22:57 (jocker'86).
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

jel vam mozda u postavakama baterije stavljeno da je u mirovanju gmail

http://trakt.tv/user/MjezZza
9 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

ako vam je na sva tri mjesta ukljucena sinkronizacija, dakle u postavkama aplikacije, u postavkama notifikacija, i postavkama racuna, onda vam je pod opcijama baterije problem, stavite aplikaciju pod nenadzirane aplikacije, restart i to je to..

i probajte obrisat cache aplikacije koja pravi problem

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Svugdje uključeno.

 

U postavkama baterije je ne mogu dodati pod nenadzirane jer mi ju ni ne nudi.

 

Brisao sam cache i onda radi normalno par sati i opet prestane. Ja recimo nemam problema kao kolega iznad sa ostalim aplikacijama nego samo sa Gmail aplikacijom. Isto me muči što mi je u pitanju i službeni mail koji se sinkronizira tek kad uđem u aplikaciju. Čudno.

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
siljo90 kaže...

Svugdje uključeno.

 

U postavkama baterije je ne mogu dodati pod nenadzirane jer mi ju ni ne nudi.

 

Brisao sam cache i onda radi normalno par sati i opet prestane. Ja recimo nemam problema kao kolega iznad sa ostalim aplikacijama nego samo sa Gmail aplikacijom. Isto me muči što mi je u pitanju i službeni mail koji se sinkronizira tek kad uđem u aplikaciju. Čudno.

a gdje tocno ti je ukljuceno da se "sinkronizira svakih sat vremena"?

jel ti ovo na slici ukljuceno?

8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
siljo90 kaže...

Jel ima tko problem sa mu se Gmail ne sinkronizira automatski odnosno ne vuče nove mailove sam? Ne dobijem ni notifikaciju niti ništa nego ih tek povuče dok uđem u aplikaciju. Dodan mi je gmail račun i jedan IMAP račun i nijedan ne radi. Do danas sve radilo normalno a nisam ništa prtljao po opcijama. Sad kad povučem notifikacijsku traku i ugasim i upalim opciju Sync u onim prečacima, radi par sati i onda opet prestane. Radi se o S7 na tmobile softu.

Meni se ista stvar događala, ni gmail i samsungov mail nisu htjeli kupit mailove.

Nakon svakakojakog kemijanja instalirao sam Inbox aplikaciju, sve radi savršeno.

Imam osjećaj da google forsira prelazak na Inbox.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice