Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

poruka: 5.608
|
čitano: 1.172.646
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

da, odmah na garanciju sto prije to bolje

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Pozdrav ljudi, kuopio sam preko njuskala s7 prije nekih 6 mjeseci, ima tele2 garaniju od 2 godine i prije nekog vremena sam primjetio malo brze praznjenje baterije, tioa 10% u sat vremena. Koristim wapp, chrome, upaljen wifi i mobilni, facebook, igre ne igram. Zna li netko sta bi to moglo biti posto vidim da neki pisu da baterija uz neko full koristenje moze trajati i po 18 sati? Hvala
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Ekipa, da li se je i vama pojavila ova voLTE ikona, znam što je to nego mi je čudno da se nije upalila poslije nekog updatea nego na random prije par dana...dali troši šta više baterije? Vidim da mogu to iskljucit...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

VoLTE ne bi trebao više baterije jesti, samo ti više kod poziva nema prebacivanja sa LTE na H+ ili H mrežu kako bi primio poziv. Kod kojeg si operatera? Prvo operater mora podržavati tu tehnologiju, a zatim se, vjerojatno nakon porepoznavanja mogućnosti VoLTE tehnologije na signalu, pali i ta mogućnost. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
T-mobile...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Imas na tresnjevci neku firmu, mislim da se optimus zove koja ti ima brze punjace. Ja sam uzeo kod njih jer mi je orginalni poceo sporo punit. Neznam cijenu, ali mislim da nije bila nesto pretjerana. Mislim da moras uzet posebno adapter + punjac
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
digitall kaže...

probaj prvo drugi kabel, pa drugi punjac (za brzo punjenje mora bit originalni), pa provjeri da li ti nesto u pozadini radi i guta bateriju previse..

ako nista ne pomaze vrati na tvornicke postavke, ako je i nakon toga isto tek onda salji u servis

 

Zašto bi trebao biti originalni punjač za brzo punjenje?  Dva punjača koja koristim, (Blitzwolf i Aukey) i oba imaju QC 2.0 uredno brzo pune, dakle bitno je da punjač podržava QC 2.0, a ne da je originalni. I naravno da je kvalitetan kabel koji podržava veće struje punjenja.

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
sosta kaže...
digitall kaže...

probaj prvo drugi kabel, pa drugi punjac (za brzo punjenje mora bit originalni), pa provjeri da li ti nesto u pozadini radi i guta bateriju previse..

ako nista ne pomaze vrati na tvornicke postavke, ako je i nakon toga isto tek onda salji u servis

 

Zašto bi trebao biti originalni punjač za brzo punjenje?  Dva punjača koja koristim, (Blitzwolf i Aukey) i oba imaju QC 2.0 uredno brzo pune, dakle bitno je da punjač podržava QC 2.0, a ne da je originalni. I naravno da je kvalitetan kabel koji podržava veće struje punjenja.

pa uvijek se preporucuje original, ne zbog imena nego zbog napona/amperaze/stabilnosti/prilagodenosti odredenom uredaju/bateriji itd.

naravno da ce raditi sa svakojakim punjacima, samo da ne bude kasnije kukanja kako je baterija nesto oslabila, ovo ono..

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Napon/struja je definirana samim QC standardom. A punjenje kontrolira baterija/telefon, tako da će odbiti punjenje ako nešto ne štima s punjačem.

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
To bas nije potpuno točno. Punjac salje napon na telefon i ako je kvalitetan punjac, napon neće oscilirati (mislim da se mjeri u voltima). Ako je nestabilan i oscilira (sto se događa na kineskim punjacima od 1$, onda "muči" bateriju prilikom punjenja, zagrijava je i može je oštetiti. Zbog toga proizvođač preporuča korištenje originala, jer su prošli QA.
Ja ne preporučam korisenje originala, nego kvalitetnih punjaca, jer ovi drugi mogu napraviti štete...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Jel zna netko kako obuzdati vibraciju na s7, deset puta jace se cuje nego na s4 i jos kad dode vise poruka na fejs da mi je neugodno kad sam negdje koliko je to glasno. Npr. da se smanji uopce trajanje jedne vibracije na 0.2 sekunde ili nesto
All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

settings - sound and vibration..

imaš opciju za vibration intensity i vibration pattern.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Diplomirani pješak kaže...
Jel zna netko kako obuzdati vibraciju na s7, deset puta jace se cuje nego na s4 i jos kad dode vise poruka na fejs da mi je neugodno kad sam negdje koliko je to glasno. Npr. da se smanji uopce trajanje jedne vibracije na 0.2 sekunde ili nesto

 https://www.androidcentral.com/how-change-vibration-settings-samsung-galaxy-s7

 

To se rijesi lagano.

9 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

https://forum.xda-developers.com/s7-edge/themes/zero-camera-mod-v1-0-increased-bitrates-t3439870

 

dode mi da ga root-am samo zbog ovog QHD @ 60fps :)

znaci mob je sposoban za puno vise, QHD@60fps, HDR 4K, bolja kvaliteta slike, videa, vise pro postavki.. ali samsung to nije htio napraviti.. :/

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

nekako mi vuče na fish eye ;)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
digitall kaže...

https://forum.xda-developers.com/s7-edge/themes/zero-camera-mod-v1-0-increased-bitrates-t3439870

 

dode mi da ga root-am samo zbog ovog QHD @ 60fps :)

znaci mob je sposoban za puno vise, QHD@60fps, HDR 4K, bolja kvaliteta slike, videa, vise pro postavki.. ali samsung to nije htio napraviti.. :/

 

 Rootaj. Nije jedina prednost kamera, ima ih jos milijardu.

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Almin94 kaže...

 Rootaj. Nije jedina prednost kamera, ima ih jos milijardu.

od prije par godina ne vidim potrebu za root-om na flagship modelima. sve radi uredno, brzo i bez greske.

nekad sam to radio zbog "milijardu" stvari, kasnije kad vise nije bilo potrebe za modanjem/cackanjem po sistemu da mob radi brze/glade jer su svi redom radili dobro, onda sam ga rootao zbog npr. izgleda notification centra ili tako nesto (sad se sve moze customizirati, pa mi ni to ne treba), ili adblocka (adaway).. od kad imam adblock u browseru, ne trebam vise ni to..

 

a rootanjem bi cak mogao imati problema (osim standardnih sigurnosnih) sa dvije aplikacije internet bankarstva.. negdje sam nesto citao da provjerava da li imas root, i ako otkrije nece da radi. ne znam na koju tocno banku se to odnosilo..

uglavnom stvarno ne vidim ni jedan jedini razlog root-a, osim npr. tog moda kamere..

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
digitall kaže...
Almin94 kaže...

 Rootaj. Nije jedina prednost kamera, ima ih jos milijardu.

od prije par godina ne vidim potrebu za root-om na flagship modelima. sve radi uredno, brzo i bez greske.

nekad sam to radio zbog "milijardu" stvari, kasnije kad vise nije bilo potrebe za modanjem/cackanjem po sistemu da mob radi brze/glade jer su svi redom radili dobro, onda sam ga rootao zbog npr. izgleda notification centra ili tako nesto (sad se sve moze customizirati, pa mi ni to ne treba), ili adblocka (adaway).. od kad imam adblock u browseru, ne trebam vise ni to..

 

a rootanjem bi cak mogao imati problema (osim standardnih sigurnosnih) sa dvije aplikacije internet bankarstva.. negdje sam nesto citao da provjerava da li imas root, i ako otkrije nece da radi. ne znam na koju tocno banku se to odnosilo..

uglavnom stvarno ne vidim ni jedan jedini razlog root-a, osim npr. tog moda kamere..

Također bih se složio s ovim.
Na prijašnjim androidima (Galaxy S2, Xiaomi Mi3) skoro 90% vremena nisam imao funkcionalan mobitel. Stalno sam bio u CWM-u, stalno sam flashao, rootao, isprobavao razne kombinacije ROM-ova i kernela.
Jednom sam čak i na ispitu flashao ROM jer me PDF reader nešto zezao. Naravno da sam položio taj ispit :D


Sa S7, stvari su se potpuno promijenile.
Nisam niti jednom pomislio na rootanje.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
digitall kaže...
Almin94 kaže...

 Rootaj. Nije jedina prednost kamera, ima ih jos milijardu.

od prije par godina ne vidim potrebu za root-om na flagship modelima. sve radi uredno, brzo i bez greske.

nekad sam to radio zbog "milijardu" stvari, kasnije kad vise nije bilo potrebe za modanjem/cackanjem po sistemu da mob radi brze/glade jer su svi redom radili dobro, onda sam ga rootao zbog npr. izgleda notification centra ili tako nesto (sad se sve moze customizirati, pa mi ni to ne treba), ili adblocka (adaway).. od kad imam adblock u browseru, ne trebam vise ni to..

 

a rootanjem bi cak mogao imati problema (osim standardnih sigurnosnih) sa dvije aplikacije internet bankarstva.. negdje sam nesto citao da provjerava da li imas root, i ako otkrije nece da radi. ne znam na koju tocno banku se to odnosilo..

uglavnom stvarno ne vidim ni jedan jedini razlog root-a, osim npr. tog moda kamere..

 Vjeruj mi da ima jos mnogo stvari koje mozes uciniti uz pomoc root permisije... Ali ovo i nije vrijedno neke posebne rasprave je to je stvar osobnog izbora tako da svakom na volju sta da radi i odluci da li mu je potrebno ili ne. 

 

Sto se tice stvari koje ne rade ukoliko detektuju da je mobitel modifikovan, i taj dio je rijesen uz pomoc Magisk-a i njegove "hide root" opcije, a koji uz to ima ima jos more mogucnosti. Takodjer mozes dobijati OTA official apdejte na mobitelu a uz to zadrzat root. Magisk je nesto najbolje sto se dogodilo Androidu. Od silnih modula do svega ostalog, stvarno pruza jako mnogo mogucnosti. Lijep pozdrav.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Almin94 kaže...

 Vjeruj mi da ima jos mnogo stvari koje mozes uciniti uz pomoc root permisije... Ali ovo i nije vrijedno neke posebne rasprave je to je stvar osobnog izbora tako da svakom na volju sta da radi i odluci da li mu je potrebno ili ne. 

 

Sto se tice stvari koje ne rade ukoliko detektuju da je mobitel modifikovan, i taj dio je rijesen uz pomoc Magisk-a i njegove "hide root" opcije, a koji uz to ima ima jos more mogucnosti. Takodjer mozes dobijati OTA official apdejte na mobitelu a uz to zadrzat root. Magisk je nesto najbolje sto se dogodilo Androidu. Od silnih modula do svega ostalog, stvarno pruza jako mnogo mogucnosti. Lijep pozdrav.

 Možeš li mi objasniti ovo za OTA Update? Imam S8 i nekako se vučem na root iako to već par generacija Android uređaja ne radim jer nema potrebe, ali me najviše odbija root radi OTA update-a. Nemam volje spajati se na komp uvijek da update-am softver.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
MARKOZD15 kaže...

 Možeš li mi objasniti ovo za OTA Update? Imam S8 i nekako se vučem na root iako to već par generacija Android uređaja ne radim jer nema potrebe, ali me najviše odbija root radi OTA update-a. Nemam volje spajati se na komp uvijek da update-am softver.

 Pogledaj na xda, imas detaljne upute. Mogucnost da primas OTA a da pri tome zadrzis root dosla je uz v14.0 verziju Magiska. Mislim da ima ugradjena funckija u Magisk manageru koja resotrea stock boot img (stock kernel), koji je potreban za funckioniranje OTA updatea. Uz to jos flesas stock recovery and you are ready to go. :) Pogledaj na xda molim te, imas detaljno sve. 

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Almin94 kaže...

 Vjeruj mi da ima jos mnogo stvari koje mozes uciniti uz pomoc root permisije... Ali ovo i nije vrijedno neke posebne rasprave je to je stvar osobnog izbora tako da svakom na volju sta da radi i odluci da li mu je potrebno ili ne. 

 

Sto se tice stvari koje ne rade ukoliko detektuju da je mobitel modifikovan, i taj dio je rijesen uz pomoc Magisk-a i njegove "hide root" opcije, a koji uz to ima ima jos more mogucnosti. Takodjer mozes dobijati OTA official apdejte na mobitelu a uz to zadrzat root. Magisk je nesto najbolje sto se dogodilo Androidu. Od silnih modula do svega ostalog, stvarno pruza jako mnogo mogucnosti. Lijep pozdrav.

ma znam, ne treba mi obuka da saznam sto mogu a sto ne mogu sa root-om, jer koristim android negdje od 2009 god. 

na prvom "galaxy s" sam overclock procesora radio.. 

i da opet ponovim, ni jedan jedini razlog vise nemam za root. razloge sam nabrojao u prijasnjem postu.

 

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Almin94 kaže...

 Vjeruj mi da ima jos mnogo stvari koje mozes uciniti uz pomoc root permisije...

 

to nitko ne osporava, samo je pitanje što ti od navedenog uopće treba?  eto možeš navesti par primjera koje su te mnoge dodatne stvari bez kojih se ne može živjeti..

ja zadnjih par godina uopće ne osjećam potrebu za rootom ili custom ROM-ovima..

 

imam frenda fanatika koji pak nebi imao mobitel bez roota, jer jednostavno mora () imati firewall i apsolutnu kontrolu nad telefonom.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Joj kad krenu ove rasprava, pa vi sto ne zelite root-ati kao da ste ljubomorni na nas koji to ipak radimo, pa nas pokusavate ubijediti kako to ne treba kako bespotrebno to radimo itd. Svi mi gledamo svijet subjektivno, pa i root, i svi imamo svoje zasto. I kod mene je S7Edge rootan na custom rom-u i ne zalim zbog toga i ja imam mnostvo razloga zbog kojih mi je mob bolji ovako. Vi kojima to nije, ostavite kako jest i to je to :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.9.2017 14:00 (arnes_king).
Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
arnes_king kaže...

..i ja imam mnostvo razloga zbog kojih mi je mob bolji ovako.

 

kao da smo ljubomorni  daj navedi par primjera kad ih već ima "mnoštvo".

nije nikakva prozivka nego me čisto zanima..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
arnes_king kaže...

Joj kad krenu ove rasprava, pa vi sto ne zelite root-ati kao da ste ljubomorni na nas koji to ipak radimo, pa nas pokusavate ubijediti kako to ne treba kako bespotrebno to radimo itd. Svi mi gledamo svijet subjektivno, pa i root, i svi imamo svoje zasto. I kod mene je S7Edge rootan na custom rom-u i ne zalim zbog toga i ja imam mnostvo razloga zbog kojih mi je mob bolji ovako. Vi kojima to nije, ostavite kako jest i to je to :)

Dude?!

jesi pročitao prije komentiranja?

I kad se već referiraš na nekoga, red bi bio tu osobu citirati.
Ovako kako ja i većina radi.

boldano

stari, na forumu si, svatko ima pravo na svoje mišljenje, tako i ti.
Al' onda barem budi doslijedan. Komentiraš kako netko roota, netko ne. Sam izvlačiš zaključak da su "osobe koje ne rootaju" - "ljubomorne"?! Otkud?!

 

i na kraju onda kažeš da mi koji ne rootamo, da ostavimo kako jest..
Pa upravo i jesmo..
Ja sam prije bio zagovornik roota i svima sam preporučao da to urade.

Po vlastitom izboru i nahođenju, stvari su se izmijenile i izgubio sam potrebu za rootom.
Al otkud ti ideja da osuđujem ljude koji rootaju? 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Ekipa koja roota, zar ne gubite garanciju s tim jer vam se Knox na 1 prebaci? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Danas sam vadio karticu iz moba i stavio drugu, i dok sam gurnuo karticu unutra nisam ni pratio sta se zbiva na ekranu, i odjednom kad sam pogledao u mob pisalo je neko brisanje, i mob se vratio na tvornicke postavke,eventualno sta je ostalo na njemu to je ono sto je bilo sinkronizirano sa sigurnosonom kopijom,a to je nekih par biljeski.Znaci sve sto sam skidao na mob i slikao slike od tamo negdje 1.8 kaj mi se spremalo na uređaj, toga sad nemam.

Zna li itko u cemu je problem?Sta se moglo dogoditi???Uopce ne razumijem i sada sam toliko zivcan i ljut da se vec 2 sata ne mogu smiriti.Užas

Samsung Galaxy S7 32GB black onyx
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.9.2017 19:59 (mp3david).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Vjerojatno nisi ni pratio dok si vrtio mob u rukama, pa si uspio na neku foru pokrenuti factory reset. Čudno, ali jbg... dogodilo se. Jesi napravio Samsung račun kod prvog postavljanja moba? Uključio sinkronizaciju galerije? Također, jesi li imao sinkronizaciju slika na Google Photos? Provjeri si galeriju za sat, dva, možda ti se popuni ako si imao sinkronizaciju sa Samsungom. Također provjeri i u Google folderu aplikaciju fotografije, ako ti se sinkroniziralo, nakon prvog otvaranja aplikacije pokazati će ti sve slike koje je spremio na cloud. E, da... provjeri i OneDrive, ako si ga koristio. I on sinkronizira slike ukoliko je postavljen. 

 

Ako nisi... probaj savjete iz ovog članka, ili ovog, ako prva opcija ne pomogne (uspješnost ovisi o tome koliko si pisao po memoriji moba nakon što ti se to dogodilo). I uključi sinkronizaciju galerije (na WiFiju samo, naravno), kako ti se ne bi dogodio opet ovakav stres. 

 

Nego, da se nadovežem na raspravu o rootanju. Bome sam i ja do nabavke S7ice imao svaki mob rootan, stalno mijenjao ROMove. Ali jednostavno sad... nemam potrebu. Ono što mi treba mi je dostupno i bez njega (OK, fali mi YT background playback sa službenim appom, ali mogu bez toga). Ovo mi je prvi Samsung i što se tiče trenutne iteracije Touchwiza i Samsungovih tweakova po Androidu, osim ako nisi baš control freak i tinkerer, rootanje je IMHO nepotrebno. A i kak sam pehist s telefonima i uvijek mi nešto krepa u garanciji... ne riskira mi se okidanje Knoxa i gubljenje garancije. Premalo dobijam za ono što gubim. 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.9.2017 20:18 (WackyZG).
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
mp3david kaže...

..

 

ja spremam slike na SD, tako da i ako mobitel rikne, slike možeš backupirati.. a ni factory reset ti ne wipea SD.

možeš vjerojatno sa nekim recovery softverom vratiti ono što do sada nisi prepisao.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice