Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

poruka: 5.608
|
čitano: 1.174.529
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Kupnja S7 32GB flat modela za 1500HRK sa žičnim i bežičnim punjačem plus par maski prije 6 mjeseci mi je kupnja života uz Meizu M2 Note od prije, telefon sam ažurirao preko Odina prvom verzijom Orea UK Vodafone 8.0, otad telefon radi kao sat, nijedan bug nisam zamjetio a SOT sa 4G off i auto brightnessom iznosi 4-4.5H uvijek.

Ja sam prezadovoljan i jednostavno ne vidim razlog prelaska na bilo koji drugi telefon u skorije vrijeme.

Prije flasha nisam radio wipe a ni poslije, battery health je na oko 86%.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2018 10:41 (zoharbizo).
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

S7 Edge kupljen u pretprodaji, od prvog dana koristim isključivo brzo punjenje i to do 100%, igram se svakodnenvno na telefonu, ne punim ga preko noći niti ga koristim za vrijeme punjenja..

 

BDC: 910

Battery Health: 80,11%

 

Dakle laički bi zaključio da se ne morate ustezati niti brinuti oko brzog punjenja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.7.2018 15:50 (gardist).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Meni se baterija baš bila srozala već nakon malo više od godine dana. Nedavno mi je mob bio na servisu pa su i bateriju zamijenili i primjetim da je velika razlika sad opet s novom.

Stigso mi je danas i update. security patch 1.07.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Dragi forumaši!

Sin bi želio kupiti su novi, ali je skup ( nema ispod 2600kn). Molim vas link ili informaciju gdje ga kupiti jeftinije (aliexpress ili...)?

Unaprijed puno hvala na odgovoru!!

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Ispravka s7 novi

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Ivšan kaže...

Dragi forumaši!

Sin bi želio kupiti su novi, ali je skup ( nema ispod 2600kn). Molim vas link ili informaciju gdje ga kupiti jeftinije (aliexpress ili...)?

Unaprijed puno hvala na odgovoru!!

 
ako je 2600 kn novi onda je to jeftino i ne vjerujem da ce negdje u inozemstvu naci jeftinije ..za te novce mozes kupiti i novije modele nekakav Xiaomi ili Huawei
ili cak se nade i Galaxy S8-ca par mjeseci stara za 2700 Kn.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Trebam pomoc oko mog S7. Oreo je gore. Kad zaplejam video u galeriji zvuk je automatski mutan (u volume baru nije mutana media). Postoji ikona dole lijevo kojom se moze odmutati ali kako postici da zvuk odmah krene? Takodjer video se automatski zapleja cim zaswajpam na njega u galeriji...moze li se i to iskljuciti?

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.7.2018 11:12 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Pod battery usage od zadnjeg updatea  mi samo pokazuje "cell standby", "Screen" i "Device idle" kao jedine potrošače, nijednu aplikaciju. Netko zna išta o ovome?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
To u galeriji je samo preview videa, i po defaultu je na mute (što je super ako pregledaš galeriju u javnosti ili kod kuće dok npr. mala beba spava)
Klikom na "play trokutić" dok ide preview, video se otvara u video playeru, u kojem je unmutan. Video player nudi više opcija od previewa u samoj galeriji.
morrisoN
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
znaci ovako,problem vucem jos od S5,radi se o samsungovom browseru i nekakvom scroll lagu,odnosno kad scrollam prema dole stranica se trza da bi se nakon par pokusaja ustabilila i normalno ucitala,ista srvar je i kad koristim Chrome,znaci i na s5 je bilo tako a tako je i na s7 edge,konstelacija je slijedeca,font povecan na 130,dva adblockera,znaci nista posebno,kad iskljucim javascript toga nema,ali nema ni onog sta je napisano u njemu pa to nije rjesenje,pisao sam korejancima,nemaju pojma o cemu se radi..
znaci ta greska se javlja povremeno,sa i bez blockera za reklame i iritantna je jasno..
ikakva ideja kako to rijesiti?
ps znaci sve napravljeno,i brisan cache particije,i tvornicki reset itd
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.7.2018 17:47 (seneka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
morrisoN kaže...
To u galeriji je samo preview videa, i po defaultu je na mute (što je super ako pregledaš galeriju u javnosti ili kod kuće dok npr. mala beba spava)
Klikom na "play trokutić" dok ide preview, video se otvara u video playeru, u kojem je unmutan. Video player nudi više opcija od previewa u samoj galeriji.

 Tnx...sad sam se sjetio da sam prije odmah klikao na play gumb. Dobra je to fora sa previewom videa.

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
seneka kaže...
znaci ovako,problem vucem jos od S5,radi se o samsungovom browseru i nekakvom scroll lagu,odnosno kad scrollam prema dole stranica se trza da bi se nakon par pokusaja ustabilila i normalno ucitala,ista srvar je i kad koristim Chrome,znaci i na s5 je bilo tako a tako je i na s7 edge,konstelacija je slijedeca,font povecan na 130,dva adblockera,znaci nista posebno,kad iskljucim javascript toga nema,ali nema ni onog sta je napisano u njemu pa to nije rjesenje,pisao sam korejancima,nemaju pojma o cemu se radi..
znaci ta greska se javlja povremeno,sa i bez blockera za reklame i iritantna je jasno..
ikakva ideja kako to rijesiti?
ps znaci sve napravljeno,i brisan cache particije,i tvornicki reset itd

 zasto koristis 2 adblockera? samim time si usporio rad jer sav promet mora proci kroz oba..

koristim jedan adblocker i nisam imao takav problem u samsung browseru, dok u chrome jesam na nekim stranicama povremeno, dobrim dijelom zbog toga sto nema adblock i ucitava hrpu govana

15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
ista stvar je i sa jednim i s dva adblockera
14 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Je li tko skinuo zadnju verziju orea? Navodno su fixali battery drain...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Ovako, jel netko jos ima unazad 3 mjeseca ogromnih problema s facebook messengerom na galaxy s7? Messenger radi stabilno kao aplikacija, ali oprilike svakih par minuta ostane bez internet veze na pola minute. To je jako frustrirajuce, niti jedan update bilo androida bilo messengera nije pomogao, to se događa i na wifi i na 4G. Stvarno je frustrirajuce, pogotovo dok nesto trebam hitno pronaci ili dogovoriti.

Ukoliko netko ima imalo slicna iskustva slobodno ih podijeli.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Koji OS imaš, Nougat ili Oreo?

Jesi probao updateati OS?

Wipeati sve ako možeš ili samo cache od aplikacije...

 
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Ivšan kaže...

Dragi forumaši!

Sin bi želio kupiti su novi, ali je skup ( nema ispod 2600kn). Molim vas link ili informaciju gdje ga kupiti jeftinije (aliexpress ili...)?

Unaprijed puno hvala na odgovoru!!

 Jeftinije od ovoga ne ide

https://www.ebay.de/itm/Samsung-Galaxy-S7-32GB-Black-Onyx-Android-Smartphone/202229712635?epid=220072760&hash=item2f15d486fb:g:YWcAAOSw4j9ahcEt

 

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Grom kaže...

Je li tko skinuo zadnju verziju orea? Navodno su fixali battery drain...

 Ja ne korsitim Edge nego Galaxy A3 (2017), ali valjda je dosta toga isto... Isprobavam zasad 4-5 sati onaj BTU Oreo kraj kojeg stoji datum 31.07.2018. Na žalost meni je onaj bug koji su mnogi spominjali ''Pucanje WI-Fi konekcije'', znači nakon 4-5minuta samo iznenada prijavi da nisi na netu. Pokušavao sam nekim postavkama to riješiti, ali ne pomaže, recimo u developer options ima neka kvačica za Wi-fi koju sam ugasio, ali nema koristi. Iako jako rijetko koristim wi-fi, preko toga mi se baš i neda prelaziti, vidjet ću. Osim toga za obične SMS poruke se ne može isključiti vibracija, koju inače ne volim koristiti. Naravno i o tom problemu ima dosta online priča...

 

Što se tiče baterije, zbog koje sam ja najviše i išao isprobati taj Oreo, izgleda da je bolja, očito, no trebam mu dati još vremena. Meni je neki njemački DBT Nougat dosta slabo držao, pri praktički istim postavkama, možda je taj moj Nougat bio zbagiran ili su svi tako slabiji za bateriju hmmm...još ne znam na koji bih

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Ivšan kaže...

Dragi forumaši!

Sin bi želio kupiti su novi, ali je skup ( nema ispod 2600kn). Molim vas link ili informaciju gdje ga kupiti jeftinije (aliexpress ili...)?

Unaprijed puno hvala na odgovoru!!

 2600 kn je ok cijena. Ja sam ga uzeo na njuškalu za keš za 3200 kn prije nekih godinu dana. Kad je tek izašao S7 je bio oko 6500 kn (kod deratorskih operatera i više)....Kaj bi vi da flagship bude jeftin? Nema toga. Čak i taj S7 koji je sad već dvije generacije star flagship i dalje rastura i s kamerom i sa performansama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.8.2018 22:19 (gnomisa).
15 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Ekipa,

 

Di je najjeftinije zamjeniti ekran na S7 (obični)?

Ekran je ne radi uopće i staklo je rasuto poprilično.

 

THX

Battlelog: MUDO_HR
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Zašto nakon nadogradnje na Oreo više ne prikaziva potrošnju drugih aplikacija kao i na Nougat?
Na Oreu uopče se ne vidi koliko je koja aplikacija potrošila bateriju..
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
I meni ista stvar i to nakon drugog Oreo updejta. Nakon prve verzije jos je prikazivalo.
11 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

jel netko koristi Good Lock 2018 ??

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Meni nakon ove zadnje nadogradnje na S7 "šteka" prilikom ulaska u izbornik i izlazak na glavni ekran. Čak ni nemam nikakve posebne widgete, već samo ikone, ali i dalje šteka za po3.14zdit.

 

Netko ima slična iskustva i kako to riješiti?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Mislim da do sada nitko nije imao sličnih problema...

Da pokušaš spremiti sve podatke i flashati nanovo Odinom Oreo 8.0?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Kupio sam nov Galaxy S7 prije 10-tak dana. Radio mi je OK i vec dva dana u jutro zateknem poruku "SIM nije umetnut". Isao sam kod operatera (broj mi je na nadoplatu i nisam ga kupio kod njih ali je pod garancijom) i uzeo novi SIM jer je ovaj bio star sigurno 10 godina. Nadam se na je to do SIM-a.

E sad... Kako da prebacim kontakte sa telefona na SIM? Uspio sam prebaciti sa starog SIM-a na telefon pa ubacio novi SIM koji je prazan.

U aplikaciji Imenik: "Upravljanjima kontaktima" - "Premjesti kontakte sa telefona" imam samo na "Google" i na "Samsung account", nemam na SIM.

Ja naucio po stari da kontakte imam na SIM kartici, neznam da li mi je to neophodno ali mi je nekako jednostavnije i sigurnije :)

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Ne vidim razlog zbog čega inzistirati na sim kontaktima, prvi razlog je zbog ograničenog kapaciteta. Ovako ih imaš na uređaju, backup negdje na cloud i računalo i prebacuješ ih po želji na nove uređaje.
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Zar još uvijek postoje ljudi koji kontakte čuvaju na sim-u.
Prijavi se google accountom i pohranjuj kontakte tamo. Pri promjeni telefona i prijavi na google account, kontakti te čekaju na novom telefonu.
Ukoliko ne vjeruješ googlu, onda barem pohrani kontakte na uređaj. Danas postoji bezbroj načina za prebaciti kontakte na novi uređaj prilikom promjene telefona.
morrisoN
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

U pravu ste...

Zato sam i napisao da sam zaostao u vremenu :)

Necu ih uopce spremati na SIM!

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Ja uvijek, ama baš uvijek spremam na sim, osim sad na pixelu, on nema tu opciju :D
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice