Samsung Galaxy S8/S8+

poruka: 3.743
|
čitano: 878.451
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Pozdrav, da li tko od vas imas Samsung Dex. Razmisljam o kupovini istoga. Namjena bi bila za Kodi, ne da mi se vise raditi mirror screen. Ako neko ima neka mi kaze iskustva. Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Baš sam se i ja počeo zanimati za to.

 

Vidio sam na XDA forumu da ne mora uopće biti originalni Samsung DeX koji je po par stotina kuna nego je ekipa tamo bila naljepila link sa Aliexpressa na neki Melopow 002 za 29$ i javljali su se nazad da javi ispravno.

9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

To slicno radi kao hdmi adapter. Posjedujem istog originalnog usb c to hdmi, ali nije mi to to. Samo me zanima da li ce dex bez problema terati kodi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Kako funkcionira kabel USB type c na HDMI kad se spoji na s8?

Ja sam testirao dex ali nisam isprobavao kodi. Međutim, postoji tutorial kao namjestiti kodi i Netflix. Ja sam isprobao popcorn time i terrarium tv. Terrarium tv sam po sebi radi odlično, za popcorn se treba u aplikaciji DeX MAX (koja se instalira sa Google play) namjestiti da radi u full screen. U toj istoj aplikaciji postoji tutorial kako namjestiti kodi i Netflix.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
siljo90 kaže...

Baš sam se i ja počeo zanimati za to.

 

Vidio sam na XDA forumu da ne mora uopće biti originalni Samsung DeX koji je po par stotina kuna nego je ekipa tamo bila naljepila link sa Aliexpressa na neki Melopow 002 za 29$ i javljali su se nazad da javi ispravno.

 ajd nek netko proba pa nek javi ovdje, i mene zanima..

 

 

btw zanimljiv video, u kojem je s8 trenutno duplo jeftiniji, a i po meni duplo ljepsi

11 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

od jutros smo ja i brat vlasnici S8-ica. Za sada je mobitel cista perverzija. Ja sam osobno vagao izmedju G6, Note 8 i S8. G6 sam izbacio zbog dosta toga na kraju, a 1400 kuna mi nije bilo isplativo za Note8 i mjesecno bi mi bio 60kn skuplji... Sve u svemu, cisti top :)

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

dal se može ikako ova tipka bixbe home  onemogućiti jer je uvijek nehotično kliknem....

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+

u Bixby home mozes namjestit da jedan klik nista ne radi , vec long press i stvar je rijesena, nazalost ne moze se prenamjenit, ali bar nema slucajnih pritisaka

Dirtbike - most fun you can have with your clothes on
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Radi ti isto kao i screen mirror, samo sta nema laga i kada pustas film pusta ga bez da kasni zvuk ili slicno. Jedina mana sto se ne moze puniti uredaj. Mozda se moze uzwti neki otg kabel sa duplim ulazima pa se mozda i puni. Meni je usb type c to hdmi radio na s8, s8+, tdenutno sada na note 8 rsdi fangasticno. Sada mi treba dex, da probam KODI. Glupo mi uzimati neki android box, ako vec mogu dobiti za 600 700kn dex koji ce biti jako dobar android box plus smartphone

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Evo link:
http://s.aliexpress.com/nM3YBNZJ


Koliko vidim nije screen mirror nego baš pokreće Dex mod.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Ova obrva ubija oči na Iphone-u. 

Makar moram primjetiti a i imao sam prije S8+, iPhone, da su aplikacije napravljene čišće nego na Androidu, zaustavi video na par njih pa vidi, definitivno je prednost što imaju par modela pa se daju aplikacije ispeglati. 

Inače je no-brainer S8 po ovim cijenama na njuškalu.

9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Upravo sam uzeo dex, pa cu javiti kako ide kodi i ostalo. Ako nekom treba usb type c to hdmi, rado se dogovorimo oko cijene.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Zsato ne mogu staviti video preko cjelog ekrana vise na youtube preko s8 plus
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Pinch to zoom s dva prsta. Promijenili su
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Jel mogu spojit mob i monitor te prebacit sliku? Monitor ima USB-C. Spojio sam, al ništa se ne događa :).

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Ne mozew tako spojiti, moras pomoci usb type c na hdmi. Imas adaptere za to, mozes pomocu dex-a ili screen mirrora

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Početkom mjeseca morao sam na ozbiljnu operaciju u bolnicu. Ponio svoj S8+ napunjen svim i svačim da se prekrati vrijeme. Poslije operacije, jedva pokretan, pokušao sam dokučiti mobitel na ormariću. Ispao mi na pod. I pogledajte rezultat na priloženoj slici. Radi se o NILLKIN 3D CP+ MAX Tempered Glass Screen Protector For Samsung Galaxy S8 S8 Plus.

 

Ekran mobitela nema nikakvu vidljivu ogrebotinu ili da sam primjetio neku nepravilnost. Evo, iz prve ruke kako je isplativo uložiti dodatni iznos da se zaštiti skupa investicija.

NILLKIN NILLKIN
Plehani vikleri
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 10:10 (Jura iz druge galaksije).
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Naravno da se isplati, ali moj problem kod kaljenih stakala na S8/S8+ i Note 8 je taj da osim Whitestone dome stakla, svi lijepe samo po rubovima, a onda je touch ocajan i ekran gubi onaj pravi smisao, vise ne izgleda high end.

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Jura iz druge galaksije kaže...

Početkom mjeseca morao sam na ozbiljnu operaciju u bolnicu. Ponio svoj S8+ napunjen svim i svačim da se prekrati vrijeme. Poslije operacije, jedva pokretan, pokušao sam dokučiti mobitel na ormariću. Ispao mi na pod. I pogledajte rezultat na priloženoj slici. Radi se o NILLKIN 3D CP+ MAX Tempered Glass Screen Protector For Samsung Galaxy S8 S8 Plus.

 

Ekran mobitela nema nikakvu vidljivu ogrebotinu ili da sam primjetio neku nepravilnost. Evo, iz prve ruke kako je isplativo uložiti dodatni iznos da se zaštiti skupa investicija.

 Hm, meni je mobitel prije par dana pao s s balkona direktno na mramorni pod kat ispod. Mobitelu nije ništa a da je na njemu bilo Nilkin 3D..turbo ultra staklo vjerujem da bi ono puklo.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Koliko si dugo imao staklo na mobu prije nego se razbilo?

Kako je držalo? Ikakvi problemi s touchem?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
BlueMax kaže...

 Hm, meni je mobitel prije par dana pao s s balkona direktno na mramorni pod kat ispod. Mobitelu nije ništa a da je na njemu bilo Nilkin 3D..turbo ultra staklo vjerujem da bi ono puklo.

 

 Hm, krenulo te je. Pokušaj isto sa televizorom. Vjerujem da ni njemu ne bi bilo ništa.

Cylon1 kaže...

Koliko si dugo imao staklo na mobu prije nego se razbilo?

Kako je držalo? Ikakvi problemi s touchem?

 

 Početkom lipnja sam ga nabavio i postavio na mob. Odlično je sjelo i držalo, a imao sam ga u kombinaciji sa originalnom Samsung silikonskom maskom. Problemi s touchem nisu vrijedni spomena.

Plehani vikleri
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 10:34 (Jura iz druge galaksije).
13 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Jeste primjetili kako na S8 na spoju stakla i metalnog frame ima prašine. Kod nekog je to na gornjem dijelu, kod nekog na doljem, nekom samo donja strana, nekome gornja. Dakle toliko skup mobitel bi morao biti malo preciznije sastavljen a ovako uvijek na jednoj strani ima procjep malo veći pa ulazi prašina.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Chome kaže...

Jeste primjetili kako na S8 na spoju stakla i metalnog frame ima prašine. Kod nekog je to na gornjem dijelu, kod nekog na doljem, nekom samo donja strana, nekome gornja. Dakle toliko skup mobitel bi morao biti malo preciznije sastavljen a ovako uvijek na jednoj strani ima procjep malo veći pa ulazi prašina.

Koje ti gluposti pričaš...

 

Šta imaš povečalo i tražiš prašinu...

 

Ja ne znam kako vi nađete vremena za primjetit takve nebuloze.

 

 

11 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Pozdrav,

 

Nabavljam S8, pa me zanima preporuka case-ova za njega, a da nije preskup.

Najvjerojatnije će biti Arctic Silver boje.

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Chome kaže...

Jeste primjetili kako na S8 na spoju stakla i metalnog frame ima prašine. Kod nekog je to na gornjem dijelu, kod nekog na doljem, nekom samo donja strana, nekome gornja. Dakle toliko skup mobitel bi morao biti malo preciznije sastavljen a ovako uvijek na jednoj strani ima procjep malo veći pa ulazi prašina.

 da je tako onda ni jedan nebi bio vodootporan.. inace vodi treba i manje nego prasini da se uvuce

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Znaci jucerasnji rezultat uz koristenje na Wifiju na S8.
Ovo mi je valjda rekord, ali sada sam u opcijama Wifija ukljucio optimizaciju tako da stedi bateriju dok wifi radi u pozadini, cini se da djeluje.
Samsung Galaxy S7 32GB black onyx
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
cRoNuS kaže...

Pozdrav,

 

Nabavljam S8, pa me zanima preporuka case-ova za njega, a da nije preskup.

Najvjerojatnije će biti Arctic Silver boje.

Hvala unaprijed

Ovisi što ti je skupo. Ja sam si uzeo Spigen Neo Hybrid (gunmetal uzorak i boja, no postoje raznorazni) za S8+ (cca 200 i kusur kn original). Meni izgleda lijepo kao i svaki Neo Hybrid kojeg sam do sada koristio (za S5 Neo i Note 4). Otvori perfektni, elegantno, djeluje čvrsto i kvalitetno izrađeno, jedino je malo sklisko u odnosu na klasične silikonske navlake koje pak je teže gurati u džepove zbog većeg otpora površine. Pa biraj što ti je draže, elegancija ili grip. E sad, da li štiti mob od žešćih padova i sl., hm, po meni teško da išta štiti ove generacije staklenih mobova a da nije debelo i nafilano spužvom iako se nađe priča po netu kako su ljudim padali i preživljavali. No ako ne bacaš mobove po stolovima, ako ti ne ispadaju iz džepova i ruku sami od sebe, ako ti treba nešto da napravi distancu između površina moba i stola, ako hoćeš eleganciju i da ne napraviš iz lijepog moba ružni, moja preporuka za ovo što sam naveo ako ti je to povoljna cijena, a mislim da nije tako strašna s obzirom na cijenu moba. Inače godinama koristim Spigen maske i sve ok s tim, uopće ni ne gledam drugo više, i nakon godina korištenja nigdje se ništa nije potrgalo, izgulilo ili sl. Nekad sam koristio Otterboxove, ali to mi je preglomazno sad za ove relativno tanke i staklene uređaje.

Deckard
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
mp3david kaže...
Znaci jucerasnji rezultat uz koristenje na Wifiju na S8.
Ovo mi je valjda rekord, ali sada sam u opcijama Wifija ukljucio optimizaciju tako da stedi bateriju dok wifi radi u pozadini, cini se da djeluje.

Meni S8+ drži dva ravna dana s jednim punjenjem, a drombuljim po njemu svašta sad kad je novi. Kad ga do kraja namjestim i ostavim u standardnom režimu rada držat će i 3 vjerojatno :-).

Deckard
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
mp3david kaže...
Znaci jucerasnji rezultat uz koristenje na Wifiju na S8.
Ovo mi je valjda rekord, ali sada sam u opcijama Wifija ukljucio optimizaciju tako da stedi bateriju dok wifi radi u pozadini, cini se da djeluje.

 obicni s8? nije s8+?

i koje je osvjetljenje ekrana u prosjeku?

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 17:48 (digitall).
11 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

sto se tice bixybuttona, imate na storeu bxActions aplikaciju, ja je koristim vec 4 dana, remappao sam je na kameru, da ne silujem power button. 

 

za masku sam uzeo ovu, pretrazio sam sve zivo. Nije skupa i svidila mi se odmah kad sam naisao na nju, nakon 3 sata pretrazivanja

 

edit: 8h SoT? o;

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 18:00 (Crucifixion).
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice