Samsung Galaxy S8/S8+

poruka: 3.743
|
čitano: 881.188
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Prodajem svoj 10 dana star S8.

Ako kog zanima nek se javi.

Nema ni crtice, korišten doslovce ništa.

 

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
deckard kaže...
DwightSchrute kaže...

To pomicanje od 1px je sasvim nedovoljno. Da su barem složili da se za AOD može ručno namjestiti osvijetljenje i mod rada (skakanje okolo ili ovako poprilično fiksno kako je sad). Ranije verzije AOD-a su bile bolje pošto je tekst skakao po ekranu svako malo, no kao su se ljudi žalili da ih to smeta kad pogleda u ekran a sat skoči negdje. Sada se to dogodi tek svakih sat vremena, odn. svako zaključavanje ekrana, a ovo po 1px je poprilično beskorisno. Imao sam prilike vidjeti retention nakon što mi je AOD ostao cca 2 sata na nekih pola osvijetljenja ekrana i ne bih se više igrao s tim. Šogoru je ekran S8 već dobio burn-in po polovici ekrana + što je nemalo korisnika po raznoraznim forumima prijavilo burn-in u rekordnom vremenu što mi govori da je ekran S8 očito u banani po tom pitanju, možda i više nego dosadašnji oled ekrani. Note4 nakon skoro 3 godine nema ni najmanju flekicu burnin-a nigdje, također ni S5 Neo ni Tab S. Ono što uvijek pazim na oled ekranima i što mislim da stvara najveći rizik od burn-ina je jako osvijetljenje ekrana, odn. kurenje led-ica. Zato držim osvijetljenje što niže (osim vani kad automatski kuri da se vidi sadržaj, ali to nije tako često). Notifikacije mi nisu na ekranu predugo + mijenja se često sadržaj jer potegnem notifikacije dolje a navigacijske tipke dolje ionako imam podešene tako da se skrivaju.

 

 

Meni je AOD malo skroz gore, malo u sredini, a malo u dnjem dijelu ekrana tako da mi nije bas neprimjetno to pomicanje i koristim ga cijeli dan, samo prije spavanja iskljucim. Nisam siguran, ali cak bih rekao da je to pomicanje doslo s nekim od update-ova.

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
DzigiBau kaže... 

Meni je AOD malo skroz gore, malo u sredini, a malo u dnjem dijelu ekrana tako da mi nije bas neprimjetno to pomicanje i koristim ga cijeli dan, samo prije spavanja iskljucim. Nisam siguran, ali cak bih rekao da je to pomicanje doslo s nekim od update-ova.

Novije su ga nadogradnje zapravo "fiksirale" u donosu na starije verzije gdje je mijenjao poziciju svako malo.

Deckard
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
deckard kaže...
DzigiBau kaže... 

Meni je AOD malo skroz gore, malo u sredini, a malo u dnjem dijelu ekrana tako da mi nije bas neprimjetno to pomicanje i koristim ga cijeli dan, samo prije spavanja iskljucim. Nisam siguran, ali cak bih rekao da je to pomicanje doslo s nekim od update-ova.

Novije su ga nadogradnje zapravo "fiksirale" u donosu na starije verzije gdje je mijenjao poziciju svako malo.

 Znači da su te "novije nadogradnje" stigle iz Sjeverne Koreje. 

10 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Na kraju necu docekati da vidim Oreo na S8+ jer sam ga danas prodao.

Ostajem na Mi Note 3 za sada koji me ugodno iznenadio.

 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Interesuje me par stvari:

Treba mi "iTunes" za S8, koliko god ljudima "smetao" meni je odličan za backup svega sa telefona, za laganu sinkronizaciju playlista, dokumenata, fotografija... da li je to Kies3 ili ima nešto bolje?

Koji je VPN najbolji (free) za korištenje Spotify i Netflixa povremeno?

Koji browser Vi koristite, ovaj Samsungov ili Chrome ili nešto treće? Password manager? Audio i video player, samsungov ili nešto treće? Ne treba mi cloud backup fotografija (već imam), da li je onda bolje koristiti gallery umjesto google photos?

 

Sretna Nova godina

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2018 14:30 (Sheldon Cooper Ph.D).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Ja sam jako zadovoljan sa Google Automatskom Kopijom i Samsung Cloudom, za VPN ti ne mogu pomoci posto ne koristim, ali browser definitvno preporucam Samsungov. Radi jako fluidno i jedna stvar koja mi se jako svida je koristenje biometrije umjesto passworda i onaj tajni nacin se moze isto tako biometrijom zastiti od nezeljenih pogleda. I da Gallery ti isto radi backup na Samsung Cloud.
Dirtbike - most fun you can have with your clothes on
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Ja browser koristim Chrome jer mi se sinkronizira sa onim na računalima. Za passworde koristim safe in cloud jer se također sprema u oblak i sinkronizira na ostalim uređajima. Ali većina je zaporki i tako spremljena na Google.
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Nedavno smo imali raspravu o tome što šteti bateriji, a što ne... Pa evo baš naletio na jedan članak, pa koga zanima nek izvoli;
https://www.google.hr/amp/s/amp.businessinsider.com/the-best-way-to-charge-your-smartphone-2018-1#ampshare=http://www.businessinsider.com/the-best-way-to-charge-your-smartphone-2018-1
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Pa manje više sve isto rečeno po ko zna koji puta. Al iz mog iskustva, ne mislim se pridržavati tih preporuka. Imao sam Lumiu 920 koju sam svako malo, pa skoro i redovito praznio do kraja jer sam mislio da je to onaj stari sistem, isprazni pa puni. Nakon tog G4 di sam se pridržavao tih uputa al sam odustao. Lumia nakon 26 mj. i dalje solidno držala, nisam osjetio neki velik gubitak kapaciteta, isto ko i na G4 kojeg sam imao 7-8. mj. kraće. Sigurno im pražnjenje do kraja ne pogoduje, ali isto tak mislim da im punjenje do 100% ne šteti nimalo. Svaka baterija ima neku sklopku i teško da se bilo koja od njih isprazni baš do kraja.
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Citam sada nesto po xda forumu, i vidim da postoje stabilne verzije Google kamere s HDR+ modom s Pixela!
Jel netko probao mozda to na svom S8/+ da javi malo dojmove?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
x360gamer kaže...
Citam sada nesto po xda forumu, i vidim da postoje stabilne verzije Google kamere s HDR+ modom s Pixela!
Jel netko probao mozda to na svom S8/+ da javi malo dojmove?

 Šta to nije samo za snapdragon verzije?

Bears, Beets, Battlestar galactica!
13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Ima neka verzija sto radi i na Exynos ali je skroz nedoradena, ne isplati se niti instalirati

 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Pozdrav,dali je netko naručivao Samsung Galaxy S8 Dual sim iz Engleske,zanima me dali sve normalno radi od updata i ima kakve razlike od kupljenog mob kod nas. Hvala
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Pozdrav,

 

udomio sam i ja S8 Plusa,do sad sam bio na iPhone 7 Plusu, al bugovit iOS 11, namjerno usporavanje iPhonea i od update-anja na iOS 11 baterija više nije držala ni jedan dan, naspram dan i pol il čak 2 dana dok je bio na iOS 10, s takvom situacijom kod Apple-a, odlično je vrijeme za isprobat konkurenciju. od 2008me sam na iPhoneu, Android sam koristio samo par mjeseci dok je bila aktualna verzija 4.4.4. Telefon super radi, s baterijom sam zadovoljan, ekran je perverzija, crni S8+ je definitivno jedan od najljepših telefon današnjice. Al imam problem s njim, zašto mi se ekran ne upali dok mi dođe notification? Tražio sam u postavkama i nigdje ne mogu naći, i notificationi mi ne rade za aplikaciju Messenger, poruka mi dođe, na appu se prikaže onaj badge, al nema nikakvog zvuka, vibracije, ekran se ne upali, apsolutno ništa, tražio sam po postavkama i sve je uključeno, al jednostavno nema teorije da skužim da mi je došla poruka osim ako konstantno ne provjeravam aplikaciju što je jako frustrirajuće... jel netko imao isti problem i zna kako to riješiti? Btw probao sam reinstalirat aplikaciju, restartat mob, onda radi cca 10min i opet nakon toga sve po starome...

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Stolnik kaže...

Pozdrav,

 

udomio sam i ja S8 Plusa,do sad sam bio na iPhone 7 Plusu, al bugovit iOS 11, namjerno usporavanje iPhonea i od update-anja na iOS 11 baterija više nije držala ni jedan dan, naspram dan i pol il čak 2 dana dok je bio na iOS 10, s takvom situacijom kod Apple-a, odlično je vrijeme za isprobat konkurenciju. od 2008me sam na iPhoneu, Android sam koristio samo par mjeseci dok je bila aktualna verzija 4.4.4. Telefon super radi, s baterijom sam zadovoljan, ekran je perverzija, crni S8+ je definitivno jedan od najljepših telefon današnjice. Al imam problem s njim, zašto mi se ekran ne upali dok mi dođe notification? Tražio sam u postavkama i nigdje ne mogu naći, i notificationi mi ne rade za aplikaciju Messenger, poruka mi dođe, na appu se prikaže onaj badge, al nema nikakvog zvuka, vibracije, ekran se ne upali, apsolutno ništa, tražio sam po postavkama i sve je uključeno, al jednostavno nema teorije da skužim da mi je došla poruka osim ako konstantno ne provjeravam aplikaciju što je jako frustrirajuće... jel netko imao isti problem i zna kako to riješiti? Btw probao sam reinstalirat aplikaciju, restartat mob, onda radi cca 10min i opet nakon toga sve po starome...

Loš posao kolega, loš posao samo tako 

ATJ Lučko
9 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

https://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s8-plus-oreo-leak-dolby-atmos-827859/

dobra vijest za ljubitelje dobrog zvuka

 

ATJLučko samo trola okolo opet.. pa kasnije optuzuje druge za isto..

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 15:02 (digitall).
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
digitall kaže...

https://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s8-plus-oreo-leak-dolby-atmos-827859/

dobra vijest za ljubitelje dobrog zvuka

 

ATJLučko samo trola okolo opet.. pa kasnije optuzuje druge za isto..

Kolega, imam iPhone 6 Plus na zadnjem uodate-u iOS-a i valjda znam o čemu je ovdje riječ. 

Ali obzirom sam bio vrlo "neodređen" u komentaru, moj bi se komentar mogao svakako protumačiti. 

Uglavnom, aplikacije koje kolegi stvaraju problem na SGS8+ su bez apasolutno problema kod mene. 

Uppće me ne zanima trolanje kada se radi o krajnjem ukupnom dojmu bilo kojeg korisnika, bilo kojeg gadgeta, ali da mi flagship model ima "bilo kakav problem", to je za zabrinuti se! 

Neki dan sam plaćao račune i dok sam ih spremao, malo sam se približio i Note8 gadgetu, i uhvatio ga malo isprobati u ruke, ma ništa, dojam je da je "previsok" ali puno previše, moj subjektivan skroman dojam! 

BTW, jeste li dobili Oreo nadogradnju na 8-ice skorom možda ?! 

ATJ Lučko
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
ATJLučko kaže...

 

Daj kupi barem Iphone 8 pa se javi. Realno,to je sad uređaj koji se daje ili babama ili klincima za prvi smartphone. Inače,taj Note 8 je 4 mm viši od tvog mobitela al zato ima 0,8 inča veći ekran.

Bears, Beets, Battlestar galactica!
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 22:15 (DwightSchrute).
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
DwightSchrute kaže...
ATJLučko kaže...

 

Daj kupi barem Iphone 8 pa se javi. Realno,to je sad uređaj koji se daje ili babama ili klincima za prvi smartphone. Inače,taj Note 8 je 4 mm viši od tvog mobitela al zato ima 0,8 inča veći ekran.

Imam prijatelja koji ima X, a njegov sin 8 Plus! 

Ja pikiram iduće godine recimo XS Plus, ako se bude tako zvao! 

 

Note8 mi je "previsok" za moj ukus. 

Je da je to fenomenomenalan gadgeta, ali me omjer stranica ubi samo tako! 

ATJ Lučko
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Instaliraj aplikaciju glimpse notification, i upaliti će se ekran kad dobiješ poruku.

@lucko

Imao do sada sve iPhone, i zamisli nakon prelaska na s8, nikad više Apple. A ti i dalje trubi o "gadgetima" kojima želiš, ali napusti temu gdje tvoje mišljenje nije konstruktivno niti potrebno.
wot: maxonuniversal
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
MaxonUniversal kaže...
Instaliraj aplikaciju glimpse notification, i upaliti će se ekran kad dobiješ poruku.

@lucko

Imao do sada sve iPhone, i zamisli nakon prelaska na s8, nikad više Apple. A ti i dalje trubi o "gadgetima" kojima želiš, ali napusti temu gdje tvoje mišljenje nije konstruktivno niti potrebno.

Ovo za "Imao do sada sve iPhone, ..." je isto nekonstruktivno, u ovoj temi, zar ne kolega?! 

 

Ja sam samo odgovorio na postavljeno mi pitanje, a od doba smartphone gadgeta, imao sam samo tri modela, HTC DHD, SGN II i sada iP6 Plus u zadnjih sedam godina. 

Zašto sam ja prešao u drugi tabor je opće poznato, dok zašto ste vi kolega nakon "svih iPhone" se prosvijetlili pa prešli u drugi tabor je nepoznanica, barem meni. 

Moje pisanje vama je možda "nerazumljivo", no nije zato nepotrebno, kao biti vaše. 

ATJ Lučko
6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Stolnik kaže...

... i notificationi mi ne rade za aplikaciju Messenger, poruka mi dođe, na appu se prikaže onaj badge, al nema nikakvog zvuka, vibracije, ekran se ne upali, apsolutno ništa, tražio sam po postavkama i sve je uključeno, al jednostavno nema teorije da skužim da mi je došla poruka osim ako konstantno ne provjeravam aplikaciju što je jako frustrirajuće... jel netko imao isti problem i zna kako to riješiti? Btw probao sam reinstalirat aplikaciju, restartat mob, onda radi cca 10min i opet nakon toga sve po starome...

Imam i ja taj problem al ne sa svim kontaktima. Recimo kad cura pošalje poruku, ne dobijem notifikaciju nego moram uću u aplikaciju da bi vidio. Nekad notifiacija i dođe, ali par minuta kasnije. Također, kad me zove, ne može se spojiti.. kao da sam ja van mreže, a ja tek kasnije kad uđem u aplikaciju vidim propušten poziv. Kad ma nazove ponovo, bude ok..

Od većine ostalih dobijem notifikaciju odma.. 

Valjda mob ne voli curu :D (ona također ima S8)

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2018 14:58 (Cylon1).
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Cylon1 kaže...
Stolnik kaže...

... i notificationi mi ne rade za aplikaciju Messenger, poruka mi dođe, na appu se prikaže onaj badge, al nema nikakvog zvuka, vibracije, ekran se ne upali, apsolutno ništa, tražio sam po postavkama i sve je uključeno, al jednostavno nema teorije da skužim da mi je došla poruka osim ako konstantno ne provjeravam aplikaciju što je jako frustrirajuće... jel netko imao isti problem i zna kako to riješiti? Btw probao sam reinstalirat aplikaciju, restartat mob, onda radi cca 10min i opet nakon toga sve po starome...

Imam i ja taj problem al ne sa svim kontaktima. Recimo kad cura pošalje poruku, ne dobijem notifikaciju nego moram uću u aplikaciju da bi vidio. Nekad notifiacija i dođe, ali par minuta kasnije. Također, kad me zove, ne može se spojiti.. kao da sam ja van mreže, a ja tek kasnije kad uđem u aplikaciju vidim propušten poziv. Kad ma nazove ponovo, bude ok..

Od većine ostalih dobijem notifikaciju odma.. 

Valjda mob ne voli curu :D (ona također ima S8)

 Točno to sve je moj problem, malo radi, malo ne, ne znam što ću, al to tako nebre iti da kad me ljudi trebaju, telefon ignorira notificatione cura ima isti problem ili?

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Isto je ovdje kod mene na S8+. Vjerovatno je do aplikacije
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

dali se vama događa da vam Facebook jednostavno zablesira, te vam se pojavi onaj okvir zatvori aplikaciju....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Gale92 kaže...

dali se vama događa da vam Facebook jednostavno zablesira, te vam se pojavi onaj okvir zatvori aplikaciju....

 Meni se jučer dogodilo prvi put. Ne koristim Android ni tjedan dana, al kvaliteta aplikacija naspram iOS-a je loša...

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
To i ja kažem, kvaliteta app-ova na iOS-u je dosta bolja. Koristim paralelno iPad i nikad nikakvih problema.
Al Android po opcijama je miljama daleko od iOS-a, a notifikacije su smijeh na iOS-u isto.
Teško bi mi iPhone bio primarni mob. S8 je dobar, samo da me baterija i ponekad laggav UI ne živciraju 😁
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Meni na Note 8 vec skoro 3 mjeseca nijedna aplikacija se nije zblesirala. Na iPhonu 8 Plus takoder, rade jednako stabilno/fluidno

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
To ne mijenja činjenicu da su app-ovi bolji na Apple-u. Pogledaj zadnji video OnePlus White od Flossy-ja pa vidi što kaže o Note 8 nakon par mjeseci. Dok su novi rade super, kad prođe 6 mjeseci sve sporije i sporije. Nadam se da će Oreo adresirati te probleme.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice