Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 954.507
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Da li sam ja jedini koji ima nekih glupih problema sa S9+?

Npr na Viberu ne mogu vidjeti slike od nekih mojih kontakata iako imaju postavljenu sliku, dalje - na messengeru ne mogu gledati video kada mi netko posalje, krene doslovno 3 sekunde i onda reproducira zvuk ali ta slika sa pocetne 3 sekunde ostane freezana.

Reinstall obe aplikacije ne pomaze.

Lagano mi pocinje ic na zivce.

 

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2019 17:24 (el.šef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
el.šef kaže...

Da li sam ja jedini koji ima nekih glupih problema sa S9+?

Npr na Viberu ne mogu vidjeti slike od nekih mojih kontakata iako imaju postavljenu sliku, dalje - na messengeru ne mogu gledati video kada mi netko posalje, krene doslovno 3 sekunde i onda reproducira zvuk ali ta slika sa pocetne 3 sekunde ostane freezana.

Reinstall obe aplikacije ne pomaze.

Lagano mi pocinje ic na zivce.

 

 nikakvih problema samo whatsapp ne dolaze poruke nekad dok ne udjem u aplikaciju.

10 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Jel netko koristi Nova Launcher? Nabavio sam Prime verziju, najviše zbog toga da imam iste gesture i na starom A3 duos koji koristim za posao. Sve radi super, osim što mi se na ikonama ne prikazuje broj notifikacija. U postavkama sam odredio da mi bude broj. Ne radi mi na S9 niti na A3.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Darko150 kaže...

Ili netko zna kakvo povoljno osiguranje, pa bih ga nosio golog, kak je i zamišljeno?

 

Ja placam nekih 15 eura mjesecno...

Freak Show Inc.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ne znam koju verziju koristiš, ali trebalo bi raditi. Za starije verzije ti treba TeslaUnread ako želiš da ti prikazuje broj. Za najnoviju 6.1.2 ti ne treba. Probaj isključiti pa ponovo uključiti taj prikaz. Ako ti traži neka dopuštenja, prihvati.

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
#Friday
Gdje si osiguran?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Tonci R. kaže...

Ne znam koju verziju koristiš, ali trebalo bi raditi. Za starije verzije ti treba TeslaUnread ako želiš da ti prikazuje broj. Za najnoviju 6.1.2 ti ne treba. Probaj isključiti pa ponovo uključiti taj prikaz. Ako ti traži neka dopuštenja, prihvati.

 6.0 je kod mene a ako odaberem betu, onda mi daje mogućnost da instaliram 6.1.2. Hvala ti na info. Pričekati ću da stable dobije 6.1.2. 

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Friday kaže...
Darko150 kaže...

Ili netko zna kakvo povoljno osiguranje, pa bih ga nosio golog, kak je i zamišljeno?

 

Ja placam nekih 15 eura mjesecno...

 Ne vidim kako ovo moze biti isplativo, jedino ako ga razbijas svakih par mjeseci.

5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Pozdrav svima!

Imam par pitanja na koja ćete nadam se imati odgovore, al prvo ću opisati situaciju malo za uvod jer ne znam jel bitno.

Ugl, kupio sam svoj s9+ u 12.mj. u Njemačkoj u Saturnu preko prijatelja na rate bez ugovora s operaterom. Kad mi je prijatelj donio mob, stavio sam karticu svog hr operatera (bonbon) i tu me je mob pitao nešto da odaberem da nešto ostane ili da odaberem od svog operatera (Ne sjećam se točno šta je pisalo). I ja sam kliknuo na to za operatera jer sam konto da to treba, a i ako je krivo, lako se to vrati factory resetom.

E sad pitanje je jesam ja tu možda zaključao mob na hr operatera, može li se to? To mi je palo na pamet jer uopće ne dobijam update za samsung oneui. Probao sam s factory resetom, ali nije mi ponudio ponovo to pitanje za operatera pa da ovaj put odaberem drugačije, a i dalje nema ni traga updateu. 

Drugo pitanje, koje je možda povezano (vjerojatno nije). Htio sam probati sa šogorom danas njegovu opciju reverse wireless charging (huawei mate 20 pro) da vidimo kako to funkcionira da bi na kraju skonto da mi ne želi tako puniti mobitel i da nemam uopće opcije u postavkama na svom s9 plus za uključenje bežičnog punjenja. Gledao sam na netu i nisam našao da postoje određeni modeli s9 plus bez mogućnosti bežičnog punjenja pa me ovo sad buni. Pomislio sam da je i ovo možda posljedica onog odabira hrvatskog operatera jer znam da neke opcije samsunga ovise o tržištu, al nemam pojma iskreno. :/

Hvala unaprijed svima na trudu. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Darko150 kaže...
#Friday
Gdje si osiguran?

 

Preko svog operatera. Ali mislim da oni idu preko gadgetinsurance.ie

 

toncek333 kaže...

 Ne vidim kako ovo moze biti isplativo, jedino ako ga razbijas svakih par mjeseci.

 

To je osiguranje od bilo cega. Kradja, steta, sta god. S obzirom da se samo u Dublinu svake godine ukrade oko 16.000 mobitela - nek se nadje... Stvar je u tome da sam za 15 eura potpuno miran

Freak Show Inc.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
MatijaZG kaže...
Tonci R. kaže...

Ne znam koju verziju koristiš, ali trebalo bi raditi. Za starije verzije ti treba TeslaUnread ako želiš da ti prikazuje broj. Za najnoviju 6.1.2 ti ne treba. Probaj isključiti pa ponovo uključiti taj prikaz. Ako ti traži neka dopuštenja, prihvati.

 6.0 je kod mene a ako odaberem betu, onda mi daje mogućnost da instaliram 6.1.2. Hvala ti na info. Pričekati ću da stable dobije 6.1.2. 

Do tada instaliraj Teslaunread pa će ti raditi.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Jerma kaže...

Pozdrav svima!

Imam par pitanja na koja ćete nadam se imati odgovore, al prvo ću opisati situaciju malo za uvod jer ne znam jel bitno.

Ugl, kupio sam svoj s9+ u 12.mj. u Njemačkoj u Saturnu preko prijatelja na rate bez ugovora s operaterom. Kad mi je prijatelj donio mob, stavio sam karticu svog hr operatera (bonbon) i tu me je mob pitao nešto da odaberem da nešto ostane ili da odaberem od svog operatera (Ne sjećam se točno šta je pisalo). I ja sam kliknuo na to za operatera jer sam konto da to treba, a i ako je krivo, lako se to vrati factory resetom.

E sad pitanje je jesam ja tu možda zaključao mob na hr operatera, može li se to? To mi je palo na pamet jer uopće ne dobijam update za samsung oneui. Probao sam s factory resetom, ali nije mi ponudio ponovo to pitanje za operatera pa da ovaj put odaberem drugačije, a i dalje nema ni traga updateu. 

Drugo pitanje, koje je možda povezano (vjerojatno nije). Htio sam probati sa šogorom danas njegovu opciju reverse wireless charging (huawei mate 20 pro) da vidimo kako to funkcionira da bi na kraju skonto da mi ne želi tako puniti mobitel i da nemam uopće opcije u postavkama na svom s9 plus za uključenje bežičnog punjenja. Gledao sam na netu i nisam našao da postoje određeni modeli s9 plus bez mogućnosti bežičnog punjenja pa me ovo sad buni. Pomislio sam da je i ovo možda posljedica onog odabira hrvatskog operatera jer znam da neke opcije samsunga ovise o tržištu, al nemam pojma iskreno. :/

Hvala unaprijed svima na trudu. 

Bez brige, mobitel ti je i dalje otkljucan na sve mreze, ne moze se na taj nacin zakljucati. Pogledaj u postavkama koji ti je aktivan CSC (settings->about phone->software information->service provider SW ver.)

A sto se tice bezicnog punjenja, da bi ti se pojavile opcije za bezicno punjenje, moras prvo staviti mobitel na neki bezicni punjac. Jednom kad to napravis, moc ces ukljuciti, odnosno iskljuciti brzo bezicno punjenje. Mislim da cak ostalih opcija ni nema.

Jedino mi to pada na pamet, mozda na taj nacin nekako omogucis i punjenje putem drugih uredaja.

9 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Pozdrav,

Prelistao sam malo temu i mogu reći da ni ja ne volim nikakve folije po ekranu ili zaštitna stakla, ja sam na svog stavio nano premaz i iman skroz tanku maskicu crnu koja s stopila s mobitelom, bio sam malo skeptičan za taj nano premaz al izgleda da služi i štiti od mikro ogrebotina, nakon 3 mjeseca i dalje nema niti jedan friž na ekranu pod niti jednim kutem svijetla, taj nano premaz je jedina zaštita koju ću stavljati i ubuduće.

Jedna stvar koja me jako živcira, na zadnjem updateu 1.3.2019. dark mode i crna pozadina u nekim dijelovima po sustavu više nije crna pozadina nego sivkasta, ne znam da li je netko primjetio to, po noći čari super amoled ekrana su mi skroz izgubljene, imam osjećaj kao da mi s9 ima IPS ekran.



Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2019 9:05 (huayra).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
huayra kaže...

Jedna stvar koja me jako živcira, na zadnjem updateu 1.3.2019. dark mode i crna pozadina u nekim dijelovima po sustavu više nije crna pozadina nego sivkasta, ne znam da li je netko primjetio to, po noći čari super amoled ekrana su mi skroz izgubljene, imam osjećaj kao da mi s9 ima IPS ekran.



Izgleda da su to iskljucili da se ublazi, tj. ne vidi "amoled smearing" efekt

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ne razumijem zašto mi ne daje update onda :/

kod service providera mi piše:

SAOMC_SM-G965F_OXM_SEE_OO_0015

27bc8c819b1c7ece

SEE/SEE,DBT/DBT

Šta to znači onda?

Ok, valjda je tako onda za punjenje.

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Jerma istu situaciju imam i ja
Kupio u Njemačkoj u o2 kao slobodan uređaj, i primao sam sve update na oreu, čak sam dobio prvu verziju pie bez problema putem ota. Poslje nadogradnje na pie više niti jedan update ne mogu dobiti a već je bilo tri nadogradnje, zakrpe za pie. Zaboravio sam napisati da mi je CSC isto SEE,SEE,DBT,DBT.
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Provjerite nudi li vam azuriranje preko smart switcha

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Kako rijesit problem s kasnjenjem poruka na WhatsApp-u? 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
Jerma kaže...

Pozdrav svima!

Imam par pitanja na koja ćete nadam se imati odgovore, al prvo ću opisati situaciju malo za uvod jer ne znam jel bitno.

Ugl, kupio sam svoj s9+ u 12.mj. u Njemačkoj u Saturnu preko prijatelja na rate bez ugovora s operaterom. Kad mi je prijatelj donio mob, stavio sam karticu svog hr operatera (bonbon) i tu me je mob pitao nešto da odaberem da nešto ostane ili da odaberem od svog operatera (Ne sjećam se točno šta je pisalo). I ja sam kliknuo na to za operatera jer sam konto da to treba, a i ako je krivo, lako se to vrati factory resetom.

E sad pitanje je jesam ja tu možda zaključao mob na hr operatera, može li se to? To mi je palo na pamet jer uopće ne dobijam update za samsung oneui. Probao sam s factory resetom, ali nije mi ponudio ponovo to pitanje za operatera pa da ovaj put odaberem drugačije, a i dalje nema ni traga updateu. 

Drugo pitanje, koje je možda povezano (vjerojatno nije). Htio sam probati sa šogorom danas njegovu opciju reverse wireless charging (huawei mate 20 pro) da vidimo kako to funkcionira da bi na kraju skonto da mi ne želi tako puniti mobitel i da nemam uopće opcije u postavkama na svom s9 plus za uključenje bežičnog punjenja. Gledao sam na netu i nisam našao da postoje određeni modeli s9 plus bez mogućnosti bežičnog punjenja pa me ovo sad buni. Pomislio sam da je i ovo možda posljedica onog odabira hrvatskog operatera jer znam da neke opcije samsunga ovise o tržištu, al nemam pojma iskreno. :/

Hvala unaprijed svima na trudu. 

Bez brige, mobitel ti je i dalje otkljucan na sve mreze, ne moze se na taj nacin zakljucati. Pogledaj u postavkama koji ti je aktivan CSC (settings->about phone->software information->service provider SW ver.)

A sto se tice bezicnog punjenja, da bi ti se pojavile opcije za bezicno punjenje, moras prvo staviti mobitel na neki bezicni punjac. Jednom kad to napravis, moc ces ukljuciti, odnosno iskljuciti brzo bezicno punjenje. Mislim da cak ostalih opcija ni nema.

Jedino mi to pada na pamet, mozda na taj nacin nekako omogucis i punjenje putem drugih uredaja.

 Frend mi je kupil Mate 20 Pro i probali smo da bežično puni moj S9+. Sad se ne sjećam da li sam moral kaj potvrditi ali punil je bez problema i nisam prije toga moral staviti S9+ na bežični punjač. Punjenje ide dosta sporo i za cca desetak minuta S9+ jedva se napunil 1% dok se na Mate 20 Pro smanjil postotak baterija za 4-5%

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
manubis kaže...

 Frend mi je kupil Mate 20 Pro i probali smo da bežično puni moj S9+. Sad se ne sjećam da li sam moral kaj potvrditi ali punil je bez problema i nisam prije toga moral staviti S9+ na bežični punjač. Punjenje ide dosta sporo i za cca desetak minuta S9+ jedva se napunil 1% dok se na Mate 20 Pro smanjil postotak baterija za 4-5%

Znam da inace ne treba nikakvo ukljucivanje bezicnog punjenja, samo stavis i puni. Medutim kolega kaze da njemu to ne funkcionira, a ovo je jedina stvar koje sam se sjetio. Neka proba ugasiti, pa upaliti oba uredaja, mozda to rijesi stvar. Ali smatram da je to punjenje mobitela drugim mobitelom teski gimmick, u pravom zivotu nema smisla (kao sto kazes, deset minuta, jedan posto, apsurdno sporo). To samo stavljaju na mobitele da bi imali neki adut u marketingu. Iako je to na S10 puno brze nego na M20 Pro, jos uvijek nista ne moze zamijeniti klasicno brzo punjenje.

5 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
manubis kaže...

 Frend mi je kupil Mate 20 Pro i probali smo da bežično puni moj S9+. Sad se ne sjećam da li sam moral kaj potvrditi ali punil je bez problema i nisam prije toga moral staviti S9+ na bežični punjač. Punjenje ide dosta sporo i za cca desetak minuta S9+ jedva se napunil 1% dok se na Mate 20 Pro smanjil postotak baterija za 4-5%

Znam da inace ne treba nikakvo ukljucivanje bezicnog punjenja, samo stavis i puni. Medutim kolega kaze da njemu to ne funkcionira, a ovo je jedina stvar koje sam se sjetio. Neka proba ugasiti, pa upaliti oba uredaja, mozda to rijesi stvar. Ali smatram da je to punjenje mobitela drugim mobitelom teski gimmick, u pravom zivotu nema smisla (kao sto kazes, deset minuta, jedan posto, apsurdno sporo). To samo stavljaju na mobitele da bi imali neki adut u marketingu. Iako je to na S10 puno brze nego na M20 Pro, jos uvijek nista ne moze zamijeniti klasicno brzo punjenje.

 Baš kao što kažeš. Zbilja nekako nema smisla to punjenje ali adut u marketingu u nedostatku većih promjena uvijek dobro dođe bez obzira koliko je nepotrebni. Kao što je npr. 40 megapikselna kamera na mobitelima. Totalni bezvezni šit... 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Slažem se s vama, nije da bi to sad baš koristili, ali reko ajde da probamo baš, a očekujem da kad nešto kupim (i to skupo platim) da to i radi onda. Sumnjam da ću i kupiti bežični punjač (vidjet ćemo još), ali zabrinjava me ovo. Ne mora ni biti da je u mom mobu problem, moguće da je i u šogorovom, a opet moguće da bi i gašenje/paljenje oba uređaja pomoglo, valjda ćemo provjeriti uskoro, ali nekako mislim da je ipak kod mene problem. Trenutno mi se javlja i greška kod skidanja pdf fileova s fejsa (nisam probao s drugih ako i stranica), uopće mi ne želi otvoriti te datoteke kasnije ,već samo kad ih "skinem" pa kliknem na njih na traci s obavijestima, poslije toga u files manageru ne da. Probao i brisati cache i od file managera i od fejsa,svega i ne pomaže. Al skonto sam da kad otvorim s wordom da mogu kliknuti na save as i tako onda spremim pa kasnije mogu otvarati i drugim aplikacijama.

Sestra mi ima iphone i njoj se takve gluposti događaju obično kad izađe novi update pa dok ga ona ne instalira, ne znam jel to takva situacija i s androidima. Prije ovoga sam imao s5 i imao sam puno manje problema 🤯 😂

Kako misliš preko smart switcha? Meni na mobu nudi samo prenošenje stvari s ili na mobitel.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Kliknuo na tvoj link, instalirao i ne nudi ni smart switch novi update. Piše da je up to date. :/

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Jerma kaže...

Kliknuo na tvoj link, instalirao i ne nudi ni smart switch novi update. Piše da je up to date. :/

 stavi update preko ODIN-a

11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Znaci ja neznam jesam li ja mutav,umoran ili informaticki nepismen ali muci me par stvari oko SD kartice. 

Znaci bas nikak nemrem natihtati da mi slike sprema na menoriju uredaja a snimljeni video direkt na SD card??

Postoji li mogucnost da slike i video sprema na SD card i na unutarnju memoriju? 

Kako postojece slike i video kopirati na sd card ali da sve ostane i na uredaju?

Bio bi zahvalan da mi netko odgovori. 

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...

Postoji li mogucnost da slike i video sprema na SD card i na unutarnju memoriju? 

Kako postojece slike i video kopirati na sd card ali da sve ostane i na uredaju?

Vec ti je odgovoreno, ne moze se zasebno spremati. Ili oboje na uredaj ili na sd karticu. A za ovo drugo, mozes preko racunala ili na mobitelu. Ako ces preko mobitela, postupak je sljedeci: preko file managera otvoris folder u kojemu su ti slike/videi i tu oznacis sto zelis kopirati. Onda u gornjem desnom uglu stisnes na one tri tockice i stisnes "Copy". Zatim odaberes gdje to zelis kopirati i potvrdis. A ako ces preko racunala, doslovno samo copy/paste, valjda to ne moram objasnjavati.

 

11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Raja svakome bih preporucio ko je na Pie, i S8 i S9 korisnici, skinite sa play store "Nicelock" aplikaciju, pa poskidajte rucno apk fajlove od svih modula i instalirajte.
Ima toliko mogucnosti podesavanja da je za nepovjerovati, svaki dio sistem UIa se moze mijenjati i podesavati onako kako vamo odgovora. Npr statusbar ikone, pozicija i sta da prikazuje i na koji nacin, task changer, notifikacioni panel ma bas za sve ima.
Evo screenshot sa svim modulima pa idite na apkmirror i samo kucajte 1 po jedan i skidajte zadnje verzije :)
Zvanicni app se zove goodlock ali nije podrzan u svim regijama pa je ovaj "nicelock" alternativa koja pokrece module.
https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2019 11:43 (arnes_king).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...

 Ako ces preko mobitela, postupak je sljedeci: preko file managera otvoris folder u kojemu su ti slike/videi i tu oznacis sto zelis kopirati. Onda u gornjem desnom uglu stisnes na one tri tockice i stisnes "Copy". Zatim odaberes gdje to zelis kopirati i potvrdis. A ako ces preko racunala, doslovno samo copy/paste, valjda to ne moram objasnjavati.

 

 

i ovaj prvi dio spada u osnove korištenja računala za tetke i stričeve. podsjeća me na iscrpljivanje životne energije kad osobama u penziji moram po n-ti put objašnjavati copy/paste. tko bi očekivao to i na informatičkom forumu

PSN - darklydexter
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

To ću kontam preskočiti. 😁 Mislim da je to prevelik izazov za mene. 🙂

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...
Raja svakome bih preporucio ko je na Pie, i S8 i S9 korisnici, skinite sa play store "Nicelock" aplikaciju, pa poskidajte rucno apk fajlove od svih modula i instalirajte.
Ima toliko mogucnosti podesavanja da je za nepovjerovati, svaki dio sistem UIa se moze mijenjati i podesavati onako kako vamo odgovora. Npr statusbar ikone, pozicija i sta da prikazuje i na koji nacin, task changer, notifikacioni panel ma bas za sve ima.
Evo screenshot sa svim modulima pa idite na apkmirror i samo kucajte 1 po jedan i skidajte zadnje verzije :)
Zvanicni app se zove goodlock ali nije podrzan u svim regijama pa je ovaj "nicelock" alternativa koja pokrece module.

Nece iz Nicelock aplikacije da instalira fajlove, te kao u tvom screenshotu...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice