Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 952.747
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
Tionio kaže...

Se može nekako namjestiti da se ovaj "night mode" automatski pali gasi s obzirom na noc i dan? Kao što radi bkue filter...

Imas u developer postavkama

 E hvala ti ovo sam i ja trazio nisam ni pomislio da se u developer postavkama moze naci :)

Sve u svemu ovaj s9+ je extra mobitel, nista mi ne fali i ne bih ga dao ni za jedan drugi, ali stvarno naspram konkurencije mu je baterija nula. Kod mene traje jedan cijeli dan, nekad dva, ali SOT je od 4 sata normalnog koristenja do nekih 7 ako ga ne ispustam iz ruku. Gledam na drugom forumu ss od drugih npr oneplus ili huawei p20 pro, lik objavio screenshot ima 15 sati ukupno koristenja sa okruglih 5 sati SOT a tek mu na 55%....

 

Zna li neko neki package disabler koji radi ako mobitel nije rootovan? Da probam da pogasim ono sto mi ne treba mozda bude bar malo pomaka, iako mi je dovoljno samo ako moze izdrzati od jutra do spavanja, a to barem moze. Koliko dugo koristim vec  ovaj pie da sam vec poceo razmisljati o custom romu haha ali ipak cu s tim cekati dok izadje s10 pa nabaciti s10 port.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Pozdrav, primjetio sam da i dalje u opcijama razvoja ne sprema pojedine opcije. Npr bluetooth codec nikad ne spremi kad se promjeni kao ni sRGB način boje slike. Nije mi spremalo na S7 na Oreo ni sad na S9+ na Oreo, a ni sad na Pie (stigao mi OTA 16.01. - otključani uređaj). Ima ko kakva saznanja o čemu se radi?
Btw. ja sam prezadovoljan Pie-om, nemam zamjerki.
LP

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Op op night mode automatski jako dobra stvar...i dalje mi iosovci cekamo taj famozni night mod 😁
Al stvarno korisna stvar i u danasnje vrijeme jako potrebna
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...

 E hvala ti ovo sam i ja trazio nisam ni pomislio da se u developer postavkama moze naci :)

Sve u svemu ovaj s9+ je extra mobitel, nista mi ne fali i ne bih ga dao ni za jedan drugi, ali stvarno naspram konkurencije mu je baterija nula. Kod mene traje jedan cijeli dan, nekad dva, ali SOT je od 4 sata normalnog koristenja do nekih 7 ako ga ne ispustam iz ruku. Gledam na drugom forumu ss od drugih npr oneplus ili huawei p20 pro, lik objavio screenshot ima 15 sati ukupno koristenja sa okruglih 5 sati SOT a tek mu na 55%....

 

Zna li neko neki package disabler koji radi ako mobitel nije rootovan? Da probam da pogasim ono sto mi ne treba mozda bude bar malo pomaka, iako mi je dovoljno samo ako moze izdrzati od jutra do spavanja, a to barem moze. Koliko dugo koristim vec  ovaj pie da sam vec poceo razmisljati o custom romu haha ali ipak cu s tim cekati dok izadje s10 pa nabaciti s10 port.

Nema na cemu :)

A za bateriju i sot najvise ovisi naravno o tome kako ga koristis. To je kod svih razlicito tako da sve rezultate treba uzeti s rezervom, jer to nije nikakva garancija da ces i ti imati takve rezultate.

Evo na primjer moj rekord, inace imam izmedu 5 i 6 sati sot-a i vise mi ni ne treba.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Cross death jos nemas pie? 😒🙃
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Robi1992 kaže...
Cross death jos nemas pie? 😒🙃

Ma nee, ovo je screenshot dok sam jos bio na oreu. Rokam ja pie vec tri tjedna 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2019 20:34 (CrossDeath).
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
Tionio kaže...

Se može nekako namjestiti da se ovaj "night mode" automatski pali gasi s obzirom na noc i dan? Kao što radi bkue filter...

Imas u developer postavkama

 Treba ukljucit i nocni nacin i tu opciju u developer options, ili samo tu drugu? U koliko sati mjenja na nocni nacin ako je ukljucena ta opcija?

http://trakt.tv/user/MjezZza
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
maxy0 kaže...
CrossDeath kaže...
Tionio kaže...

Se može nekako namjestiti da se ovaj "night mode" automatski pali gasi s obzirom na noc i dan? Kao što radi bkue filter...

Imas u developer postavkama

 Treba ukljucit i nocni nacin i tu opciju u developer options, ili samo tu drugu? U koliko sati mjenja na nocni nacin ako je ukljucena ta opcija?

Ukljucis ga samo u developer options. Mislim da to ide po lokaciji.

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
maxy0 kaže...
CrossDeath kaže...
Tionio kaže...

Se može nekako namjestiti da se ovaj "night mode" automatski pali gasi s obzirom na noc i dan? Kao što radi bkue filter...

Imas u developer postavkama

 Treba ukljucit i nocni nacin i tu opciju u developer options, ili samo tu drugu? U koliko sati mjenja na nocni nacin ako je ukljucena ta opcija?

Ukljucis ga samo u developer options. Mislim da to ide po lokaciji.

 A bzvz, gps mi je uvijek iskljucen kad ne koristim navigaciju..

 

Edit: izgleda da ne radi, ukljucio sam gps i automatski da mi mjenja i nista se ne dogada, normalna dnevna tema mi je?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 1:22 (maxy0).
14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

U novom camera appu na pie ne vidim gdje se aktivira telephoto camera. S9+.

Ona opcija na dnu je samo digitalni zoom

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 8:34 (Ezio).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
maxy0 kaže...
CrossDeath kaže...
maxy0 kaže...
CrossDeath kaže...
Tionio kaže...

Se može nekako namjestiti da se ovaj "night mode" automatski pali gasi s obzirom na noc i dan? Kao što radi bkue filter...

Imas u developer postavkama

 Treba ukljucit i nocni nacin i tu opciju u developer options, ili samo tu drugu? U koliko sati mjenja na nocni nacin ako je ukljucena ta opcija?

Ukljucis ga samo u developer options. Mislim da to ide po lokaciji.

 A bzvz, gps mi je uvijek iskljucen kad ne koristim navigaciju..

 

Edit: izgleda da ne radi, ukljucio sam gps i automatski da mi mjenja i nista se ne dogada, normalna dnevna tema mi je?

 Mora ti lokacija biti ukljucena kako bi "znalo" kada je dan a kada noc. Kod mene radi, cim noc padne nocna je, cim sunce izadje odmah je dnevna.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ezio kaže...

U novom camera appu na pie ne vidim gdje se aktivira telephoto camera. S9+.

Ona opcija na dnu je samo digitalni zoom

 Nije to digitalni zoom, to ti i jeste taj 2x opticki zoom samo sto su sad umjesto 2x stavili takvu ikonu. Digitalni zoom nastupa tek ako ti rucno jos dalje zumiras.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 9:02 (arnes_king).
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ezio kaže...

U novom camera appu na pie ne vidim gdje se aktivira telephoto camera. S9+.

Ona opcija na dnu je samo digitalni zoom

 Taj toggle ti je za aktivaciju zoom kamere. Do 2x je telefoto, od 2x do 10x običan digitalni zoom...

11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Stavio i ja pie nisam mogao izdrzati. Imam dva pitanja koji icon pack je najslicniji ili isti onom defaultnom sa orea i moze li se ikako staviti isti izgled za navigacijsku traku? Ovaj mi izgleda nekako jeftino.

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...
Ezio kaže...

U novom camera appu na pie ne vidim gdje se aktivira telephoto camera. S9+.

Ona opcija na dnu je samo digitalni zoom

 Nije to digitalni zoom, to ti i jeste taj 2x opticki zoom samo sto su sad umjesto 2x stavili takvu ikonu. Digitalni zoom nastupa tek ako ti rucno jos dalje zumiras.

 

intelduo1 kaže...
Ezio kaže...

U novom camera appu na pie ne vidim gdje se aktivira telephoto camera. S9+.

Ona opcija na dnu je samo digitalni zoom

 Taj toggle ti je za aktivaciju zoom kamere. Do 2x je telefoto, od 2x do 10x običan digitalni zoom...

  Digitalni je. Barem kod mene. Probajte prstom prekriti gornju kameru pa togglajte i javite rezultate. 

A u pro modu vise nema ikone za mijenjanje kamere nego samo slider za digitalni zoom.

Da sam updateao rucno rekao bih da sam greskom instalirao update za s9, ali update je OTA preko mreze.

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 11:19 (Ezio).
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Zoom kamera neće raditi u uvjetima slabijeg osvjetljenja
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
zuper kaže...
Zoom kamera neće raditi u uvjetima slabijeg osvjetljenja

 Suncano je

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Sad sam probao u video modeu i nakon pokretanja camere radi. Kad togglam pa vratim onda ne radi. Ubijem app pa radi opet ali samo prvi put.

U photo modu mi ne radi nikad.

PSN - darklydexter
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

ajmo HT-ovci, spammajte taj "check for update", osjetim da update samo sto nije 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...

Stavio i ja pie nisam mogao izdrzati. Imam dva pitanja koji icon pack je najslicniji ili isti onom defaultnom sa orea i moze li se ikako staviti isti izgled za navigacijsku traku? Ovaj mi izgleda nekako jeftino.

 Imas bas originalne ikone sa orea se mogu naci samo malo potrazi.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ezio kaže...
arnes_king kaže...
Ezio kaže...

U novom camera appu na pie ne vidim gdje se aktivira telephoto camera. S9+.

Ona opcija na dnu je samo digitalni zoom

 Nije to digitalni zoom, to ti i jeste taj 2x opticki zoom samo sto su sad umjesto 2x stavili takvu ikonu. Digitalni zoom nastupa tek ako ti rucno jos dalje zumiras.

 

intelduo1 kaže...
Ezio kaže...

U novom camera appu na pie ne vidim gdje se aktivira telephoto camera. S9+.

Ona opcija na dnu je samo digitalni zoom

 Taj toggle ti je za aktivaciju zoom kamere. Do 2x je telefoto, od 2x do 10x običan digitalni zoom...

  Digitalni je. Barem kod mene. Probajte prstom prekriti gornju kameru pa togglajte i javite rezultate. 

A u pro modu vise nema ikone za mijenjanje kamere nego samo slider za digitalni zoom.

Da sam updateao rucno rekao bih da sam greskom instalirao update za s9, ali update je OTA preko mreze.

 Kod mene nije, kada prekrijem prstom telephoto lecu i kliknem na ikonicu da zumira vidim odmah prst tako da radi sve kako i treba. A i vidi se po kvalitetu da je opticki zumirano. Sada sam bas testirao i jedino kada skroz prekrijem tako da bude mracno tad automatski prebaci na digitalni zoom gornje kamere, ali inace cim vratim u normalne uslove opet radi kako treba. Mozda je bug na tom firmwareu ja sam na zadnjem DBT (CSA2).

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 11:48 (arnes_king).
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...

.

 Kod mene nije, kada prekrijem prstom telephoto lecu i kliknem na ikonicu da zumira vidim odmah prst tako da radi sve kako i treba. A i vidi se po kvalitetu da je opticki zumirano. Sada sam bas testirao i jedino kada skroz prekrijem tako da bude mracno tad automatski prebaci na digitalni zoom gornje kamere, ali inace cim vratim u normalne uslove opet radi kako treba. Mozda je bug na tom firmwareu ja sam na zadnjem DBT (CSA2).

Firmware kod mene je sluzbeni, updateano OTA. Mozda je problem u tome sto nisam instalirao od nule. Vidim na fejsu da ima jos ljudi sa istim problemom pa cu probati napraviti clean install.

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 12:02 (Ezio).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ezio kaže...
arnes_king kaže...

.

 Kod mene nije, kada prekrijem prstom telephoto lecu i kliknem na ikonicu da zumira vidim odmah prst tako da radi sve kako i treba. A i vidi se po kvalitetu da je opticki zumirano. Sada sam bas testirao i jedino kada skroz prekrijem tako da bude mracno tad automatski prebaci na digitalni zoom gornje kamere, ali inace cim vratim u normalne uslove opet radi kako treba. Mozda je bug na tom firmwareu ja sam na zadnjem DBT (CSA2).

Firmware kod mene je sluzbeni, updateano OTA. Mozda je problem u tome sto nisam instalirao od nule. Vidim na fejsu da ima jos ljudi sa istim problemom pa cu probati napraviti clean install.

Provjerio sam ja sad kod sebe, prvo sam stavio prst na donju kameru i zumirao, nije se vidio prst. Kad sam mob okrenuo prema osvijetljenom dijelu stana i opet stavio prst na donju kameru i zumirao, vidio se prst. Znaci ukljuci se pri vecem svjetlu.

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
Ezio kaže...
arnes_king kaže...

.

 Kod mene nije, kada prekrijem prstom telephoto lecu i kliknem na ikonicu da zumira vidim odmah prst tako da radi sve kako i treba. A i vidi se po kvalitetu da je opticki zumirano. Sada sam bas testirao i jedino kada skroz prekrijem tako da bude mracno tad automatski prebaci na digitalni zoom gornje kamere, ali inace cim vratim u normalne uslove opet radi kako treba. Mozda je bug na tom firmwareu ja sam na zadnjem DBT (CSA2).

Firmware kod mene je sluzbeni, updateano OTA. Mozda je problem u tome sto nisam instalirao od nule. Vidim na fejsu da ima jos ljudi sa istim problemom pa cu probati napraviti clean install.

Provjerio sam ja sad kod sebe, prvo sam stavio prst na donju kameru i zumirao, nije se vidio prst. Kad sam mob okrenuo prema osvijetljenom dijelu stana i opet stavio prst na donju kameru i zumirao, vidio se prst. Znaci ukljuci se pri vecem svjetlu.

 je, sad sam primijetio da je tako i kod mene. Drukčije sam radio "test". Ali nisam siguran da je tako osjetljivo bilo na prošloj verziji.

PSN - darklydexter
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ezio kaže...
arnes_king kaže...

.

 Kod mene nije, kada prekrijem prstom telephoto lecu i kliknem na ikonicu da zumira vidim odmah prst tako da radi sve kako i treba. A i vidi se po kvalitetu da je opticki zumirano. Sada sam bas testirao i jedino kada skroz prekrijem tako da bude mracno tad automatski prebaci na digitalni zoom gornje kamere, ali inace cim vratim u normalne uslove opet radi kako treba. Mozda je bug na tom firmwareu ja sam na zadnjem DBT (CSA2).

Firmware kod mene je sluzbeni, updateano OTA. Mozda je problem u tome sto nisam instalirao od nule. Vidim na fejsu da ima jos ljudi sa istim problemom pa cu probati napraviti clean install.

 Ako nisi uradio clean instal nemas sta traziti do cega je ako imas bilo kakav veci problem. Ipak je to prelazak za vecim promjenama sa verzije na verziju pa je uvijek preporuceno clean instal.

 

Kod mene radi telephoto opticki zoom i u sobi, kada sam testirao jedino nije radio kada bas zamracim skroz rukom.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Kod mene je optički zum samo u jaaako osvijetljenom prostoru. Čim je normalno ili slabije, prebaci na digitalni zum
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 13:36 (Darko150).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Izgleda da 9.0 ukida opcije kamere, sad vise nemam UHD 30 fps npr, neznam kako se ona niza opcija zvala ali sam 100% siguran da sam mogao birati te nize 30 fps i 60 fps.

Ili se to sad nalazi negdje drugdje???

Isto tako ni kod bilo koje od te 3 opcije ne mogu ukljuciti video stabilizaciju. Ostaje mi zakljucano/zasivljeno.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 20:23 (AA-d00d).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
SC
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Updejtao na pitu i danas sam proveo dosta vremena na mobitelu. Nekako sam misljenja da mi je oreo izgledao puno elegantnije i ozbiljnije ali kroz par dana cu se naviknuti. 

Odlican mi je lift to wake to mi je bas falilo di sad posto sam to imao prije na iphoneu. Sad samo dignem mobitel i bam otkljuca se nemoram stiskati power tipku (neznam ako se to moglo podesiti na oreo.

Nocni nacin mi se takoder svida,nisam gledao u postavkama ali bilo bi super kad bi mogao podesiti da se nocni nacin pali u odredeno vrijeme. 

Statusna traka mi se ne svida dizajn mi je blago receno los i jednostavno mi je to korak unazad,jos jedna stvar koja mi je na oreo puno

 

nemogu pronaci postavku za brzo i sporo zicno punjenje. Jel netko zna tocno gdje je to? Imam samo opciju za brzo i sporo bezicno punjenje ali za ovo drugo nemam. Na oreo se tocno sjecam da je bilo jedno pored drugoga. Ako netko zna bio bi zahvalan da napise.

 

Edit2: rijesio stvar sa youtubeom imao sam upaljeno poboljsanje videozapisa. Ugasio sam to i sad je normalno.

 

 

PSN:Tomislav025
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 21:35 (omomomomoomm).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Za YouTube isključi poboljšanje video zapisa.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice