SE Xperia 1 vs. iPhone

poruka: 287
|
čitano: 64.130
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

Muči me pitanje, namjeravam kasnije uzeti jedan od ovih telefona pa me zanima koji je bolji po karakteristikama. Treba mi univerzalan telefon tako da mogu sve na njemu raditi. Xperia me više privukla od iPhonea pa me zanima vaše mišljenje.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

I sam si dobro prosudio, SE Xperia je bolji i po karakteristikama, a i po funkcionalnosti ipak se radi o WM uređaju, čije je OS ipak daleko jači od Apple-vog. A i za WM OS imaš veći broj kvalitetnih i profesionalnih aplikacija, za razbribrigu i ostalo, tu Apple ipak nemašto tražiti. Tako da tu stvarno nebi trebalo biti dvojbe. Moje je SE Xperia.

 

Prednost iPhona je nešto veći ekran, mada je od SE Xperia rezolucijski bolji, a i predpostavljam da je iPhone nešto kvalitetnije izrađen, mada Xperia još nije na tržištu. Sve ostalo ide nastranu SE Xperia.

hcsc
 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

Ukoliko xperia bude upola dobra kao što je najavljuju tu onda nema dileme. xperia definitivno

FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 1.8GHz; ASUS EN7300GT SILENT @ 500/930; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17";
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

DEFINITIVNO

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

da cini se i meni dobra,dosta vremena rade na njoj pa ocekjuem dosta

Ali meni je uvjetna cijena i do sada bi prije uzeo Touch Pro ili cak mozda iphone nego X1

ali vidjet ce se sve kad izađe...

 

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

Evo namjeravam se čak odreći HDD camere koju sam imao namjeru kupiti. Xperia će sigurno biti odličan hardver kojeg najvjerovatine kupujem

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.8.2008 14:01 (BORN).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: SE Xperia 1 vs. iPhone

x1 definitivno

intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w,8800gts(g92) oc@9800gtx+
16 godina
neaktivan
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

kolka će biti cijena xperie???????

DONT HIT KIDS ! No, seriously . They have guns now.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.8.2008 14:24 (Horagio).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

Ma nekih SAMO 4000 kn. I to još: AKO bude...

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

Teško da će biti nekih 4k kuna ali iznad 2500kn sigurno

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: SE Xperia 1 vs. iPhone
HCSC kaže...

I sam si dobro prosudio, SE Xperia je bolji i po karakteristikama, a i po funkcionalnosti ipak se radi o WM uređaju, čije je OS ipak daleko jači od Apple-vog. A i za WM OS imaš veći broj kvalitetnih i profesionalnih aplikacija, za razbribrigu i ostalo, tu Apple ipak nemašto tražiti. Tako da tu stvarno nebi trebalo biti dvojbe. Moje je SE Xperia.

 

Prednost iPhona je nešto veći ekran, mada je od SE Xperia rezolucijski bolji, a i predpostavljam da je iPhone nešto kvalitetnije izrađen, mada Xperia još nije na tržištu. Sve ostalo ide nastranu SE Xperia.

 Xperia ima metalno kućište a iPhone 3G je nekvalitetean što dokazuju pukotine u kućištu
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

istina, ali to se pojavilo na 3G modelu dok je ovaj prve generacije kojeg sam imao groz ruke stvarno kvalitetno napravljen, a da se i od ljudi što ga imaju isto čuti.

hcsc
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

neznam meni je trenutno X1 totalno izvan dometa jer znam da ce zakucat cijenu na nju preko 3500 kn

Trenutno samo razmisljam između Iphone-a prve generacije i HTC TyTN II ali je u tome problem sto nijedno ni drugo nemogu naci po normalnim cijenama...

I ako ih nađem cijene su preko nekih 3500+ kn

A ja preko nekih 1500-max 2000 kn nebi dao za nijedan...

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

Xperia definitivno ^^ :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

Da malo i ja dadem svoj komentar na moguću cijenu SE Xperie, mislim da bi mogla biti oko 4,500 - 5,300Kn. Ipak se radi o Smarthphonu s WM OS-om i velikim hardverskim mogućnostima, a i jakim što se tiće same teh. specifikacija.

 

Cijena ispod 4,000Kn novog u dućanu se neće moći dobiti, jedino preko oglasnika (na crno), neznam što neki očekuju. Teško da se bilo koji novi iz dućana smarthphone mobitel može dobiti ispod 3,000Kn, može ima ih par ali su i slabijih mogućnosti. Stoga... šparajte.

hcsc
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

Stvar je super, evo sad sam pročitao da iPhone ima i problema sa mrežom. Sa appleom nikad nije dosadno!Smijeh

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

Ma ja smatram da je 3g veliki promasaj sam od sebe...

Ali prva generacija uopce nije losa,jos pogotovo nas bosance...

Google maps u 95% ne radi znaci niakave koristi od GPS-a (osim dok TOmTom ili co. ne naprave neki software ali ja nedavo jos para zato...)
A kod nas 3g nece doci jos 3 godine i ako dođe biti ce apsurdno skup...

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

Ma ljude privuku ta 3G s**** i GPS, sa iPhoneom sve viče problema a apple samo šuti

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

da sto ce se apple mijesat,pametni ljudi

znas ti da su oni za 30 dana sa app store-om napravili 9 milliona zarade nako bezveze bez skoro ikakvog truda

samo sto hostaju i pregledavaju app-ove...

Da se mi razumijemo ima bolji mobitela,ali meni i nije bas do hardware-a jer mene sto se tice software-a samo zanimaju Iphone OS i Android...

Nijedan mi se do sad windows nije ocito svidio...

Simbian jos pogotovo...

Ali vidim velike nade u Android-u...

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.8.2008 21:12 (xxtoni).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

X1 bi ja prije uzeo ali mi iphone 3g lijepše izgleda

Shady in the house
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

SE definitivno

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

xperia i 3G su rađeni na dva različita stila iPhone je zaobljen a xperia više baca na šiljast dizajn

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: SE Xperia 1 vs. iPhone

Kad dolazi Experia u hr? Jel netko zna da li ce biti u ponudi Ht-a?

Intel Core 2 Duo E6750@2.66GHz, Gigabyte P35C-DS3, s775, iP35, DDR2 2X1GB PC6400 (800MHz) OCZ, platinum XTC, Leadtek 7900 GS 256 MB, Thermaltake VE7000BNS mid tower Soprano DX, CHIEFTEC, CFT-650-14C 650 W, LOGITECH, MX Revolution Cordless Laser Mouse, Samsung SyncMaster 225BW
16 godina
neaktivan
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

Nije još ništa poznato.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

Evo u Njemačkoj, UK i Švedskoj izlazi 30.rujna. Da li će ti telefoni raditi u hrvatskoj?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: SE Xperia 1 vs. iPhone
BORN kaže...

Evo u Njemačkoj, UK i Švedskoj izlazi 30.rujna. Da li će ti telefoni raditi u hrvatskoj?

 siguran?

ja sam čuo da dolazi tek u listopadu
16 godina
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

Koliko je meni poznato mob. izlazi sad krajem mjeseca (30.09. Velikoj Britaniji, Njemackoj i Švedsko, a do kraja godine ostatak Evrope te i kod nas).

 

A sad dal će ti raditi kod nas, zašto nebi. Radit će ti. Jedino ako je zaključan na kakvog operatera dotične zemlje onda neće nego je potrebno napraviti unlock da bi ti primao i naše (HR) SIM kartuice. A ako je otključan, na miru si, radit će ti.

هردسري & سبيدسري
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2008 22:57 (HCSC).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: SE Xperia 1 vs. iPhone
HCSC kaže...

Koliko je meni poznato mob. izlazi sad krajem mjeseca (30.09. Velikoj Britaniji, Njemackoj i Švedsko, a do kraja godine ostatak Evrope te i kod nas).

 

A sad dal će ti raditi kod nas, zašto nebi. Radit će ti. Jedino ako je zaključan na kakvog operatera dotične zemlje onda neće nego je potrebno napraviti unlock da bi ti primao i naše (HR) SIM kartuice. A ako je otključan, na miru si, radit će ti.

 Jipi jer u SAD-u izlazi u studenom zbog GSM pa...
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
16 godina
neaktivan
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

Super je taj Xperia, karakteristike, sve, zvijer. ALI... što se tiče iPhone-a svima vama treba velikih poduka, jer vidim da pišete, a ne znate o čemu. Sve samo komentari čija je osnova npr. pročitan članak iz FHM-a. Malo se pozabavite temom (google) ako čovjeku želite pomoći da odabere uređaj.

Malo pogledajte utjecaj iPhonea na smartphone tržište, postotak i progresiju prodaje u odnosu na ostale uzimajući u obzir da je iPhone jedan, a recimo Nokia ima desetke smartphone-a na tržištu. To nije bez razloga. Malo proučite iPhone SDK, OSX iPhone, jednostavnost upotrebe, tisuće nevjerojatnih aplikacija s AppStore-a, pa tada dajte savjete.

Sam sam doživio kod mnogo ljudi rečenicu "taj iPhone ništa ne valja", koji ga nisu ni nikad u rukama držali. Brzo su promjenili mišljenje.

Uspoređivao sam Windows mobile, Symbian na N95 8GB s iPhoneom i zaključio da to nije za usporedbu. Ne mislim pod time da je ovo ostalo toliko lošije ili bolje.

 

Ako želiš daleko najjednostavniji mobitel, daleko najsavršeniji internet browser (kod mobitela), iPod touch, tisuće aplikacija za koje ne bi vjerovao da postoje uzmi iPhone. Ako trebaš nešto što iPhone "nema", raspitaj se, a ako definitivno nema onda uzmi Xperiu ili neki drugi smartphone.

Core 2 Duo 6750 3.2GHz 4GB ddr2 800 MHz GeForce 8800GT 512 MB Gigabyte P35-DS3L Vista Ultimate
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SE Xperia 1 vs. iPhone

Malo bih se nadovezao što se tiče iPhona, malo je dvojbeno dali dotični spada u sveru smartphona ili dummy, odnosno da je negdje na pola puta.

 

A što se tiče WM uređaja i Symbian OS bez dvojbe radi se o smartphone uređajuma za koje ima veliki, veliki broj aplikacija, među kojima su one i visoko kvalitetne.

 

 

iPhone je po meni solidan dummy uređaj i kao takvog bih i uzimao, a kao smartphone NE, za to su WM, Symbian i nadamo se uskoro Android OS. Ali sada to već ide malo out ove teme.

هردسري & سبيدسري
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice