Sony Xperia Z5 - Rasprava

poruka: 1.111
|
čitano: 168.084
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
Sony Xperia Z5 - Rasprava

jel to samo na Premium modeli, sta je sa ostalima?

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Premium ima dvije vodilice, ostali jednu.

16 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Nisam previše obraćao pažnju na slike koje radi, al onak na prvu, fotke su odlične na Z5, naravno treba vidit finalne rezultate..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

http://www.heise.de/newsticker/meldung/IFA-2015-Android-laeuft-auf-dem-4K-Smartphone-Sony-Z5-Premium-nicht-in-4K-2803891.html

 

Ne znam Njemački ali zaključak je da Z5 premium ima početni zaslon Full HD ili ti 1920x1080 a samo unaprijed instaliran video i foto aplikacije mogu prikazivati zaslon 4K

Screenshot 4K videa app je samo 1920 × 1080 piksela.

Ja kad napravim screenshot S6 početnog ekrana dobijem 1440x2560 ili ti QHD.,a ista stvar je i na G3 i G4

 

Onda se mi čudimo kao pura dreku zašto Sonyu dugo traje baterija.

 

Ne vidim zašto bi netko kupio onda Z5 premium a ne Z5.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2015 15:30 (R36).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
R36 kaže...

 Ne vidim zašto bi netko kupio onda Z5 premium a ne Z5.

 

 Niti ja, zbilja... nitko možda ne želi veči ekran, veću bateriju, drugaćije zadnje staklo

12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
speedy56 kaže...
R36 kaže...

 Ne vidim zašto bi netko kupio onda Z5 premium a ne Z5.

 

 Niti ja, zbilja... nitko možda ne želi veči ekran, veću bateriju, drugaćije zadnje staklo

Mislim na specifikacije i funkcije...a ne dimenzije i bateriju.

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Dajte si truda i pročitajte ovo

 

Ima i smisla i praktičnosti i svega, a Sony se prvi dosjetio te fore. Neš ti japanske pameti...

12 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Treba vidjeti koliko će baterija dugo trajati, mene sad čak više brine taj S810, nego 4k (ako ću Premium uopćemoći kupiti, inače tek na Z5 vidim neki veći skok s XZ koji bi me natjerao na promjenu)

 

Btw:  za Sony, i dalje ugrađuju FM radio u mobitele (mislim da ga još samo G4 ima, Samsung je već prije par godina odustao od ugradnje, a na ovim Nexusima, 1+1, 1+2 ga također nema)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
speedy56 kaže...

Treba vidjeti koliko će baterija dugo trajati, mene sad čak više brine taj S810, nego 4k (ako ću Premium uopćemoći kupiti, inače tek na Z5 vidim neki veći skok s XZ koji bi me natjerao na promjenu)

 

Btw:  za Sony, i dalje ugrađuju FM radio u mobitele (mislim da ga još samo G4 ima, Samsung je već prije par godina odustao od ugradnje, a na ovim Nexusima, 1+1, 1+2 ga također nema)

Možda nećete kolega biti zadovoljni sa mojim prijedlogom, ali imate vrlo kvalitetnu aplikaciju "Tunein", besplatnu i za plaćanje verzije, i koliko ju ja koristim, meni izgleda vrhunski! 

U tome predmnijevam i je rješenje "problema", obzirom su vjerojatno skužili da nezavisni developeri rade bolje posao razvoja "baš" takvih aplikacija!

ATJ Lučko
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

TuneIn je aplikacija koja streama preko neta, a ovdje se priča o analognom FM radiu kao nekada, uz podršku RDS funkcije naravno. Takvo nešto još ima jako malo OEMa a jedina aplikacija koja donekle ima takvu funkciju, više-manje uspješno je SpiritFM, zadnji puta kada sam ja gledao ta se plaćala.

12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
ATJLučko kaže...

Možda nećete kolega biti zadovoljni sa mojim prijedlogom, ali imate vrlo kvalitetnu aplikaciju "Tunein", besplatnu i za plaćanje verzije, i koliko ju ja koristim, meni izgleda vrhunski! 

U tome predmnijevam i je rješenje "problema", obzirom su vjerojatno skužili da nezavisni developeri rade bolje posao razvoja "baš" takvih aplikacija!

 Da, i onda otiđem kod sebe na brdo gdje ima samo 2g signal i mogu se slikati (a i da imam dobar signal, opet mi guta promet i cucla bateriju)

Inače koristim Tunein za streamanje nekih stranih radio stanica (ali to mogu samo na wifi-ju ili gdje je dobar signal) i kada koristim laptop, a nemam neki radio uređaj u blizini.

 

Btw - SpiritFM sam ja koristio na XZ dok sam imao isntaliran AOSP (nema podrške za fm drivere) i svaka pohvala appu, radi gotovo dobro kao i prava stvar sa stock roma-a. Problem je što ne radi na Samsunzima

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2015 20:26 (speedy56).
11 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
R36 kaže...

http://www.heise.de/newsticker/meldung/IFA-2015-Android-laeuft-auf-dem-4K-Smartphone-Sony-Z5-Premium-nicht-in-4K-2803891.html

 

Ne znam Njemački ali zaključak je da Z5 premium ima početni zaslon Full HD ili ti 1920x1080 a samo unaprijed instaliran video i foto aplikacije mogu prikazivati zaslon 4K

Screenshot 4K videa app je samo 1920 × 1080 piksela.

Ja kad napravim screenshot S6 početnog ekrana dobijem 1440x2560 ili ti QHD.,a ista stvar je i na G3 i G4

 

Onda se mi čudimo kao pura dreku zašto Sonyu dugo traje baterija.

 

Ne vidim zašto bi netko kupio onda Z5 premium a ne Z5.

 

 

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z5_premium_4k_display_under_our_microscope-blog-13887.php

14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Slobodna procjena. Kolika bi mogla biti cijena Xperije Z5 Premium tamo oko Božića, kad splasnu one nerealne cijene. Nekakve 4000 kn?

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

jok, prije oko 5500. Jer je sad predložena cijena oko 6000-6500. A pošto pucaš na premium pripremi se na pražnjenje novčanika, kartica i tak toga jel

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
bubimir13 kaže...

jok, prije oko 5500. Jer je sad predložena cijena oko 6000-6500. A pošto pucaš na premium pripremi se na pražnjenje novčanika, kartica i tak toga jel

 Fuck, trebam tražit rodbinu koja ima dobre tarife :D

 

Te pare sigurno neću dati, pa ću se onda malo strpiti i koristit Xperiju S

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Ako još zanimljivije pogledaš, vidiš da je kamera u razini s S6 samo je video snimanje dobilo više bodova nego video snimanje na S6

 

Pošto sam se već prošle godine opekao na Z3 compact jer sam ga uzeo pretprodaji...kamera je bila za k...

 

dxomark kamera na S6 je bolja nego na G4., a tu ekipa na forumu radi brutalne slike s G4. Sve je to postalo - koliko para takve ocjene.

 

Ipak držim da je najbolje osobno iskustvo. Meni je na Z3 kamera bila za k... nekom je jebena...

13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Treba čekati da se neko ovdje dočepa Z5 pa da vidimo o čemu se radi, prestao sam vjerovati bilo kakvim site-ovima jer kako je i sam gore kolega napomenuo, ko zna ko je kome platio i koliko. User experience je majka

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
R36 kaže...

Ako još zanimljivije pogledaš, vidiš da je kamera u razini s S6 samo je video snimanje dobilo više bodova nego video snimanje na S6

 

Pošto sam se već prošle godine opekao na Z3 compact jer sam ga uzeo pretprodaji...kamera je bila za k...

 

dxomark kamera na S6 je bolja nego na G4., a tu ekipa na forumu radi brutalne slike s G4. Sve je to postalo - koliko para takve ocjene.

 

Ipak držim da je najbolje osobno iskustvo. Meni je na Z3 kamera bila za k... nekom je jebena...

Meni je ok. Samo da više puste taj novi redizajn sučelja koji vidimo u promo slikama...

16 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

 

Bome, fotke koje radi su odlične, a video strahota sa steadyshot opcijom i sve to bez OISa..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

To znači da si nabavljaš jednog 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
zvonac kaže...

 

Bome, fotke koje radi su odlične, a video strahota sa steadyshot opcijom i sve to bez OISa..

 

Iskreno nisam impresioniram kamerom, bar u ovih par fotki koje je lik stavio u video.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
10 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
Edge kaže...
zvonac kaže...

 

Bome, fotke koje radi su odlične, a video strahota sa steadyshot opcijom i sve to bez OISa..

 

Iskreno nisam impresioniram kamerom, bar u ovih par fotki koje je lik stavio u video.

 Ovaj steady shot cak pri 4k video snimanju je super, baš se vidi razlika, rekao bi najbolja digitalna stabilizacija do sad.

Fotke su također ok, treba uzeti u obzir da je nebo ljigavo sivo i svijetlo a kotnrast i raspon su opet ok.

 

Za par dana cu dobit u ruke z5c pa bacim usporedbu kamere sa G4 i S6.

12 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
R36 kaže...

 A niš... pričekati Z6, S820 i (možda) OIS 

13 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava
Pa baš i ne izgledaju nešto bajno slike i video. Ekran ima prejako naglašene boje
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
R36 kaže...

Ko o čemu ti o pregrijavanju. Garantirano se ne pregrijava više neg S6... Potvrđeno od strane više korisnika na XDAu gdje su pisali reviewe. Tak da na ove plaćene članke ne treba previše tinte trošit

14 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Ma phonearena hahaha...

Još u komantarima priloženog videa sami autor istog napiše da se ne pregrijava.

Hahaha i sad su maknuli video iz članka, kakvi jadnici. 

16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Ne kužim kak se takvi sajtovi koji su čista žuta štampa uzimaju kao mjerodavni.

U biti, mislim da bi se takve sajtove trebalo zabraniti, jer rade nepovratnu štetu, a sa lažima.

14 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
Usporedba slika Z5 vs Note 5 (valjda)
https://youtube.com/watch?v=6dt3StohtL4

BTW, mene privlaci Z5 compact. Zelim mali flagship, a koliko sam upoznat nema nista bolje, a da je manje od 5"". Bilo bi lijepo da je metalni. definitivno ću čekati da padne cijena.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice