Sony Xperia Z5 - Rasprava

poruka: 1.111
|
čitano: 167.746
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

@R36

 

Z5 serija se NE pregrijava. Z5 uspije oko 65000 izvuci na Antutu tako da je sve jasno o pregrijavanju (dakle ne postoji)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Treba čekati da se neko ovdje dočepa Z5 pa da vidimo o čemu se radi, prestao sam vjerovati bilo kakvim site-ovima jer kako je i sam gore kolega napomenuo, ko zna ko je kome platio i koliko. User experience je majka

 Eo uzeh par komada... usput jedna slikica neurednog stola sa compactom(23MP 4:3), galaxys6 i standardnim Z5(20MP 16:9).
Neznam, u detaljima mi se (pričam o auto modu direktno nakon tvorničkog pokretanja) čini i dalje malo skrzano sve skupa, barem u odnosu na S6. Također sam sa dva Z5 fotića slikao, jer mi se na prvom činila lošija fotka nego na compactu, pa da vidim jel' kvar leće, ccd-a, softver ili što slično. Pošaljem i raniju usporedbu LgG4 i S6(zato nije identična scena). Tu se G4 daleko bolje (odnosno IMHO bolji je) nosi sa kamerom. Rar slika na linku. https://app.box.com/s/37kn1fjtrkhugf1298tqy1i4k5ojh7xi
ili http://we.tl/xDVcTXCBpB

thebatman kaže...

 Ovaj steady shot cak pri 4k video snimanju je super, baš se vidi razlika, rekao bi najbolja digitalna stabilizacija do sad.

Fotke su također ok, treba uzeti u obzir da je nebo ljigavo sivo i svijetlo a kotnrast i raspon su opet ok.

 

Za par dana cu dobit u ruke z5c pa bacim usporedbu kamere sa G4 i S6.

 Da, sad probao u usporednom video snimanju iz ruke... šije sve. G4 ima malo preagresivnu, pa ima trzove između pojedinih prestabiliziranih sekvenci, samsung S6 je negdje između, a Z5 je stvarno gotovo kao snimanje uz steadycam. Vidi se da su na video potrošili najviše vremena, jer su i detalji i boje najbolji, što kod fotografija ipak nije slučaj.
p.s.
pregrijavanje: neprimjetno. Maltretiranje snimanjem videa, mrdanjem i benčmarcima rezultira daleko manjom toplinom nego S6.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2015 21:56 (overhaul).
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Puno hvala na fotografijama overhaul. Ne tetrapaku se vidi kako Samsung i dalje gura glupo preizoštravanje fotografija. Btw. nije iz istih kutova slikano, pa je teško odrediti tko je bolji kod fotke tetrapaka.

 

Sad sam se stvarno nabrijao na Xperiju.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
explorer 4 kaže...

Puno hvala na fotografijama overhaul. Ne tetrapaku se vidi kako Samsung i dalje gura glupo preizoštravanje fotografija. Btw. nije iz istih kutova slikano, pa je teško odrediti tko je bolji kod fotke tetrapaka.

 

Sad sam se stvarno nabrijao na Xperiju.

 Ma da dok se popali i pofotka, malo drugačiju i perspektivu furaju. Skini si full res fotke pa pregledaj cijele.
A čuj, ipak to James Bond koristi, onda nemože bit loše ne? :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Hehe, da nije Bonda ne bi ni novi senzor radili :D

 

Ugl. Jako ugodno iznenađenje nakon godina patnje sa softverom.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

@overhaul, od tebe očekujemo recenziju

 

EDIT: ak ćeš bit u prilici pukni low light fotke sa Z5, zanima me stabilizacija (koju nema)..

Odnosno na kojoj brzini okidanja može slikat (najnižoj) iz ruke a da se slika ne zblura..

 

Kolko se sjećam sa G4 sam mogel sa 1/4s, a to je preodlično, znači iz ruke..

 

Općenito me zanima low light uvjeti, da vidimo taj novi senzor i kolko je bolji od prethodnika iz te serije...

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2015 0:20 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava
http://forum.xda-developers.com/xperia-z5/general/disappointed-z5-camera-pictures-quality-t3217766/page7
Kamera nije dobra na Z5, pocelo je nezadovoljstvo vladat medju korisnicima..
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
zvonac kaže...
http://forum.xda-developers.com/xperia-z5/general/disappointed-z5-camera-pictures-quality-t3217766/page7
Kamera nije dobra na Z5, pocelo je nezadovoljstvo vladat medju korisnicima..

 

 

G4 ima odlicnu stabilizaciju sto se fotki tice, masu fotki sam i ja okinuo iz ruke sa brzinom zatvaraca 1/4 sec.

 

Sto se Z5 tice vise me nista ne cudi, Sony zna napraviti senzor kamere i to je to i njegovi senzori u drugim markama mobitela rade odlicno, a Sony ocito zezne masu toga sa softverske strane.

 

8 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

evo video gdje sony xperia z5 compact snima video u 4k 40 minuta veličina videa 15.51 GB

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Stvarno sam mislio da bi ovo konacno mogao biti jedan ok fon sto se tice Sony-ja ali ocito je da znaju napraviti dobar senzor kamere no i dalje brljaju u obradi nakon okidanja. Zanimljivo je kako neki drugi proizvodjaci vrlo dobro znaju iskoristiti njihove senzore :)

 

 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

A kaj fali? S druge strane da hrpa ovih YT reviewa da izjednači poziciju slikanja sa modelima koji imaju manje mpx koriste digitalni zum pa ispada zrnato, druga stvar u mračnim uvijetima slikaju sa punih 23mpx nasuprot recimo 16 ili 13 i logično da ispadne više šuma jer je i veći broj  piksela, što ne koriste 8mpx gdje downsampling to riješi bez muke i otkloni. Osim toga, bilo bi fora da naprave prikaz kako radi recimo manual kamera ili FV5 sa camera2 API postavkama.

12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
robee1 kaže...

Stvarno sam mislio da bi ovo konacno mogao biti jedan ok fon sto se tice Sony-ja ali ocito je da znaju napraviti dobar senzor kamere no i dalje brljaju u obradi nakon okidanja. Zanimljivo je kako neki drugi proizvodjaci vrlo dobro znaju iskoristiti njihove senzore :)

 

Uzeo si mi riječ iz usta...baš čitam recenzije i opet ista priča. Oni jednostavno ne znaju popratit kameru softwerom. Njihova obrada slika je po meni katastrofa. Svaka slika ima mana. Prošle godine sam uzeo u pretprodaji Z3c i gadno sam se zajebo...baš zbog kamere.,jer svi su je hvalili i mislio sam da je to to. Slike su nakraju ispadale katastrofa i mobitel je vračen. Vidim da i Z5c radi istu tvar.

 

O dizajnu neću puno ali to je do sad po meni najružnije dizajniran mob. Izgleda debelo i jeftino.

Baterij također ni upola dobra kao na Z3c. Ljudi iz Sony-a jednostavno više ne znaju proizvesti dobar mobitel.

 

Žao mi je Sony ali nije mi ni čudno da : "Naime, iz vodstva kompanije objavili su da će sljedeće godine, dakle nakon što budu poznati rezultati prodaje za 2015. godinu i vjerojatno prvih par kvartala 2016., odlučiti što će dalje sa svojim odjelom za proizvodnju mobitela. Iz svega se može razabrati da ukoliko počne proizvoditi dobit, Sony će sasvim sigurno nastaviti s proizvodnjom. U suprotnom, vjerojatno slijedi prodaja odjela nekoj drugoj kompaniji, što je već i prije bilo najavljeno kao mogućnost"

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Čisto da se zna:

 

Z5 uses a hardware-based closed-loop actuator, which is electronically controlled. So no, it is not OIS, but it's actually a more advanced hardware + software stabilizer (taken from the Sony Alpha). For video, it's far better than OIS. For pics, it's probably close, but I don't have enough info to really know. Took me quite a bit of digging to find out. It's not a "it's just software-based" solution. FYI, the actuator is used in Intelligent Active mode.

Znači vjerujem da je stabilizacija 1080p videa nenadmašna, a 4k ionako na niti jednom telefonu nema potpuno pristojnu stabilizaciju...

12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

SteadyShot na 1080p je odličan, kompenzira drmanje stvarno super.

 

Evo i jedna domaća video recenzija, ali Z5 Compacta..

 

A evo i pisane recke

http://mob.hr/sony-xperia-z5-compact-recenzija/

youtube.com/mislavbusic
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Zbog tebe sam sad nabavio Z5C 

 

Nego reci, ovak iskreno bez čitateljstva kakvo ti je iskustvo s kamerom u lošim svjetlosnim uvijetima? Meni je tu negdje ko Z3C 

12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
EchoOne kaže...

SteadyShot na 1080p je odličan, kompenzira drmanje stvarno super.

 

Evo i jedna domaća video recenzija, ali Z5 Compacta..

 

A evo i pisane recke

http://mob.hr/sony-xperia-z5-compact-recenzija/

 Gledam slike uslikane s Z5c na mob.hr i ni jedna slika nije dobra. Svaka ima manu. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2015 22:03 (R36).
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
bubimir13 kaže...

Zbog tebe sam sad nabavio Z5C 

 

Nego reci, ovak iskreno bez čitateljstva kakvo ti je iskustvo s kamerom u lošim svjetlosnim uvijetima? Meni je tu negdje ko Z3C 

Pa nemam šta, kažem ja i tu i tamo sve isto. Ne plaćaju me dovoljno da lažem za nekog :)

Blic me iznenadio, kao što sam rekao, a kamera je oke i po mraku, mada mi je na G4 generalno bolja.

 

@R36

A vidim i ja manu na slikama uslikanim s Canonima 7D pa šta da se radi heh

Trebala je ić još jedna detaljna analiza u zasebnom članku ali evo sve se čini da neće ići.

Ima tih zamućenja na leći, mislim da je to hardverski nedostatak koji je rijetko prisutan na nekim modelima. I primijetio sam ga na nekim slikama, ali eo, nisam toliko obratio pozornost u recenziji baš na taj dio.

U svakom slučaju mislim da kamera nije najbolja, iako su ju neki već proglasili kao najboljom.

youtube.com/mislavbusic
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

ma daleko od toga da je najbolja, al za 4800 je dostojna. Ja zasad nisam primjetio ta zamućenja, pregrijavanje je misaona imenica, a oni problemi sa touchem što su široko aludirani na nekim portalima isto tako se nisu pojavili. E sad, ili sam ja upiko nešto posebno ili neko sere.

 

@R36 naravno, neka je Sammy i Apple za tebe svetost... Samo za info, u nekim slikama moj Z5C novi dere burazovog novog Galaxy S6 Edge+, a u nekima je ipak lošiji. Meni sasvim dosta jer ne preferiram plahte od mobitela ali želim vrhunske dijelove. To sam i dobio.

12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
EchoOne kaže...
bubimir13 kaže...

Zbog tebe sam sad nabavio Z5C 

 

Nego reci, ovak iskreno bez čitateljstva kakvo ti je iskustvo s kamerom u lošim svjetlosnim uvijetima? Meni je tu negdje ko Z3C 

Pa nemam šta, kažem ja i tu i tamo sve isto. Ne plaćaju me dovoljno da lažem za nekog :)

Blic me iznenadio, kao što sam rekao, a kamera je oke i po mraku, mada mi je na G4 generalno bolja.

 

@R36

A vidim i ja manu na slikama uslikanim s Canonima 7D pa šta da se radi heh

Trebala je ić još jedna detaljna analiza u zasebnom članku ali evo sve se čini da neće ići.

Ima tih zamućenja na leći, mislim da je to hardverski nedostatak koji je rijetko prisutan na nekim modelima. I primijetio sam ga na nekim slikama, ali eo, nisam toliko obratio pozornost u recenziji baš na taj dio.

U svakom slučaju mislim da kamera nije najbolja, iako su ju neki već proglasili kao najboljom.

 Nečemo sad pretjerivat i uspoređivat Canon s Z5. Oprosti ali ovo na Z5 nisu mane., to je jebeni problem koji se događao i na Z3c tako da znam što pričam...

bubimir13 kaže...

ma daleko od toga da je najbolja, al za 4800 je dostojna. Ja zasad nisam primjetio ta zamućenja, pregrijavanje je misaona imenica, a oni problemi sa touchem što su široko aludirani na nekim portalima isto tako se nisu pojavili. E sad, ili sam ja upiko nešto posebno ili neko sere.

 

@R36 naravno, neka je Sammy i Apple za tebe svetost... Samo za info, u nekim slikama moj Z5C novi dere burazovog novog Galaxy S6 Edge+, a u nekima je ipak lošiji. Meni sasvim dosta jer ne preferiram plahte od mobitela ali želim vrhunske dijelove. To sam i dobio.

Svetost...ja znam što i tko je za mene svetost. Samsung i Apple samo rade mobitele bolje od drugih., što i prodajni rezultati kao i profit potvrđuje. Sviđalo se nekom to ili ne ali to je tako.

12 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Danas sam se igrao s Z5 i Z5 compact. Na prvu mogu reći da im je kvaliteta izrade na razini kineza., gumb za kameru labav/sav nikakav.,samo što ne ispadne. Sve je nekako nikakvo.Dizajn Z5 compact bijeli kao debela bijela tabla čokolade. Kamera je ono što kažu večina recenzij - odlična kamera s lošim softwerom za obradu slike. Slikao sam malo i mogu reći da je meni kamera 0 bodova. Slike su mi mutne.,software radi jako loš posao.

 

Ne mogu vjerovat da Sony ne može napravit dobar software za obradu slike...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2015 13:33 (R36).
 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava
I pozicija tipki za glasnoću je vjerojatno na najgorem mogućem mjestu. Za dešnjake pogotovo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Igrao sam se i ja s Z5 i svakako je kvaliteta izrade daleko bolja od bilo kojeg kineza. 

Kazes silke su mutne, znači neznaš slikat.

Evo nijedna mutna slika: http://www.androidauthority.com/blind-camera-shootout-winner-650299/

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
R36 kaže...

Danas sam se igrao s Z5 i Z5 compact. Na prvu mogu reći da im je kvaliteta izrade na razini kineza., gumb za kameru labav/sav nikakav.,samo što ne ispadne. Sve je nekako nikakvo.Dizajn Z5 compact bijeli kao debela bijela tabla čokolade. Kamera je ono što kažu večina recenzij - odlična kamera s lošim softwerom za obradu slike. Slikao sam malo i mogu reći da je meni kamera 0 bodova. Slike su mi mutne.,software radi jako loš posao.

 

Ne mogu vjerovat da Sony ne može napravit dobar software za obradu slike...

 

 

 

Imam Z5C od kad se pojavio kod nas i priznat ću ti samo za tipku za kameru koja je u usporedbi sa Z3C ljigava. Al izvrsno reagira i trpi stisak, dakle obavlja funkciju. I ovo za debljinu stoji, ko buhtla je. Al cura je rekla da joj je sexy pa se ja ne bunim. 

 

Ovo za softver kamere, reterniram i kažem da ide u 11. mjesecu novi UI i algoritmi. Algoritam je već sad prilično dobar, osim mutnih predjela sa lijeve strane kad se slika 16:9. u formatu 4:3 (inače defaultnom iP formatu) je sve u redu, pa eto, jabučari to ne bi trebali niti osjetit. Za razliku od Z3C, koji mi je bio prošli uređaj i trenutno je na popravku, boje na slikama su realne, oštirna bolja i dinamički raspon puno bolji, overall dosta bolje slike daje a autofokus i fokus općenito su iznimni. Ono čime nisam zadovoljan jest taj blur u 16:9, slikama po noći i činjenicom da u lošim vremenskim uvijetima samo 8mpx slike ispadnu dobro, na 23mpx mogu zaboravit. Valjda budu to sredili sad.

Za mutne slike nemaš pravo jer mogu ti ja osobno nekoliko primjera postavit pa ti reci di su mutne.

11 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Pa super slike izgledaju barem meni

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

@R36, ne okolisaj, reci direkt onda da S6 ima daleko bolju kameru

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2015 18:25 (zvonac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Zvonac je vidio, za ostale evo shaream slike koje smo buraz i ja okinuli svatko na svome prije nego je on otišao, njegov je Galaxy S6 Edge+ moj Z5C. Stock kamere i auto mod. Slobodno komentirajte.

 

Burazov SGS6E+ (16mpx)

 

http://i.imgur.com/k68zuiR.jpg

 

Moja XZ5C (23mpx)

 

http://i.imgur.com/bUfhmA2.jpg

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2015 23:35 (bubimir13).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
bubimir13 kaže...

Zvonac je vidio, za ostale evo shaream slike koje smo buraz i ja okinuli svatko na svome prije nego je on otišao, njegov je Galaxy S6 Edge+ moj Z5C. Stock kamere i auto mod. Slobodno komentirajte.

 

Burazov SGS6E+ (16mpx)

 

http://i.imgur.com/k68zuiR.jpg

 

Moja XZ5C (23mpx)

 

http://i.imgur.com/bUfhmA2.jpg

 Sorry, nisam se stigao baviti mobovima, bilo je previše posla.
No ovo krzanje detalja slike (skrinić sa tvojih fotki) sam i ja primjetio, vidljivo je i na manje megapiksela. 
Definitivno nešto briju sa softverom. Neki sharpening sa krivim thresholdom. Također, definitivno nešto
nije kako treba sa fotkanjem kod mene na Z5 modelima, jer izgledaju koda je zaprljana leća, barem prema Z5 compact.
No kod mene su prototipovi, pa se nebih gurao u finalne procjene. Compact mi inače uopće nije "bucmast, predebeo" i slično. 
Nebih imao ništa protiv na debljinu ako su dimenzije povoljne, a jesu. Morate shvatiti da nagurati identični hardver iz ogromnog
modela znači da se mora iči na slični volumen. Po meni mogli su to iskoristiti za još bolju kameru, jer dubina bi mogla odgovarati za veći ccd.
No da kupujem, vjerojatno bih bio zadovoljan compactom. Nitko ne nudi tako jak hardver u manjem modelu.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Sasvim ok osvrt. Kamera nije idealna, ima boljih, ali kao vlasnik se nadam da će ju poboljšavat kako idu updateovi. 

Poradi kompakta, definitivno na prvu izgleda bucmasto u odnosu na Z3C, ali kad sam primio u ruku i krenuo u korištenje nema više buci buci, stvarno ok stoji u ruci, pa čak sam i prežalio volumen tipke, koje uzgred rečeno, jako dobro služe pri zumiranju, bolje nego kod Z5C.

Z5C je definitivno trenutni kralj kompaktnih smartphonea, dobro, priznajem i IP6-6s nude solidno korisničko iskustvo, ali tko ne voli iOS iz nekih razloga (a fakat bi se dalo nabrojat) definitivno ima dobru alternativu.

Očekujem daljnje peglanje softvera, evo danas je baš izašao prvi update za kompakta, ima možda nešto više od tjedan dana otkako je kod nas na tržištu.

13 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Obzirom je ovo najaktualnija SONY tema, da stavim jednu za sve Vas odličnu vijesticu!!!! 

 

LINK; http://www.gsmarena.com/sony_officially_denies_selling_its_mobile_segment_yet_again-news-14648.php

ATJ Lučko
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
ATJLučko kaže...

Obzirom je ovo najaktualnija SONY tema, da stavim jednu za sve Vas odličnu vijesticu!!!! 

 

LINK; http://www.gsmarena.com/sony_officially_denies_selling_its_mobile_segment_yet_again-news-14648.php

 Samo da prestanu sami sebi pucati u nogu pa da ne izdaju novi flagship mjesec dana nakon zadnjeg.
A isto rade strahovitom fragmentacijom ostatka ponude. Nemožeš napraviti ni plastičnu imitaciju vlastitog flagshipa koju će samo upućen u tržište razlikovati - i onda očekivati da široki puk ne poistovjeti taj loš jeftilen model sa cjelokupnom ponudom i kaže: ma dobio sam od firme, Sony je plastično jeftino smeće - sve zapinje, kamera nevalja, ekran loš, škripi i lako se izgrebe. A evo ovaj ima ajfon i sve je stoput bolje". Ne razumijem zašto se ne ugledaju u taj nesretni Apple koji si da godinu dana u peglanje svakog detalja i onda izdaju, ajmo bit pošteni pa reći - jedan ali vrijedan.
Pa pogledajmo sony ponudu... ko to neupućen razlikuje?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice