Sony Xperia Z5 - Rasprava

poruka: 1.111
|
čitano: 168.083
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Lol. Ono, IP68 certifikat ništ ne znači. A ja svog Z3 i Z5 potapao pod bazen i uredno radio dok ga nisam potapao u rijeci. Ušlo vode, stavio u rižu 2 dana i evo još radi normalno dan danas. Ti Ameri mi oduvijek nisu jasni sa tim odštetnim zahtjevima... Kao i onaj morž što je tužio Nutellu jer nije navela da proizvod deblja (usprkos deklaraciji sa navedenim brojem kalorija) i dobila milijunsku odštetu...

13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Moja Z1 je prošla rijeke, mora, blato, ništa joj nije.
Z5 sam par puta oprao i jednom je odletila u kaljužu, jedva ju našao, ali kao nova.

 

Ali ne bih se bunio za odštetu po pitanju lažnog reklamiranja kamere. Kažu da je izvrsna, meni je rijetko koja slika fantastična.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Interesantan mi je taj z5p.. Bio na servisu radi aux porta i punjaca... Promijenili sve,cak i panel su mijenjali nez zašto... U glavnom sada ako gledam youtube na visokoj rezoluciji mob se pregrije i buuuuum "Visoka temperatura uredaja.. Neke aplikacije i usluge nisu dostupne zbog zagrijavanja uredaja!!!!!"

I sta sad da radim.. Opet na servis 2-3 tjedna....?  -.-

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Sony Xperia Z5 - Rasprava

 e druže, dobrodošao u klub, ja sam svoj morao 3 puta slati na servis, od 6. mjeseca pa evo do jučer telefon visio na servisu.

dok imaš ofišl garanciju samo ganjaj.



meni je sve ovo prekipilo, agram me iznervirao došlo mi da odem u mostar i uzmem stvari u svoje ruke i popravim telefon. nesposobni do bola.


prije 3 sedmice kad sam dobio telefon sa servisa, nije radio mikrofon, nisam mogao pricati sa ljudima, eto koliko su oni sposobni i i ozbiljan ovlasteni servis. i ponovo radi toga mora slati na servis. da bi mi i sad neki ljudi se prituzili da sebe cuju ponovo kad pricaju samo sa mnom.


I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

E al pregrijavanje ne mogu popravit.. Sd810 se pregrijava i mos ga j....  Jos ih pitam dali mogu uzet drugi fon uz nadoplatu ako treba al nedaju hahaha eto ovim uredajem zavrsava moja sony avantura... Note 8 uzimam samo da prode jedno 2 mjsc da vidim dal ce koji bum bum napravit...

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
4L4N kaže...

E al pregrijavanje ne mogu popravit.. Sd810 se pregrijava i mos ga j....  Jos ih pitam dali mogu uzet drugi fon uz nadoplatu ako treba al nedaju hahaha eto ovim uredajem zavrsava moja sony avantura... Note 8 uzimam samo da prode jedno 2 mjsc da vidim dal ce koji bum bum napravit...

 

I kod mene zavrsava avantura sa Sonyem, i to zahvaljujuci Agramu


Moja Xperija Z5 ponovo na servisu, nekidan sam od sebe se ugasi phone, ušteka ga na punjač i udje u bootloop, čim se pojavi Sony logo istog trena se restartuje i blinka crvena lampica, ostavljao ga da se puni 1-2 sata iako je bio gotovo pa pun, vadio memorijsku karticu al nista


od 6. mjeseca sam ga slao jedno 5. puta na servis, vjeruj da se i ne sjecam koliko puta radi cega sam nosio, od toga 3 puta mjenjali maticnu plocu, a sad ce vjerovatno biti  i 4. put.


al nema, imam zvanicnu garanciju, dok je god bosanskog inata, tjeracu se ja s njima do zadnjeg dana vazece garancije, a sami su mi istu produzili do augusta iduce godine umjesto do februara kako je prvobitna bila.


Uglavnom, nista vise ne uzimam sto ima veze sa Agramom. U Bosni je bilo slucajeva da ljudi posalju pred kraj garancije LG G3 na servis i dobiju G4, Stanic glavni zastupnik.


Vjerovatno sljedeci phone ide Nokia 8, a volio bih da mi bar daju novu Z5 da mogu odmah prodati i pazariti neki drugi phone.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
otkad je došao 7.1.1 na moj z5c grije se značajno manje
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
Android kaže...
otkad je došao 7.1.1 na moj z5c grije se značajno manje

 ja nedavno dok sam imao ovaj zadnji put telefon uz sebe, putovao od bihaca do sarajeva, samo muziku slusao, i to negdje pola puta, a 300km ima izmedju ta dva grada.

negdje pred ulazak u sarajevo nisam mogao upaliti messengera, ubaci mi se overheating pop up poruka, i to dobio taj neki loop, usao u messenger i samo ta poruka iskakala, kliknes ok, ono opet, a ne reaguje na softverske tipke.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
13 godina
neaktivan
offline
 
1 0 hvala 0
12 godina
online
Sony Xperia Z5 - Rasprava

moja z5 opet na servisu, ahahahahahah

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
Indestructible kaže...

moja z5 opet na servisu, ahahahahahah

 i moja ce haha pregrijava se brutalno.. Cak mi se slika bila izmutila sva i ugasio se fon xD 

Katastrofa.

13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Fora osjecaj kad nemas ama bas nikakvih problema s mobitelom :)

Osim loseg softvera kamere, ali to nije problem kao takav. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
32.4.A.1.54 je doobaar
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
chutac kaže...

Fora osjecaj kad nemas ama bas nikakvih problema s mobitelom :)

Osim loseg softvera kamere, ali to nije problem kao takav. 

 

ma kako nije, covjece nisam svoju xperiu z5 imao kod sebe duze od 7 dana, još od 6. mjeseca, a skontaj da smo sad zakoračili već fino u 10. mjesec.

trebao bih sutra dobiti telefon nazad, ono što mi je još krivo, jeste da telefon nije imao nikakvih ogrebotina, ni onih sitnih, čist ko suza bio, ali opet ovaj u servisu naveo da su vidljivi tragovi korištenja. tek kad sam došao kući ugledao šta je napisao na papiru.


Uglavnom, imam produzene dvije godine garancije za Xperiu Z5, šta mislite koliko bih mogao love dobiti za nju sada?

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
Indestructible kaže...
chutac kaže...

Fora osjecaj kad nemas ama bas nikakvih problema s mobitelom :)

Osim loseg softvera kamere, ali to nije problem kao takav. 

 

ma kako nije, covjece nisam svoju xperiu z5 imao kod sebe duze od 7 dana, još od 6. mjeseca, a skontaj da smo sad zakoračili već fino u 10. mjesec.

trebao bih sutra dobiti telefon nazad, ono što mi je još krivo, jeste da telefon nije imao nikakvih ogrebotina, ni onih sitnih, čist ko suza bio, ali opet ovaj u servisu naveo da su vidljivi tragovi korištenja. tek kad sam došao kući ugledao šta je napisao na papiru.


Uglavnom, imam produzene dvije godine garancije za Xperiu Z5, šta mislite koliko bih mogao love dobiti za nju sada?

 Nakon odlaska 3 put u servis, trebali bi ti ponudit novi mob (tj iznos u vrijednosti Z5) jer je očito da je Z5 šrot od moba.

 

Evo frendu G3 crkao 3 puta u dvije godine i sad dobio novi zapakirani A5 2017 - tj mob do vrijednosti od 4000kn. 

12 godina
online
Sony Xperia Z5 - Rasprava

u 6. puta koliko sam nosio telefon na servis, 3 puta su mi mjenjali maticnu plocu.

da je šrot u to sam se uvjerio danas kad sam išao da ga podignem, čovjek imao 2-3 modela Z5 gotovo servisiranih, i još me pita koji je moj telefon.


Ja sam u Bosni, Agram u Sarajevu.  I još sam slao svaki put preko BH Telecoma svog operatera telefon  na servisiranje, jos da dodam i da spadam medju pravna lica, ali izgleda da to pravilo ne vrijedi za Agram u Bosni, i još sam išao kod operatera lično u službu za pravna lica, i oni mi isto kazu kao i kad odem na šalter, da će oni svakako telefon poslati Agramu kao i ovi sa šaltera, tako da sve na isto dođe.


Evo zadnji put nosio, sagovornicima se ponavlja kad mi se obracaju preko poziva, i nisu očigledno zalijepili bateriju, pa se ona pomjera kad drzis telefon. I naravno, dobio danas telefon, kazu navedeni kvarovi nisu uopste uočeni, ja opet ovome u agramu govorim da je problem tu, kaze on to je AUTOFOKUS ŠTO SE ČUJE, ja nisam imao više živaca, samo se potpišem da sam preuzeo uredjaj i izadjem. Uz to od silne huje, izgubim gumicu od slušalica, pa moram sad ganjati i tu sitnicu.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
Pozdrav svima,
Ako moze neko da mi pomogne jer ne kontam sta da radim. Imam Z5 Premium i od nedavno ne mogu nikako da zakljucam ekran, tj. ekran mi ne ostaje zakljucaj. Koristila sam senzor otiska od samog pocetka uz password u slucaju da otisak ne radi. Sad mogu da otkljucam na senzor, ali mogu i bez njega jer je dovoljno da povucem odozdo i ekran se otkljuca. Stoji mali kao katanac na sredini u dnu. U postavkama mi stoji osobni kod kao zastita ekrana, nemam uopce mogucnost da postavim senzor otiska prsta, osim opcije da dodam otisak prsta. Je li neko ima ovaj problem? Sta da radim?
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

prvo probaj ugasiti pa upaliti mob, pa ako to ne upali factory reset napravi, ako i to ne upali spoji mob na xperia companion na pc i update-iraj na najnoviju verziju koja je eto izašla prije par dana

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
chutac kaže...

Fora osjecaj kad nemas ama bas nikakvih problema s mobitelom :)

Osim loseg softvera kamere, ali to nije problem kao takav. 

 također nikada nisam imao nikada problema sa Z5 Premium. godinu dana koliko sam ga imao radio je kao sat i pokazao se kao najbolji mob koji sam ikada imao, nažalost morao sam ga prodati  jer su mi trebali novci za bitnije stvari, ali da, jako jako dobar mobitel

13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
tako i moja z5 compact.. sa zadnjim apdejtom se skroz posložila
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Meni se cini da od zadnjeg updatea baterija krace traje. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
chutac kaže...

Meni se cini da od zadnjeg updatea baterija krace traje. 

 Također.

PSN: RayzCRO
15 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Pozdrav ekipa, pred 2 tjedna postao i ja vlasnik z5 compacta (polovnog uzeo) i evo problema. Naime jučer je mob pao sa niskog stola(niti pol metra) i ekran jednostavno - otišao. Tojest display. Uređaj kao sam radi, čak i touch radi bez problema(uspio bi nabosti hitan poziv i čuje se zvuk kada pritišćem brojeve) ali jednostavno nema slike, ekran skroz kao da je ugašen. Probao sam sinoć preko sony pc companiona repair, međutim nije riješilo problem.

 

Da li je tko imao sličan problem ili ima ideju što bi moglo biti? Jer ne vjerujem da je od tog pada mogao riknut ekran tako lako, pretpostavljam da se izgubio kontakt sa konektorom od displaya ili nešto slično...čak sam i primjetio kada malo zatresem mob da se čuje nekakvo šuškanje unutra...ima tko kakvu ideju? 

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Imao takav slucaj sa Z5, pao telefon sjedeci za kompom iz dzepa, nije ni velika visina uopste bila, podignem telefon nista normala radi, kasnije uvecer pobudali display i odjednom sve stane. odnesem u agram oni zamjene čak matičnu i display.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Jel gubim garanciju ako rootam mobitel? 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Da

 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
Znam u cemu je problem, ali ne i kako da ga rijesim :) Kad mi je Garminov sat povezan bluetooth-om sa Z5 Premium tad se ekran ne zakljuca, dzaba sve opcije zakljucavanja. Cim ugasim bluetooth radi najnormalnije. Neko da se susretao sa ovim?
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

nedavno mi je mob vracen sa servisa i jucer mi padne na pod sa mozda 1 metar i pise da mob nema sim kartice i otvorim kad sim kartica upala do na mjesto di nije previđena i sad je nomogu izvadit jel se ikome desavalo slicno?

errando discimus Make your choice
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Nakon novog updatea novo iznenadenje....

Fon se restarta sam u nekim situacijama poput gledanja youtuba ili surfanja po netu.

Al to nije obican restart.. Ovo je ludnica...  Ekran izblijedi dode na crte i sve vise i vise blijedi dok se ne restarta i onda svijetli crvena ledica u ljevom gornjem kutu... Je to neka nova opcija na updateu? 😂 

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
4L4N kaže...

Nakon novog updatea novo iznenadenje....

Fon se restarta sam u nekim situacijama poput gledanja youtuba ili surfanja po netu.

Al to nije obican restart.. Ovo je ludnica...  Ekran izblijedi dode na crte i sve vise i vise blijedi dok se ne restarta i onda svijetli crvena ledica u ljevom gornjem kutu... Je to neka nova opcija na updateu? 😂 

 da te citiram sa zakasnjenjem, sta bi na kraju? jesi li rijesio sam problem ili si ga slao na agram?


vjerovao ili ne, ali od 6. mjeseca moja xperija se samo provlaci po servisu, evo sad u prosli cetvrtak poslao ponovo u servis.

 

posto sam pravno lice u bh telecomu, isao sam u telekom, molio ih da izvrse neki pritisak na agram servis, da mi poprave telefon jednom i zauvijek.

prije mjesec dana po 3. put mi telefon sam od sebe crkao, nakon vracanja sa servisa, dobijem telefon, nisu dobro ono pozadi staklo zalijepili, vratim opet telefon na servis, samo to da zalijepe, dobijem ponovo nazad telefon, opet nije dobro zalijepljeno staklo, plus pojavilo mi se zutilo na displayu.

jos da napomenem, iz telekoma su vrsili pritisak na agram, ali dzaba, evo i sad isto. odem licno u agram, pojasnim sve probleme, sta je bilo, sta kad se desava, sve, ali nista, ovi iz agrama kazu telekom je nadlezan za moj problem, a ovi iz telekoma kazu agram treba da to rjesava, ni tamo ni vamo.

 

bar 10 puta sam slao na servis, 3 puta su mjenjali maticnu, 3 puta i produzivali garanciju.


a telefon je ekstra radio do 6. mjeseca ove godine, kad mi je crkla tipka za volume down.

 

 

i da napomenem, meni je na Z5 bila normala da mi se telefon restarta nakon 7-8 dana max, onda YT video nerijetko zna samo da zamrzne i da ide zvuk u pozadini, samo restart pomaze.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2017 22:57 (Indestructible).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice