Stvoriti blog o mobitelima i njihovim max potencij

poruka: 16
|
čitano: 1.574
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Stvoriti blog o mobitelima i njihovim max potencij

NAGLASUJEM... nije tema  promotivih namjera. Zanima me dali ima intuzijasta koji vole istražvat mobitele izvan standartdnih granica i dali bi netko bio zainteresiran zajedno pokrenuti blog.

LM
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 0:23 (maslinastimufo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Stvoriti blog o mobitelima i njihovim max potencij

Ti meni kupuj mobitele, a ja ću nešto nadrobiti o njima svako toliko.

 

Deal?

vocap, bičz?
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Stvoriti blog o mobitelima i njihovim max pote

Nije bed stari daj br kartice, kupim sebi i tebi 

LM
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 0:31 (maslinastimufo).
14 godina
protjeran
offline
Re: Stvoriti blog o mobitelima i njihovim max pote

Pazi cilj je taj, da nas je 2-4, i zajedno mešetarimo, ali ok, mob je sexy, ljep, kamera, uz ove štikle i bmw crni, toga ima pun k, ali kad sam čitao na jedan naš blog da root je jednak jailbreak-u, počelo mi se srat

LM
9 godina
neaktivan
offline
Stvoriti blog o mobitelima i njihovim max potencij

Iskreno, razmišljao sam nekoliko puta o pisanju bloga iz sličnih razloga kao ti.

 

Slično kao i kod stranica koje rade npr. review automobila, velika većina samo prepisuju jedni od drugih bez da su ikada vidjeli predmet za koji pišu review. (kakve sam samo gluposti znao vidjeti...)

Slično kao i sa online vijestima na recimo našim (ne samo našim da se razumijemo) portalima gdje je velika većina sadržaja jednostavno copy paste, čak i bez provjere spellinga a kamoli da li je vijest istinita. Ili naslovi koji nemaju veze sa tekstom, popularni tzv click bait.

itd da ne filozofiram previše u off topic

 

Pitanje je uvijek naravno love, treba nabaviti mobitele za test što nije jeftino. Naravno mogu se prodati poslije testa pa se donekle pokriješ (osim ako radiš endurance test pa je mob u smeću hehe).

Lova od bloga (pretpostavljam reklame, možda donacije ili drugo) je na početku nikakva dok se ne stvori značajnija prisutnost na webu a i onda je pitanje kakva je ako se cilja na domaću publiku. Da li je bolje odmah onda na engleski pa ciljati cijeli svijet - e tu je veća konkurencija onda... i tako dalje. Ima tu dosta toga o čemu treba razmisliti što je zapravo i razlog zašto nemam blog valjda haha

 

Daj nam malo više detalja kako si to zamislio

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Stvoriti blog o mobitelima i njihovim max potencij

I ja sam dosta razmišljao o tome ali na malo drugačiji način, yt kanal, prije na hrvatskom jer nema još puno konkurencije, ili na način da je kamera uperena u mene i stol za kojim sjedim (unbox therapy stil) ili standardno snimanje mobitela ali pritom pazeći da podloga na kojoj je mobitel bude minimalistička, čista i pravilnih linija, bokeh (mkbhd stil).

Htio bih tako nešto probati ali su ofc problem financije i odlučnost.

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-Blackberry 9900-Z1C-Lumia 630-Xperia E-OPO-HOX-Nexus 5-Nokia 6120-Nokia 5310
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Stvoriti blog o mobitelima i njihovim max pote
maslinastimufo kaže...

NAGLASUJEM... nije tema  promotivih namjera. Zanima me dali ima intuzijasta koji vole istražvat mobitele izvan standartdnih granica i dali bi netko bio zainteresiran zajedno pokrenuti blog.

 Koje su to standardne granice mobitela?

10 godina
offline
Re: Stvoriti blog o mobitelima i njihovim max pote
Mirko935 kaže...

 Koje su to standardne granice mobitela?

 Valjda misli na rootanje, čisto sumnjam da će mobitelima testirat koliko oraha moš zdrobiti ili s koje visine smije pasti da se ne razbije. 

 

Vama koji namjeravati raditi blog ili yt kanale a od njih s vremenom želite nekakvu zaradu treba raditi na stranom jeziku. Naše tržište je jako malo i takvom speijaliziranom temom teško da ćete skupiti dovoljno klikova. To da baljezgate o novom modelu štikli ili ko je koga od zvijezda drmnuo u zahodu onda bi se skupilo dovoljno publike. Ovako nula bodova.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
14 godina
protjeran
offline
Re: Stvoriti blog o mobitelima i njihovim max pote
Ovako, ja pričam engleski toliko da mogu gledat film bez titlova i vodit razgovor, ako mi je hrvatski materinji onda talijanski taterinji... u ita ima stvarni kvalitetnih blogera i ljudi koji srcem i dušom ulaze u to, ostalih volim par iz usa i jedna cura mislim da je iz britanije.
Klasično predstavljanje mobitela to je pod obavezno, jer gađaš skupinu šire mase (svako da nađe po nešto) ali čovijek želi znat zašto je neš dobro, želi znat zašto je neš lijevo a ne desno, kad ideš uporedit mobitel no1 u skupini određenih proizvođača, treba objasnit koje su proizvodne navike i gafovi proizvođača, ubacit malo trača kao npr da neki vole zadnjom nadogradnjom malo zajebat mob da uspori i kašljuca 😱, kako rootat, roknut ima linkove i provjerene izvore (jer jebeš me ak se ne izgubiš dok ne nađeš baš šta tražiš), biti ažurni o novitetima, nemoramo bit prvi, ali među prvima na balkanu oko ajmo nazvat udergound svjetu mobitela, i interakcija sa onima koji nas prate, jer bit če ej ja imam taj ej ja imam taj a ja taj....
LM
13 godina
offline
Re: Stvoriti blog o mobitelima i njihovim max pote
.. underground "svjetu" mobitela.. :/
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Stvoriti blog o mobitelima i njihovim max pote
Ej ne gledaj pravopis, jer jedva gledam 😫, i još ima palčeve kao krumpire... mislim na root i jailbreak
LM
14 godina
protjeran
offline
Re: Stvoriti blog o mobitelima i njihovim max pote
Evo jedan primjer, prije dva dana sam montirao na iPhone 7+ maskicu od pravog karbona bez otvorenih rubova, ali naišao sam na proizvođača baš slučajno... i realno je kvalitetna roba makar im nije to glavni proizvodni predmet
LM
14 godina
protjeran
offline
Re: Stvoriti blog o mobitelima i njihovim max pote
100% carbonfiber
LM
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Stvoriti blog o mobitelima i njihovim max pote
mcf kaže...
.. underground "svjetu" mobitela.. :/

 Bude li tako pisao na blogu, izgubit će dosta potencijalnih čitatelja.

vocap, bičz?
10 godina
offline
Re: Stvoriti blog o mobitelima i njihovim max pote
maslinastimufo kaže...
Ovako, ja pričam engleski toliko da mogu gledat film bez titlova i vodit razgovor, ako mi je hrvatski materinji onda talijanski taterinji... u ita ima stvarni kvalitetnih blogera i ljudi koji srcem i dušom ulaze u to, ostalih volim par iz usa i jedna cura mislim da je iz britanije.
Klasično predstavljanje mobitela to je pod obavezno, jer gađaš skupinu šire mase (svako da nađe po nešto) ali čovijek želi znat zašto je neš dobro, želi znat zašto je neš lijevo a ne desno, kad ideš uporedit mobitel no1 u skupini određenih proizvođača, treba objasnit koje su proizvodne navike i gafovi proizvođača, ubacit malo trača kao npr da neki vole zadnjom nadogradnjom malo zajebat mob da uspori i kašljuca 😱, kako rootat, roknut ima linkove i provjerene izvore (jer jebeš me ak se ne izgubiš dok ne nađeš baš šta tražiš), biti ažurni o novitetima, nemoramo bit prvi, ali među prvima na balkanu oko ajmo nazvat udergound svjetu mobitela, i interakcija sa onima koji nas prate, jer bit če ej ja imam taj ej ja imam taj a ja taj....

 A gle ništa ti ne vrijedi puno objašnjavati ljudima jer će se rijetki javiti na objašnjenje. Pokreni blog, napiši post ili dva, pokreni profile na društvenim mrežama sa imenom bloga, pošalji tu i tamo  post koji je reklama za blog(instagram i pinterest su dobar način za to) pa onda kad imaš neki smisleni proizvod onda traži suradnike koji bi to radili s tobom. 

Što se tiče jezika ako ti je problem engleski možeš krenuti na hrv i ita al onda s vremenom traži suradnika koji zna engleski koji će ti pisati postove i na engleskom. Što veću publiku zahvatiš lakše će se stvari pokrenuti. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
14 godina
protjeran
offline
Re: Stvoriti blog o mobitelima i njihovim max pote

Nemoj to raditi stari, nemoj suditi knjigu po koricama, to je isto kao da pitaš dali nogometni komentator priča sa ženom doma kao što radi na televiziji. Ja imam frenda, koji je direktor hotela od 5 zvjezdica, i završio je faks par godina prije mene, radnici se njega boje, jer zna svoj posao u srži, i postava stolova kao i pristup konobara je ono što mu najviše zapinje za oko, zato ga šef sale mrzi jer on gleda svaku dlaku. Kad se ekipa sastane ide obavezno večera, vino, karte, lik jede kao svinja za stolom, recimo kao svi mi, jer ga boli k. Želim da svima nešto bude jasno. Prvo nisam odvije otvorio javnu diskusiju, jer naslov bi bio što mislite o otvaranju bloga, već je pitanje tko je zainteresiran, da skupim istomišljenike i one koji dijele isti entuzijazam. Drugo, ne želim da to ispada da pokrećem neki biznis, jer ne da mi se da se blog pretvori poput osjećaja kad živiš pod istim krovom s punicom, želim da nama par u ekipi bude melem za dušu, da uživamo u tome što volimo, kao ribolov muškima pred penziju, i da taj osjećaj dijelimo s drugima, ako se to kasnije pretvori u nešto veče, nije problem. Kad bi nam sam blog isplaćivao materijal koji se koristi, eto meni dosta. Ako se neko javlja kako bi dignuo neku grdu lovu, u krivoj crkvi boga moli.
Pokušat ću vam malo pojasnit, koliko mogu, više od toga mi se ne da.
Kad je recenzija nekog mobitela, često blogeri pretrpavaju ljude sa nepotkrijepljenim informacijama, ako ti meni objasniš da mobitel ima taj i taj model procesora, sve je uredu ako ja u glavi imam minimalno neko poznavanje procesora odnosno da imam referentnu jačinu kao mjernu jedinicu, ako nemam džaba, a to većina nema. Da pojednostavim. Ako mi neko kaže taj auto ima 300 konja, međutim ja ne znam dali 300 konja ima Fićo ili Audi A4 3.0, ja nemam referent čime usporediti i samim time nemam pojma o čemu pričamo, tako isto vrijedi s jačinom baterije, ako mi ti kažeš 3200 mah, neko tko ne kuži nema pojma. Nek netko vlastitoj staroj objasni da joj mob ima 3200 mah, odgovor će biti, pa meni je dosta dobra ili reći će, nije, jer je navikla na Nokiju 3310.
Ali ako kažeš, ako vam je navika ta, ta i ta, možete očekivati da će trajati toliko sati, ili ta,ta i ta i trajati će OD PRILIKE toliko sati, osoba će pokušati se naći u tim riječima.
Želim da blog bude lak za upit ali da ima pomalo sve za svih, da bude temeljit, ali i jednostavan, da jače stvari budu zaokružene u posebnim temama. Da se u njemu nađe cura koja od informatike kuže manje nego o karijesu, kao i školarac koji želi pokazati tatinom sinu da može zrihtat mob da radi bolje od iPhona.
ALI POANTA SVEGA JE DA UŽIVAMO U TOME, kad krene kao pretjerana obaveza i da izbijaju svađe, to je previše.

LM
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice