Upgrade firmware nokia 5800

poruka: 33
|
čitano: 13.394
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Upgrade firmware nokia 5800

Ovako,danas sam u t-mobilu kupio nokiu 5800 i vidio da ima firmaware 11. nešto

 

Kako je mogu upgradati da ima firmware 21. nešto

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2009 2:45 (frezer).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Upgrade firmware nokia 5800

Sve lijepo objasnjeno na http://cafe.mobil.hr/showthread.php?t=61780&page=7 ako bude trebala pomoc samo reci..

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Upgrade firmware nokia 5800
Dali netko moze ovdje staviti kod za 5800 sa kojim se mobitel moze updateati na najnoviji firmware v3.0 itd, po mogucnosti za hrv jezik. Hvala
Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Upgrade firmware nokia 5800
Kruno_21 kaže...

Sve lijepo objasnjeno na http://cafe.mobil.hr/showthread.php?t=61780&page=7 ako bude trebala pomoc samo reci..

Ne neoras mijenjat nista kodove ono ovo.

T com je odobrio novi firmware i samo trebas instalirat Ovi na svoj kompjuter, spojit svoj mobitel kabelom i kliknut update.

- Psiho246
15 godina
offline
RE: Upgrade firmware nokia 5800
Psiho246 kaže...
Kruno_21 kaže...

Sve lijepo objasnjeno na http://cafe.mobil.hr/showthread.php?t=61780&page=7 ako bude trebala pomoc samo reci..

Ne neoras mijenjat nista kodove ono ovo.

T com je odobrio novi firmware i samo trebas instalirat Ovi na svoj kompjuter, spojit svoj mobitel kabelom i kliknut update.

STVARNO!? (upišite 0577303 -> code od t-coma za ovu regiju i izbacit će vam zadnji update za taj code)

 

Odobrila je samo v21.025, ali onaj najvažniji v30 nije.

 

 

v30.012 firmware -> balkan blue product code(ima hrvatski jezik) - 0559395    

 

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2009 16:57 (Hyperion).
16 godina
neaktivan
offline
Upgrade firmware nokia 5800

Pa zar se nemoze jednostavno updateati koristenjem software koji si dobio sa mobitelom, PC Suite - software update?

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Upgrade firmware nokia 5800
AA-d00d kaže...

Pa zar se nemoze jednostavno updateati koristenjem software koji si dobio sa mobitelom, PC Suite - software update?

Product code-ovi dolaze u priču...

 

Neki product code-ovi dozvoljavaju odmah najnoviji update, kod nekih trebaš čekat koji tjedan, kod nekih koji mjesec, a kod t-coma recimo moraš čekat i do 1god da dozvoli update.

 

Riješenje je mjenjanje product code-a.

 

 

Šta se dogodi ako pokušaš update-at sa ovim t-comovim product code-om? NSU (nokia software updater) će naći u ovom slučaju update v21.025 ,a za ovaj v30.012 bi rekao da nema novih update-ova.

 

Svaki product code ima par jezika koje možeš izabrat na mobitelu, tako ako staviš neki francuski product code nećeš imati hrvatskog jezika pa tako mi trebamo naći ili croatian ili balkan product code.

 

Imaju sada oko 5 boja za ovu nokiu - > crvena,plava,zelena,siva ili bijela?,crna. Ako napravite update ili reinstall sa recimo product code-om za zelenu nokiu OS će biti zelen tj. kada stisneš na ikonu pozelenit će, a donedavno smo imali plavu verziju i tu kad smo pritisnuli ikonu poplavila je itd. A razlike u software-u nema bar mislim, bolje da se držite svoje boje. Većina nas vjerujem ima plavu.

 

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
protjeran
offline
RE: Upgrade firmware nokia 5800

Imam problema pa ako moze tko pomoc. Dakle instalirao sam jaf i onaj emulator, sve najnovije sta sam nasao na nekom tutorialu ali kad slijedim upute i idem na read values nista se ne pojavi

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
15 godina
offline
RE: Upgrade firmware nokia 5800
APazinjan kaže...

Imam problema pa ako moze tko pomoc. Dakle instalirao sam jaf i onaj emulator, sve najnovije sta sam nasao na nekom tutorialu ali kad slijedim upute i idem na read values nista se ne pojavi

jesi prešao na BB5 tab?

jesi stavio kvačicu na product manager?

jesi spojio mobitel u pcsuite načinu rada?

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
protjeran
offline
RE: Upgrade firmware nokia 5800
Hyperion kaže...
APazinjan kaže...

Imam problema pa ako moze tko pomoc. Dakle instalirao sam jaf i onaj emulator, sve najnovije sta sam nasao na nekom tutorialu ali kad slijedim upute i idem na read values nista se ne pojavi

jesi prešao na BB5 tab?

jesi stavio kvačicu na product manager?

jesi spojio mobitel u pcsuite načinu rada?

Rijeseno. Trebalo je deinstalirati ovi suite, sad radi, vec sam skinuo novi update

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
14 godina
offline
Upgrade firmware nokia 5800

Samo da pitam dali moram izvaditi memorijsku karticu i sačuvati podatke koji su mi na mobu kada radim update firmwarea na 5800 XM ili to nema veze??? Znači da li postoji mogućnost da programi ili igre postanu nečitljivi nakon updatea.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Upgrade firmware nokia 5800

Peticija nezadovoljnih korisnika:

http://www.petitiononline.com/fw5800xm/petition.html

 

P.S.

Otvorite za informacije Smijeh

Why so serious???
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade firmware nokia 5800

Jel još netko ima problema sa updateom na v31 pomoću NSU? Meni skine update i kada krena instalirat kaže update nije uspio, probao sam par puta ali uvijek isto, hvala bogu mobitel je još uvijek ok. Koristim Balkan blue code.

16 godina
neaktivan
offline
Upgrade firmware nokia 5800

Meni je "spalilo" mobitel. Počeo update i puklo na pola, mobitel se kao odspojio s kompa sam i nije se spojio ponovno. Uglavnom, rezultat je bio da se nije mogao uopće upaliti, već bi na se power tipku samo upalila vibracija i mob bi se non stop tresao. Nakraju sam ga nasilu flashao nekim ilegalnim programom i sad radi bez greške.

Poanta priče, ne skidaj nadogradnje NSUom Smijeh  Probaj program Phoenix (taj radi dok je mob ispravan), nadam se da sam pomogao.

Why so serious???
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade firmware nokia 5800

Je, hvala. Meni se isto tako "odspoji" ali meni je sve uredu jer me NSU pitao da probam opet ili da odustanem.

15 godina
offline
Upgrade firmware nokia 5800

Ja sam prešao odmah na v31, normalno skinulo i instaliralo preko FOTA.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Upgrade firmware nokia 5800

A kada ce izaci taj veliki firmware,koji ce otkloniti vecinu bugova?

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2009 22:01 (stevan94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade firmware nokia 5800

Pa ja si računam kada pogledam na datume prijašnjih updateova nekako sredinom 10.mj. da bi mogli. Ja se barem nadam tom kinetic scrollingu.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade firmware nokia 5800
Spaceblade kaže...

Pa ja si računam kada pogledam na datume prijašnjih updateova nekako sredinom 10.mj. da bi mogli. Ja se barem nadam tom kinetic scrollingu.

To bi bilo super! Valjda ce rijesiti problem scrollinga Neodlučan

14 godina
neaktivan
offline
Upgrade firmware nokia 5800

Ima netko iskustva sa V30?

Punk's not dead!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade firmware nokia 5800

Radi bez problema na njemu sam odkako sam kupio nokiu 5800, odmah sam je updateo nakon kupnje.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade firmware nokia 5800
Spaceblade kaže...

Radi bez problema na njemu sam odkako sam kupio nokiu 5800, odmah sam je updateo nakon kupnje.

Ja vec deset dana cekam moju nokiu 5800,a jos nije dosla,rekli su mi da dolazi za 5 dana najkasnije,pa se nadam da cu je dobiti u sledecoj sedmici. Odakle ti skidas teme,igrice(sa koje adrese najvise,da sad i ja malo pocnem sa skidanjem,da imam par aplikacija spremne za instaliranje cim dobijem tel)? Imas mi dati neki link od tvoje najbolje igrice na njemu(odakle da preuzmem igricu)?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade firmware nokia 5800
stevan94 kaže...
Spaceblade kaže...

Radi bez problema na njemu sam odkako sam kupio nokiu 5800, odmah sam je updateo nakon kupnje.

Ja vec deset dana cekam moju nokiu 5800,a jos nije dosla,rekli su mi da dolazi za 5 dana najkasnije,pa se nadam da cu je dobiti u sledecoj sedmici. Odakle ti skidas teme,igrice(sa koje adrese najvise,da sad i ja malo pocnem sa skidanjem,da imam par aplikacija spremne za instaliranje cim dobijem tel)? Imas mi dati neki link od tvoje najbolje igrice na njemu(odakle da preuzmem igricu)?

E i mene to zanimaNamigiva!

Punk's not dead!!!!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade firmware nokia 5800

Heheh, insalirao danas v31, bez problema Namigiva

 

Uglavnom, dao sam link tu na forumu ali izgleda da tamo ima piratstva pa sam dobio žuti karton. Ja sam sam našao sve preko google-a. Naj aplikacija mi je LighSabre, nGun, shotGun, Shake it!, jFog, Compass (pomoću sunca i mjeseca), pocketGong, touchBurpo i touchFarto definitivno a naj igrice su mi Speedtouch, MicroPool te Labyrinth Lite i Resco Bubbles, obje su ono sa naginjanjem telefona navodiš kuglicu.

 

Ima još tona stvari sve nađeš preko google-a ima jedno 10ak dobrih stranica.

 

EDIT: Naravno neke najkorisnije sam zaboravio: Converter, Handwriting calculator, OVI store, PhoneTorch, Elements, Google translator, Level, Mobile paint, Shazam, PhotoFlow,...

 

Neke manje korisne: XpressBeer, Touch Piano, Touch Guitar, Mirror, Jueguitos, XpressDrums, Tic Tac Toe, Coin Toss, Seismograph, Bubbles, Pocket Shaker, Geiger, Fifteen, SpeedTester, Crash Bandicoot, YesNo,...

 

EDIT2: Tema koju koristim i na koju sam se navikao je iPhone by Dsma, Također možeš napravit razna zaključavanja telefona pomoću nUnlocker (kao iphone ali puno više opcija) i FingerPrint

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2009 10:55 (Spaceblade).
16 godina
offline
Upgrade firmware nokia 5800

Mene sad jedno interesira.

Koliko znam promjenom koda gubi se garancija ali šta se dešava ako ja promjenim kod na Balkan blue, instaliram novi firmware i nakon nekog vremena kad izađe odobren isti firmware od T-mobila promjenim nazad kod? Pretpostavljam da je taj firmware prilagođen i sa obilježjima T-mobila tj. da li se može napraviti reinstalacija firmware-a ili bi prošla garancija i bez T-mobile firmware-a ali sa njegovim kodom? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade firmware nokia 5800

 Pretpostavljam da je taj firmware prilagođen i sa obilježjima T-mobila tj. da li se može napraviti reinstalacija firmware-a ili bi prošla garancija i bez T-mobile firmware-a ali sa njegovim kodom?

 

Tako je, stavis kod od balkan blue, i mozes odmah vratit kod od tmoba, i oni ti nece skuziti da si ga mjenjao, a mozes i kao sto si rekao da kada izadje firmware sa t-mobovim kodom reinstaliras ga, ali nema potrebe, jer t-mob uvijek kasni sa dobivanjem novih firmwarea.. Zapamti taj balkan kod, jer ce za 15-20 dana doci navodno novi firmware, koji ce imati mnostvo noviteta, pa ces ga morati opet staviti da ga updatas..

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade firmware nokia 5800

Heheh NAVODNO Namigiva Ja se nenadam ničemu do kraja mjeseca, ali ko zna, možda nas ugodno iznenade.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade firmware nokia 5800
Kruno_21 kaže...

 Pretpostavljam da je taj firmware prilagođen i sa obilježjima T-mobila tj. da li se može napraviti reinstalacija firmware-a ili bi prošla garancija i bez T-mobile firmware-a ali sa njegovim kodom?

 

Tako je, stavis kod od balkan blue, i mozes odmah vratit kod od tmoba, i oni ti nece skuziti da si ga mjenjao, a mozes i kao sto si rekao da kada izadje firmware sa t-mobovim kodom reinstaliras ga, ali nema potrebe, jer t-mob uvijek kasni sa dobivanjem novih firmwarea.. Zapamti taj balkan kod, jer ce za 15-20 dana doci navodno novi firmware, koji ce imati mnostvo noviteta, pa ces ga morati opet staviti da ga updatas..

Ne moras pamtiti. Imas ih ovdje dosta ;)

 

http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/en/model:5800d-1_XpressMusic

15 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade firmware nokia 5800

Hehe.. Nice..

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
RE: Upgrade firmware nokia 5800
logic kaže...
Kruno_21 kaže...

 Pretpostavljam da je taj firmware prilagođen i sa obilježjima T-mobila tj. da li se može napraviti reinstalacija firmware-a ili bi prošla garancija i bez T-mobile firmware-a ali sa njegovim kodom?

 

Tako je, stavis kod od balkan blue, i mozes odmah vratit kod od tmoba, i oni ti nece skuziti da si ga mjenjao, a mozes i kao sto si rekao da kada izadje firmware sa t-mobovim kodom reinstaliras ga, ali nema potrebe, jer t-mob uvijek kasni sa dobivanjem novih firmwarea.. Zapamti taj balkan kod, jer ce za 15-20 dana doci navodno novi firmware, koji ce imati mnostvo noviteta, pa ces ga morati opet staviti da ga updatas..

Ne moras pamtiti. Imas ih ovdje dosta ;)

 

http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/en/model:5800d-1_XpressMusic

 

Da, tu sam ih i ja našao pa da pitam da nebi nešto "pokvario".

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice