Usla voda u Iphone 3g

poruka: 24
|
čitano: 16.551
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Usla voda u Iphone 3g

Pozdrav svima..

Ovako.. upao mi je iphone 3g cijeli u vodu.. i odmah nakon upada.. sam ga stavio u rizu na 7 dana.. jer ona upija vodu / vlagu (u tom vremenu ga nisam palio i baterija je bila prazna skroz).. ocekivajuci da ce mozda proci sve okej.. al nije.. na ekranu mi se vide razne crte.. tamo gdje je usla voda.. i glavna tipka (za izlazak iz aplikacija) mi je radila na kratko al sad je prestala raditi.. sve ostalo radi savrseno.. ee sad neznam jel se tu moze sta srediti.. i koliko bi to kostalo..

Znaci touch screen radi savrseno bez gresaka.. samo eto ispod tog prvog glavnog velikog ekrana se vide neke crtice.. samo tamo gdje nije bilo vode, na vrhu gore i dolje se ne vidi nista

Ispod crne podloge se uopce ne vide te crte.. al kad dodem na svijetlu podlogu se crte jako vide i smetaju

Jos jedan je problem sto je to zamjenski uredaj od t-coma.. jer je moj na popravku (imam 3GS 16GB).. ako im ga vratim takvoga sigurno ce skuziti kvar na njemu i to ce mi naplatit.. rekli su mi da ce me izaci 1500 kuna kod vecih ostecenja.. al nadam se da me nece vise ..

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2010 21:31 (Croshadow123).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Usla voda u Iphone 3g

Reci da si ga takvog dobio

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Usla voda u Iphone 3g

Mislis da ce to upaliti ?.. jer mislim da nisu bas toliko glupi.. a i neznam jer su ga pregledavali kad im je taj zadnji korisnik vratio iphone..

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2010 21:34 (Croshadow123).
14 godina
offline
Usla voda u Iphone 3g

Aj stavi sliku da vidim koliko se vide te crte

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usla voda u Iphone 3g

Upali aplikaciju akvarij i reci im kad ga vraćaš da ni sam ne vjeruješ koliko je to realistično.. :o)

13 godina
neaktivan
offline
Usla voda u Iphone 3g

Evo za koju min..

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Usla voda u Iphone 3g

pa cujes , meni je prijatelj nvidiu gtx 8800 2 dana prije isteka garancije zagrijavao fenom da pregori i kad je crkla dobio je novu 2 dana prije isteka garancije, ako su toliko glupi da to popiju mozda popiju i to za tvoj iphone.

16 godina
offline
RE: Usla voda u Iphone 3g
Croshadow123 kaže...

Mislis da ce to upaliti ?.. jer mislim da nisu bas toliko glupi.. a i neznam jer su ga pregledavali kad im je taj zadnji korisnik vratio iphone..

 

Kad dodes na red na salteru stavi brisanje svih podataka (Settings -> General -> Reset -> Erase All Content...).. to traje cca sat-dva i vidi se samo progress bar u sredini ekrana.. :)

Ako se i u sredini vide crte onda izvadi i karticu prije tako da oni ne moraju ni gledat mobitel..

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2010 21:46 (nesto222).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Usla voda u Iphone 3g

nesto222 :

 

I mislio sam tako.. no vidjeti cemo hoce li upaliti.. ako ne.. morat cu platit..

 

 

Evo slika kako to izgleda.. i ne bas toliko seksi kad je na svijetloj pozadini.. kad je na crnoj ne vidi se nista

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2010 22:28 (Croshadow123).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Usla voda u Iphone 3g

Mislim da je to još vode ostalo između polarizacijskih i disperzijskih slojeva u ekranu (vjerojatno disperzijskih koji su zaduženi za jednoliku disperziju pozadinskog). Pokušaj ga ostaviti u riži na malo toplijem mjestu (nemoj preko 40-50 stupnjeva) pa ako se budu povlačile mrlje znaći da je još malo vode unutra i da će veći dio izaći. Ako ne, onda je vjerojatno kamenac ostao (i ostala nečistoća)

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
13 godina
neaktivan
offline
RE: Usla voda u Iphone 3g

MrBlc :

 

Stavio sam ga opet u rizu (puna vrecica).. pa cemo vidjeti sutra hoce li biti pomaka.. al koliko me pamcenje sluzi i vid.. vidim da se danas poboljsalo stanje.. no sutra cu znati tocnije..

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2010 4:07 (Croshadow123).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Usla voda u Iphone 3g

Vidi se napredak.. na rubovima gore i dolje sve vise i vise je ko prije.. znaci bez crta.. a u sredini sto se vidi ono jako bijelo sve vise i vise nestaje i sve se manje vidi.. al sporo mi to ide.. jer mi je vec stigao iphone sa popravka.. al sta cu, nemogu ga takvoga vratit..


Al ona glavna tipka mi i dalje neradi.. mislim da za nju nema spasa..

 

Edit : Evo sad se skroz vidi napredak.. jos koji dan i valjda ce sve nestati :D.. al tipka glavna neradi

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.8.2010 19:19 (Croshadow123).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Usla voda u Iphone 3g
Croshadow123 kaže...

Pozdrav svima..

Ovako.. upao mi je iphone 3g cijeli u vodu.. i odmah nakon upada.. sam ga stavio u rizu na 7 dana.. jer ona upija vodu / vlagu (u tom vremenu ga nisam palio i baterija je bila prazna skroz).. ocekivajuci da ce mozda proci sve okej.. al nije.. na ekranu mi se vide razne crte.. tamo gdje je usla voda.. i glavna tipka (za izlazak iz aplikacija) mi je radila na kratko al sad je prestala raditi.. sve ostalo radi savrseno.. ee sad neznam jel se tu moze sta srediti.. i koliko bi to kostalo..

Znaci touch screen radi savrseno bez gresaka.. samo eto ispod tog prvog glavnog velikog ekrana se vide neke crtice.. samo tamo gdje nije bilo vode, na vrhu gore i dolje se ne vidi nista

Ispod crne podloge se uopce ne vide te crte.. al kad dodem na svijetlu podlogu se crte jako vide i smetaju

Jos jedan je problem sto je to zamjenski uredaj od t-coma.. jer je moj na popravku (imam 3GS 16GB).. ako im ga vratim takvoga sigurno ce skuziti kvar na njemu i to ce mi naplatit.. rekli su mi da ce me izaci 1500 kuna kod vecih ostecenja.. al nadam se da me nece vise ..

 

Blago ti se ... Moj stari kupi  tcomu iphone i pokvari mu se i u zamjenu dobije j**** motorolu za gluhonjeme , vau kakva zamijena sa Smartphonea u 64 ili vec koliko milijuna boja i tisucu mogucnosti , spadnes na crno bijeli mobitel sa jakim zvucnikom koji stalno ponavlja ''tipka za poziv se nalazi desno ''. Mogli su mu jednostavno dati prokletu emporiu pa bi sve skupa bilo jos bolje...

14 godina
protjeran
offline
RE: Usla voda u Iphone 3g
Khalmeron kaže...

 

Blago ti se ... Moj stari kupi  tcomu iphone i pokvari mu se i u zamjenu dobije j**** motorolu za gluhonjeme , vau kakva zamijena sa Smartphonea u 64 ili vec koliko milijuna boja i tisucu mogucnosti , spadnes na crno bijeli mobitel sa jakim zvucnikom koji stalno ponavlja ''tipka za poziv se nalazi desno ''. Mogli su mu jednostavno dati prokletu emporiu pa bi sve skupa bilo jos bolje...

Mob za gluhonijeme sa jakim zvučnikom. Neka ironija.

15 godina
protjeran
offline
RE: Usla voda u Iphone 3g
Khalmeron kaže...
Croshadow123 kaže...

Pozdrav svima..

 

Blago ti se ... Moj stari kupi  tcomu iphone i pokvari mu se i u zamjenu dobije j**** motorolu za gluhonjeme , vau kakva zamijena sa Smartphonea u 64 ili vec koliko milijuna boja i tisucu mogucnosti , spadnes na crno bijeli mobitel sa jakim zvucnikom koji stalno ponavlja ''tipka za poziv se nalazi desno ''. Mogli su mu jednostavno dati prokletu emporiu pa bi sve skupa bilo jos bolje...

Pa mislim da bi autoru teme sada bilo draže da je dobio neku staru motorolu i nju 'potopio' nego ovaj skupi mobitel :)

http://apazinjan3d.webs.com/index.html
13 godina
neaktivan
offline
RE: Usla voda u Iphone 3g

Hahaha.. pa bolje da su mi dali neku krntiju.. al nemogu ja bez iphona.. navika :D .. mislim da nebi onda ni pristao na popravak svoga.. rade bi ga takvoga furao

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 3:34 (Croshadow123).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Usla voda u Iphone 3g
lukavg kaže...
Khalmeron kaže...

 

Blago ti se ... Moj stari kupi  tcomu iphone i pokvari mu se i u zamjenu dobije j**** motorolu za gluhonjeme , vau kakva zamijena sa Smartphonea u 64 ili vec koliko milijuna boja i tisucu mogucnosti , spadnes na crno bijeli mobitel sa jakim zvucnikom koji stalno ponavlja ''tipka za poziv se nalazi desno ''. Mogli su mu jednostavno dati prokletu emporiu pa bi sve skupa bilo jos bolje...

Mob za gluhonijeme sa jakim zvučnikom. Neka ironija.

U zanosu bijesa sam se malo krivo izrazio :DD To je u stvari mobitel za nagluhe ...

Trebaš vidit kako zvoni to čudo , kad starog neko zove čuje i susjed preko i njegova baba a  i ona loše čuje.

13 godina
neaktivan
offline
Molim vas pomoć

Meni je upao iPhone 3 u vodu 

i sad se stalno pali gasi probala sam ga restore na iTunes-u

ali uvijek nađe error šta da radim?

MayaWay
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Molim vas pomoć
Maya111 kaže...

Meni je upao iPhone 3 u vodu 

i sad se stalno pali gasi probala sam ga restore na iTunes-u

ali uvijek nađe error šta da radim?

Ako je pao u vodu, obavezno izvadi bateriju jer inaće dolazi do oštečenja od vlage.  Suši ga na toplom mjestu i to 3 dana jer se sve polako ishlapi od vode. Nakon 3 dana vrati bateriju i trebao bi sve uredu. S S ozbirom ako je nov i ima garanciju jedino da odneseš na servis.

Nenad
15 godina
neaktivan
offline
Re: Molim vas pomoć
Nello kaže...
Maya111 kaže...

Meni je upao iPhone 3 u vodu 

i sad se stalno pali gasi probala sam ga restore na iTunes-u

ali uvijek nađe error šta da radim?

Ako je pao u vodu, obavezno izvadi bateriju jer inaće dolazi do oštečenja od vlage.  Suši ga na toplom mjestu i to 3 dana jer se sve polako ishlapi od vode. Nakon 3 dana vrati bateriju i trebao bi sve uredu. S S ozbirom ako je nov i ima garanciju jedino da odneseš na servis.

od kad mozes izvaditi bateriju na iphoneu? {#}

Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Molim vas pomoć
luka_cro kaže...
Nello kaže...
Maya111 kaže...

Meni je upao iPhone 3 u vodu 

i sad se stalno pali gasi probala sam ga restore na iTunes-u

ali uvijek nađe error šta da radim?

Ako je pao u vodu, obavezno izvadi bateriju jer inaće dolazi do oštečenja od vlage.  Suši ga na toplom mjestu i to 3 dana jer se sve polako ishlapi od vode. Nakon 3 dana vrati bateriju i trebao bi sve uredu. S S ozbirom ako je nov i ima garanciju jedino da odneseš na servis.

od kad mozes izvaditi bateriju na iphoneu? {#}

Normalno ak je pao u vodu i mora se odmah izvadit bateriju! Ako je pao u vodu a nije izvađen bateriju inaće će vrlo brzo otići kapacitet napona i biti više nije u upotrebi a i ako se ne suši onda se vlaga korodira vodić i tako dolazo do oštečenja. Jedan frend nije pazio kad voda u čaši prelila u laptop i nije se osušio i samo onako spremio na stranu i kad jednog dana upali laptop i neće. Onda je frend meni donio laptop na popravak i imao šta vidjet. korodila ga vodić i neispalti popravak a matićna preskupa a košta kao nov laptop. Zato pamet u glavu jer savjet uvijek zlata vrijedi. Provjereno.

Nenad
13 godina
neaktivan
offline
Re: Molim vas pomoć
Nello kaže...
luka_cro kaže...
Nello kaže...
Maya111 kaže...

Meni je upao iPhone 3 u vodu 

i sad se stalno pali gasi probala sam ga restore na iTunes-u

ali uvijek nađe error šta da radim?

Ako je pao u vodu, obavezno izvadi bateriju jer inaće dolazi do oštečenja od vlage.  Suši ga na toplom mjestu i to 3 dana jer se sve polako ishlapi od vode. Nakon 3 dana vrati bateriju i trebao bi sve uredu. S S ozbirom ako je nov i ima garanciju jedino da odneseš na servis.

od kad mozes izvaditi bateriju na iphoneu? {#}

Normalno ak je pao u vodu i mora se odmah izvadit bateriju! Ako je pao u vodu a nije izvađen bateriju inaće će vrlo brzo otići kapacitet napona i biti više nije u upotrebi a i ako se ne suši onda se vlaga korodira vodić i tako dolazo do oštečenja. Jedan frend nije pazio kad voda u čaši prelila u laptop i nije se osušio i samo onako spremio na stranu i kad jednog dana upali laptop i neće. Onda je frend meni donio laptop na popravak i imao šta vidjet. korodila ga vodić i neispalti popravak a matićna preskupa a košta kao nov laptop. Zato pamet u glavu jer savjet uvijek zlata vrijedi. Provjereno.

luka_cro je samo napomenuo da se na tom iphoneu nemre izvadit baterija :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.3.2011 12:49 (timmyzg).
15 godina
odjavljen
offline
Usla voda u Iphone 3g

Garanciju možeš slobodno zaboraviti. Više ju nemaš. Sad ti je svejedno gdje ga nosiš u servis.

 

Čini mi se da češ morati i platiti popravak tog zamjenskog.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.3.2011 13:41 (vexx5555).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Usla voda u Iphone 3g

Ljudi usla voda u xperiu z popustili oni otvori i usla, telefon se ugasio, ne mozes ga vise upaliti ja ga stavim u rizu par dana, odnesem na servis kaze ne moze se popraviti sve je otislo, kaze gospodin u servisu touch je bio otisao morao sam svoj staviti dok sam radio na telefonu i kaze telefon je za dijelove nije nista ni naplatio, ja dosao kuci kad se telefon poveza na w-lan od kuce i dolaze sve poruke odjednom radii sve normalno, kad nakon nekoliko opet stade ne radi touch zablokira sve, ja ga opet stavim u rizu i upalim kad telefon opet radi sve normalno i ja sad ne znam jel to mene neko za..... ili sta vec, ako neko je vec imao slicna iskustva neka mi kaze sta da radim da li da prodajem telefon ili sta vec??

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice