Vodič za gledanje Youtube filmova na mobitelu

poruka: 6
|
čitano: 8.605
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Vodič za gledanje Youtube filmova na mobitelu

(za mobitele koji imaju QVGA razlucivost (320x240) i koji podrzavaju MPEG4 video)

 

1. korak

 

Otvorite Youtube stranicu s zeljenim filmom i kopirajte njegov link iz adresne trake ( npr.

)

Otvorite stranicu www.keepvid.com, zaljepite link u tekstualno polje i pritisnite gumb Download.

Pojaviti ce se dva "Download" linka - prvi je "low quality", a drugi "high quality". Kliknite desnom tipkom misa na ovaj drugi (high quality) i odaberite "Save link as...". Snimite datoteku pod proizvoljnim imenom na Desktop.

 

2. korak

 

Instalirajte GSpot, ako ga vec nemate ( http://www.headbands.com/gspot/ ) i ucitajte video datoteku u njega. Trebali biste vidjeti nesto slicno prilozenom screenshotu. Audio i video codeci bi trebali biti kao na screenshotu, dok bi razlucivost videa trebala biti 320x240. Drugi vazni podaci su bitrate (kbps) i framerate (Frames/s). Oba podatka se nalaze u desnom dijelu Gspota. Ako je bitrate, odnosno framerate previsok, dolazi do gubitka sinkronizacije izmedu slike i zvuka prilikom gledanja na mobitelu jer doticni nema dovoljno "procesorske" snage da obradi video datoteku u realnom vremenu. Za moj mobitel (SE T700) framerate treba biti oko 15, a bitrate oko 200.

 

3. korak

 

Ako razlucivost slike, bitrate i framerate odgovaraju, preskocite ovaj korak. Inace, instalirajte Any Video Converter ( http://www.brothersoft.com/any-video-converter-freeware-download-57090.html ) i ucitajte video datoteku. U gornjem desnom dijelu prozora imate padajucu listu "Profile". Odaberite "Mobile Phone MPEG-4 Movie". U desnom dijelu prozora podesite postavke:

 

Video Codec: mpeg4

Video Size: 320x240

Video Bitrate: 192

Video Framerate: 15

 

Audio Codec: aac

Audio Bitrate: 128

Sample Rate: 44100

Audio Channel: 2

Disable Audio: No

A/V Sync: Basic

 

Pritisnite gumb "Encode" i kada obrada zavrsi, pritisnite gumb "Output Folder" u donjem lijevom kutu prozora. Prebacite datoteku na Desktop. Izvornu datoteku mozete izbrisati.

 

4. korak

 

Prebacite datoteku na mobitel. Kraj. Cool

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.1.2009 23:42 (Šime).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Vodič za gledanje Youtube filmova na mobitelu

a jesi ga zakompliciro. instaliraš download helper i njegov converter i nemaš brige. kad skidaš video s youtubea odmah se i konvertira u i roku od pol minute je spreman za mob.

16 godina
neaktivan
offline
Vodič za gledanje Youtube filmova na mobitelu

ili save 2 pc: odabereš format ubaciš link i on sve sam napravi

My car sucks, the brakes do not brake, the accelerator will not accelerate and the pistons will not piss
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za gledanje Youtube filmova na mobitelu

neka, čovjek se bar potrudio.

 

svaka ti dala, ali ne prije meni! Osmijeh

Najbrži put do čovjekova srca je pomoću šake Chucka Norrisa. ...:::www.lan-wars.com:::...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za gledanje Youtube filmova na mobitelu

Ili jednostavno odete na mediaconverter.org, unesete youtube video link, odaberete format

i rezoluciju i skinete video spreman za korištenje.

Postoji i dodatak za FF koji to sve još pojednostavljuje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za gledanje Youtube filmova na mobitelu

...a sad da ne čitam sve jednostavno skinete app. podršku za WM OS i gledate najnormalnije YouTube sa njihovog servera.

 

inače kao što kažu svaka čast na trudu.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice