Xiaomi Mi 4

poruka: 28
|
čitano: 8.825
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 4

Telefon je najavljen...imam ga priliku odmah nabaviti iz kine, će raditi na našoj mreži?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi 4

Za naše trižište tj rad na "našim" mrežama vele da izlazi u devetom mjesecu LTE verzija..

Sad kolko ima istine u tom, vidli bumo..

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 4

koja će cijena biti za 64 gb model?

13 godina
offline
Xiaomi Mi 4

Da li je možda netko od kolega forumaša moguće do sada kupio ovaj mobitel, i od kuda, sa koje stranice, kojeg trgovca,...?!

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 4
ATJLučko kaže...

Da li je možda netko od kolega forumaša moguće do sada kupio ovaj mobitel, i od kuda, sa koje stranice, kojeg trgovca,...?!

Biće dostupan u nas u WoW shopu. Nešto skuplje nego iz kine, al barem ako nešto rikne ima garancija koja vrijedi u nas i servisna podrška...

Moj YouTube kanal, recenzije smartfona, tableta... https://www.youtube.com/user/mislavbusic
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 4

ovako će biti skup, kod nas preskup onda :)

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 4
EchoOne kaže...
ATJLučko kaže...

Da li je možda netko od kolega forumaša moguće do sada kupio ovaj mobitel, i od kuda, sa koje stranice, kojeg trgovca,...?!

Biće dostupan u nas u WoW shopu. Nešto skuplje nego iz kine, al barem ako nešto rikne ima garancija koja vrijedi u nas i servisna podrška...

 

Citirat cu jednog korisnika s foruma, iz teme kineski mobiteli: Danas je dosta 10kn da otvoriš j.d.o.o firmu i započneš s prodajom mobitela, tako da ako imaš neku njihovu garanciju, nije baš da si nešto posebno osiguran.

U tom slucaju radije bih sacekao Mobicity pa od njih narucio, jer MC mi djeluje kud i kamo ozbiljnije od wow-a koji ima puno vislje cijene od MC-a..

 

S druge strane, MI4 vs MI3 glupo je i usporedjivati, stvar je dizajna samo i update S800>S801 proca, mozes si misliti velikog updatea.. MI4 je realno zapravo MI3S. Primjera radi, isto kao kad kupujes auto, odlucis se za Golfa koji u sebi ima 1.9 TDI motor, kolega kupi model koji izadje 6 mj kasnije samo njegov ima 2.0 TDI i promjenjenu prednju masku i kosta 30% vise od tvoga, a jednako voze oba, jednako trose oba.. Smijesno..

 

Tim vise smijesno kad se usporede i Antutu rezultati, jer ima osoba kojima je to od presudne vaznosti, pa na prvoj slici imate Antutu rezultate od MI4, Huawei Honor 6 i OnePlus One, a na drugoj slici imate rezultate mog MI3-a..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
14 godina
offline
Xiaomi Mi 4

Meni se kod Mi4 svidja sto je kompaktnijih dimenzija,nadam se nesto boljoj kameri u nocnim uvjetima i taj IR blaster nije los.jos da ima knock on bio bi idealan.antutu je nebitan i na kraju vlasnici Mi3 su se mozda nadali vecem ekranu,mozda i da su utrpali Snapdragon 805,ali taj proc jos nije dostupan...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 4

@majdo

Sve to stoji al u WOW shopu manje kvarove popravljaju sami, a za vece dobivas novi mob. Sve gotovo u roku tjedan dana. Dosta su dobri sto se tog tice tako da ne vidim razloga za brigu?

Moj YouTube kanal, recenzije smartfona, tableta... https://www.youtube.com/user/mislavbusic
16 godina
offline
Xiaomi Mi 4

Odličan mob, malih gabarita spram Mi3, velika baterija, čak sam mislil i Mi3 uzet, al ovo bi moglo bit pun pogodak, hardver mi i nije bitan tolko, kolko dizajn i ergonomija..

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 4
EchoOne kaže...

@majdo

Sve to stoji al u WOW shopu manje kvarove popravljaju sami, a za vece dobivas novi mob. Sve gotovo u roku tjedan dana. Dosta su dobri sto se tog tice tako da ne vidim razloga za brigu?

Ma popravljaju da ne kažem kako.

U čemu je problem uzeti u Mobicityu koji je jeftiniji i to daleko,pa Mi3 sam platio 1000kn manje u Mobicityu nego što bi u Wowshopu.

A što misliš odakle Wowshop nabavlja sve,pa iz raznih webshopova iz EU,samo što uzimaju vrlo dobru proviziju

robimarko@gmail.com
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 4

Sve to stoji kada nisi vlasnik MI3-a, ali kad jesi apsolutno je glupo raditi prelazak sa MI3 na MI4 radi cega? 2.5mm sa svage strane manje i to jos platiti onda barem 1000 kn vise nego sto trenutno kosta MI3 na MobiCity-u.. Ja samo tj segment uspoređujem kao vlasnik MI3-a, jer MI4 kad dodje u MobyCity koji je nama najzanimjiviji za kupnju kostat ce minimalno kao OnePlus One 16GB verzija, ako ne cak i 20-30 funti vise na samom pocetku..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 4
Samo radi LTE-a i snapdragona 801 se ne isplati
robimarko@gmail.com
14 godina
offline
Xiaomi Mi 4

Cijena Mi4 ce brzo padat,samo treba bit strpljiv.isto je bilo i sa Mi3 u pocetku.bio je oko 470$,kad sam ja kupovao  krajem 2. mjeseca bio je 418$.nakon toga cijena ide dolje u slobodnom padu.za 15-ak dana bio je 380$ i stalno je padala do danasnjih cca 270$.

 

Mi3 je zmaj i najbolje sto se moze kupit za te novce,a u mnogim stvarima sisa i daleko skuplje.uvjerio sam se usporedno kako podere S5 u svemu,od loada igara,otvaranja stranica,fluidnosti,ma sve osim kamere...

Istu stvar ocekujem i od Mi4...ima sve preduvjete za uspjeh iako je ustvari blago doradjeni Mi3...

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 4

mi3 bi bez razmisljanja uzo , samo da ima vise od 16gb!! tu ce mi4 ima prednost, bar kod mene.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 4

Kakva prednost, pa i MI4 je osnovna verzija 16GB i trenutno kao takav se samo i isporucuje, kasnije ce biti i od 64GB, a ti mozes kupiti i jedan i drugi telefon u obje varijante, MI3 vec sada, MI4 nakon nekog vremena..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 4
majdo kaže...

Kakva prednost, pa i MI4 je osnovna verzija 16GB i trenutno kao takav se samo i isporucuje {#}, kasnije ce biti i od 64GB, a ti mozes kupiti i jedan i drugi telefon u obje varijante, MI3 vec sada, MI4 nakon nekog vremena..

Kolega @majdo, vi ste puno više komičan tip nego tragičan, obzirom lamentirate o mobu koji je već na tržištu preko osam mjeseci, a najavljen prije oko godinu dana, sa mobitelom koji je tek prošli mjesec najavljen, pa ako i dođe do listopada, sukladno kako je došao i MI3, superiška.

 

A što se tiče memorije, nezahtijevnoj klijenteli samo 16GB memorije, a zahtijevnijoj 64GB, što mi se vidi dostatnim, MAKAR, da se mene pita, naravno da bih volio imati mogućnost instaliravanja dodatne, externe memorije u vidu SD kartice.

 

Može link od kada se i gdje MI4 16GB isporučuje, po GSM Areni se još ništa ne isporučuje koliko vidim.

 

LINK; http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5678&idPhone2=6518

ATJ Lučko
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2014 16:45 (ATJLučko).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 4

Obozavam ovakve osobe koji se prave najpametniji..

 

Djozaa kaže...

mi3 bi bez razmisljanja uzo , samo da ima vise od 16gb!! tu ce mi4 ima prednost, bar kod mene.

Prvensveno je post bio za ovo, kakva prednost? Kad oba modela jednak skladisni prostor nude, MI3 sada 16/64, MI4 samo 16 kroz neko vrijeme i 64..

 

 

Kao drugo kolega @ATJLučko, da pratis Xiaomi koliko i ja znao bi onda o cemu govorim! Prednarudjbe su trenutno vise manje na svim webshopovima, minideal, ibuygou, xiaomishop, itd..

 

Kao trece, kad bas ne mozes nigdje naci sam, izvoli LINK gdje trenutno jedino mozes kupiti 16GB bijeli model, i in stock je trenutno, SS u prilogu s linka dvije min prija objave napravljen.. Takodjer i evo TEMA gdje korisnik se javlja sa problemom u Americi da mu mob gubi signal.. Niti je kakav moderator niti ikakav vrag pa da je imao privilegiju preko nekih sluzbenih kanala dobiti mobitel, nego je redovnim putem kupio mobitel koji se po tebi ne moze jos nabaviti, a ti i dalje cekaj GSM Arenu jer oni su jel, jedini mjerodavni.

 

Imas jos kakvih nejasnoca prije nego sto nastavis dalje biti tragican vise nego komican?

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2014 18:05 (majdo).
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 4
majdo kaže...

Obozavam ovakve osobe koji se prave najpametniji..

 

Kao prvo kolega @ATJLučko, da pratis Xiaomi koliko i ja znao bi onda o cemu govorim! Prednarudjbe su trenutno vise manje na svim webshopovima, minideal, ibuygou, itd..

 

Kao drugo, kad bas ne mozes nigdje naci sam, izvoli LINK gdje trenutno jedino mozes kupiti 16GB bijeli model, i in stock je trenutno, SS u prilogu s linka..

Takodjer i evoTEMA gdje se korisnik javlja sa problemom u Americi da mu mob gubi signal.. Niti je kakav moderator niti ikakav vrag pa da je imao privilegiju preko nekih sluzbenih kanala dobiti mobitel.

 

Imas jos kakvih nejasnoća prije nego sto nastavis dalje biti tragican vise nego komican?

Kao prvo;

Niti u kojem slučaju nisam najpametniji, ali barem kada pričam o nečemu, onda stavim u nastavku i link da se isto može od strane drugih kolega forumaša provjeriti i sami pročitati, a onako, dok ne postaviš sliku, pics or didnt happened!!

U principu, shvatio sam da u "Android" taboru, ili onima koji su vrlo blizu njemu ne treba se puno previše opterećivati sa praćenjem, čisto iz razloga što svi, ali baš svi posluju sa jednakim ili približno jednakim načelima, jedino dobar mob je ovaj koji smo izdali ove godine, a oni od prošlih godina, prošla baba sa kolačima momak.

 

Kao drugo;

Baš puno ne obadam na previše strana, iako je ovo "XiaomiWorld.com", daklem originalni webstore, čisto iz praktičnih razloga, ili ću ga uzeti u Hrvatskoj negdje, ili sa MobyCity stranice, obzirom koliko sam na forumu pročitao o "ideji" kupnje Xiaomi moba ili bilo kojeg drugog kineza, vidim da je najsigurnije i najisplativije tamo.

 

Kao treće;

Pogledao sam link na temu sa problemom, i čini mi se ova priča malko nedorečena, obzirom lik spominje operatera AT&T, tako da lagano sumnjam da je to primjerak brendiranog za USA operatera mobitela, a mi smo u Europi, gdje ga još zvanično nema, barem koliko ja znam. 

 

Kao četvro;

Još imam dvije nejasnoće,

prva; što si se toliko zapjenio, da si zaboravio i pravopisom pisati bez pravilnih slova,

drugo, ne zanima me kažem previše kupnja sa bilo koje starne osim Moby-a ili ovdje u Hrvatskoj, gdje ću ga vidjeti očima u živo, i ništa manje od 64GB memorije.

 

Hvala svejedno na tvojoj ponudi, ali ću ovaj model sa 16GB preskočiti, a kada bude dostupan onaj veći bez prednarudžbe ikakve, ako mi ti ili netko javi, lijepo ću mu se zahvaliti pa i platiti pizzu i pivu, ili velike ćevape ako mu više odgovaraju, pozdrav {#}!!!!

ATJ Lučko
14 godina
offline
Xiaomi Mi 4

Samo jedna ispravka...xiaomiworld.com nije sluzbeni web shop Xiaomija.to je iskljucivo mi.com.svi ostali su preprodavaci...

Uostalom Hugo Bara je "naredio" tom web shopu da prestane prodavati Xiaomi proizvode izvan Kine...

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2014 18:40 (vepar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 4

Evo moj upravo stigao:)... Kupljen na ibuygou.com

Goran
 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 4
Daj nešto više u komentarima, koliko memorije mob ima, cijena koju si platio, vjerojatno preko PayPal-a, vrijeme proteklo od narudžbe do isporuke, tko je izvršio isporuku tebi u ruke ili kako drukčije, ...
ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 4

Pa jedino je bijeli, verzija sa 16gb, trenutno moguce kupiti... kupljen prosle srijede, stigao danas, DHL-om.... ukupna cijena s dostavom - 443$ (placeno paypalom).

Goran
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 4

nisi platio pdv? Sto ga salju iz eu

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 4

Nisam platio PDV. Isto kao kad sam i Mi3 narucio. Da li je to iz razloga sto sam imao srece, ili mozda zbog toga sto su ga zapakirali u neki ruzicasti ukrasni papir pa je paket izgledao kao poklon za malo dijete, ne znam:).  A i ibuygou je oznacio paket kao: "Description: PI967 SECTION II MEDIA PLAYER"

 

Goran
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 4

Salju iz Hong Konga

Goran
14 godina
offline
Xiaomi Mi 4

Cijena Mi4 konstatno pada.na to2c trenutno je 423$.prije par dana 436$,a nesto prije toga 470$.

Vjerujem uskoro ide ispod 400$...slicno je bilo i sa Mi3 u pocetku...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 4

glede tog pdv, mislim da nakon iščitavanje svih postova svih topica se može zaključiti da ovisi o čovjeku koji primi paket u ruke!?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice