Xiaomi Mi 5s

poruka: 305
|
čitano: 74.256
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
batizg kaže...

da li je netko isprobao China global 8.2.3.0. ili svi čekamo novi global stable 8.2.(official)?

hardware na mobu je odličan ali software opako kaska(ferrari na "kineskim" gumama), nije niti izbliza ispoliran kako bi trebao biti a da ne govorimo da kasne sa Nougatom

 

 Ako želiš imati najnovije značajke, odi na Developer ROM jer se mnogo brže update-a.

Btw, Android L ili N na MIUI nema nikakve veze jer je framework isti na svim bazama... 

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 5s

Pozz ljudi.. Stigao mi mobitel mi5s 3/64 gb 

 

E sad me zanima ova rom verziju koji imam gore MIUI Global 8.0 Stable 8.0.3.0 (MAGMIDI) nije mi bas dobar... baterija traje čitav dan sa upaljenim netom... ali imam problem to što mi ne radi 4G i notifikacije znaju kasniti... tj. nekad blinka svijetlo nekad ne...

 

Zanima me na kojem ste vi verziji roma, koja je najbolja i ima li koja novija od ove 8.0.3 ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s

isti rom, isti problemi

 

uskoro izlazi novi official global rom, trebalo b biti ispravljeno dosta stvari

 

meni recimo šteka fingerprint

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 5s

Kao po $ 269 geekbuying?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s

Ja sam si prije par dana iz Xiaomi MIUI Official Global site-a skinuo MIUI Global Stable ROM V8.2.1.0.MAGMIDL...

 

Mogu reci da sam iznimno zadovoljan sa tim novim ROM-om... Mada ima mozda samo jedan bug ili dva

koji sam ja primjetio, a to je da ne svijetli led za obavjesti... Recimo za poruke, pozive i za punjenje normalno blinka led svjetlo obavjesti...

 

E sad notifikacije su se doslovce preporodile od You Tube-a, Google-a i recimo Clash of Clansa uredno sve dolaze.. Jedini problem je to što kad dođe notifikacija ne blinka led svjetlo za obavjesti, ali normalno se čuje zadani zvuk obavjesti, što je na jednu ruku pohvalno na drugu nije...

 

Dobro je to što recimo Viber radi sve normalno bez kašnjenja i sa blinkanjem led obavjesti...

 

Drugi bug koji sam ja primjetio je da nakon 60-70% punjena kao da se uspori i svede na normalno punjenje... Možda se meni samo čini ali trebalo bi bolje to popratiti za biti siguran...

 

Fingerprint sam probao radi duplo brže, a baterija sigurno traje duže... Svaki dan imam preko 7h sota, cijeli dan uključen mobilni internet i par sati wifi-a.. Od jutra do noci mi traje svaki dan baterija...

 

I na kraju u vezi 4G vjerovatno nam ne radi jer ovaj mobitel ne podržava frenkvenciju 800mhz(Band 20)... Mozda u vecim gradovima prima, mada taj 4G troši više baterije a na Vipu imam stalno H+ i brzina mi je oko 30Mbps, toliko imam doma na wifi-u.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.4.2017 10:43 (alen177).
6 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 5s

Napokon nove informacije o MUI 8 Global Beta Rom - u 7.15.18 dolazi na Mi 5s... Evo linka: http://en.miui.com/thread-615697-1-1.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 5s

Novi MUI Global Beta ROM 7.5.19 je izasao jucer...

Eto link za skidanje: http://en.miui.com/thread-617024-1-1.html

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 5s

Danas izašao MIUI 8 Global Beta ROM 7.5.25 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 16:09 (alen177).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 5s

Pozdrav ekipa.

 

Imam par pitanja u vezi mobitela, narucio sam mi5s s honorbuy-a jucer, izasao me ~2100kn sa postarinom, uzeo sam 3gb/64gb gray verziju, pa me samo zanimaju vasi dojmovi za mobitel dosada i slicno. Trebam li sto dodatno instalirati, mjenjati rom ili nesto trece. Trenutno imam Redmi note 2 vec 2 godine i radi super kao i prvih dana, ali eto odlucio se malo pocastiti. 

 

Hvala na pomoci i LP.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
cerma123 kaže...

Pozdrav ekipa.

 

Imam par pitanja u vezi mobitela, narucio sam mi5s s honorbuy-a jucer, izasao me ~2100kn sa postarinom, uzeo sam 3gb/64gb gray verziju, pa me samo zanimaju vasi dojmovi za mobitel dosada i slicno. Trebam li sto dodatno instalirati, mjenjati rom ili nesto trece. Trenutno imam Redmi note 2 vec 2 godine i radi super kao i prvih dana, ali eto odlucio se malo pocastiti. 

 

Hvala na pomoci i LP.

 Pozz. 

 

Ja sam izrazito zadovoljan sa mobitelom... Skroz je fluidan u svim aplikacijama... Kamera je vrh, osim u noćnim uvjetima je prilično loša... Baterija je odlična... Meni izdrži čitav jedan dan, oko 7h sota... Što se aplikacija tiče ne trebaš ništa posebno instalirati, a ako ćeš rom mjenjati, moraš najprije vidjeti sa kojom verzijom ti dolazi mob..

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Kamera od Mi5s je noću nešto skromnija ako se uspoređuje sa samsung s7, ali vidio sam više primjera videa gdje mi je mi5s noćni snimak odličan, mislim da je i neki review i na hrvatskom jeziku također na youtube, gdje je ispalo impresivno.

A negdje sam i čuo da je mi5s kamera dobila nadimak "dark eye", tako nešto, na osnovu toga kako dobro reagira na noćne uvjete.

Drugo što me ugodno iznenadilo i što po reviewima hvale je digitalna stabilizacija slike ! Ovaj mob nema optičku stabilizaciju ali digitalna kod njega radi vrhunski posao !

Sad kad ovdje hvalite da je i baterija bolja sa novom verzijom miui-a....lijepa cijelina postaje. Mi5 mi je jedino ljepši i nijansu lakši, ali ovaj ima cijeli niz prednosti, čvršća izrada, bolja baterija, bolja kamera i manje riskiraš da ti uleti hardverski nesavršen primjerak

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Je li se stanje sa citacem otiska prstiju popravilo, kad sam gledao recenzije svi su govorili kako je grozan, spor itd itd. A vjerojatno je Xiaomi poduzro nesto po pitanju toga.
I jos da pitam kakva je tvornicka zastita ekrana, jel se mora uzet neko kaljeno?
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
ALVIN kaže...
Kamera od Mi5s je noću nešto skromnija ako se uspoređuje sa samsung s7, ali vidio sam više primjera videa gdje mi je mi5s noćni snimak odličan, mislim da je i neki review i na hrvatskom jeziku također na youtube, gdje je ispalo impresivno.

A negdje sam i čuo da je mi5s kamera dobila nadimak "dark eye", tako nešto, na osnovu toga kako dobro reagira na noćne uvjete.

Drugo što me ugodno iznenadilo i što po reviewima hvale je digitalna stabilizacija slike ! Ovaj mob nema optičku stabilizaciju ali digitalna kod njega radi vrhunski posao !

Sad kad ovdje hvalite da je i baterija bolja sa novom verzijom miui-a....lijepa cijelina postaje. Mi5 mi je jedino ljepši i nijansu lakši, ali ovaj ima cijeli niz prednosti, čvršća izrada, bolja baterija, bolja kamera i manje riskiraš da ti uleti hardverski nesavršen primjerak

 

Nejasno mi je zakaj onda na Mi5 i Mi6 tu vrhunsku stabilizaciju, a slažem se da je svakako odlična, ne upare sa optičkom u 4 osi. To bi bila bomba kamera 

16 godina
offline
Xiaomi Mi 5s

Kolege, kakva su iskustva sa padovima 5S?

 

Malo me brine kako se ekran ponaša kada je uparen sa kućištem od tvrdog materijala, koje potencijalno prenese na staklo energiju pada. Trenutni uređaj mi ima plastično telo (Redmi Note 2), ispada mi već 18 meseci i još mi nije pukao ekran (mada je uređaj zadobio neke "unutrašnje povrede" ), pa mi to pomalo paradoksalno deluje kao bolja varijanta za nekog trapavog kao što sam ja, nego ono što se smatra premium kvalitetom izrade.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Ima li odgovora na kolegino pitanje o fingerprint senzoru? Kakva je situacija, je li bilo napretka, koliko je brz/spor i pouzdan? Ima li nekog trika koji popravlja situaciju?
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Ivan(4) kaže...
Ima li odgovora na kolegino pitanje o fingerprint senzoru? Kakva je situacija, je li bilo napretka, koliko je brz/spor i pouzdan? Ima li nekog trika koji popravlja situaciju?

 Neka stavi gore MIUI verziju : Global 7.5.25 Beta, fingerprit radi drastično bolje nego na bilo kojem drugom romu

16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Hvala! :) Je l' to Nougat beta?
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Ivan(4) kaže...
Hvala! :) Je l' to Nougat beta?

 Nije ne nego je Android 6.0.1, ali zato sada kadu bude izasao MIUI 9 nece trebati skidati update preko kompa pa prebacivati u mobitel file za anzurianje, nego ce sam MIUI ponuditi anzuriranje na devetku pošto je Rom 7.5.25 u beti, a isto tako ce MIUI 9 najprije doci sa betom verzijom, a tek kasnije Global Stable...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Ivan(4) kaže...
Ima li odgovora na kolegino pitanje o fingerprint senzoru? Kakva je situacija, je li bilo napretka, koliko je brz/spor i pouzdan? Ima li nekog trika koji popravlja situaciju?

 Fingerprint sensor je na ovom mobitelu čisto smeće.Pogotovo ako si imao iskustva sa recimo OP3 ili OP5,bićeš malo je reć razočaran.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
alen177 kaže...
Ivan(4) kaže...
Ima li odgovora na kolegino pitanje o fingerprint senzoru? Kakva je situacija, je li bilo napretka, koliko je brz/spor i pouzdan? Ima li nekog trika koji popravlja situaciju?

 Neka stavi gore MIUI verziju : Global 7.5.25 Beta, fingerprit radi drastično bolje nego na bilo kojem drugom romu

 

e.peace kaže...
Ivan(4) kaže...
Ima li odgovora na kolegino pitanje o fingerprint senzoru? Kakva je situacija, je li bilo napretka, koliko je brz/spor i pouzdan? Ima li nekog trika koji popravlja situaciju?

 Fingerprint sensor je na ovom mobitelu čisto smeće.Pogotovo ako si imao iskustva sa recimo OP3 ili OP5,bićeš malo je reć razočaran.

 a jesi li i ti probao tu verziju ili neku novu? i da jos ne znam ima neki trik sto sam citao jer se malo zanimam za ovaj mobitel da se moze vise profila stavit za 1 prst, tipa 2 i da radi kao bolje, mozes/mozete probat?

 

 

--Seems to work much better when I have 2 fingerprint profiles for the same finger.
--It work! I have added three fingerprint profiles for the same finger and works perfectly! Thank you!

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2017 20:19 (Deutsch).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Imam oko mene dva komada Mi5s i na oba je ista situacija sa FP senzorom.Jedan frend je zaključao fon sa uzorkom a ovaj drugi se tako pati sa senzorom kao što ste naveli.Ima isti prst umemorisan dva puta i opet moj OP3 precizniji bar duplo.
Ne,ne šalim se.
 
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 5s

Stigao i meni moj ljubimac. Moze mi netko samo reci kakav je postupak stavljanja xiaomi.eu roma? Dal se treba otkljucati bootloader, kako staviti twrp i koji miui staviti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi 5s

ovime ćeš najlakše

http://xiaomitool.com

MIUI HR TRANSLATOR
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 5s

Vlasnici MI 5S neznam dali znate, ali jučer nam je izašao MIUI 9 u Global Beta verziji 7.8.24 sa Androidom 7.0 Nougat

 

Ovdje su vam linkovi: MIUI 9 Global Beta ROM 7.8.24 Full Changelog

                 Xiaomi Mi 5 Global Developer ROM

 

Mogu isprve reci da nam je MIUI 9 sučelje duplo fluidnije nego na osmici, sve radi brzo glatko, instantno i bez zastajanja. Isto tako fingerprint je nenormalno bolji, brži i precizniji. Dobili smo puno novijih stvari, a ja cu izdvojiti SplitScreenMode...

                 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.8.2017 12:33 (alen177).
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s

Čitam kako drugi imaju problema sa senzorom otiska prsta i ne mogu vjerovati. Kod mene od prvog dana radi odlično, imam samo jedan update koji sam napravio još krajem prošle godine. Kamera radi odlično i sve ostalo. Jedino mi je ispao na asfalt, bio je bez maske pa mi se u gornjem kutu malo podigao ekran, djelić milimetra.
Možda prijatelj prejako pritišće prst na čitač. Pogotovo ako je živčan nakon što mu prvi put ne očita. Senzor je ultrazvučni, nije kontaktni pa možda pritiskom deformira papilarne linije.
Jedino me smeta, iako ne nadograđujem, kao flagship mobitelu Xiamia čekamo prek pola godine da bi se konačno sjetili napraviti novu verziju androida za ovaj mobitel.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Interland kaže...

Čitam kako drugi imaju problema sa senzorom otiska prsta i ne mogu vjerovati. Kod mene od prvog dana radi odlično, imam samo jedan update koji sam napravio još krajem prošle godine. Kamera radi odlično i sve ostalo. Jedino mi je ispao na asfalt, bio je bez maske pa mi se u gornjem kutu malo podigao ekran, djelić milimetra.
Možda prijatelj prejako pritišće prst na čitač. Pogotovo ako je živčan nakon što mu prvi put ne očita. Senzor je ultrazvučni, nije kontaktni pa možda pritiskom deformira papilarne linije.
Jedino me smeta, iako ne nadograđujem, kao flagship mobitelu Xiamia čekamo prek pola godine da bi se konačno sjetili napraviti novu verziju androida za ovaj mobitel.

 Ma ja sam imao poteškoća sa senzorom otiska prsta samo na početku kad sam ga kupio, kasnije su izašli par update pa se to stvarno popravilo... Sada mi rad perfektno od kada sam na MIUI 9.

Na kojem si ti rom-u ?

Ja sam na beti i svaki petak mi izlazi nego azuriranje i tako sam ga i danas dobio...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s

<p>Global 8.0 (8.0.3.0. MAGMIDI), prije je bio neki kineski. Isto je radilo dobro. Mobitel sam kupio nekih mjesec dana kako je izašao, pa je možda u tome razlika, možda ima razlike u kakvim hardverskim sitnicama sa modelima koji su kasnije napravljeni. Xiaomi je poznat po tome da nekad malo zna kombinirati.<br />Vip nekad uhvati 4G, Tele2 nikad. Nisam u gradu. Po gradovima je u redu.<br /><br />Nije mi jasno ovo za update. Meni automatski nudi samo MIUI v8.5.3.0. MAGMIED

EDIT: Lol 8.5.3.0 je stable a najnoviji još nije..</p>

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.9.2017 14:42 (Interland).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Interland kaže...

<p>Global 8.0 (8.0.3.0. MAGMIDI), prije je bio neki kineski. Isto je radilo dobro. Mobitel sam kupio nekih mjesec dana kako je izašao, pa je možda u tome razlika, možda ima razlike u kakvim hardverskim sitnicama sa modelima koji su kasnije napravljeni. Xiaomi je poznat po tome da nekad malo zna kombinirati.<br />Vip nekad uhvati 4G, Tele2 nikad. Nisam u gradu. Po gradovima je u redu.<br /><br />Nije mi jasno ovo za update. Meni automatski nudi samo MIUI v8.5.3.0. MAGMIED

EDIT: Lol 8.5.3.0 je stable a najnoviji još nije..</p>

 Da 8.5.3.0 je stable verzija, ali ona radi na MIUI 8. Neznam zašto si ne ažuriraš na tu verziju kad ti je vec nudi... Taj 8.0.3.0 je prestar rom... Ažuriraj na 8.5.3.0 i dobit ceš mnoštvo novih stvari i pola bugova ce ti popraviti koji su na 8.0 verziji... Mada bih ja da sam na tvom mjestu stavio betu rom 7.8.31 koji radi na MIUI 9

13 godina
offline
Xiaomi Mi 5s
Jel to moguce da na aliexpressu preko mi global store ovaj mob kosta jednako kao i Mi 5? vidim na njuskalu mi 5 nema ispod 1800 a novi 5s je 50 kn skuplji
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice