Xiaomi Mi 6

poruka: 429
|
čitano: 118.805
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Ekipa, planiram uzet 6/128 ali ne znam da li da uzmem ceramic ili obicnu verziju?
Razlika je samo u materijalu izrade?

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2017 10:49 (Dario7).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Mi 6

http://en.miui.com/thread-736923-1-1.html

 

Po ovome znači ja mogu sa global stable sa zaključanim bootloaderom prić na global developer bez gubljenja podataka?

Kanter PROO
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Sinkroniziraj na MI Cloud pa nemaš briga
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
RePlaY kaže...

http://en.miui.com/thread-736923-1-1.html

 

Po ovome znači ja mogu sa global stable sa zaključanim bootloaderom prić na global developer bez gubljenja podataka?

 Da, ako radiš update preko Updater-a....ja sam se prebacio i sve je ostalo kak je bilo.

Skinuo sam .zip file direktno u mob i nadogradio.

Ali...kad sam skinuo zip i porenuo nadogradnju, verifikacija je prošla, međutim zaustavio sam je zbog onih poruka o backupu jer ga nisam napravio prije.

I tako popodne kad sam ulovio vremena, napravim backup, pokrenem sve iz početka, međutim sad verifikacija nikako ne prolazi......brišem stari zip, skidam opet novi, pokrenem ponovo i voila....MIUI 9..

15 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Bome meni je izbrisalo sve podatke.

Kanter PROO
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 6

hmmm, zanimljivo....lik sa onog linka kaže da se ništa ne gubi ali da se napravi backup za svaki slučaj.

Meni nije obrisalo ništa, tebi je...za ne povjerovat. Sad se pitam kak im taj updater uopće funkcionira, jel bi bilo bolje  da je sve obrisalo (clen install) ili ne.

A pitam se iz razloga jer nisam primjetio nikakvo ubrzanje, štoviše mislim da je prije bio brži.

Btw. ja imam otključan bootloader, možda to ima kakve veze. Nisam pametan...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.8.2017 15:51 (Iwa1001).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Uzeti Mi6 ili Samsung S7

 

18 Xiaomi Mi6
3 Samsung S7 Edge
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Ekipa vidim da svi hvale ovaj mob.Nedavno mi je cura naletila na njega na internetu mislim na honorbuy,al vidim da mob nema podrsju za b20 a posto je ona na tcomu ugovorom vezana

Zanima me posto smo.iz osijeka a zimi smo u zgu kako ce radit povezljivost internetom jer oni bas koriste tu frekvenciju

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.8.2017 9:03 (zee_15).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
zee_15 kaže...

Ekipa vidim da svi hvale ovaj mob.Nedavno mi je cura naletila na njega na internetu mislim na honorbuy,al vidim da mob nema podrsju za b20 a posto je ona na tcomu ugovorom vezana

Zanima me posto smo.iz osijeka a zimi smo u zgu kako ce radit povezljivost internetom jer oni bas koriste tu frekvenciju

 To što nema podršku za B20 frekvenciju ne znači da mobitel ili internet na mobitelu neće raditi nego samo da nećeš imati 4G ili ti LTE u područjima gdje se koristi ta frekvencija. Recimo ja sam iz Našica, imam H+ (3G u biti) na svom Mi5 (koji isto nema B20) i u ponekim dijelovima grada uhvatim 4G. U Osijeku imam 4G. Osobno, meni to ne predstavlja baš nikakav problem jer i na H+ mi je ok internet za moje potrebe. Doduše ja sam na VIP-u ali mislim da iste frekvencije koriste kao i T-com. Neka me netko ispravi ako griješim.

 

dodatak: Koliko uspijem vidjeti 1800MHz i 800MHz koriste i VIP i T-mobile, 1800MHz u većim gradovima, 800MHz u ruralnim područjima. B20 je 800MHz.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.8.2017 9:46 (display name ivo).
12 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Istina. Koriste iste frekvencije...

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Još jednom - nema (velikih) problema sa tim 20 bandom.

 

Ja gdje god da sam išao, otkad mi je došao mob, sam imao HSDPA, na 80% mjesta (okolica Splita) sam imao 4G.

 

Prijam signala mi je znatno bolji od starog mobitela (HTC One M7). Na nekim mjestima di sam sa starim mobitelom imao edge (npr u stanu sa zatvorenim prozorima sa metaliziranim staklima), sada imam 4G.

 

Wifi također ima osjetno bolji prijem.

 

U zadnjih 10-ak dana druženja sa ovim mobitelom, ja sam zbilja oduševljen. Baterija mi traje 2 dana (i ostane je 20% kad ga stavim punit), sve je brzo, sve leti.

 

Imao sam par problema sa nekim aplikacijama (Here Maps su se rušile, neke weather aplikacije mi nisu prikazivale temp. u notification baru, ali to sam riješio instalacijom druge aplikacije), ali ništa bitno. Mob se ne zagrijava ni prilikom punjenja ni prilikom mučenja.

 

U svakom slučaju, zadovoljan.

Rvat katolik!
 
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
U potrazi sam za dual sim uređajem za cca 3000kn pa imam par pitanja za mi 6..
Prije cca godinu dana sam koristio mi 5 i bio sam i više nego zadovoljan, ali desilo mi se oštećenje kučišta pa sam ga se riješio..
Kako ste zadovoljni kamerom? Usporedba s npr s7? Jeli kamera snima u punoj rezoluciji na 16:9 omjeru? Snima li video u fullhd pri 60fps ili?
Nemogu vjerovat da je s obzirom na velicinu baterije i novi procesor baterija losija nego na mi5? Negdje sam procitao povecano trosenje na standby-u..
Imate li ikakvih problema s notifikacijama?
Jesu li predinstalirane opcije za dupli whatsup kao sto je bilo na mi5?
Eto prvi set pitanja :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Baterija i potrosnja u standbyu je znatno bolja nego na zeninom Mi5. Mislim da preko noci mi izgubi nekih 5-6%, bateriju punim treci dan nakon punjenja popodne.

Za kameru ti ne mogu pomoc, nisam se igrao sa njom.
Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Jutros mi je stigao notification za nekakav update 8.5.x.x, jel ga ko instalirao? Navode se isključivo nekakvi fixevi...

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Pozdrav svima,

ima li osim keramičkog kućišta ikakve druge razlike između CMCC i International modela? Na Gearbestu čitam da je jedino to razlika, ali svejedno da pitam...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Bumbilek kaže...

Pozdrav svima,

ima li osim keramičkog kućišta ikakve druge razlike između CMCC i International modela? Na Gearbestu čitam da je jedino to razlika, ali svejedno da pitam...

 Jel se taj international model moze uzeti na Aliju preko npr. Goldwaya? Taj model ima B20 LTE band?

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Našao sam ga na Gearbestu.

 

Cijena 128GB je 362€, dok je 64gb International cijena 350€. U pitanjima i odgovorima je navedeno samo kućište, te ovo: The CMCC version just refers to custom-made from China Mobile Communications Corporatio

15 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Još mi nije jasno zašto je ikom taj B20 band problematičan? Ja još uvijek nisam primjetio da ga nemam.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Zato što su ljudi zabrinuti da će im naštetiti brzina od nekoliko mbps dolje.
Očito im smeta ogromna razlika u 4G i 3G jer ljudi freelancaju preko moba. :)
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Hrky kaže...
Zato što su ljudi zabrinuti da će im naštetiti brzina od nekoliko mbps dolje.
Očito im smeta ogromna razlika u 4G i 3G jer ljudi freelancaju preko moba. :)

Pa i preko HSDPA imaš više nego dovoljne brzine. Iako kažem, skoro svugdi imam LTE. Ono, 95%.

Rvat katolik!
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Bumbilek kaže...

Pozdrav svima,

ima li osim keramičkog kućišta ikakve druge razlike između CMCC i International modela? Na Gearbestu čitam da je jedino to razlika, ali svejedno da pitam...

 Ja sam baš danas naručio Mi 6 ceramic verziju.

Koliko sam uspio naći jedina razlika je u materijalu zadnjeg poklopca.

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
tnakir kaže...
Hrky kaže...
Zato što su ljudi zabrinuti da će im naštetiti brzina od nekoliko mbps dolje.
Očito im smeta ogromna razlika u 4G i 3G jer ljudi freelancaju preko moba. :)

Pa i preko HSDPA imaš više nego dovoljne brzine. Iako kažem, skoro svugdi imam LTE. Ono, 95%.

Paralelno koristim mob koji ima B20 i drugi koji nema.

 

Istina, u gradu i drugim iole urbanim područjima praktične razlike između HSPDA i LTEa nema, ali problem je u ruralnim područjima. Ondje gdje se ja krećem, događa se da taj LTE 800MHz signal pokriva solidno i ta ruralna područja gdje nema 3G signala. Tako dok je uređaj s B20 na 4G signalu, ovaj drugi je na EDGEu

 

 

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Šta stvarno ima ili LTE ili Edge, niđe 3G-a?

Rvat katolik!
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
tnakir kaže...

Šta stvarno ima ili LTE ili Edge, niđe 3G-a?

Točno tako.. i onda ili si u modernom dobu ili u srednjem vijeku..

 

Taj B20 im je zgodan jer pokriva veće područje u odnosu na 3G bandove, zato i idu s njim za ruralna područja.. u gradu nema nikakve svrhe..

15 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Nisam to znao...

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Dečki sorry na gnjavaži, ali gdje mi je na kraju najisplativije uzeti Mi6. Sa troškovima slanja itd. Mi5 mi je već na izdisaju (od vlastite ruke). 

I dobijem li quick charge capability ako stavim na obični adapter za europsku utučnicu. Hvala vam puno ;)

 

Te ako netko Mi6 koristi za glazbu kakav je, je li glasan na slušalicama? Jer jedina zamjerka za Mi5 je sucky DAC

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2017 16:34 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Ja sam nedavno narucio jos jedan 128GB na goldwayu. Quickcharge 3 uredno radi. DAC ne znam kakav je, jos to nisam testirao.
Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Ma volio bih samo isprobati negdje to, samo da je glasniji od Mi5, a nigdje relevantnog testa da to vidim :/

Zasad koliko sam vidio na gearbestu je 420 dolara najjeftiniji, to je sa svim troškovima slanja i bez carine?

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2017 20:18 (maks0806).
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Jel bi bio ljubazan netko tko ima Mi6 pogledati i napisati kolika mu je brzina veze na wifi-ju? Meni je na Mi5 72Mbps na 2,4GHz i to me iznenadilo jer sam očekivao više. Jel na Mi6 išta bolje?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Ja sam spojen na 72Mbps
Rvat katolik!
 
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice